Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2021., 13:49   #1
Era klasicnih limuzina je zavrsila!

na americkom trzistu volvo ukida v60 i v90, nekada pojam prodaje ..

..mazda ukida sesticu

vw passat limuzina se isto izbacuje iz ponude..
tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 14:11   #2
Tako je dajte nam što više SUV-ova, koji su skuplji, lošija aerodinamika, više troše, slabije performanse, skuplje gume imaju barem za 50%, 90% suv-ova su otprilike 2WD, a ne 4WD. Jedina prednost je ulazak na sic. Ja druge prednosti ne vidim.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 14:30   #3
Kupci hoće povišene sepete
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 14:47   #4
Quote:
Mairon kaže: Pogledaj post
Tako je dajte nam što više SUV-ova, koji su skuplji, lošija aerodinamika, više troše, slabije performanse, skuplje gume imaju barem za 50%, 90% suv-ova su otprilike 2WD, a ne 4WD. Jedina prednost je ulazak na sic. Ja druge prednosti ne vidim.
Nedavno sjedio u novom FuKaškaju u salonu, djeluje mi skučeno a cijena ravnih 30k eura. Suludo.

Nego, kaj su odustali od nove šestice sa zadnjim pogonom i šestakom motorom?

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
BanRey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 14:56   #5
Probao sam na kratkoj ruti Quashai 1.6 dizlo sa dobrom opremom. Nije prostran da, kažem jedino taj ulaz u samo vozilo je fora. Što si stariji to ti više očito paše tako nešto.


Što se tiće Mazde 6 sa 6 cil motorom, vijest otprije 1.5 mj.

RWD Mazda6 With Inline-Six Engine Reportedly Debuts In H1 2022

https://www.motor1.com/news/538644/r...x-mazda6-2022/
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 15:04   #6
Kum mi ima kamiqa ja gledan kupit kiu ceed i on mi govori nemoj malo ti je to auto. Pa kamiq osin šta je viši i ima 5 litara više u portapaku u svemu je manji.
ante88888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 15:05   #7
Quote:
tvrda stina kaže: Pogledaj post
na americkom trzistu volvo ukida v60 i v90, nekada pojam prodaje ..

..mazda ukida sesticu

vw passat limuzina se isto izbacuje iz ponude..

Čekaj samo dok bude veća ponuda električnih auta. Tad će aerodinamika
biti puno važnija nego sada, pa će se i limuzine vratiti. Istina, neće to biti klasične limuzine sa velikim prevjesom, već sa velikim međuosovinskim razmakom (da stane baterija), ali ipak elegantnije od limenog brežuljka. Lijep primjer se može vidjeti kod Mercedesa u obliku EQS i EQE. SUV ostaje za one koje mući reuma&artritis, donekle i za mlade obitelji.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 16:30   #8
Misliš S60 i S90?
V60 i V90 su karavani



Poslano sa mog M2101K7AG koristeći Tapatalk
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 21:05   #9
Quote:
Mairon kaže: Pogledaj post
Tako je dajte nam što više SUV-ova, koji su skuplji, lošija aerodinamika, više troše, slabije performanse, skuplje gume imaju barem za 50%, 90% suv-ova su otprilike 2WD, a ne 4WD. Jedina prednost je ulazak na sic. Ja druge prednosti ne vidim.
Totalna glupost. Moj sa "samo" 4.64m ima 780l prtljažnika i ssmo 1.6 tona. Gume i kočnice su iste kao i kod auta srednje klase. Jedino što je definitivno lošije je aerodinamika.

One SUV kantice od 4.20m ne treba komentirati.

Nisu samo SUV krivi za takvu prodaju, možda nije svima jasno, limuzine su se oduvijek prodavale manje od karavana.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 21:13   #10
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Totalna glupost. Moj sa "samo" 4.64m ima 780l prtljažnika i ssmo 1.6 tona. Gume i kočnice su iste kao i kod auta srednje klase. Jedino što je definitivno lošije je aerodinamika.

One SUV kantice od 4.20m ne treba komentirati.

Nisu samo SUV krivi za takvu prodaju, možda nije svima jasno, limuzine su se oduvijek prodavale manje od karavana.
Na kojim to tržištima? Europskima sigurno ne. Jedino mi na pamet pada Fiat Marea čiji je karavanski model bio popularniji od sedana.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 21:19   #11
Naravno, na Europskim. Na Balkanu i Istoku limuzine, na Zapadu karavani. I na tom Istoku je opet bilo i dosta karavana.
U HR su zadnjih 5 god. karavani procvjetali.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 21:20   #12
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Totalna glupost. Moj sa "samo" 4.64m ima 780l prtljažnika i ssmo 1.6 tona. Gume i kočnice su iste kao i kod auta srednje klase. Jedino što je definitivno lošije je aerodinamika.

One SUV kantice od 4.20m ne treba komentirati.

Nisu samo SUV krivi za takvu prodaju, možda nije svima jasno, limuzine su se oduvijek prodavale manje od karavana.
Aerodinamika, potrošnja je viša, malo veća buka na autoputu. Gume iste, ne znam o kojem se vozilu radi, ali ok. U mnogim drugim slučajevima su "čudne" dimenzije. Nije 205/55/16 ili 225/45/17 koje su relativno standardne. Na to sam mislio. Ovo zadnje za karavan, limuzina nisam tako siguran. Da, ako se radi o DE. U HR ne znam da li ima statistika, ali prije su se svakako limuzine više prodavale, nego karavani. Većina nas ovdje smo ti balkanci koji žive u Haer.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 21:27   #13
Moj 5008 nije ništa bučniji od Passata. Ok, ima naprijed dupla stakla. Gume 235/45 R18, nosivost preko 100. Kočnice otprilike kao auto srednje klase, po veličini i cijeni. I kažem, na 4.64m su uspjeli napraviti puno prostora.

Auti tipa X3, X5, X6, Q7, GLE i slični, e to su SUV koji su preko 2 tone, puno troše, imaju skuplje gume, veće kočnice, itd. itd. Nisu svi SUV 2 tone ili 4.85m.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 21:28   #14
Nismo mi krivi sto amerikanci imaju jako lezerno trziste gdje se voze posteni auti a ne ovo kod nas...
Da zivite u americi, vjerojatno bi vozili dodge rama, challengera, land cruiser v8, suburbana, crown vic/town car i ostale normale aute tamo. Tu smo limitirani na punte, fabije, isprdke od SUVova sa prednjim pogonom 4m duzine itd
__________________
Da ne postoje Francuzi i Talijani u autoindustriji, mehanicari bi bili bez posla.
MartinTin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 21:31   #15
Najviše zbog goriva, širokih cesta i parkirališta. Jebi ga, kod nas se ne možeš širiti. Oni pred 300 god. nisu ni postojali.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 21:33   #16
Quote:
MartinTin kaže: Pogledaj post
Nismo mi krivi sto amerikanci imaju jako lezerno trziste gdje se voze posteni auti a ne ovo kod nas...
Da zivite u americi, vjerojatno bi vozili dodge rama, challengera, land cruiser v8, suburbana, crown vic/town car i ostale normale aute tamo. Tu smo limitirani na punte, fabije, isprdke od SUVova sa prednjim pogonom 4m duzine itd
Tona amera voze 4 cil benzince, toyote, honde, nissan, mitsubishi, acura, lexusi hibridi nx 4 cil, vw 4cil benzince, razne hibride i tonu Tesli. Nije da toga nema.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 21:40   #17
Da, voze, zadnji par godina dok je došla kriza. Do tada nisu znali šta je dizel ili hibrid. Naravno, Tesla je igrala također važnu ulogu u tome.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 22:01   #18
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
Na kojim to tržištima? Europskima sigurno ne. Jedino mi na pamet pada Fiat Marea čiji je karavanski model bio popularniji od sedana.
Švabo razmišlja da na istu duljinu auta dobije veći i pristupačniji prtljažnik pa kupi karavan.
Balkanci i dalje na istok razmišljaju da je karavan radničko-obrtnički lubeničar, a limuzina za gospodu s parama i političare. A zna se što svaki prosječni istočnjak želi biti.
Uostalom pogledaj malo oglasnike mobile.de i scout pa će ti sve biti jasno
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 22:03   #19
Quote:
Mairon kaže: Pogledaj post
Tona amera voze 4 cil benzince, toyote, honde, nissan, mitsubishi, acura, lexusi hibridi nx 4 cil, vw 4cil benzince, razne hibride i tonu Tesli. Nije da toga nema.
Ali je zato Ford F150 vec desetke godina a i dan danas najprodavaniji model.

Znaju Ameri sta valja.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 22:20   #20
Vjerujem da niti 30 % vlasnika F150 ne koristi F150 za ono što mu je namjena. Ali da, F150 rastura po prodajnim rezultatima svake godine.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.