Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2012., 20:24   #2001
www.wallbase.cc
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 00:45   #2002
Meni je daleko najjaci Zedge.com...a imaju i svoju aplikaciju za android...

---------------------------------------------------------------
Sent from my washingmashine using calculator while pissing.
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 11:41   #2003
upravo sam stavio poljaka 4.1.2 za sad sve odlicno radi, na quadrantu imam score 5850
zacturbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 12:08   #2004
Ostavite se Quadranta, testirajte Antutuom ili Nenom.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 12:30   #2005
Quote:
trpi kaže: Pogledaj post
dajte neke stranice sa dobrim wallpaperima za ovaj mob, googlo jesam ali nalazim samo lose stranice-slike sa potpisom, losa rezolucija, mutne slike i sl
Instaliraj Zedge



Sent from my GT-I9300
Eloquent Eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 13:25   #2006
Tople preporuke svima za Galaxsih kernel. Treći dan zaredom prebacujem 5h screen timea.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 13:46   #2007
http://www.autoomobile.com/news/sams...guide/1009855/

Istina ili?
exodus_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 14:06   #2008
Vijest za sve one koji imaju Galaxy S3 (iako su i drugi uređaji zahvaćeni, ali to ću objaviti na tim temama):

Quote:
There's some disturbing news today on the Android security front: an vulnerability has been discovered for Samsung's Exynos 4-powered devices. While the related exploit is useful for the mod scene in that it can be harnessed to gain superuser permissions and root pretty much any device running on an Exynos 4 chip, it's also got some rather disturbing implications. According to an XDA member with the handle "alephzain", who developed the exploit, using this security hole can also grant an app access to all physical memory on a given device - basically, anything stored in RAM is fair game. The virtual directory for memory within the kernel, dev/exynos-mem, is wide open, apparently for access to various camera-related functions.

The exploit bypasses system permissions on the kernel level, taking advantage of read/write permissions within the kernel.

If it sounds like we're making a big deal about this, that's because it is a big deal. For some reason, when Samsung's software department created the kernels for these two series of processors, they elected to leave read/write permissions open. Theoretically, any app could gain root access to an affected device without any user-facing alert, or even restarting the device. While some have speculated that this is to enable wider access for Samsung's own internal apps, this seems unlikely, and in any case would be a poor reason for doing so.
Uređaji zahvaćeni exploitom su svi s Exynos 4410 ili 4412 chipsetom:

- Samsung Galaxy S3
- Samsung Galaxy S2
- Samsung Galaxy Note 2
- Samsung Galaxy Note
- Samsung Sprint Galaxy S2
- neki Samsung Galaxy Player modeli
- Samsung Galaxy Tab 2
- Samsung Galaxy Note 10.1
- Samsung Galaxy Camera



Kako se spasiti exploita?

Tri su načina:

1. Ako ste na stocku, ne morate ništa (osim pripaziti kakve aplikacije instalirate)
Quote:
If you're using a stock device and it's affected by this, your phone won't suddenly go rogue all on its own. You'll need to be mindful of what you're downloading and installing, especially if you're downloading and installing pirate copies of apps. (Which you should be mindful of anyway.) There is no specific app permission to look out for, as any app is able to access the device memory. You'll have to be vigilant -- just like you always should be. It's worth noting that nobody has seen or heard of any malware using this bug, and likely never will.
2. Instalirati supercuriovu aplikaciju koja popravlja ovaj problem (ne zahtijeva root).
http://project-voodoo.org/articles/i...red-reversible

3. Instalirati Chainfireovu aplikaciju koja također rješava ovaj problem.
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2050297

Budući da je fix usko vezan uz module za kameru, moguće je da nakon primjene exploita kamera na mobu prestane raditi. Obje aplikacije imaju mogućnost isključivanja fixa.

Instalirao sam Chainfireovu aplikaciju, popravila exploit i kamera radi OK.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 19:27   #2009
Sto bi to ukratko trebalo znaciti na hrvatskom za nas koji nerazumijemo bas svaku rijec?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 19:30   #2010
Hmm, nisam baš skroz skužio jel možeš pojasnit malo. Neka aplikacija može preko memorije sjebat kameru?

Do sad nisam imao problema s kamerom (Instagram mi se crasha samo!) i ostalim stvarima.
Jedino mi je Watchdog dva puta do sad izbacio "Alert" na onaj video player (defaultni kaj je unutra) da neš zajebava...
Hmxhmx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 19:47   #2011
To znaci da su našli ogromnu sigurnosnu rupu u samsungovom kernelu kroz koju maliciozna aplikacija može bez problema preuzeti ovlasti nad uredajem i uništiti ga. Takodjer može upravljati svime sto imate pohranjeno na uredaju,npr.slike,lozinke,brojevi računa itd...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
neki ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 20:04   #2012
A sta ako imam neki custom ROM bez Samsungovog kernela? Jesam i onda u opasnosti? I kako prepoznam taj exploit, samo po crashanju camera aplikacije ili?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 20:22   #2013
Izasao i remote exploit tako da svi sa stock ROMom moraju paziti recimo gdje surfaju. Prvo Superbrick, sad ovo, nije dobro. Brzi fix je chmod 0600 /dev/exynos-mem, ali provjereno ne prezivljava reboot.

Zadnje uređivanje coherent : 17.12.2012. at 20:29.
coherent is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 20:26   #2014
Quote:
rap_boy kaže: Pogledaj post
A sta ako imam neki custom ROM bez Samsungovog kernela? Jesam i onda u opasnosti? I kako prepoznam taj exploit, samo po crashanju camera aplikacije ili?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Najbolje je da skines supercuriovu aplikaciju koja ti odmah kaže da li si ranjiv(par postova prije je postan link).
Sto se kernela tiče,ranjivi su svi koji nemaju Fix. Ja sam na CM 10.1 i još jučer je to popravljeno kod njih.Exploit nemozes prepoznat i on ti ne crasha cameru.Fix je crasha ali i ne mora. Meni sve radi normalno i ona supercuriova aplikacija mi govori da nisam ranjiv. Vidi malo perseus kernel.Mislim da bi on u sebi mogao imati fix jer je njegov developer jučer sudjelovao u raspravi oko fixa.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
neki ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 21:03   #2015
Skinija i instalira supercuriovu aplikaciju,javila odma opasnost,označija ona dva kvadratića i sad pjeva OK.Je li triba još nešto napravit? Hvala svima na upozorenju

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
TomiCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 21:09   #2016
Quote:
neki ja kaže: Pogledaj post
To znaci da su našli ogromnu sigurnosnu rupu u samsungovom kernelu kroz koju maliciozna aplikacija može bez problema preuzeti ovlasti nad uredajem i uništiti ga. Takodjer može upravljati svime sto imate pohranjeno na uredaju,npr.slike,lozinke,brojevi računa itd...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Hvala što si pojasnio ekipi
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 21:26   #2017
Camere uredno rade i još samo da pitam je li to vrijedi i za tablet?

Sent from my GT-P3110 using Tapatalk
TomiCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 22:38   #2018
Ja sam na stocku,valjda sam siguran :S

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
__________________
Tko uči,znat će,tko krade,imat će!
prile97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 22:39   #2019
Quote:
TomiCro kaže: Pogledaj post
Camere uredno rade i još samo da pitam je li to vrijedi i za tablet?

Sent from my GT-P3110 using Tapatalk
Je li tablet na Exynos 4410 ili 4412 chipsetu? Ako je, onda da.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 23:05   #2020
Thx, ali nijedan od ta dva (TI OMAP 4430)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
TomiCro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.