Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2012., 13:02   #161
Hvala na brzome odgovoru.Istina mala je površina možda 20-tak kvadrata i uglavnom nakon bure bude dosta lišća i to mi stjera u jedan kut u dvorištu.
U svakom slučaju hvala na savjetu.
__________________
Čovjek sniva a Bog realizira!
Štrkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 01:51   #162
Gdje kupiti wheel hoe???

Pretrgao sam se po netu ali ne mogu nigdje naći informaciju gdje u Zagrebu ili okolici mogu kupiti "wheel hoe" pa ako netko zna bio bi jako zahvalan. I kako se
to zove na hrvatskom?

Pozdrav
jasamja385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 08:38   #163
Imas u Pevecu, vidjela sam...
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 10:25   #164
Oralica na kotace
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 12:19   #165
Pozdrav! Bio sam u Pevecu na Jankomiru i tamo nema toga niti su ikad čuli za to. Jel ima ko ideju gdje bi to mogao kupiti?

Pozdrav
jasamja385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 12:35   #166
Quote:
jasamja385 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Bio sam u Pevecu na Jankomiru i tamo nema toga niti su ikad čuli za to. Jel ima ko ideju gdje bi to mogao kupiti?

Pozdrav
Baumax, Bauhaus, ili probaj na Maksimirskoj cca kucni broj 60 u ona 3 ducana koji drze poljoprivredni asortiman (kad ides od centra to ti je sa desne strane ispod Mašiceve ulice) - sva tri ducana su u 50 metara doslovno (Prvi ti je Poljoopskrba, 10 metara nize je ducan koji ima reklamu Husqvarna i treci je Poljoapoteka, ona je onako uvucena u onaj parkic
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 23:53   #167
pozdrav svuima ..

novi sam u svijetu botanike pa trenutnom formiran svoju osnovnu oružarnicu

treba mi više savjeta ..

pitanje 1 - kakve škare za rezanje kupiti. sa nakovnjem ili dvostranom oštricom. napominjem kako se trenutno u vrtu nalaze dva limuna, jasmin, mladi jorgovan, i ići će ruzamarin i lavanda ... ono što sam mislio kupiti jest ovaj model od gardene

ili su za mene bolje ove sa dvije oštrice
http://www.ekupi.hr/Skare-Vrtne-Clas...na-385733.aspx

pitanje dva 2 - kakve grablje je najbolje kupiti za skupiti travu nakon košenja. napominem kako iman samo 8 m2 trave. mislio sam uzeti ovakve plastične

unaprijed hvala
zmenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 17:43   #168
@zmenk

Gardena ti je sranje jer ima zakovicu umjesto šarafa (mogućnost pritezanja) pa kad škare dobiju luft onda ti više nebude rezala s čistim rezom već ti bude uvijek ostavila onu tanku koru nakraju reza koji bude virio iznad mjesta reza. I još ktome previše koštaju.

Bolje uzeti nekakvog Fiskarsa ili eventualno barem bolje od toga Felco 160 S ili L model.
Te su platične grablje dobre i tako imaš premalo kvadrata.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 10:39   #169
Trebao bi kupiti ručni kultivator pa da priupitam koji tip je bolji izbor? Jel ovaj desni bolje razbija, prozračuje lagano zakorenu zemlju ili?

farfan is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 12:11   #170
Ovaj od Gardene na prvoj slici takav imam al od drugog proizvodaca i to se hoce stopati ako je zemlja onak mekana glinasta, a kad je zemlja suha kruta onda se izmedu zacvika. Radi ono svoj posao samo imas posla s povremenim ciscenjem. Tako da mislim da je ovaj drugi model bolji jer se zemlja nemoze zalijepiti za sipke niti se zacvikati.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 21:38   #171
Kako se bruse škare za živicu? :/
cardar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 10:27   #172
Quote:
cardar kaže: Pogledaj post
Kako se bruse škare za živicu? :/
Odneseš ih u brusionu. Možeš i doma ali to nije to...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 21:51   #173
Planiram si akuškare za travu. Je li to sve isto ili ima razlog zašto je Gardena toliko skuplja? Inače, sada imam od Gardene obične škare i stvarno režu odlično, do zadnjeg milimetra vrha.
A Stihl je još skuplji. Isplati li se to plaćati? Recimo, Gardenu Classic cut bih mogla kupiti za 600 kn, dok je Stihl 900.

Drugo pitanje: kaj znači kad električni trimer počne dimiti skroz dolje kod špule? A i miriši plastika. I dosta je vruć. Pustila sam ga na hlađenju, pa ćemo sutra vidjeti kakve je volje.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 10:54   #174
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Planiram si akuškare za travu. Je li to sve isto ili ima razlog zašto je Gardena toliko skuplja? Inače, sada imam od Gardene obične škare i stvarno režu odlično, do zadnjeg milimetra vrha.
A Stihl je još skuplji. Isplati li se to plaćati? Recimo, Gardenu Classic cut bih mogla kupiti za 600 kn, dok je Stihl 900.

Drugo pitanje: kaj znači kad električni trimer počne dimiti skroz dolje kod špule? A i miriši plastika. I dosta je vruć. Pustila sam ga na hlađenju, pa ćemo sutra vidjeti kakve je volje.
Kad miriši onda ti se unutra plastika kuri jer je došlo do spoja ak te struje ne drmne dobra si. Savjet: baci to odmah u smeće!
Takve stvari se nažalost ne popravljaju a mogu te dobro zdrmati.

Stihl je ipak klasa pred Gardenom, i sve dakako ovisi koliko ćeš to koristiti ili će ti stajati u ostavi.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 13:00   #175
Hvala puno. Dobro da sam pitala. Kad skinem špulu, onda se dimi kroz taj dio koji pokriva špula. A bilo mi je i sumnjivo da je tako vruć. Inače se moglo stvarno dugo s njim kositi i nikada se nije tako zagrijao.
I to je konstruirano tako da te tako lako zdrma struja? K vragu. I za druge, da znaju, to je Ryobi, star dvije godine.
E sad si idem naručiti izvana špulu za stari Flymo. On je radio neumorno više godina dok nisam lupila u nešto i skršila poklopac špule.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 13:04   #176
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Hvala puno. Dobro da sam pitala. Kad skinem špulu, onda se dimi kroz taj dio koji pokriva špula. A bilo mi je i sumnjivo da je tako vruć. Inače se moglo stvarno dugo s njim kositi i nikada se nije tako zagrijao.
I to je konstruirano tako da te tako lako zdrma struja? K vragu. I za druge, da znaju, to je Ryobi, star dvije godine.
E sad si idem naručiti izvana špulu za stari Flymo. On je radio neumorno više godina dok nisam lupila u nešto i skršila poklopac špule.
Električni alat se ne koristi dugo već mu daješ vremena da se ohladi. Neispravne žice mogu napraviti kratki spoj...meni je iz fena sukljao plamen.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 21:48   #177
Plosnato crijevo

Dakle kao sta naslov kaze, jeli neko vidio negdje (po mogucnosti ST) plosnato crijevo za zaljevanje (potrebno radi spremanja). Moze biti 1/2" ili 3/4" i na metre a da se nastavci mogu kupiti (trebaju mi oni standardni brzi)
Rijec je o ovome:

http://www.smalltowndjs.com/images/2...-942-x-763.jpg

Zadnje uređivanje fermina-daza : 15.09.2016. at 01:01. Reason: prevelika fotografija
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 11:25   #178
tražim danska kolica za cvijeće

Pokušavam negdje pronaći za kupiti, trebaju mi dvoja ovakva kolica za cvijeće, može polovna samo da su u dobrom stanju.
dimenzije: 134 X 55,5 X 190cm (visina)

__________________
Pozdrav, Marijachi
Marijachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2020., 11:44   #179
Škare za živicu

Dobar dan. Trebao bi preporuke za električne škare za živicu, 45cm.
snikodic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2020., 22:49   #180
Trebam okretni vanjski reflektor (sa stalkom) sa dometom svjetlosnog snopa od barem 100 metara, da nije neki solarni, i da može biti vani po svim vremenskim uvjetima.

Kako se baš ne kužim u praksu kroz specifikacije, pitam koja je snaga lampe za to potrebna, ili koji svjetlosni tok?

Ima netko savjet ili preporuku za trgovinu ili model?? Hvala!
Quadronne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.