Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2009., 23:49   #1681
Evo i meni danas dosa poziv na sud jer su me zaustavili i puva san 0,99.Znan da mi bas prigovor nece puno pomoc jer san ima jos prije godinu dana isti slucaj na koji san pisa prigovor(nadan se zastari e sad me zanima sta mi je rec naj bolje na sudu jer mi u optuznom prijedlogu stoji kazna 2000 KN i 3 mjeseca vozacke,e sad sta napravit dali se nagodit nekako sa sudcem ili prizant sve...
Dali se sa njim dogovorit da placam na rate ili?
St-GT is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 02:27   #1682
Pokorno sve priznaj. Nemaš se šta žalit. Barem ostavi dojam pokajnika. Ne vidim nikakve olakotne okolnosti

Ne virujem da se suci s alkoholiziranima baš vole nagađat, al probaj izvuć barem vozačku uvjetno. Za plaćanje ne znam. Nisi se nešto opametio od prošlog puta, a?
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 11:35   #1683
Quote:
St-GT kaže: Pogledaj post
Evo i meni danas dosa poziv na sud jer su me zaustavili i puva san 0,99.Znan da mi bas prigovor nece puno pomoc jer san ima jos prije godinu dana isti slucaj na koji san pisa prigovor(nadan se zastari e sad me zanima sta mi je rec naj bolje na sudu jer mi u optuznom prijedlogu stoji kazna 2000 KN i 3 mjeseca vozacke,e sad sta napravit dali se nagodit nekako sa sudcem ili prizant sve...
Dali se sa njim dogovorit da placam na rate ili?
moze se platiti u ratama, a za ostalo budi sretan ako ostane kako je i predlozeno.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 12:15   #1684
prometne kazne

radi se o dvije kazne,za prvu me zanima dali je nastupila zastara pošto je prošlo točno dvije godine i dva mjeseca od počinjenja zlodjela vožnje neregistriranog skutera bez kacige?

druga je kazna za prebrzu vožnju,vozio 70 di je ograničenje 50,pisao žalbu unutar 8 dana i danas na vrata poštar donio čestitku od mup_a koju nisam htio primiti,zanima me kako se dalje odnositi prema tome?
schtakor is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 14.09.2009., 12:54   #1685
Velika je vjerojatnost da ti je prva zastarila, a što se druge tiče, poštar će ti dolazit par puta. Ukoliko budeš ustrajan u neprimanju, ostavit će ti obavijest da možeš preuzeti kuvertu u pošti, a druga je opcija da ti je policijski službenik uruči osobno
Čuo sam da je i toga bilo.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 13:14   #1686
onda ću biti krajnje direktan i pitati koji modus je za izbjegavanje plaćanja 500 kn jer stvarno mislim da je to bila klasična sačekuša na mjestu di nije naselje ravni komad ceste di se rulja vozi stotku po defaultu a mene oplete sa 70?
schtakor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 13:26   #1687
nema modusa. zastaru mozes cekati, ali s obzirom da je 4 godine ne vjerujem da ces ju docekati.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 19:00   #1688
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
moze se platiti u ratama, a za ostalo budi sretan ako ostane kako je i predlozeno.
S kim da se dogovorim za placanjem na rate,odma sa sudcem na saslusanju ili
?
St-GT is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 18:52   #1689
Arrow Tko radi taj i griješi - loš pravni savjet u JL

Današnji Jutarnji list, prilog 'Auto'...

Pitanje čitatelja:
Policija je mome suvozaču izmjerila 1,05 promila alkohola te podnijela prekršajni nalog protiv mene, a ne protiv njega. Je li to ispravno? (M.K.)

Odgovara Mario Klokočovnik, dipl. iur.:
Policija je postupila ispravno, jer se odredba zakona odnosi samo na vozača vozila, a ne na suvozača. To je i logično, jer je vozač potpuno odgovoran za stanje u vozilu, a suputnici ne moraju poznavati Zakon o prometu.

----------
Nisam ja sad neki pravni stručnjak (bio sam jedan semestar na pravu i bilo mi je dovoljno ), al interesira me određena pravna problematika pa me zanima na osnovu čega je g. Klokočovnik dao ovakav savjet.

Koliko poznajem novi ZOSP, ovakav zakon više ne postoji, tj. ne postoji članak koji bi kažnjavao vožnju suvozača u alkoholiziranom stanju.

Upravo je taj članak starog ZOSP-a...
Quote:
Članak 163.
(2) Vozač osobnog automobila ne smije na prednjem sjedalu prevoziti osobu koja je pod utjecajem alkohola ili droga, dijete mlađe od 12 godina niti na stražnjem sjedalu dijete mlađe od pet godina, osim u slučaju kada na stražnjem sjedalu ima pričvršćenu dječju sjedalicu, u kojoj dijete mora biti vezano.
...bio diskutabilan (svađao sam se na istu temu i na Legalisu di sam zagovarao ukinuće te odredbe jer je besmislena) pa je pri izglasavanju novog ZOSP-a ova odredba Zakona ukinuta tako da sad Članak 163. novog ZOSP-a izgleda ovako:
Quote:
(1) Vozač i putnici tijekom vožnje u motornom vozilu na sjedalima na kojima su ugrađeni sigurnosni pojasevi, dužni su koristiti pojas na način koji je odredio proizvođač sigurnosnog pojasa.
(2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, sigurnosni pojas ne moraju koristiti osobe koje imaju uvjerenje da iz zdravstvenih razloga ne mogu koristiti pojas.
(3) Ministar nadležan za zdravstvo propisat će postupak, uvjete i način izdavanja uvjerenja iz stavka 2. ovoga članka.
(4) Vozač motornog vozila može prevoziti dijete mlađe od 5 godina samo na stražnjim sjedalima i to u posebnoj sigurnosnoj sjedalici, koja je za vozilo pričvršćena sigurnosnim pojasom vozila ili posebnim kopčama u vozilu.
(5) Vozač motornog vozila može prevoziti dijete starije od 5, a mlađe od 12 godina samo na stražnjim sjedalima, a dijete mora sjediti na posebnom postolju prilagođenom njegovoj visini tako da se može vezati sigurnosnim pojasom na tri točke vezivanja. Ako se dijete veže sigurnosnim pojasom na dvije točke vezivanja nije potrebno koristiti posebno postolje za sjedenje.
(6) Vozač motornog vozila može prevoziti dijete do dvije godine starosti na prednjem sjedalu vozila ako vozilo nema suvozački zračni jastuk ili ako je suvozački zračni jastuk isključen i ako se dijete prevozi u sigurnosnoj sjedalici postavljenoj suprotno od pravca vožnje koja je pričvršćena za vozilo pomoću sigurnosnog pojasa na tri točke vezivanja ili posebnim kopčama u vozilu.
(7) Dijete u posebnoj sjedalici u vozilu mora biti vezano.
Nigdi se ne spominje suvozač u alkoholiziranom stanju pa virujem da se g. Klokočovniku omaklo, greškom se pozivajući na stari ZOSP
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 21:37   #1690
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Današnji Jutarnji list, prilog 'Auto'...

Pitanje čitatelja:
Policija je mome suvozaču izmjerila 1,05 promila alkohola te podnijela prekršajni nalog protiv mene, a ne protiv njega. Je li to ispravno? (M.K.)
:
Cak i da postoji, ti kao vozac apsolutno nisi kvalificiran da mozes odrediti jel netko ima ili nema alkohola u krvi, za to je jedino relevantno vadjenje krvi u ovlastenoj ustanovi. Pa stoga ne mozes ni biti odgovoran za to sto prevozis eventualno pijanu osobu.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 22:52   #1691
Da li netko zna, da li još uvijek vrijedi opcija da prihvatim rad za opće dobro umjesto plaćanje novčane kazne?!!!
Došla mi je upravo takva ponuda od suda, a ne znam da li su mijenjali što. Jer prije se takav rad nije provodio.
ancica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 22:54   #1692
Moram im sutra odgovoriti
ancica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 02:40   #1693
Kazna u NY

Dobio sam kaznu u New Yorku za prebrzu vožnju (95mph u zoni od 65mph). Zanima me može li se izbjeći plaćanje kazne i koje su sankcije ako se ne odazovem ili ne platim kaznu? (buduća viza, ili slično) Mogu li me kazneno goniti u HR ? thx
DaKid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 02:53   #1694
molim vas ako bi mi mogli pomoci...
zaustavili su me na ljubljanskoj u zagrebu, vozila sam 104, nisam nista pila.. utorak je! dali su mi kaznu od 1000kn, a nazalost nisam imala nista novca kod sebe jer su me prije toga jedno 3 puta pitali imam li sto novca kod sebe. hm... :/
dali su mi uplatnicu, i sve one gluposti prekrsajne naloge, zapisnike o brzini..
studentica sam i mozete li mi pomoci kako da napise zalbu da ne platim, ako je to ikako moguce.
hvala vam!
*Hermiona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 02:59   #1695
Quote:
ancica1 kaže: Pogledaj post
Da li netko zna, da li još uvijek vrijedi opcija da prihvatim rad za opće dobro umjesto plaćanje novčane kazne?!!!
Došla mi je upravo takva ponuda od suda, a ne znam da li su mijenjali što. Jer prije se takav rad nije provodio.
Ne kontam te baš. Ako ti je sud ponudio rad za opće dobro, čemu pitanje jel to postoji?

Iako, nije mi jasno kako sad Sud nudi RZOD kad mi je sama sutkinja rekla u dva navrata da se to više ne radi?

Bila je polemika tu na temi. Moj post...
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
@axh1876
Trenutno je procedura takva da se kazne plaćaju ili ih se odrađuje boravkom u zatvoru. Dobrotvornog rada više nema.
...i odgovor na moj:
Quote:
caporegime kaže: Pogledaj post
ma nemoj? pročitaj prekršajni zakon 34. st 3
Zato me zanima šta ti je to Sud ponudio i za koju kaznu. Fala.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 03:13   #1696
Quote:
DaKid kaže: Pogledaj post
Dobio sam kaznu u New Yorku za prebrzu vožnju (95mph u zoni od 65mph). Zanima me može li se izbjeći plaćanje kazne i koje su sankcije ako se ne odazovem ili ne platim kaznu? (buduća viza, ili slično) Mogu li me kazneno goniti u HR ? thx
Ako ti je u planu buduća viza, ne vidim zašto bi uopće riskira i razmišlja da l' da platiš ili ne, pa da ti to sutra bude razlog za neizdavanje vize. U tuđoj si državi. Bar poštuj njihove zakone kad si već pogrišio.

Kolika je uopće kazna?
Quote:
*Hermiona* kaže: Pogledaj post
zaustavili su me na ljubljanskoj u zagrebu, vozila sam 104, nisam nista pila..
studentica sam i mozete li mi pomoci kako da napise zalbu da ne platim, ako je to ikako moguce.
hvala vam!
Prvi post i odma na Prekršaje...ccc...

Evo ti primjer pisanja prigovora/žalbe:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=1524
Ako ti di zapne javi na pm. Teško da ćeš proć lišo, da baš ništa ne platiš, posebno ako ti nije prvi prekršaj.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 11:51   #1697
Exclamation nadoknada štete prilikom prometne

Poštovanje !
Molila bih Vas za savjet. Mama mi je imala nekidan prometnu, cesta je bila malo uža, ne toliko da se 2 automobila ne mogu mimoici. Mama je vozila sasvim do ruba ceste vrlo malom brzinom , ali auto iz suprotnog smijera joj je presijeklo njenu traku i udarilo je svojim prednjim krajem u retrovizor,blatobran te dvoja vrata. Vozac je predlozio da svatko nadoknadi svoju stetu (njemu je malo ostecen prednji zmigavac), sto mami nije bilo ni pod razno, buduci da nije kriva. Pozvala je policiju koja je sve slikala i obavila zapisnik prema kojem krivac ne prizna krivnju (???) i izgleda da sve ide na prekrsajni sud. Zanima me sto nam je dalje ciniti, tj.kako naplatiti stetu. U kojem roku se rijesava to na sudu i da li u meduvremenu sam platiti popravak.
Unaprijed se ispricavam na mogucoj neprofesionalnoj terminologiji.
noemi.zd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 11:59   #1698
Zastupanje pred sudom

dobio sam poziv na sud zbog nekog incidenta u tučnjavi, popisani smo bili svi koji su se našli tamo, iako se nisam tukao dobio sam poziv na sud zbog kršenja reda...

sad me zanima, da li ja bez advokata mogu sam sebe zastupati, tj. da li mogu reći sudici da prema zakonu tom i tom nisam dužan platiti kaznu itd?
325i is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 12:14   #1699
Odvjetnik ti nije potreban, jer se radi o prekršaju ( možeš ga uzeti, samo je toliko skup, da ti njegov sat dođe više od kazne koju bi dobio za taj prekršaj ), ideš samo u svojstvu svjedoka, u najgorem slučaju ćeš dobiti novčanu kaznu ispod 1000 kn za remećenje javnog reda i mira.Ne znam koliko imaš godina i koliko poznaješ zakone, ali nije se problem izvući da ne platiš ništa.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 12:57   #1700
pa jel smijem na sudu ako me pita, spominjati neke zakon tj. navoditi se na taj i taj zakon? znam da ga ne smijem tumačiti,ali navoditi bih trebao smjeti
325i is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:47.