Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2008., 16:43   #1
Opekotine

evo, bila prvi put na moru ovo ljeto i naravno zgorila, uz faktor 30 i hlad. nisam odolila luf-madracu i plutanju po valovima pa sad ispastam.

imate kakve savjete za prirodno olaksavanje crvenila i boli? mozda neki trik protiv ljustenja?
ninaistrijanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 20:15   #2
Kantarion ti je odličan za opekotine, ali maži ga uveče, ne preko dana ako ćeš na sunce jer može izazvati povećanu osjetljivost kože na sunce. Smiruje bolove, a koža mi se jako malo gulila ove godine, iako sam jako izgorila.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 00:47   #3
Da kantarion je dobar, ali može i bilo koje drugo nerafinirano bazno ulje sa malo eteričnog lavande. Iako bi, puno bolje bilo ne izgoriti. Za sunce se treba pripremiti malo po malo a ne dovesti se u situaciju da izgorite Nikakav zaštitni faktor, pa ni 50 neće vam pomoći, ako nepripremljene izađete na sunce, da ne izgorite.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 20:34   #4
Tu imas tekst o prirodnoj njezi koze prije, za vrijeme i nakon suncanja, a ima i jedna receptura za njegu nakon suncanja i lakse opekotine:

SUNCANJE
kurtizana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 21:09   #5
jogurt isto pomaze,samo smrdi..
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 00:18   #6
Gel aloe vera je izvanredan za opekotine.Samo treba imati svježu biljku,razrezati list i namazati se sa gelom iz unutašnjosti lista.
__________________

Gospod od zemlje pravi ljekove,
i razborit čovjek ih ne odbacuje (The Bible )
AurelijaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 18:53   #7
Dragi moji evo par savjeta kako ublažiti te opekline od sunca i bolove od njih.
Kod većih površina opečene kože učinkovite su kupke od ljekovitog blata.U tu svrhu u toplu vodu za kupku stavite 8 jušnih žlica crvenice.
Isto tako oblozi od svježeg sira i mlaćenice osvježavaju kožu i ublažavaju bolove sunčanih opeklina. Potrebno je 50g svježeg sira i 1 jušna žlica mlaćenice. Pomiješajte to,nanesite na komad pamučne krpe,stavite na opekline i držite dok se oblog ne zagrije.Postupak ponovite 2-3 puta dnevno.Svježi sir se može zamijeniti jogurtom.
__________________
Čovjek samo kad filozofira ne laže, jer kad filozofira on izmišlja.
anchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 09:01   #8
Ove godine sam otkrila nešto super što smiruje kožu nadraženu suncem;
dakle ne izgoreno, nego onako malo, prepečeno
Uglavnom, super mi je hidrolat lavande.
Koža osjeti olakšanje nakon par sekundi već:
Ne mogu vjerovati da sam godinama koristila one niškoristi apres losione,
kada je prirodno rješenje bilo nadohvat ruke .
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 20:46   #9
Ja volim i hidrolat od smilja za tu prliku ali ponekad ubacim i udio hidrolata mente ( to hlaaaaadiii
toonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 21:16   #10
Wink

imam pitanje? šta da napravim počinjem se ljuštiti ali mi je nešto čudno to da mi koža sva suha i boli me i naborana jee i jako je crvena što nek napravim ako mi tko može na to odgovoriti
MatejaTeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 23:39   #11
povuci se u kuću, izbjegavaj sunce, pij dosta vode i maži se gore navedenim uljima, kućnim pripravcima, aloe verom, špricaj hidrolatima..

malo je off ali je opet blisko temi..
dok sam još išla na sunce, stalno sam dobivala alergiju- kombinacija sunca i znoja..osip koji je svrbio za poludit'..
ono što mi je najviše pomagalo u tim trenucima bio je šumeći kalcij otopljen u vodi i oblozi istog..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 11:51   #12
Quote:
MatejaTeya kaže: Pogledaj post
imam pitanje? šta da napravim počinjem se ljuštiti ali mi je nešto čudno to da mi koža sva suha i boli me i naborana jee i jako je crvena što nek napravim ako mi tko može na to odgovoriti
Hidratiziraj ju. Puno. Preporučam Bepanthol losion, ima ga samo u ljekarni i cca 80kn dođe, on je za nadraženu kožu idealan. Uvijek ga koristim na moru kao ''after sun'', a lani sam u jednom periodu bila izgorila, a s ovim losionom koža mi se nije ljuštila
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 16:17   #13
Preporučujem vam samo koristiti običnu kremu ili lijek za uklanjanje boli. To se može naći nigdje u ljekarne
sharapoiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 14:40   #14
Dobar stari kantarion, uz dodatak eu lavande (kvalitetne) bi itekako smirio, nahranio i njegovao kožu sa ovakvim problemima .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 09:43   #15
Opekline od vlasulje

Dobar dan dobri ljudi,nisam znao di smjestit ovaj topic,pa evo tu ga stavih...nego ovako!

Prije 3 tjedna,na moru,prilikom ronjenja sam naisao na vlasulju(ako neznate sta je googlajte )
Te me ona fino potegla svojom vlasi po licu tako da sam dobio opekotine na 4 mjesta oko usni te na jednom mjestu na obrazu,fino mi usna natekla kao u nekog crnca xD...prvi dan sam isao primit synopen inekciju i dobio sam takodes kremu sinopen,tjedan poslije sam dobio klavocin antibiotik i jos neku kremicu sa trunkom antibiotika na sebi...imao sam kraste koje su opale,i evo dan danas nakon opalih krasti mi je ostalo crvenilo na kozi,pa me sada muci kako to sto prije izljecit,tnx :-)

Sent from my Nokia 3310 s3 phone using Tapatalk.
DMX4LIFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 00:43   #16
laički bih ti savjetovala da provaš s neemom
http://alternativa-za-vas.com/index....k/article/neem

momak mi je baš prije koji mjesec imao problema s opeklinama/plikovima i radio je sebi obloge i kupku i pomoglo mu je. (plikovi su prvo 'izvučeni' i potom zacijeljeni)

meni je osobno jako dobar u uklanjanju crvenila s lica (pripremljen kao maska s vodom)

kantarion se isto često spominje kao pomoć pri opeklinama, ožiljcima itd, ali za to ne znam iz prve ruke.
__________________
Instagram

Zadnje uređivanje <Lady in Black> : 18.08.2013. at 00:52.
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 14:39   #17
Ja bih voljela vidjeti sliku prije no što ti bilo što savjetujem pa ako si za javi mi se na pm ....
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:01.