Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2016., 12:45   #1
anti aging tehnologije

Hi!

Pokusavam surfati netom vezano uz mali uredajcic za njegu koze doma koja nije samo kremice i nije kao pokolj koji ostane nakon "ciscenja" u kozmetickim salonima-nisam osobno probala ali sam vidjela kod drugih.

Naisla sam na nekoliko tehnologija koje recimo obecavaju rezultate. Ono sto mi je nejasno iz sveg istrazivanja je koliko je znanstveno opravdano i koliko dugorocno ostecuje kozu. Tehnologije bi ukratko bile:
1. galvanska tehnologija
2. mikrostrujni aplikatori
3. ultrazvucna tehnologija
4. radijska frekvencija
5. infrared svjetlosna i phototerapija

Posto je ovo znanstveni podforum bazirala bih se na ovom pogledu, a ne konkretnim proizvodima. Ono sto mi se ne svida je da vecina navedene tehnologije "ostecuje" kozu da bi proizvodila novi kolagen, i sto ne mogu koristiti tipa epilepticari, trudnice, ljudi sa srcanim manama. Isto tako, navodno su neovisna istrazivanja strasno ogranicena i najveci dio je financiran od strane kompanija proizvodaca (znaci nije neovisno).

Postoji li neki aktivni forumas sa jakom podlogom iz fizike i biologije koji bi forumskoj javnosti pokusao pomoci razumjeti koliko je navedeno efikasno, bullshit ili opasno? Ili uputiti na literaturu koju bi mogla procitati. Nesudeni sam pmfovac koji je pohodio natjecanja iz fizike

Unaprijed zahvaljujem.
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 23:26   #2
Kako je starenje proces koji je posljedica grešaka u kopiranju DNA prilikom diobe stanice ne vidim kako prženje strujom, IC svjetlošću ili tretmani ultrazvukom mogu pomoći.
Za bilo koji od tih tretmana meni se bullshit filter pali na 130% i više mi se čini kao neka muljaža kakva se prodaje na televizorima (Top Shop i slično).

Prouči malo ovaj krasan blog, na njemu se često razotkrivaju takve muljaže
https://laikaskeptik.wordpress.com/
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 07:34   #3
Sto mene muci je sljedece - tijelo ne zadrzava ni misice ako ih se vjezbom ne potice.

Opcenito kosa, koza, kosti ovise osim o genetici i o Lifestyleu kojeg vodis i unosu vitamina i minerala, i opcenito prehrani.

Ako tipa stanice koze trebaju dodatno vjezbanje tipa ultrazvukom ili strujom da bi bile u boljoj formi, zasto bi to bilo drugacije? Ono sto mene muci je da bilo koja od tih aktivnosti ne cini vise stete od koristi. Velim, nisam zavrsila fiziku, ili molekularnu biologiju ili srodni znanstveni smjer pa su mi jedina alternativa clanci na netu. Sto mi se ne cini dovoljno.
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 21:06   #4
To o čemu pričaš je u najboljem slučaju kozmetika, koja sa produljenjem života nema neke veze.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 09:21   #5
anti age=antistarenje, da u kozmetickom smislu. Tehnologije koje se spominju su rekla bih znanstveno osnovane, i pojasnjenja dosada imaju smisla. Ali nisam zavrsila fiziku/biologiju i poprilicno sam sigurna da nemam cjelovitu sliku.

Naravno da je sve motivirano potencijalnom kupnjom jednog takvog aparata.

ali pojma nisam imala da toliko mogucnosti vec postoji za home uredaje. Ne svida mi se sto firme koje prodaju su kozmeticke, plus istrazivanja su financiranja od njih. Nisam nasla phillips ili brown da prodaju slicne aparate.
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 22:45   #6
Quote:
Acheron kaže: Pogledaj post
Kako je starenje proces koji je posljedica grešaka u kopiranju DNA prilikom diobe stanice ne vidim kako prženje strujom, IC svjetlošću ili tretmani ultrazvukom mogu pomoći.
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Sto mene muci je sljedece - tijelo ne zadrzava ni misice ako ih se vjezbom ne potice.
Ako je proces starenja posljedica grešaka kod kopiranja DNA, a vježbanje potiče izgradnju mišića, tj. kreiranje stanica, starimo li brže kad vježbamo?
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 23:20   #7
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Ako je proces starenja posljedica grešaka kod kopiranja DNA, a vježbanje potiče izgradnju mišića, tj. kreiranje stanica, starimo li brže kad vježbamo?
Ukratko, da. I to ne samo kad vježbamo. Dovoljno je da jedemo malo više od životnog minimuma i već imamo problem s viškom oksidacije i slobodnih radikala koji ubrzavanju starenje.

Eksperimenti na životinjama pokazali su da se živi duže kada se konzumira minimum kalorija. Postoje čak i ljudski dobrovoljci koji godinama žive tako kako bi produžili život,

Još uvijek nemamo dovoljno dobar uzorak da bismo to potvrdili i na ljudima, ali ono što možemo potvrditi je da to nikakva kvaliteta života sve i da živiš 20% duže. Ti ljudi su hodajući kosturi koji nemaju energije ni za što. To je vegetiranje. Pri tom minimumu živiš duže zato tijelo gasi neke funkcije. Recimo reproduktivni sustav pri takvom kalorijskom deficitu je ugašen, pa nema ni libida.

Anti-aging na ovako površnoj razini bizarna je ideja.

Pravi anti-aging bi se trebao raditi na daleko ozbiljnoj osnovi od kalorijske restrikcije ili kozmetike i tu ima jako puno ideja, a malo konkretnih rezultata za sad.

Produženje života u odnosu na životni vijek u prošlosti isključivo je razultat povećanja kvalitete života i napretka medicine, a za nešto više trebat će puno ozbiljnije stvari od kozmetike.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 14:59   #8
Ajmo ovako

Recimo da osoba zadovoljava mnoge navedene bioloske unosno iznosne preduvjete, znaci ide na intenzivne tretmane u teretanu, tretira kozu kupkama s etericnim uljima nakon toga, konzumira malo i zdravu hranu s puno voca i minimalno ikakvim junk foodom. I rekla bih zivi poprilicno sretno, stres je naucila managirati. I ne precesto ali koristi i hidratantne kreme.

Koza je vise manje utegnuta na vecini dijelova tijela i cak nije ni previse bora vidljivo. Ali parola je bolje sprijeciti nego lijeciti.

I konkretno na ultrazvuk ili laser - navodno funkcionira tako da "ostecuje" kozu da ona kreira novi kolagen. I to je mehanika behind, barem tako opisana (ukratko). Moje pitanje je da li je to bioloski i fizikalno zajebano na bilo koji nacin.

Jednom davno sam bila na free tretmanu elektro strujom za misice koji navodno pomazu utegnucu umjesto vjezbanja. Vise volim vjezbanje

I moje pitanje je da li metode koje sam navela mogu djelovati kako se opisuje na netu. Meni se cini logicno da utezanjem ili novim slojevima tkiva koza dobije na "mladolikijem izgledu".

Govorite o starenju, to jest bioloska cinjenica, ali i stariji ljudi mogu kreirati misice i utegnuti tijelo. Teze, ali izvedivo. O tome pricam. Znaci da li su tehnike koje sam navela bullshit ili mogu mehanicki pomoci u vidljivim znakovima starenja.
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 22:11   #9
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Ajmo ovako

Recimo da osoba zadovoljava mnoge navedene bioloske unosno iznosne preduvjete, znaci ide na intenzivne tretmane u teretanu, tretira kozu kupkama s etericnim uljima nakon toga, konzumira malo i zdravu hranu s puno voca i minimalno ikakvim junk foodom. I rekla bih zivi poprilicno sretno, stres je naucila managirati. I ne precesto ali koristi i hidratantne kreme.

Koza je vise manje utegnuta na vecini dijelova tijela i cak nije ni previse bora vidljivo. Ali parola je bolje sprijeciti nego lijeciti.

I konkretno na ultrazvuk ili laser - navodno funkcionira tako da "ostecuje" kozu da ona kreira novi kolagen. I to je mehanika behind, barem tako opisana (ukratko). Moje pitanje je da li je to bioloski i fizikalno zajebano na bilo koji nacin.

Jednom davno sam bila na free tretmanu elektro strujom za misice koji navodno pomazu utegnucu umjesto vjezbanja. Vise volim vjezbanje

I moje pitanje je da li metode koje sam navela mogu djelovati kako se opisuje na netu. Meni se cini logicno da utezanjem ili novim slojevima tkiva koza dobije na "mladolikijem izgledu".

Govorite o starenju, to jest bioloska cinjenica, ali i stariji ljudi mogu kreirati misice i utegnuti tijelo. Teze, ali izvedivo. O tome pricam. Znaci da li su tehnike koje sam navela bullshit ili mogu mehanicki pomoci u vidljivim znakovima starenja.
Govoriš o kozmetici. Što se tiče dokaza, osim hidratacijske uloge, nema dokaza da kozmetika ikako pomaže protiv vidljivih znakova starenja. S tim da je skoro svaka hidratacijska krema ista, jer koža može upiti samo onoliko koliko može. Zato i postoji. Nema efikasnih tretmana preko kože.

Ako te to zanima, pročitaj knjigu 'Loša znanost' - Ben Goldacre. Tu ti je u početnim dijelovima obrađena kozmetika i slični tretmani.

Što se tiče samog starenja, to ovisi o genetici i molekularnom sastavu stanica, tj. dužini telomera.

Na starenje se može djelovati jedino vrlo preciznim metodama na molekularnoj razini.

Ove metode koje ti spominješ nisu taj kalibar. S medicinskog stajališta, radi se o beznačajnim stvarima.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 22:18   #10
https://www.youtube.com/watch?v=I-jk9ni4XWk

Evo nešto od istraživanja o dugovječnijim populacijama.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 09:35   #11
Pogledat cu oboje, vec gledam video. Na GO-u sam pa imam vremena

Velim ne zanima me dozivjeti stotu, vec kako odrzati kozu uz prehranu i teretanu, i rekla bih sretni nacin zivota.
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 06:35   #12
spavaj
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25266053
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 03:31   #13
pregršt je novih mogućnosti, ono što smo gledali u sf filmovima osamdesetih postaje stvarnost

Scientists Discovered How to Regenerate Human Skin

https://futurism.com/the-end-of-scar...te-human-skin/
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 16:04   #14
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Naisla sam na nekoliko tehnologija koje recimo obecavaju rezultate. Ono sto mi je nejasno iz sveg istrazivanja je koliko je znanstveno opravdano i koliko dugorocno ostecuje kozu. Tehnologije bi ukratko bile:
1. galvanska tehnologija
2. mikrostrujni aplikatori
3. ultrazvucna tehnologija
4. radijska frekvencija
5. infrared svjetlosna i phototerapija

U bademu imamo cijanida (cijankalij) koji je promptno smrtonosan u kritičnoj količini, no kao badem (marcipan npr) ga konzumiramo na kile i ništa nam nije.

Teško je definirati štetnosti, kao i pozitivne učinke, jer sve to ovisi o mnoštvu faktora i inih varijabli.

Intenzitet izvora, intermitencija podvrgavanju zračenja, dnevni kontinuitet, dugoročno podvrgavanje, spektar zračenja, itd, itd, a gdje su još faktori koji se tiču same kože tj dermatološke opće slike.


Uglavnom, galvanska tehnologija; poput atomskog akceleratora galvanskom strujom ubacuje aktivne tvari u kožu. To super zvuči, no pitanje je koliko takva penetracija oštećuje nešto drugo. Ujedno postavlja se pitanje uđe li i što drugo u kožu osim samo one želje tvari, ništa nije apsolutno pa kratkoročno možda se i vide odlični rezultati, ali dugoročno još ni sami ne znamo s obzirom na vijek primjene te tehnologije.

Mikrostrujni aplikatori, OK, mnogi će reći da nam je tijelo i živci u tijelu jedna obična strujna mreža, što je i točno jer informacije po tijelu kolaji pomoći mikro strujnih impulsa nekakvih "jedinica i nula" baš kao u računalnoj komunikaciji.
uI stimulacija ima smisla, no opet se moraju uskladiti svi oni faktori i varijable, jer iako je stimulacija pozitivna, opet se postavlja pitanje kolika je štetnost, uništi li se nešto drugo.

Primjerice, kosmodisk kojeg tako reklamiraju jer fenomenalna pomoć za bolove u leđima i kosmodisk uistinu funkcionira, ali isto tako nitko ne govori da kosmodisk izaziva OVISNOST!!
Kosmodisk sa svojim masažnim pršljenovima masira mišično tkivo koje obavija kičmeni stup, masirajući, dakle, podražavajući mišič, dolazi do prokrvljenosti i shodo tome zagrijavanju i opuštanju, bol nestaje.
Kako mnogi korisnici svjedoče; non stop ga nose, tj kada ga skinu, već ih drugi dan opet zaboli pa ga opet stave i odmah bol popusti.
Dugoročnim djelovanjem stimuliranja mišiča sa vanjskim podražavalom, u ovom slučaju kosmodisk, izaziva atrofiju mišičnog refleksa da samostalno radi, tako stvara ovisnost o vanjskom podražaju, kosmodisku, koji kada se skine, mišić više "ne zna" što treba raditi i opet počnu bolovi.

Tako je i sa ovim kozmetičkim hi-techom koji žene u današnje vrijeme sve češće koriste, neke doslovno na tjednoj bazi.

Ultrazvučna tehnologija, opet ista stvar, OK je ovisno o načinu primjene, ali isto tako treba znati koji frekventni spektar UZ koristiti za što, opet hrpa onih faktora i varijabli.

RF zračenje, ovisno o snazi i frekvenciji, dogoročno kancerogeno, ne hvala, ono što pri RF zračenju na određenoj frekvenciji čini dobro za naše tijelo, harmonik te frekvencije može u isto vrijeme i štetiti, recimo, ako se emitira RF EM val na frekvenciji od 3MHz, pojaviti će se harmonici (znatno atenuirani, ali će se ipak pojaviti) na frekvencijama 6, 9, 12, 15....itd MHz, a nemaju svi jednako djelovanje tj učinke.

IR i općenito foto terapije, minimalno koristiti, OK ukoliko se radi o liječenju, ali za njegu kože i friziranje sustava, ja ne bih. Sve je to toliko mutno područje da je teško sa sigurnošću podvući crtu i reći, "ovo je dobro, ovo je loše", podjednako je.


Po meni, jedino u svrhu dermatologije tj prvenstveno detoksikacije koja ujedno djeluje i na kožu u konačnici je uI generator (Zapper) koji emitira vrlo niske frekvencije u spektru od nekoliko Hz pa sve do cca 900kHz koliko je u medicinskim istraživanjima se do sada uspjelo pronaći rezonantnih frekvencija parazita iinih živučih organizama koji direktno ili indirektno štete organizmu pa tako i koži u konačnici, tj specifično oni koji utječu na kožu.
PanLugar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 16:08   #15
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post

Na starenje se može djelovati jedino vrlo preciznim metodama na molekularnoj razini.


bravo

upravo to, treba vrlo precizno pogoditi točno ono što se cilja....vrlo precizna stimulirajuća frekvencija što god da se emitira (svjetlosni, zvučni ili EM valni oblik), sve ostalo je obično brčkanje u blatu
PanLugar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 21:18   #16
Quote:
PanLugar kaže: Pogledaj post
U bademu imamo cijanida (cijankalij) koji je promptno smrtonosan u kritičnoj količini, no kao badem (marcipan npr) ga konzumiramo na kile i ništa nam nije.
Ovo je samo u divljem bademu. Badem koji se uzgaja ima mutaciju pa ne proizvodi otrove, zato se i uzgaja. Divlji badem ni u ludilu jesti.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 21:36   #17
1 ☟
GalaGuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 15:40   #18
Već ako izbalansiraš hormone napravio si puno protiv starenja.
Jollman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:01.