Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2012., 15:05   #61
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
da mogu u miru zaspati kad je dovezem

nemam baš racionalnih argumenata, tko zna što ću misliti kad dođe taj trenutak, ali zasad mi se to čini bolje rješenje od bauljanja gradom po noći (čekanje tramvaja, buseva, taksija....)
Pa zašto, jbte, zar nismo svi u toj dobi bauljali gradom?
I zar ne bauljaju još uvijek, dolazio ti po njih ili ne?

Quote:
kokosh_anel kaže: Pogledaj post
Sastav ekipe u noćnim tramvajima nije baš ugodan za curke, tak da sam uvijek za opciju taxi ili dolazak autom po njih.
Pa to je ista ekipa s kojom je do 4 ujutro dijelila klub, separe, možda i cugu i krevet.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:06   #62
Brčka postove!!!
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:07   #63
Nemam pojma, druga vremena
I mi smo znali nekad slumat noću po gradu, danas više toga baš i nema. Do 16. ne smiju biti tak dugo vani . U ZG-u čak dečke do 21. godine u neke klubove ne puštaju.Cure do 18. Ne znam kakva su to vremena došla.
Ja sam uredno sa 18 vukla svoju 16godišnju sister po klubovima a ovi stariji su pazili na nas.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:10   #64
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ja sam uredno sa 18 vukla svoju 16godišnju sister po klubovima a ovi stariji su pazili na nas.
Pa o tome i govorim.
Ja sam krenula vani ostajati do 6 ujutro s 15, jbmu miša.
I uvjerena sam da nisam baš jedina.
Ustvari, ZNAM da nisam.
Jer sam išla u matematičku gimnaziju, s "finom" djecom, ne s nekim vucibatinama i znam da nas je 90% tad (to je bio 1. srednje) počelo izlazit na cijelu noć.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:10   #65
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Pa zašto, jbte, zar nismo svi u toj dobi bauljali gradom?
I zar ne bauljaju još uvijek, dolazio ti po njih ili ne?


Pa to je ista ekipa s kojom je do 4 ujutro dijelila klub, separe, možda i cugu i krevet.
Eh, u mlađahno doba bauljala sam i ja gradom u noćne sate, ali kog sam srela - srela sam poznatog. Sad više ne znaš ni ko ti je prvi susjed, a kamoli ko hoda iza tebe gradom.

Ne moraju svi ić u istom smjeru ili istim tramvajem, a i da ih ide 2-3 u grupi ništ' ih ne spašava od neugodnosti ekipe kakva zna bit u gluho doba noći po tramvajima i po ulicama. Zagreb je postao malo frkovit u zadnje vrijeme, svega ima.
__________________
Dvije stvari opisuju čovjeka: strpljenje kad nema ništa i ponašanje kad ima sve.
kokosh_anel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:11   #66
Ok, ali da pokušam skužiti...
Vi znači svi idete po svoju djecu u 4 ujutro, svaki vikend?
Zato što se bojite da im se nešto ne desi?
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:11   #67
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
ZAŠTO?
Fakat ne kužim.
Ne kužim.
Evo mog odgovora zašto. Makar sam ja do sada bila samo u ulozi djeteta po koje se dolazilo van:
1. noćnog busa/tramvaja nema
2. želim doć doma prije prvog jutarnjeg busa koji je u 5 i pol/6
3. nakon 18. godine i položenog vozačkog 2 godine nisam smjela voziti od 11 do 5 ujutro zbog zakona
4. taksiji jesu prilično jeftini, ali moji su uvijek rađe dolazili po mene nego da se vozim sama s taksistom.
5. pješke mi isto nije daleko do centra grada, ali opet, moji su rađe dolazili po mene nego da sama tumaram mračnim ulicama u 3 ujutro

Hvala mama i tata!
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:11   #68
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Pa zašto, jbte, zar nismo svi u toj dobi bauljali gradom?
baš zato, znam tko je sve u to doba vani
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:11   #69
Quote:
kokosh_anel kaže: Pogledaj post
Ne moraju svi ić u istom smjeru ili istim tramvajem, a i da ih ide 2-3 u grupi ništ' ih ne spašava od neugodnosti ekipe kakva zna bit u gluho doba noći po tramvajima i po ulicama. Zagreb je postao malo frkovit u zadnje vrijeme, svega ima.
A nemam pojma, zbilja.
Onda je valjda kod nas u Rijeci još super, jer ne čujem baš prečesto da se događaju neka sranja.

Ali ja i nisam nikad izlazila samo s jednom ili dvije frendice.
Uvijek je bilo veliko, mješovito društvo.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:13   #70
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
A nemam pojma, zbilja.
Onda je valjda kod nas u Rijeci još super, jer ne čujem baš prečesto da se događaju neka sranja.

Ali ja i nisam nikad izlazila samo s jednom ili dvije frendice.
Uvijek je bilo veliko, mješovito društvo.
Pa i ja sam iz Rijeke pa su se moji uvijek bojali tko zna što se može dogoditi. I uvijek sam izlazila s par prijateljica i naše mame i tate su se mijenjali svaki vikend tko će doć po nas.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:14   #71
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Pa i ja sam iz Rijeke pa su se moji uvijek bojali tko zna što se može dogoditi. I uvijek sam izlazila s par prijateljica i naše mame i tate su se mijenjali svaki vikend tko će doć po nas.
Koliko imaš godina?

I zašto su te uopće puštali van do 4, 5, 6 ujutro, ako su baš toliko umirali od straha?
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:16   #72
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
A nemam pojma, zbilja.
Onda je valjda kod nas u Rijeci još super, jer ne čujem baš prečesto da se događaju neka sranja.

Ali ja i nisam nikad izlazila samo s jednom ili dvije frendice.
Uvijek je bilo veliko, mješovito društvo.
Nažalost Zg se prilično promijenio u tom smislu. Možda djelujem malo paranoično, ali radim na poslu u kojem se svakodnevno susrećem sa svakakvim groznim slučajevima tak da dobro znam šta pričam.
__________________
Dvije stvari opisuju čovjeka: strpljenje kad nema ništa i ponašanje kad ima sve.
kokosh_anel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:18   #73
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
baš zato, znam tko je sve u to doba vani
Ej, alo, preživjela si devedesete po klubovima.
Fakat misliš da je sad gore?
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:19   #74
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
2. želim doć doma prije prvog jutarnjeg busa koji je u 5 i pol/6
I zbog toga ti se starci koji rade cijeli tjedan i dižu se tko zna kad trebaju dizat u 4 ujutro i dolazit po tebe???

Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
4. taksiji jesu prilično jeftini, ali moji su uvijek rađe dolazili po mene nego da se vozim sama s taksistom.

Znači ni taksi nije dovoljno siguran?
Kriste.

Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
5. pješke mi isto nije daleko do centra grada, ali opet, moji su rađe dolazili po mene nego da sama tumaram mračnim ulicama u 3 ujutro.
Pretpostavljam da to znači da živiš negdje unutar prve zone, vjerojatno Kozala ili Rastočine.
I fakat, starci se zbog tih 5 km pješke moraju ustajat i dolazit po tebe i tvoje frendice?
Kriste na kvadrat.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:21   #75
Al' još su mi bolji ti klinci kojima je to super.

Tko sa 16, 17 želi da ga starci vide, a još gore- njuše kad se vraća iz izlaska???
I još moraš RAZGOVARATI s njima takav.
Suvislo, po mogućnosti.

Ajme!
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:22   #76
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Koliko imaš godina?

I zašto su te uopće puštali van do 4, 5, 6 ujutro, ako su baš toliko umirali od straha?
Sad imam 25, ne znam kakve to ima veze.
Ovo je bilo u srednjoj i na početku faxa. Nisu umirali od straha, nego im nije bilo teško dignut se u 2,3,4 ujutro i doći po mene bilo gdje.
Nikad mi nisu zabranili da idem van, da dođem doma u 7 ujutro, da odem na drugi kraj Europe... i uvijek su mi sami govorili: rađe zovi nas ako nemaš prijevoz nego da ideš pješke/da te vozi netko od pijanih prijatelja/...
Meni je to bilo sasvim normalno. Cijelo društvo iz srednje je tako funkcioniralo i jednog dana i ja planiram isto to raditi.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:22   #77
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Ej, alo, preživjela si devedesete po klubovima.
Fakat misliš da je sad gore?
da, ali zaboravljaš da sam ja metuzalem; u devedesetima su bile moje dvadesete
a tinejdžerske godine sam izlazilla u gradu od 20 000 stanovnika

vjerojatno starijima svako novo doba izgleda apokaliptično ali, svejedno, mislim da je danas puno više izazova na ulici nego je bilo prije 20ak godina
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:24   #78
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Sad imam 25, ne znam kakve to ima veze.
Ovo je bilo u srednjoj i na početku faxa. Nisu umirali od straha, nego im nije bilo teško dignut se u 2,3,4 ujutro i doći po mene bilo gdje.
Nikad mi nisu zabranili da idem van, da dođem doma u 7 ujutro, da odem na drugi kraj Europe... i uvijek su mi sami govorili: rađe zovi nas ako nemaš prijevoz nego da ideš pješke/da te vozi netko od pijanih prijatelja/...
Meni je to bilo sasvim normalno. Cijelo društvo iz srednje je tako funkcioniralo i jednog dana i ja planiram isto to raditi.
Pitala sam koliko imaš godina jer mi se čini da je to postalo popularno puno nakon mojeg "vremena".
I u pravu sam.
Skoro cijelo jedno desetljeće nakon.

I ja sam mogla svoje zvati, da sam htjela i da je bila prava frka.

Ali da mi bude pod normalno, svaki vikend ih dizati iz kreveta samo zato što se meni dolazi doma baš tad i tad i zato što ni taksi nije siguran...
Ajme.
Pa to ne da je... Ma. Ništa.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:27   #79
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
I zbog toga ti se starci koji rade cijeli tjedan i dižu se tko zna kad trebaju dizat u 4 ujutro i dolazit po tebe???




Znači ni taksi nije dovoljno siguran?
Kriste.



Pretpostavljam da to znači da živiš negdje unutar prve zone, vjerojatno Kozala ili Rastočine.
I fakat, starci se zbog tih 5 km pješke moraju ustajat i dolazit po tebe i tvoje frendice?
Kriste na kvadrat.
Da, živim unutar prve zone i imam od centra grada do doma ravno 25 minuta pješke. Ali ne znam zašto se i dalje čudiš mojim roditeljima.
U toj dobi ja nisam razmišljala što se sve može dogoditi i nije me bilo strah i nije mi bilo teško ići doma pješke ili taksijem. Ali oni su se rađe dizali u 3 ili 4 i sami mi govorili da ih rađe zovem. Naravno da sam dolazila doma i taksijem i pješke kad oni nisu bili doma, ali im to nije bilo drago.
Druga stvar je ta da osim na Korzu ima i drugih mjesta izvan grada za izlaske. A od tamo nisam mogla doć pješke doma.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:30   #80
Pa čudim se jer kažem ti, da živim u baš takvom smrtnom strahu ne bih je uopće puštala van.
Ponavljam, sa svom tom bagrom koju sretneš u prvom busu, na ulici u 4 ujutro, do prije pola sata si staja u istom klubu.

Evo, najiskrenije, meni to uopće ne djeluje kao nešto što roditelji rade isključivo zbog sigurnosti.
Nego im je, očito, normalno (i ne samo po pitanju izlazaka, nego svega, i škole i aktivnosti, itd...) biti vlastitoj djeci taksi služba.

Meni to nije normalno i vjerujem da mi neće ni postati.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.