Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2013., 21:11   #541
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Onda će bit Topla ako se u međuvremenu nisu pokvarili.
Ovaj mi je trenutno 5 i pol godina i pali bez problema
kod furlana ti je topla oko 50 eura bez poreza (55 Ah)
Quote:
Spameripo kaže: Pogledaj post
Jedan no name najjeftiniji aku u kadettu izdržao 7 godina i crko jer su ostavljena svjetla. Sada je opet neki no name najjeftiji, 2 god garancije i radi 3. godinu bez problema (kuc, kuc u drvo )

Inace, neki skupi (mislim Bosch) je crko za 2 godine, baš nakon isteka garancije.
kadet?
pa kaj je on vukel? 10 ampera kad sve uključiš?

nije čudno da je u njemu potrajal.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 10:23   #542
Imam Topla 68Ah star nekih 6 ako ne i 7god. Auto je Primera P11, 2.0TD 66kw. Potrosaci su ventilator/klima, ponekad grijanje sjedala, standardni radio, uvijek upaljena svjetla (ljeto i zima), straznji grijac stakla.

Problem: Krace relacije (cca 3km pa gasenje auta, pa opet 3km pa gasenje) ili stajanje auta vani na hladnoci 2-3 dana bez voznje.

Trenutna situacija: Topla jedva izdrzava, nakon duljih voznji pali bez problema, no vec nakon 2-3 krace voznje osjetno teze upali. Nakon toga potrebna je opet dulja voznja da bi bio siguran da ce upalit kasnije.

Kako stvari stoje: Probat cu izdrzat zimu sa Toplom, pa po ljeti nebi trebalo bit problema, a onda prije sljedece zime bi uzimo novi akumulator.

No ako me Topla iznevjeri i ne izdrzi, htio bi bit spreman i znat tocno sta zelim pa da mogu brzo rijesit situaciju.

Od novog akumulatora ocekujem minimalno 60Ah (po mogucnosti blize 70). Zelim da je trajan i da je otporan na cesta paljenja/kratke relacije. Budget je do 100€ za nesto sta stvarno valja, a idealno bi bilo cca 500kn.

Najvise me interesiraju marke Topla, Beren, Exide - makar ne patim na ime pa ako ima nesto drugo da valja, slobodno predlozite.

Npr, ja sam naso ovo, ali koliko to valja, ne znam: Dynamic 66Ah 550kn (jakost struje 600A, da li je bez odrzavanja?)

Opcenito zanima me da li je bolje uzet AKU sa odrzavanjem ili bez?

Malo je dulji post ali htio bi odabrat nesto provjereno i dobro da me sluzi kao i ova Topla do sad.

Zahvaljuem

Zadnje uređivanje Astral07 : 04.01.2013. at 10:46.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 13:18   #543
aku ti je slabog kapaciteta.
uzimam rađe onog s održavanjem, nije mi problem provjeriti razinu elektrolita jednom mjesečno.

topla 74 Ah za 65 eura
http://www.vulkanizerstvo-furlan.si/...r/seznam/40012
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 14:46   #544
hvala, i cijenom i performansama cini se super

koja bi bila prednost tog sa odrzavanjem u onosu na neki bez odrzavanja?

moze neki prijedlog za AKU u tom rangu bez odrzavanja?
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 15:02   #545
prednost je kaj ga ja pogledam i vidim ako fali elektrolita i dopunim ga.
aku bez održavanja isto može gubiti elektrolit. ako ćelija ostane suha, to nije dobro za život akua a ti to neznaš.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 15:06   #546
Sad sam vidio da je MobilABC u Brežicama zastupnik za Moll akumulatore ... tko nezna - Moll je prije par godina satro konkurenciju na testovima. Moram provjerit koliko ih cjene eurića ...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 15:08   #547
nikad čuo za tu marku (sad ću proguglat ). Čuh samo za ribu mol. I nije neke kvalitete. Mislim riba

Edit: evo proguglao, zaista je zer gut u testovima. Ali i moj Bosch S4 je isto zer gut, a jeftiniji 30 ojra

Zadnje uređivanje frenchkey : 04.01.2013. at 15:16.
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 15:27   #548
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
prednost je kaj ga ja pogledam i vidim ako fali elektrolita i dopunim ga.
aku bez održavanja isto može gubiti elektrolit. ako ćelija ostane suha, to nije dobro za život akua a ti to neznaš.
postoji li sansa da ovom svojem trenutnom akumulatoru skinem poklopac (makar je aku bez odrzavanja) i dolijem destilirane ako vidim da fali?
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 15:38   #549
Na nekim ide na nekima ne. Nema generalnog pravila.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 09:17   #550
koja otprilike voltaža mora biti da akumulator još radi?
i koja je kad je stvarno izdahnuo? ispod 10 V?
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 10:27   #551
mjerenje napona na suho, dok ne daje struju potrošačima, ti neće ništa značiti.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 13:44   #552
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post

Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post

moze neki prijedlog za AKU u tom rangu bez odrzavanja?
bit cu jos malo dosadan, no jos me samo ovo zanima
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 14:30   #553
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
...

Kako stvari stoje: Probat cu izdrzat zimu sa Toplom, pa po ljeti nebi trebalo bit problema, a onda prije sljedece zime bi uzimo novi akumulator.

No ako me Topla iznevjeri i ne izdrzi, htio bi bit spreman i znat tocno sta zelim pa da mogu brzo rijesit situaciju...
Uz niske temperature i visoke temperature također loše utječu na akumulator. Zato, bolje to promjeniti odmah, jer ako izdrži zimu nema nikakvog jamstva da će izdržati ljeto - dapače vjerojatno neće.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 15:31   #554
Razmisljam o tome samo ipak bi htio neki bez odrzavanja jer mi se ne svida bas da svakih mjesec dana provjeravam :-)

Pa cekam jos preporuku pa cu odlucit kad cu znat tocno sta uzet
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 15:35   #555
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
bit cu jos malo dosadan, no jos me samo ovo zanima
pa ja neznam kakav je taj topla aku.
može biti sa ili bez održavanja, isti model, ne piše.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 16:31   #556
ok budem im poslo upit onda, tnx
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 23:25   #557
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Razmisljam o tome samo ipak bi htio neki bez odrzavanja jer mi se ne svida bas da svakih mjesec dana provjeravam :-)

Pa cekam jos preporuku pa cu odlucit kad cu znat tocno sta uzet
Ma dovoljno je dvaput godišnje bacit oko, a na jesen doliti demineralizirane, jer preko ljeta ispari barem deci.

Jeftinjara aku bez održavanja je kao i klasika, samo su mu čepovi fiksirani pa nemož dolit vode, a vidi se kroz plastiku da fali.

Zato su crni neprozirni zaakon, ne vidiš da fali elektrolita, a čep zavaren

ZATO kupujem aku koji je u prozirnoj plastici i sa čepovima.
Firma nebitna.
imandaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 19:11   #558
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
mjerenje napona na suho, dok ne daje struju potrošačima, ti neće ništa značiti.
a kad daje struju značit će? kako, računaš pad napona pa ako odudara od predviđenog ne valja?

napon znači ako je akumulator još u dobru stanju, ako nije, onda ne, onda ide u nasumične režime kad nekad može imat struje, nekad ne, ali uglavnom kako vrijeme prolazi neće više "držat struju".

baterija koja ima napon 10v definitivno treba punjenje, a ako nakon punjenja ne radi il radi samo kratko, onda može u smeće.

astral07, zbog slične situacije planiram prvo obložit bateriju zimi stiroporom, da ju hladnoća malo manje hebe...
najbolje bi joj bilo da stoji auto u garaži, i onda ako to nije dosta neki mali punjač koji će samo ju držat punom, tad ne treba puno struje...
(u biti takav punjač moram napraviti za bateriju od motocikla, jer se premalo vozi zimi...za 12V i desetak il 100 mA mi sene isplati uzimat "pravi" punjač)
i4004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 19:47   #559
Mjerio sam jucer i AKU mi je na 9V prilikom paljenja. Htio bi ga probat napunit al jos mi nije jasno kako to ide za aku bez odrzavanja, kupio bi onaj punjac iz Lidla
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 19:52   #560
Bez održavanja ne znači da ga nemožeš puniti strujom.
To znači da ga nemožeš puniti vodom.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:45.