Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2017., 15:25   #221
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Osjecam se lose i iz unutra i iz vana, izgubio sam vjeru u veliku vecinu ljudi, izgubio sam vjeru u Boga, nemam neki osjecaj da ce se nesto promijeniti.
Bravo za ovaj post.
Osjećaš se loše? Iznutra da. Kako ćeš se izvana osjećati loše?
Samo hrabri imaju petlje zaviriti unutra. Unutra je svašta. Nema čega nema.
A, to onda vidimo i izvana.

Majstore, ako se duže vrijeme osjećaš loše, molim te potraži pomoć.
Možeš i trebaš pomoći sam sebi. Svaka kriza u životu jest i prilika za rast.
Ja, kada sam se počela osjećati loše potražila sam pomoć.
Pomogli su mi i pomogla sam sama sebi.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 18:33   #222
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Neka me odbacuju, neka me mrze, to je njihovo pravo, ako oni u tome uzivaju, tko sam ja da im sudim?
Možda grubo maystore, no.. nitko te ne mrzi. Za mržnju, potrebna je bitnost. Onaj koji "odbacuje", ne mrzi. Samo mu nije bitno. Dozvoli nekome, nebitnost. Svakome pravo na štagod,ne? Čekaš utažiti žeđ na najsušem mjestu u Africi. Imaš problem. No nije možda niti do žeđi niti do suhe Afrike. Bunar je ("50/70%") unutra, ne vani. Ako nije dovoljno, osim isključivo za zalijevanje biljke.. uvenuti ćeš, prije (prije, nego kasnije) ili kasnije (kao i svi, no..), neminovno. U nestašici, nađi podražaj za evoluciju.. u suhoj okolini.. možebitni kaktuse.
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 20:32   #223
Hvala vam ljudi puno, cini se da sam sretno zaljubljen opet napokon { dugo sam cekao}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 20:48   #224
Uživate li u samoći ili ste usamljeni tako ? Razočarati znači da ste se previše vezivali za neke ljude i odnose.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 00:04   #225
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Uživate li u samoći ili ste usamljeni tako ? Razočarati znači da ste se previše vezivali za neke ljude i odnose.
Kako kad,nekad mi se čini da mi je dobro,a nekad se znam baš osjećati usamljeno. Ne bih nikada rekla da uživam u samoći. I da,istina,kod mene je to da sam se previše vezala za neke ljude i onda tugovala dugo dugo dok nisam prihvatila da ih nema
Maggiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 00:20   #226
Koliko je to dugo, dugo? Brojcano iskazan vremenski period. Otprilike.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 01:33   #227
Quote:
Maggiee kaže: Pogledaj post
Kako kad,nekad mi se čini da mi je dobro,a nekad se znam baš osjećati usamljeno. Ne bih nikada rekla da uživam u samoći. I da,istina,kod mene je to da sam se previše vezala za neke ljude i onda tugovala dugo dugo dok nisam prihvatila da ih nema
Mislim da je samoca posebno u danasnjoj okolini losa opcija. Danasnja okolina je obilata hrpetinom inputa koje svakodnevno usvajamo, od sturih informacija, situacija koje zahtjevaju moral/osjecaje, iznenadne situacije koje od nas traze da ili ne odluke. U takvom zivotu gdje smo stalno na ivici da o necemu mislimo, prosudjujemo, odlucujemo mislim da je pozeljno imati barem jednog druga/drugaricu s kojom mozemo raspravljati o svakodnevnim situacijama.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 06:41   #228
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Najgora ti je kazna sto takve stavove imas. Drugi tu nemaju nikakve veze. Sta god mislili sebi si najveci neprijatelj.
Potpis.
Od nas uvjek kreće sve...
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 08:27   #229
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Uživate li u samoći ili ste usamljeni tako ? Razočarati znači da ste se previše vezivali za neke ljude i odnose.
Razočarati se u ljude znači i to da smo se vezali uz svoja očekivanja. Je teško ali stav budi ono što jesi i pusti druge da budu ono što jesu prilično pomaže kod nerazočaranja.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 09:13   #230
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Hvala vam ljudi puno, cini se da sam sretno zaljubljen opet napokon { dugo sam cekao}
Aaaaaaaa. Znači došla sreća izvana
Sad opet vrijediš. Sunce ljepše sja nego prije tri dana.
A, isto sunce na nebu. Veliš, sad kad si se zaljubio može danima pljuštati kiša, ti ćeš biti super.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 09:21   #231
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Razočarati se u ljude znači i to da smo se vezali uz svoja očekivanja. Je teško ali stav budi ono što jesi i pusti druge da budu ono što jesu prilično pomaže kod nerazočaranja.
To vecina ljudi moze do odredjene razine emocija. Kasnije ne mogu.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 09:54   #232
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
To vecina ljudi moze do odredjene razine emocija. Kasnije ne mogu.
To ide po principu važnosti: što netko igra važniju ulogu u našem životu, emocionalno smo povezaniji razočaranje je veće ako se dogodi. Ali k vragu i razočaranja su dio cijele ove priče u koju smo uronjeni. Koliko puta sam ja nekoga razočarala, valjda stotinu puta. Ne znam može li se to izbjeći ali kad su u pitanju usputne osobe s kojima nismo u jačim emocionalnim odnosima, mislim da bi tu trebali reducirati utrošak energije proizašao iz razočaranja na minimum.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 10:30   #233
Razočarati se u ljude znači da očekujete od njih nešto što oni zapravo nikada nebi napravili za vas ono što bi vi za njih.
Iskreno, ne vjerujem više niti jednoj ''prijateljici' sve su me na neki način izdale. I nemojte previše otkrivati o sebi, znalo se i meni događati da pretjeram, onda to kad tad iskoriste protiv tebe. Od kada manje pričam, sve manje tema imamo pa da vidimo dokle ćemo..
Lady Mona is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 10:39   #234
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Razočarati se u ljude znači i to da smo se vezali uz svoja očekivanja. Je teško ali stav budi ono što jesi i pusti druge da budu ono što jesu prilično pomaže kod nerazočaranja.
Dijelom tocno, dijelom i ne, ovisi od osobe do osobe. Nije tocno dijelom sto mnogi imaju realna ocekivanja, a tu se stranu koja ocekuje ne moze kritizirat. U suprotnom ako imamo niska ocekivanja samo zato da imamo sto laksi filter propusnosti s kime se druzimo, okruzit cemo se osobama koji nam nisu intelektualno/emocionalno na istoj razini, sto vodi opet do problema.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 11:43   #235
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
To ide po principu važnosti: što netko igra važniju ulogu u našem životu, emocionalno smo povezaniji razočaranje je veće ako se dogodi. Ali k vragu i razočaranja su dio cijele ove priče u koju smo uronjeni. Koliko puta sam ja nekoga razočarala, valjda stotinu puta. Ne znam može li se to izbjeći ali kad su u pitanju usputne osobe s kojima nismo u jačim emocionalnim odnosima, mislim da bi tu trebali reducirati utrošak energije proizašao iz razočaranja na minimum.
To je nekako to. Zeljela sam, zapravo, poentirati da ljudi podsvjesno stvore ocekivanja kako se za nekog vise emotivno vezu. Cisto zato sto nijedna ljubav nije bezuslovna i nevezana za ponasanje. Barem ne ova ljubavna ili prijateljska.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 22:26   #236
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Koliko je to dugo, dugo? Brojcano iskazan vremenski period. Otprilike.
Oko dvije godine sam tugovala,znam,užasni sam emotivac
Maggiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 22:54   #237
...dobro je biti važan, važnije je biti dobar...
__________________
...intelligence is the ability to understand...
project is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 00:37   #238
Quote:
Maggiee kaže: Pogledaj post
Oko dvije godine sam tugovala,znam,užasni sam emotivac
Uuu da! Prilicno dugo. No, ok je pustiti vremenu da odradi svoje. Koliko god dugo to trajalo
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 01:49   #239
Generalno nemam neka velika očekivanja od random ljudi niti nepresušan izvor vjere o ljudskoj dobroti itd.
Ljudi su svakakvi, nesavršeni, prevrtljivi. U bliske ljude (to je stvarno uzak krug ljudi) imam puno više povjerenja i od njih puno više očekujem, jer smo izgradili jedan subjektivan i emotivan odnos.

Osoba uvijek mora biti spremna na to da će se razočarati u neke ljude, moguće biti i povrijeđena...to je život. Mislim da svatko treba pokušati održavati neku svoju stabilnost i samodostatnost, a ne u potpunosti ovisiti o drugim ljudima i njihovim raspoloženjima.
Veritas6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 01:56   #240
Quote:
Veritas6 kaže: Pogledaj post
Mislim da svatko treba pokušati održavati neku svoju stabilnost i samodostatnost, a ne u potpunosti ovisiti o drugim ljudima i njihovim raspoloženjima.
To nije u sferi misljenja nego je to cinjenica
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.