Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2009., 07:13   #1781
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Isti savjet. Na suočenju istjeruj pravdu.

Napiši prigovor i to će doć do suca. Onda sve ostalo ide samo od sebe. Ne slažeš se s presudom...bilo nepregledno..izlažeš svoje viđenje cile situacije..tražiš suočenje....odužit će se to.

Hvala , javit cu kak je proslo!
__________________
In the ghetto...
elvis again is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 10:51   #1782
Quote:
Nar kaže: Pogledaj post
policajac koliko je pametan krivo mi je upisao ime,jel ima kakve pomoci vezano uz to.ivica umjesto ivan
Teoretski bi bilo, al u praksi ti je to tirat mak na konac. Ništa od toga.

Što se uplata tiče, i ja sam istu priču čuo. Ne znam kako to u praksi funkcionira, al ne bi se puno pouzda u priče rekla-kazala.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 20:53   #1783
haj društvo
kažnjen sam od prekršajnog suda po prigovoru na prekršajni nalog po žurnom postupku za navodnu prebrzu vožnju na što nemam pravo žalbe ili prigovora već mi preostaje samo izvanredni pravni lijek, obnova prekršajnog postupka u korist osuđenika.
dakle puno bi mi pomoglo ako neko ima "špranjcu" dotičnog zahtjeva da ne izmišljam toplu vodu...
thx
Dark Shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 22:14   #1784
Pozdrav ljudi,

dobio sam rješenje na prigovor koji sam uputio za prometni prekršaj od 10.05.2007 godine u kojem kažu kako se "odbija prigovor okrivljenika kao neosnovan i potvrđuje se prekršajni nalog prvostupanjskog tijela".

E sad oni kažu kako moram platiti 500 kuna međutim nisu napisali u kojem roku to moram platiti?

E sada što to znači,da postoji zakonski rok koji ne mora biti naveden ili?
dr.smoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 22:57   #1785
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Ovo mi baš nije jasno. Sud bi ti triba dat rješenje, a ne postaja, odnosno načelnik. Valjda zato što si pisao zamolbu, a ne prigovor pa to postaja rješava..hm...

Ža mi je što nisi posla prigovor. Sam iz inata ne bi platio tu kaznu ako je tako bilo sve ko što kažeš. Po meni - krajnje bezobrazno postupanje načelnika jer svojim postupkom nikog ne ugrožavaš niti ometaš. Možda je bio neki nadzor pa je zato tako postupio. Ne vidim drugog razloga. Ako je razlog bilo što osim nadzora, onda je takvo kažnjavanje toliko jadno. Dno dna.

Možeš opomenu i sam vratit u postaju, al to ti neće pomoći jer te sama postaja kaznila. Nema suca. Nažalost. Mislim da bi bilo koji normalan sudac razumio cilu situaciju, a olakotne okolnosti više nego izgledne da sve prođe s običnom opomenom.
Evo meni ista situacija kao i Ryuu s tim da sam ja uložio žalbu. I prije neku večer zvoni policajac uvečer da mi dostavi rješenje od suda što mi je bilo poprilično čudno budući mi je kazna 300 kn za prvi prekršaj i to prelazak izvan pješačkog prelaza. Očito je mala razlika od uzornog građanina do društveno opasnog odmetnika.
Najgore je bilo što sutkinja nije uvažila žalbu u kojoj sam naveo nezaposlenost kao razlog nemogućnosti plaćanja 300 kn.
Što bi ja trebao izmislit pare!?
Zaprijetili su ovrhom ili zatvorskom kaznom. U žalbi sam predložio mogućnost društveno korisnog rada medjutim nekako sumnjam u to.
Ima li netko tko je obavljao društveno koristan rad po nalogu suda ili ovoj državi očito nije od koristi besplatna radna snaga?
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 13:16   #1786
clanak 158 stavka 5

dobar dan ekipa iam jedno pitanje...sinoc se malo popilo i malo razbijalo (kontenjere da budem tocniji)i zaustavili su me panduri odveli u postaju nesto ispitivali ja prizna krivnju i tako to eli.onda je dosa caca po mene u postaju i mora san puvat u onu spravicu i napuha 1.7.Uglavnom dali su mi zapisnik na kojem pise da asm izjavio da sam konzumirao 0.5l crnog vina ,da prihvacam ispitivanje i da sam napuha 1.7.i pise ovako "temeljem clanka 158 stavka 5 prekrsajnog zakona("narodne novine" 107/07) sastavlja se zapisnik o ispitivanji prisutnosti opojnih stvarcica"
Nesto su mi govorili da se necu moci na fax upisati i te spike pa jel mi mozete malo vise reci o posljedicama(ocu li morat placat kazunu i te spipke)
susolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 15:04   #1787
Znaš razbijat kontenjere, valjda znaš i zguglat taj stavak i članak Inače vjerovatno ćeš dobit prijavu za "remećenje javnog reda i mira", doć će ti poštom već

A to za faks su pizdarije, koji faks uopće traži potvrdu o nekažnjavanju?
A i sve da je traži ovo tvoje nije kazneno nego prekršajno djelo...
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 15:44   #1788
isa sam ja na google odma ali mi izbaci miljon drugih stvari samo ne taj clanak.Uglavno sto sto kad mi dode ta prijavai kakva je razlika izmedu prekrsajnog i kaznenog djela.
susolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 16:48   #1789
Quote:
dr.smoje kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,

dobio sam rješenje na prigovor koji sam uputio za prometni prekršaj od 10.05.2007 godine u kojem kažu kako se "odbija prigovor okrivljenika kao neosnovan i potvrđuje se prekršajni nalog prvostupanjskog tijela".

E sad oni kažu kako moram platiti 500 kuna međutim nisu napisali u kojem roku to moram platiti?

E sada što to znači,da postoji zakonski rok koji ne mora biti naveden ili?
Nije odgovor na tvoje pitanje, nego pitanje tebi. 10.5.2007. si dobio prekršajni nalog? Znači žalio si se u roku od 8 dana, to je ajmo reć 18.5.2007. I tebi je sad stiglo rješenje od suda? Pa šta nije nastupila zastara? Ja živim u nekom uvjerenju da prekršaji koji su počinjeni u vrijeme kada je zakon glasio da je zastara 2 godine i idu po toj zastari a ne po ovoj novoj od 4 godine.

Jer ja također imam prekršaj iz 2007. godine, ali 11.11. (martinje, da) za vožnju poslije 23h isto 500kn i uvjeren sam da ako u roku mjesec dana ne dobijem rješenje od suda, da će to ući u zastaru...

Može mi netko reć jesam u krivu ili ne? J
el ninjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 16:53   #1790
zastara je bila 2 godine i to si u pravu. no, zna se dogoditi da odluke VPS stignu i nakon proteka te 2 godine a datirane su kao da su donesene prije isteka zastare.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 16:55   #1791
Quote:
dr.smoje kaže: Pogledaj post
dobio sam rješenje na prigovor koji sam uputio za prometni prekršaj od 10.05.2007 godine u kojem kažu kako se "odbija prigovor okrivljenika kao neosnovan i potvrđuje se prekršajni nalog prvostupanjskog tijela".
koji je datum donosenje rjesenja? ne kad je tebi stiglo, nego kad pise da je doneseno.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 19:14   #1792
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
koji je datum donosenje rjesenja? ne kad je tebi stiglo, nego kad pise da je doneseno.
evo odgovor i tebi i el ninju

naime prekršaj je počinjen 10,05,2007. godine,ja sam presudu dobio u 8 mjesecu 2009 godine,ali datum presude je 23.01.2009!znači nije ušlo u zastaru,iako kasne dobrih 7 miseci tako da el ninjo nisi još siguran.

E sad kako to da nema roka do kada moram platiti ovih 500kuna?
dr.smoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 10:38   #1793
Ja sam dobio jucer isto sranje.izlazim s parkinga i tamam me ugledao.2000 kn i vozacka 3 mjeseca lol,napravija sam metar.e sad moje je pitanje,dok je to u zastarini jel ja smijem vozit,a vozacka je jos kod mene..
gugic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 10:44   #1794
Quote:
gugic kaže: Pogledaj post
Ja sam dobio jucer isto sranje.izlazim s parkinga i tamam me ugledao.2000 kn i vozacka 3 mjeseca lol,napravija sam metar.e sad moje je pitanje,dok je to u zastarini jel ja smijem vozit,a vozacka je jos kod mene..
Ti smiješ voziti dok ne dobiješ pravomoćnu presudu o zabrani upravljanja vozilom a to može potrajati i do 9 mjeseci ( kao mom frendu )

Btw. zastara više ne postoji
__________________
misli svatko da je vama lako kao meni
°ROBBIE° is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 11:53   #1795
zastara itekako postoji, samo je sad puno duza nego prije
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 11:58   #1796
Sta bi radio na mom mjestu,daj mi savjet jel mi je ovo prva kazna,i neam pojma sta da radim?
gugic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 12:06   #1797
citava tema je puna savjeta, dovoljno je procitati nekoliko zadnjih stranica
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 16:42   #1798
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
citava tema je puna savjeta, dovoljno je procitati nekoliko zadnjih stranica
može odgovor i na moje pitanje molim te?
dr.smoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 01:44   #1799
Quote:
gugic kaže: Pogledaj post
Sta bi radio na mom mjestu,daj mi savjet jel mi je ovo prva kazna,i neam pojma sta da radim?
Nema se tu nešto pametno napravit. Piješ i voziš: nema tu velike priče.

Probaj štogod napisat, prigovor kakav (imaš primjer prigovora na temi), skrušeno priznat sucu..prvi prekršaj.."neću više nikad" i te spike...

Quote:
dr.smoje kaže: Pogledaj post
može odgovor i na moje pitanje molim te?
Obično stoji "okrivljenik je dužan novčanu kaznu platiti u roku od xx dana.."
E sad, bilo 8 ili 15, tebi je svejedno jer je odluka pravomoćna, tebe se tereti i moraš platiti. Što prije platiš - to bolje, znaš i sam.

Ako platiš i tek za misec dana, ne tribaš se bojat. Država ja sritna da se uopće išta plati i da više s tobom nema posla.

Naravno, možeš se pravit blesav i sutra reć da ti nisu naveli rok do kojeg tribaš platiti, al to je, naravno, glupo.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 11:59   #1800
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Nema se tu nešto pametno napravit. Piješ i voziš: nema tu velike priče.

Probaj štogod napisat, prigovor kakav (imaš primjer prigovora na temi), skrušeno priznat sucu..prvi prekršaj.."neću više nikad" i te spike...


Obično stoji "okrivljenik je dužan novčanu kaznu platiti u roku od xx dana.."
E sad, bilo 8 ili 15, tebi je svejedno jer je odluka pravomoćna, tebe se tereti i moraš platiti. Što prije platiš - to bolje, znaš i sam.

Ako platiš i tek za misec dana, ne tribaš se bojat. Država ja sritna da se uopće išta plati i da više s tobom nema posla.

Naravno, možeš se pravit blesav i sutra reć da ti nisu naveli rok do kojeg tribaš platiti, al to je, naravno, glupo.
Da jasno mi je,reci mi samo mogu li očekivati opomenu za neplaćenu kaznu?
I ima li zastare na ovu presudu?

Hvala ti na odgovorima
dr.smoje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.