Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2011., 00:22   #1981
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
Neki proizvođači iskazuju dimenzije skupa s gumbima i prednjim maskama odnosno uključivo okvir vrata, a drugi iskazuju dimenziju samo oplošja perilice, ne računajući te detalje kao što su gumbi i ostalo. Onda najbolje metrom izmjeriti u trgovini!
A i vrata u slučaju novih perilica su drugačije koncipirana jer su velika i obično imaju kut otvaranja preko 135 stupnjeva - pa i to može biti dodatni izvor problema na konkretnoj lokaciji.
Svega sam ja tog svjesna, to sam okvirno navela jer znam da je brojka 52 cm nekakav kao standard, znam da nije svugdje isto uključeno u tih 52 cm.

Quote:
Ne znam više što bi vam se moglo preporučiti kad mora biti individualizirano namještanje i ne smije biti display te mora biti jaka servisna podrška. Možda netko ima iskustva baš sa svojom perilicom ili tragajte sami po trgovinama tražeći te postavke programa i koliko ih se može namještati posebice...
Nisam rekla da mora biti kompletno individualizirano namještanje niti da ne smije biti display kao ni da mora biti jaka servisna podrška, to su bile neke želje, ali naravno da sam svjesna da možda ništa neće zadovoljiti te kriterije. Više su me zanimali neki prijedlozi u rangu veličine perilice, cijene i proizvođača odnosno da ako netko zna te karakteristike oko namještanja, a naravno da je na meni da to sve skupa provjerim u dućanu!
Svejedno hvala na trudu i pomoći!
Mikalica is offline  
Old 28.03.2011., 10:58   #1982
Pozdrav!
Evo mi doma kupujemo novu perilicu pa bi nam trebale preporuke.
Zahtjevi su nam poprilični: dubine do 40 cm, cijenom do 3000 kn, ne manje od 1000 okretaja...
Vidimo da ima dosta Končara koji bi odgovarali našim parametrima, a nude i 3 god garancije, međutim nemamo nikakvih iskustava s njihovim aparatima pa ne znamo vrijedi li to šta?
Unaprijed hvala na pomoći!
belledejour13 is offline  
Old 28.03.2011., 11:37   #1983
Končar je samo etiketa, nema proizvodnje već dvadesetak godina...

Odnosno to vam je ono na HTV: Izabrao Đelo Hadžiselimović. Najdulje su se održali u sferi rashladne tehnike i profi kuhinja za ugostiteljstvo i brodove, ali je i to propalo što se tiče proizvodnog aspekta i sve se svelo na servisiranje i prepravke. Tako da kupujete mačka u vreći odnosno oni i dalje trže brand nostalgije i na serije perilica proizvedenih u Koreji, Turskoj, Italiji i vjerojatno još ponegdje nalijepe etiketu Končar u kojoj je samo Č domaće... Ovisi kako naletite i što su u stanju trenutno ponuditi kupcu iz te palete slaganaca koji se radi u inozemstvu za njih.

Da ne duljim - uzevši u obzir zadane parametre, LG će vam biti trenutno najbolji izbor i osvrnite se na prethodnu stranicu pa tamo imate 44 cm model na akciji u Ecos od LG ili prosurfajte sami po ponudi online prodavačkih kuća u Hrvatskoj. U toj klasi plitkih perilica ih je stvarno teško nadmašiti jer po toj cijeni 2 tisuće i nešto kn je doista teško naći nešto bolje i više pouzdano.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 28.03.2011., 17:54   #1984
@mali_grizzly
Hvala puno, puno na savjetu i pomoći!
belledejour13 is offline  
Old 28.03.2011., 21:18   #1985
[QUOTE=mali grizzly;32632893]Morate pitati konkretno u trgovini ili još bolje kod ovlaštenog zastupnika za RH točno koja konzola za montažu sušilice iznad perilice naliježe točno na koji model perilice.

Osobno bih to riješio tako da se unutar niše napravi podest za sušilicu odnosno tražite da vam ispile na mjeru onu masivnu kuhinjsku radnu plohu debljine 38 ili 40 mm koja će lakoćom nositi sušilicu. Onda potražite bravara ili nekog majstora u okolini da vam napravi kutna učvršćenja ili uzdužni profil pa nek vam sa strane utipla u nišu čelične nosače za tu plohu. Kasnije odozdo privinite kuh. radnu ploču i više niste ovisni o konzoloma točno određenih proizvođača odnosno ne morate kupovati baš njihovu preporučenu kombinaciju.

Kako mislite da odozdo privinem radnu ploču?

Osobno bih išao na kombinaciju Panasonic perilice dolje (mislim da se i njoj gornja ploha može skinuti) jer za taj novac sigurno nećete dobiti ništa bolje na hrv. tržištu trenutno.

Ako sam dobro shvatila, treba skinuti gornju plohu, ako pravim tu improviziranu policu-nosač? Zašto?
Elle Vk is offline  
Old 28.03.2011., 21:37   #1986
Ako ste u ZG, onda vam mogu predložiti konkretna rješenja..

Posjetite centar iverica, panela (ima jedan tik kraj Getro Vrbani, iza benz. pumpe ili pak kraj Poljoopskrbe, preko puta crkve Stenjevec). To su vam austrijske tvrtke koje prodaju sve moguće panele i radne ploče i vjerojatno imaju preko 50 uzoraka radnih ploča. Zamolite da vam ispile točno na širinu niše (što je besplatno).
Onda posjetite Baumax, Bauhaus ili Pevec u Jankomiru ili na istoku grada, ako su vam tamošnji centri bliže. Pogledate na željeznariji i okovima i tražite prodavača da vam sugerira za nosivost cca 100 kg, što bi bio prikladan izbor od kutnika ili nosivih uzdužnih konzola. Ili su cinčani, galvanizirani ili već obojani... Kupite par ili 4 kom, ovisno...

Onda nađite nekog majstora da vam postranično fiksira kutnike ili uzdužne konzole u nišu preko tipli i vijaka. Kad bude gotov, odozgo položi radnu plohu i zatim s donje strane učvrsti vijcima za ivericu na čelične kutnike ili konzolu.

Gotovo!

Što se tiče podugradnje perilica - sve moderne perilice mogu bez problema raditi bez gornje plohe i time se štedi cca 2 cm na visini perilice, a što može biti od značaja ukoliko ste niže tjelesne konstitucije i onda se morate izdizati iz prirodnog položaja tijela kad bi htjeli izvaditi rublje iz sušilice gore. Znači - može bez gornje plohe raditi perilica ili se može ostaviti gornja ploha, ako ste visoki i to vam ne igra ulogu.

Usput budi rečeno, danas gledao sušilice s toplinskom pumpom i našao 4 :

Blomberg cca 5400 kn
Miele - blizu 13 000 kn
Bosch - nešto ispod 9000 kn
AEG - 6300 kn
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 29.03.2011., 07:57   #1987
Bok!
Imam nekakav problem sa perilicom.
Perilica je Gorenje WT 52111.
Stara je cca 4-5 godina.
Ovaj veliki kotač ima lufta, pa se čuje lupanje prilikom centrifuge. Znači kad je u stanju mirovanja, ovaj trokut stoji na mjestu, a kotač se miče cca cm oko njega.
Jel moguće tu sam kaj napravit ili da zovem servis.
Inače, to je tak već jedno mjesec dana. Sve radi normalno. MInimalno jednom dnevno pere.



ExCenTric is offline  
Old 29.03.2011., 08:09   #1988
Malo mi je nejasan sam opis, ali kako se čuje lupanje...

Golema vjerojatnost da su otišli ležajevi.
A to nije baš samo tako za promijeniti odnosno morate biti skloni majstorlucima da bi to uspjeli zamijeniti. Inače je cijena zamjene ležajeva po servisima od 500 do 700 kn jer to traži satnicu (ležajevi su cca 25 kn komad i ima ih 2 unutra plus semering par desetaka kn).

Dajte probajte sprijeda otvoriti vrata perilice, izvadite van rublje koje je eventualno unutra i čvrsto zgrabite palcem i kažiprstom rebro bubnja pa onda probajte cimati bubanj. Ako bubanj samo proklizava pod oprugama ovjesa onda su ležajevi OK. Ako pak se osjeti pod prstima cimanje bubnja ili čak eventualno klackanje - onda su ležajevi adio!
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 29.03.2011., 08:13   #1989
Probam pa javim navečer.
Hvala
ExCenTric is offline  
Old 29.03.2011., 12:43   #1990
"Suzila" sam izbor na nekoliko modela ovih proizvođača pa me zanima koji bi bio najbolji!
LG, Samsung, Whirlpool, Electrolux ili Gorenje? To su perilice u rasponu dubine od 40-50 cm, većinom između 2.500 i 3.500 kn. Hvala!
Mikalica is offline  
Old 29.03.2011., 13:12   #1991
Quote:
Mikalica kaže: Pogledaj post
"Suzila" sam izbor na nekoliko modela ovih proizvođača pa me zanima koji bi bio najbolji!
LG, Samsung, Whirlpool, Electrolux ili Gorenje? To su perilice u rasponu dubine od 40-50 cm, većinom između 2.500 i 3.500 kn. Hvala!
imamo doma elektrolux - model EWS 10170, ima 1200 okretaja i takva plitka. Nisam zadovoljan sa njom jer je u 20 mjeseci 3 puta servisirana i čini mi se da je svakim danom sve bučnija.Plaćena je bila oko 3200 kn.
brukiluki is offline  
Old 29.03.2011., 13:46   #1992
Quote:
brukiluki kaže: Pogledaj post
imamo doma elektrolux - model EWS 10170, ima 1200 okretaja i takva plitka. Nisam zadovoljan sa njom jer je u 20 mjeseci 3 puta servisirana i čini mi se da je svakim danom sve bučnija.Plaćena je bila oko 3200 kn.
Kako me Mikalica zamolila da pratim što se događa na ovom podforumu jer je otišla u grad i nakon toga će malo u lov na perilice, ja ti zahvaljujem u njeno ime! Odoh joj javiti da je dobila jedan minus za Elektrolux!

brukiluki, tnx!
mrzm smglsnk is offline  
Old 29.03.2011., 18:37   #1993
Molim pomoc oko kupnje perilice - neodlucan sam u velikoj trojbi :
a) BOSCH WAE20164ME - 7 kg, 1000 rpm, 5 godina garancije
b) BOSCH WAA24163BY - 5.5 kg, 1200 rpm, 5 godina garancije
c) LG F1256QD - 7 kg, 1200 rpm, 2 godine garancije (10 god. na motor).
Hvala svima, svaka pomoc je dobrodosla...
simple is offline  
Old 29.03.2011., 19:41   #1994
Prednost Direct Drive motora je što je tiši od navedenih Bosch modela...

Nema četkice!

U biti, ima i Bosch Eco Silence Drive motor bez četkica, ali počinje u cjenovnom razredu blizu 5 tisuća kn. Tako da ako vam igra ulogu da je perilica tiha, onda bolje LG...

Od spomenuta dva Bosch modela prednost treba dati većem 7 kg jer se nominalno niža brzina centrifuge izjednači preko većeg fi bubnja (računa se obodna brzina). Sve je masivnije u 7 kg perilica - ležajevi, ovjes i drugo tako da uvijek treba izabrati što veću, koliko prostor u kupaonici omogućava. Ionako imaju elektronske vage sve moderne perilice i svejedno da li perete 3 košulje u 5 kg ili 8 kg perilici kad odvagnu prvo količinu rublja i onda prilagode vodu (posljedično i el. energiju). Na kraju, kod manje brzine centrifuge se manje troši i semering, a to igra ulogu na duge staze...

Usput budi rečeno, ako imate prostora za dubinu cca 65 cm - razmislite o Panasonic jer tamo za nepune 3400 kn dobijete vrhunsku perilicu s 1200 okr./min, 8 kg, inverterski motor bez četkica i kompletna zvučna izolacija za upola manju cijenu od prve lige EU proizvođača.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 30.03.2011., 07:28   #1995
Ovako, primim bubanj i cimam sa kotačom. Bubanj je na mjestu, a kotač se miče za cm nprijed nazad.
Kod centrifuge se čuje tok-tok-tok.
Kaj košta u izmjeni 700 kn??????
Izgleda mi vrlo jednostavno to za promijenit.
Alata imam, volje imam, tak da ću probat sam to odšarafit. Ionak po svemu šarafim
Ima kakva poseba procedura?
ExCenTric is offline  
Old 30.03.2011., 07:45   #1996
Što to znači kotač?

Da li je to remenica otraga na koju nasjeda remen?

I što znači miče se "kotač", a bubanj stoji? Kad je bubanj spojen preko osovine na remenicu otraga i ne smije se micati onda ni bubanj niti remenica naprijed - natrag?

I zamijeniti ležajeve uopće nije tako jednostavno nego bi to bila fina mehanika za one koji popravljaju građevinske strojeve. To njima onako za malo predahnuti... Za sve ostale je to mukotrpan posao od najmanje par sati...

Nema vam tu ništa što košta 700 kn nego sam napisao u prethodnom postu da ide dosta radnih sati i satnica košta 700 kn, ne dijelovi...

2 ležaja po cca 20-30 kn/ kom plus semering 15-50 kn, ovisno o modelu - to bi bio sav trošak.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 30.03.2011., 07:50   #1997
kotač = remenica. Ovaj veliki, ne na motoru.
Primio sam bubanj, a tu remenicu vrtio u smjeru naprijed- nazad. Bubanj je na mjestu, a remenica se miče za cca cm.
ExCenTric is offline  
Old 30.03.2011., 07:57   #1998
Sorry, opet ne razumijem...

Tražio sam da prihvatite čvrsto između kažiprsta i palca rebro bubnja iznutra i onda mi recite kako se ponaša bubanj, zaboravite na remenicu... Ona me ne zanima u ovom trenutku. Znači da li bubanj na cimkanje ima "lufta" i da li se može eventualno prema sebi/prema zidu (jer to ne smije biti!).

S tom remenicom mi samo unosite zabunu.
Nju ionako treba skinuti jer iza nje su ležajevi s nosačem
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 30.03.2011., 08:00   #1999
Budem ja to snmio danas, pa stavim jubitubi filmić.
Od kud si ti? Bi došao to popravit?
Ja sam u Zagorju
ExCenTric is offline  
Old 30.03.2011., 08:11   #2000
Ne servisiram perilice...

Čak više ni prijateljima niti rodbini jer oni traže da im to napravim besplatno i još ih "častim" s rezervnim dijelovima, a oni ispadnu pametni na kraju zapleta jer je kvar "riješen" (na moj znoj i moj trošak).

Ne treba filmić nego je rasplet takav da treba skinuti remenicu otraga i onda bi po nekom slijedu zbivanja tamo trebao biti vidljiv curak vode koja je probila ležajeve ili bar hrđavo. Ako je kada jednodijelna, onda nema zamjene! Odnosno i to su radili, rezali kadu fleksericom pa onda zavarivali kadu tamo gdje zavaraju plastične auto-dijelove, ali nema tu računice.

Dakle, ako je kada dvodijelna - ima šanse, ali ako je jednodijelna, zaboravite tu perilicu...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.