Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2012., 12:01   #61
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
ajme, jel to ono kad neka dlakava neman lezi na tebi i zeli te silovat, kad letis brzinom centrifuge ili te nesto istom brzinom odnosi ko zna di? zasto se zelis namjerno dovest u to stanje
ma to se kaže "da me je mora pritisla"
OttoRino is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 11:40   #62
Samo sam jednom, ima tome već dugo, doživjela lucidan san. Tome je prethodilo puno duhovnog razvoja, istraživanja, razvoja bioenergetskog potencijala i slično. Moram priznati da me to tada jako uplašilo i povukla sam se i više nikad ništa nisam htjela ni pokušavati niti sam doživjela, blokirala sam taj dio sebe.

Mislim da taj san nije bio tako strašan, sanjala sam dečka/muškarca s kojim se nešto hvatam, ali prestravilo me to što sam ja bila svjesna svega, svejesna toga da sam u krevetu i da spavam i da je to san kojim ja MOGU UPRAVLJATI, mislim da me najviše prestravilo to što sam znala da oblikujem ishod i to me uplašilo. Sam osjećaj i doživljaj je bio toliko jak i intenzivan da se još i danas jasno sjećem toga sna,a prošle su godine. Mislim da sam dobar dio života provela tražeći mušarca iz tog sna, jer sam bila zabrijala zbog tog posebnog doživljaja da je to nešto čemu težim...

U zadnje vrijeme sam počela opet razmišljati o tome, navodno se može razviti kao tehnika, pa možda se ponovno bacim u istraživanje....jel netko uspio sebi iskreirati neke pozitivne ishode, za stvarno?
Altera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 10:02   #63
Meni se jednom dogodilo to da dok sam sanjala shvatila sam da sanjam. I u početku sam imala kontrolu nad snom, ali vrlo kratko. Imala sam osjećaj kao da mi je netko upao u san pa mi nameće druge stvari/ljude tj. drugi ishod sna.
Mnogo puta sam htjela ponoviti taj osjećaj, makar sam se na kraju osjećalo ugušeno, kao da me magla samo guta i guta. Ali eto nisam uspjela ponoviti
niksolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 15:31   #64
Ja igrom slučaja imam knjigu o lucidnom sanjanju na hrv jeziku, ako nekog zanima, javite na pm
Leksington is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 19:02   #65
Quote:
Angerwrath kaže: Pogledaj post
ma sve je to ljepo i krasno, al kako se dovest u to stanje (trebam informacije iz prve ruke)
Ključ svega je - meditacija. Imala sam period kada sam svaki dan meditirala, te sam skoro svako veče imala lucidne snove. Bilo je stvarno presavršeno. Kad sam prestala s meditacijom, lucidni snovi su bili sve rijeđi i sada možda jednom u par mjeseci. Eto 😀

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
HypnoticLady is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 00:01   #66
Jutros sam imao izrazito lucidan san, sanjao sam bolje uvjete na aktualnom radnom mjestu, dolazak dviju novih lijepih kolegica i sefa s jednog bivseg posla, sef me umjereno kritizirao, a ja sam mu argumentirano odgovarao, bas prava ugodna rasprava bez imalo povisenih tonova i s jedne i s druge strane.

U pozadini sam slusao radio, a na radiju je u stvarnosti bilo rijeci o vatrogascima, dok sam u snu slusao uobicajenu glazbu s radjja koji inace svira na poslu, e sad, sta je zanimljivo, to s vatrogascima je bilo to da sam ja zabrijao da je u poslovnoj zgradi pozar, a sef i kolegice su to shvatii ozbiljno i poceli smo napustati ured i tu negdje sam se poceo buditi
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 00:39   #67
Quote:
HypnoticLady kaže: Pogledaj post
Ključ svega je - meditacija. Imala sam period kada sam svaki dan meditirala, te sam skoro svako veče imala lucidne snove. Bilo je stvarno presavršeno. Kad sam prestala s meditacijom, lucidni snovi su bili sve rijeđi i sada možda jednom u par mjeseci. Eto 😀

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
Istina, doduše ja sam se okanio nakon što sam iskusio tzv. sleep paralysis. Um budan, a tijelo nije. Nikad se u životu nisam toliko straha naužio u jedva par sekundi.
Nightb1rd is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 00:48   #68
Svega tri puta sam u zivotu pravilno meditirao, i mislim da me neko vrijeme meditacija nece zanimati, ali polusni kao uvodi u lucidne snove me prilicno fasciniraju, prilicno me pocitu na mastarenjr, poticu me na bolje zivotne kreacije.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 08:32   #69
Um je nevjerojatno eksplorativan kad se svjesno "odvoji" od njega.
Sjećam se kad sam kao mladić znatiželjno isprobavao astralnu i eteričnu projekciju što ima dosta sličnosti sa lucidnim sanjanjem.
Jako zanimljiva, čudnovata i moćna iskustva.

Najveći benefit tih iskustava mi je zapažanje korelacije tog unutrašnjeg "svijeta" sa svijetom jave, svakodnevim vanjskim životom.

Zapanjujuća je činjenica koliko je isti mehanizam za oba svijeta. Skoro pa isti principi uma djeluju u oba svijeta.

Na vanjsko se "ne može" direktno utjecati, osim na unutrašnje a preko tog unutrašnjeg indirektno na vanjsko. Unutrašnji "svijet" ima beskrajan potencijal plastičnog modeliranja.

Isti slučaj je kod samorazgovora koje vodimo.
Putem unutarnjih razgovora utječemo na vlastitu subjektivnu realnost u odnosu na vanjsku objektivnost, a time posredno, automatski na vanjski svijet.

Lucidno sanjanje je jako uviđajna i praktična stvar. Pa ako netko ima jako dobru volju i znatiželju to istraživati, to će mu se svakako isplatit.
Nagrada i ugodna posljedica toga, sasvim lako može postajati sve lucidnije življenje.
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 15:51   #70
nisam nikad meditirala, lucidno sanjanje je počelo kad sam imala 18 ili 19 godina, prvo tu i tamo, a onda svaku noć. problem je bio buđenje iz lucidnog sna - neugodan doživljaj, gušenje i grčenje mišića. a onda su počele paralize. danas rijetko kad lucidno sanjam, ali paraliza me lovi svako malo, ne moram ni zaspati, dovoljno je da zažmirim... nekad me stvarno strah zaspat
baba Ruth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 23:53   #71
Kod mene nema nista misticno.
Kemija spavanja me toliko preplavi da kad mi zvoni sat, dignem se, odem na wc, kuham kavu, sjednem i pijem kavu, i prodje vec jedno 20 min, a ja jos sanjam isti san.
Svjesna i da sam budna i sto obavljam po kuci i da sanjam jos uvjek, i tako.
Obicno kad jace obratim pozornost na temu sna, tada lagano izčezava...
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.