Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2012., 15:41   #3801
mene zanima da li se itko tko je uzima zoloft s njega skinuo?

ja ga pijem godinama, i svaki put kad sam pred nekim životnim izazovom, povečavam dozu, pa ju smanjujem, pa opet za 10-ak mjeseci povećavam,
i tako u krug...

bojim se da sam postala ovisna o njemu, a uopće mi nije trebao,
sama sam tražila da mi se propiše...

da sam ikad probala drogu, vjerojatno bi umra od predoziranja,
jer mi je lakše popiti tabletu, nego se pokrenuti sama snagom volje...
Alice- is offline  
Old 01.09.2012., 17:02   #3802
Boze...koliko traje kad se skidas sa jednog ad i prelazis na drugi....koliko vise??????

Danas 9 dan Valdoxana...ne mogu vise. Ok uz njega tu je i Lamal da stabilizira raspolozenje...Osim bpd...sad imam i F33.2 tesku povratnu depresiju bez psihoza...sve skupa tesko stanje i ne znam van
ali glavobolje...nutra mi se mozak meskolji...kao da se preljeva nesto unutra...emotivno...iz bijesa i nervoze...u tugu uzasnu...pa u ljutnju opet...ako naglo okrenem glavu moram je rukama uhvatit jer mi je odmah mucno
nervoza takva da iako sam gladna i pojedem odmah sve povratim...i to mi ee pocne povracat dok jos jedem...bolovi u ramenima i gornjem djelu ruka...kao da sam vjezbala cijelu noc...a sve od napetosti i grca

ok koliko jos....lad ce biti dan da cu se.probudit i da ce biti...ono...evo danas mi je.malo bolje

pise u uputstvima da kao nakon prvog tjedna se vec vidi od Valdoxana poboljsanje...za razliku od tri tjedna sa drugim ad....ok super...ali neka nestanu ove nuspojave prilagodjavanja....cini mi se da skroz ludima...
Razmisljala sam da odem lezat u bolnicu dok se ne popravi...ljudi lude oko mene...i ono malo ljudi sto bar djelomicno kuzi kako mi je...svi bjeze jer ne mogu podnjet mene ovaku
o dragi Boze...kad ce se vratit ona vesela i sretna osoba koja sam bila...ona osoba sa kojom su svi uvijek trcali i zvali je na svasta jer su uzivali u mom drustvu...ona jaka osoba kojoj su se svi uvijek obracali za pomoc i podrsku....
O Boze...di sam ja to nestala???????????
vilenjačica is offline  
Old 01.09.2012., 17:06   #3803
vicodin i metadon su najbolji ad
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 01.09.2012., 17:09   #3804
Quote:
vilenjačica kaže: Pogledaj post
Boze...koliko traje kad se skidas sa jednog ad i prelazis na drugi....koliko vise??????

Danas 9 dan Valdoxana...ne mogu vise. Ok uz njega tu je i Lamal da stabilizira raspolozenje...Osim bpd...sad imam i F33.2 tesku povratnu depresiju bez psihoza...sve skupa tesko stanje i ne znam van
ali glavobolje...nutra mi se mozak meskolji...kao da se preljeva nesto unutra...emotivno...iz bijesa i nervoze...u tugu uzasnu...pa u ljutnju opet...ako naglo okrenem glavu moram je rukama uhvatit jer mi je odmah mucno
nervoza takva da iako sam gladna i pojedem odmah sve povratim...i to mi ee pocne povracat dok jos jedem...bolovi u ramenima i gornjem djelu ruka...kao da sam vjezbala cijelu noc...a sve od napetosti i grca

ok koliko jos....lad ce biti dan da cu se.probudit i da ce biti...ono...evo danas mi je.malo bolje

pise u uputstvima da kao nakon prvog tjedna se vec vidi od Valdoxana poboljsanje...za razliku od tri tjedna sa drugim ad....ok super...ali neka nestanu ove nuspojave prilagodjavanja....cini mi se da skroz ludima...
Razmisljala sam da odem lezat u bolnicu dok se ne popravi...ljudi lude oko mene...i ono malo ljudi sto bar djelomicno kuzi kako mi je...svi bjeze jer ne mogu podnjet mene ovaku
o dragi Boze...kad ce se vratit ona vesela i sretna osoba koja sam bila...ona osoba sa kojom su svi uvijek trcali i zvali je na svasta jer su uzivali u mom drustvu...ona jaka osoba kojoj su se svi uvijek obracali za pomoc i podrsku....
O Boze...di sam ja to nestala???????????

meni je trajalo 3 tjedna sve skupa, pio sam wellbutrin i velafax zajedno, pa je druga doktorica kod koje sam dosao rekla da je velafax kao nepotreban...... ukidanje velafaxa, s tim da prvi tjedan je bilo lakse, druga dva krvnicki. ovo sto kazes, kad pomaknem glavu kao da slika kasni za njom, nema naglog okretanja glave....
zatvorenik is offline  
Old 01.09.2012., 21:49   #3805
Quote:
vilenjačica kaže: Pogledaj post
Boze...koliko traje kad se skidas sa jednog ad i prelazis na drugi....koliko vise??????

Danas 9 dan Valdoxana...ne mogu vise. Ok uz njega tu je i Lamal da stabilizira raspolozenje...Osim bpd...sad imam i F33.2 tesku povratnu depresiju bez psihoza...sve skupa tesko stanje i ne znam van
ali glavobolje...nutra mi se mozak meskolji...kao da se preljeva nesto unutra...emotivno...iz bijesa i nervoze...u tugu uzasnu...pa u ljutnju opet...ako naglo okrenem glavu moram je rukama uhvatit jer mi je odmah mucno
nervoza takva da iako sam gladna i pojedem odmah sve povratim...i to mi ee pocne povracat dok jos jedem...bolovi u ramenima i gornjem djelu ruka...kao da sam vjezbala cijelu noc...a sve od napetosti i grca

ok koliko jos....lad ce biti dan da cu se.probudit i da ce biti...ono...evo danas mi je.malo bolje

pise u uputstvima da kao nakon prvog tjedna se vec vidi od Valdoxana poboljsanje...za razliku od tri tjedna sa drugim ad....ok super...ali neka nestanu ove nuspojave prilagodjavanja....cini mi se da skroz ludima...
Razmisljala sam da odem lezat u bolnicu dok se ne popravi...ljudi lude oko mene...i ono malo ljudi sto bar djelomicno kuzi kako mi je...svi bjeze jer ne mogu podnjet mene ovaku
o dragi Boze...kad ce se vratit ona vesela i sretna osoba koja sam bila...ona osoba sa kojom su svi uvijek trcali i zvali je na svasta jer su uzivali u mom drustvu...ona jaka osoba kojoj su se svi uvijek obracali za pomoc i podrsku....
O Boze...di sam ja to nestala???????????
Jebi ga razbolila si se isto ko i većina nas ovdje.Bolest ne pita.Možda zvuči malo okrutno ali previše plačeš sama nad sobom a to te neće nigdje odvesti.
Poštujem to što si bolesna i znam da ti je teško ali plakanje nad samim sobom ne donosi ništa dobro i to ti govorim iz vlastitog iskustva.
Sori al morao sam ti to reći jel kad te god čitam to je neka kuknjava i samosažaljevanje.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Old 01.09.2012., 22:48   #3806
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Jebi ga razbolila si se isto ko i većina nas ovdje.Bolest ne pita.Možda zvuči malo okrutno ali previše plačeš sama nad sobom a to te neće nigdje odvesti.
Poštujem to što si bolesna i znam da ti je teško ali plakanje nad samim sobom ne donosi ništa dobro i to ti govorim iz vlastitog iskustva.
Sori al morao sam ti to reći jel kad te god čitam to je neka kuknjava i samosažaljevanje.
altec, ajde budi iskren, koliko si se puta u trenucima malodušnosti samosažaljevao? ja jesam, ne treba i ne smije biti prečesto, ali i to je neki naš ventil, zar ne?
ray of light is offline  
Old 02.09.2012., 17:31   #3807
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
vicodin i metadon su najbolji ad
Metadon znam šta je,a vicodin?Ja sam za sada isto na LOrsilani,Velafaxu al bi trebala priječi na wellbutrin,vidim da se dosta i pije kombinacija ta dva ad.
__________________
Gledaj gdje Bogoslužimo J.D.Morrison
dorina.maja is offline  
Old 02.09.2012., 17:43   #3808
Quote:
dorina.maja kaže: Pogledaj post
Metadon znam šta je,a vicodin?Ja sam za sada isto na LOrsilani,Velafaxu al bi trebala priječi na wellbutrin,vidim da se dosta i pije kombinacija ta dva ad.
Vicodin ti je ono cime se doktor Kuca drogira.

Miligram, mozes tako reci i da je heroin najbolji antidepresiv, ali to bas i ne znaci da je preporucljiv.

Opća opasnost is offline  
Old 03.09.2012., 12:00   #3809
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
altec, ajde budi iskren, koliko si se puta u trenucima malodušnosti samosažaljevao? ja jesam, ne treba i ne smije biti prečesto, ali i to je neki naš ventil, zar ne?
A imaš pravo i evo ispričavam se vilenjačici.Nisam to pisao iz neke zle namjere nego sam samo htio reći da se može napredovati uz puno truda.A i iskreno rečeno teško mi je nekad čitati tuđe patnje jer ona baš pati pa se naljutim.sori
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Old 03.09.2012., 12:13   #3810
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
A imaš pravo i evo ispričavam se vilenjačici.Nisam to pisao iz neke zle namjere nego sam samo htio reći da se može napredovati uz puno truda.A i iskreno rečeno teško mi je nekad čitati tuđe patnje jer ona baš pati pa se naljutim.sori
altec, dobar si ti dečko, di je onaj tvoj humor? treba mi danas
ray of light is offline  
Old 03.09.2012., 12:25   #3811
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
altec, dobar si ti dečko, di je onaj tvoj humor? treba mi danas
Neznam di je nestao i meni čudno,sav sam ozbiljan jer postoji mogućnost da se ubacim u dobru firmu pa si razmišljam dali će me zdravlje poslužiti i dali će tko primjetiti nešto na meni i tako to.

E da danas sam popio prvi lorsilan i tableta je zakon,čak su mi i prisilne misli skroz slabe na njoj.pijem 2,5mg 3 puta dnevno.

Najgori su mi ti padovi psihe a to baš na poslu kad si novi ne toleriraju.

Ajd uvjek mogu na građevinu ili kopat,možda za drugo ni nisam
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Old 03.09.2012., 12:35   #3812
ljudi.. šta je bolje, popiti 10-15 mg sanvala samog ili popiti normabel,lorsilan ILI helex najmanju dozu za smirenje + najmanja doza sanvala za spavanje (5 mg ) ?
sisy20 is offline  
Old 03.09.2012., 17:28   #3813
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Jebi ga razbolila si se isto ko i većina nas ovdje.Bolest ne pita.Možda zvuči malo okrutno ali previše plačeš sama nad sobom a to te neće nigdje odvesti.
Poštujem to što si bolesna i znam da ti je teško ali plakanje nad samim sobom ne donosi ništa dobro i to ti govorim iz vlastitog iskustva.
Sori al morao sam ti to reći jel kad te god čitam to je neka kuknjava i samosažaljevanje.

pi pi pi dok mi mod ne obriše i ovaj post

Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Jebem mater svim tim podlim i dvoličnim likovima i likušama i da im pas jebo mater u usta pokvarena.Pička vam mila materina proživite jedan dan kao ja pa ću vas pitat.Jebem ti sve jebene ljude na ovom svijetu i nije mi žao nikoga a ni sebe samoga.
atec ne seri curi dok i ti plačeš ko pička
ultraoptimizam is offline  
Received Infraction
Old 03.09.2012., 17:35   #3814
A sad dalje molim vas nastavite s temom. Hvala.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Old 03.09.2012., 23:05   #3815
Valdoxan deseti dan

Dragi moji...ovo čudo funkcionira! Devet dana ludila skroz na skroz...bilo je vidljivo po postovima.

Danas...ja mirnija....ok boli glava još malo...još je umjesto mozga neka čudna tekućina u glavi i sve se nešto kao preljeva...ali osjećaj...ja mirna.

nakon ne znam koliko mjeseci prvi dan bez plakanja!!!!

Još nisam sva svoja, ali osjećam da je bolje. Počela sam sanjat opet nakon godinu i pol bez ijednog sna...ne trese mi se više tjelo kao zadnje vrijeme...Znam znam reći ćete mali pomaci...ma meni ogromni.

jedino ne mogu gledat u svijetlo nakon što popijem v navečer. ptvo kao ne smije se, drži oči zatvorene...sad više ni ne mogu (ok ok pokušala sam gledat seriju neku iz kreveta...nije išlo)

Ja sam za sada oduševljena prvim pomacima....još da se primjeti i voljni pomak...ajme nitko sretniji od mene...a hoće...čvrsto vjerujem da hoće
vilenjačica is offline  
Old 03.09.2012., 23:06   #3816
Baš sam danas nekaj ultraoptimističan tak da možda noćas nebudem plakao ko pička
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Received Infraction
Old 04.09.2012., 00:14   #3817
Tema je o psihofarmacima i molim vas da se toga držite. Bez prepucavanja, provociranja, trolanja i oftopičarenja.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Old 04.09.2012., 10:52   #3818
Mojoj frendici je za dg. umjerena depresivna epizoda prepisana kombinacija Lorsilan 1 x 1 mg i Velafax 1 x 37,5 mg. Zanima me da li netko koristi takvu kombinaciju i da li se mogu očekivati neke nuspojave, i kakve?

Upozorena je na mogućnost pojave mučnine od Velafaxa koja bi, navodno, trebala prestati za 3-4 dana. Ima li netko slična iskustva?

Navodno, kod jakih mučnina se prekida terapija. Uključuje li to povraćanje ili samo jak osjećaj mučnine?

I rekli su joj da ne smije ni pokušavati ostati trudna, a upravo je bila u toj fazi.
Paradisaea is offline  
Old 04.09.2012., 14:43   #3819
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
Mojoj frendici je za dg. umjerena depresivna epizoda prepisana kombinacija Lorsilan 1 x 1 mg i Velafax 1 x 37,5 mg. Zanima me da li netko koristi takvu kombinaciju i da li se mogu očekivati neke nuspojave, i kakve?

Upozorena je na mogućnost pojave mučnine od Velafaxa koja bi, navodno, trebala prestati za 3-4 dana. Ima li netko slična iskustva?

Navodno, kod jakih mučnina se prekida terapija. Uključuje li to povraćanje ili samo jak osjećaj mučnine?

I rekli su joj da ne smije ni pokušavati ostati trudna, a upravo je bila u toj fazi.
Nuspojave su normalne kod svakog lijeka.
Velafax se da dobro kombinirati sa drugim lijekovima tako da s te strane ne bi trebalo biti problema. Samo neka ne uzima na prazan želudac dakle, poslije jela pa joj neće biti muka. Velafax je bolje uzimati ujutro da bi se navečer moglo spavati a Lorsilan uspavljuje koliko mi je poznato (nisam ga uzimala) pa neka njega uzima navečer.
Mučnina i slaba vrtoglavica su normalne.

Prvih dana se od Velafaxa osjećaš baš drogirano i pomalo izgubljeno ali to brzo prođe.
Trudnoća mora pričekati ako je počela sa ovom terapijom.

Samo mi nije jasno kako je dobila terapiju samo za depresivnu epizodu.
luna777 is offline  
Old 04.09.2012., 14:50   #3820
Quote:
luna777 kaže: Pogledaj post
Velafax je bolje uzimati ujutro da bi se navečer moglo spavati a Lorsilan uspavljuje koliko mi je poznato (nisam ga uzimala) pa neka njega uzima navečer.
Koliko mi se čini, Lorsilan pije odmah ujutro čim ustane, a Velafax poslije doručka.
Quote:
Mučnina i slaba vrtoglavica su normalne.
Ok, to nije ništa strašno.

Quote:
Trudnoća mora pričekati ako je počela sa ovom terapijom.
To je sasvim očekivano, ali najgori je dio taj što su depresiji povod godine neuspjelih pokušaja da ostane trudna.
Quote:
Samo mi nije jasno kako je dobila terapiju samo za depresivnu epizodu.
Kako to? Misliš da je moglo pomoći što drugo osim lijekova, psihoterapija ili tako nešto?

Ona je jako, jako zatvorena. Nije ni roditeljima rekla da je bila kod psihijatra, samo mužu i meni. Inače je i jako nesigurna i boji se svega. Zato sam joj obećala da ću se ja pokušati raspitati za tuđa iskustva. Sad se jako boji djelovanja i nus pojava lijekova.

Samo se nadam da će joj terapija pomoći. Reci mi, ako znaš, koliko je dugo uobičajeno piti ovakvu terapiju?
Paradisaea is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.