Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2016., 23:25   #41
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je kako si napomenuo da je vrijeme novac iako nisam mislila na novac kad sam spomenula dragocjenost. U prethodnom postu si doveo u pitanje samosvijest kao nešto što pripada čovjeku kao takvom, kao vrsti spominjujući nekakve špice i elitistički oduzimajući mogućnost posjedovanja samosvijesti ikome osim.. kome? Tebi? Sličnima? I onda umjesto da ti kažem kako je smisao za sintezu umješnost pozvala sam se na vrijeme.
Vrijeme kao fikcija oformljena 24-7-365-xyz okvirom mogućnosti upražnjavanja imaginacije konstruiranog sebstva. Tvoj način percepcije i recimo, poimanja, onoga što i kako, zašto ili ne.. sam ja napisao, mislio.. tebe dovodi, do potrebe mjerenja korisnosti odgovora, ne/reakcije, sudjelovanja.. unutar tvojeg, vremenskog okvira u kojem vjerojatno boravi, tvoja samosvijest. Bazična provokacija iste na manifestaciju u očekivanom obliku, po naravno, manifestaciji očekivanog oblika.. govori samo u prilog iluzije konstante samosvijesti. Sve što postoji, ima tenziju širenja? Pozivanje se na vrijeme, oduzimanje se, suzdržavanje se.. ne govori možda u prilog samosvijesti, koliko možda prije pokušaja kontrole, manipulacije "sebstva".
Platformu provokacije i usmjeravanje podražaja; mediji također koriste ne za manipulaciju, koliko preusmjer toka. Za razinu samosvijesti ili kronične podložnosti medijskom (promocija i plasman "stvarnosti" u daleko širem obliku od..) utjecaju, dovoljno je samo biti na kratko tiho, osvrnuti se oko sebe, vidjeti, primijetiti i poslušati. Upaliti random mikrofon na xyz random, nebitno (ako je nebitno) čijem mobitelu.. i na jednostavnom statističkom obrascu fokusa razgovora unutar xyz random, nebitno (ako je nebitno) kućanstva; izmjeriti zainteresiranost, način obrade podataka.. samosvijest bi.. moguće.. i krajnjem zagovorniku iste.. u vrlo kratkom vremenu mogla poprimiti neke sasvim jednostavne konture kolektivne postojanosti.... Gledati dalje od vidljivog, maštalačka je, predivna sposobnost.. no "ne nužno" praktična, unutar sistema koji na praktičan (provjeren) način pokušava održavati konstantu koja počesto teži ne biti konstantna.. i još manje praktična..
Vrijeme potrošeno na xyz, vrijeme izgubljeno na xyz, vrijeme bačeno, vrijeme iskorišteno.. samo kao "takvo vrijeme", unutar "ja-bitnost" okvira. Samosvijest unutar takvog okvira, kamen možda više posjeduje.. od čovjeka (svi smo više manje duboko uronjeni u isti.. ne u kamen.. u okvir..) koji baulja unutar ("sondiranje sebstva") obrazaca sebe.... stečenih ili usvojenih modelom uvjetovanja (kroz neki oblik medijskog plasmana) zavisno od.. "amorfnosti"..... Samosvijest ne kao konstanta; već kao rijetki blic trenutak sretanja se sa samim sobom, onime koji ne da je ovakav ili onakav.. statičan, postojan, trajan, neupitan.. s onime koji (ako/kako je) nije niti ovakav niti onakav.
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Ovdje je u pitanju sraz poimanja na koji ja gledam na čovjeka, a na koji ga poimate ti i descender. Ako gledamo čovjeka udavljenog u pop kulturi, u masi, u amorfnoj spužvi koju sociolozi nazivaju društvo tada ga neminovno unizujemo smatrajući ga običnim medijskim konzumentom. Ali ako u čovjeku vidimo biće s mogućnosti transcendiranja onkraj medijskog upumpavanja senzacija vidjet ćemo nekoga tko osjeća i razumije da realnost koju nam kreiraju mediji i realnost koja je kreirana u realnosti nisu nužno u korelaciji.
Konzument koji je sve, samo ne konzument. Biće s mogućnošću transcendencije.. no unutar apstraktne, kreirane medijske realnosti.. i "realnosti koja je kreirana u realnosti".. on ipak; čini se sociološki.. negira "transcendenciju" te se nekom upitnom no apsolutnom nemogućnošću odupiranja plasiranome populizmu; u potpunosti održava u amorfnoj staklenoj kugli.. koja ga porobljava na način, da mu oduzima dragocjeno vrijeme i mogućnost transcendencije.... Dafuq?
Transcendencije "iz" "čega" "u" "što"?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 22:38   #42
crtica vezana za.. "izravni utjecaj masovnih medija na kreiranje masovnih uvjerenja slabi u zadnje vrijeme"..
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 23:27   #43
Mediji imaju utjecaj na naše, a {pre}tiha masa nema utjecaja na medije.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 00:52   #44
Ma daj, tko još vjeruje medijima osim mediokriteta?
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 06:34   #45
Penzioneri, a oni ćine skupinu koja itekako izlazi na izbore {i glasa za one koji su najprisutniji u medijima}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 19:51   #46
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Ma daj, tko još vjeruje medijima osim mediokriteta?
Naivno. Jako.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 23:32   #47
Razlikujmo senzacionalističke i režimske od adekvatnih,medija dakako.
Jack-Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 02:05   #48
Koji je omjer adekvatnih i ovih drugih?
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 08:45   #49
nesrazmjeran
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 16:55   #50
Novinari online portala nisu nista drugo nego placeni neeticni hakeri i trolovi, na to se danas svelo novinarstvo, cast iznimkama. Placeni da stvaraju kaos, nadziru ljude, manipuliraju i usput unistavaju tudje zivote ( osobito onima koji znaju "previse" ) radi zabave...takodjer su vrlo aktivni na ovom forumu...kao moderatori koji imaju i tu moc falsificirati i prikazati koga god hoce kako hoce
http://theweek.com/articles/649222/h...ted-by-hackers

Kad pomislis da se ne mogu nize spustit, oni dokazu suprotno. Lako je u coporu

Vjerujem da ovo nece biti izbrisano, izmijenjeno ili skriveno.

https://www.youtube.com/watch?v=68EKcevIF-0

Jos zanimljivog stiva za one koji su imali prilike naletiti na clanke novinarke Zrinke Kasapic za koju se ni ne zna jel joj to pravo ime, ali koja je odlican primjer internet trolanja https://blog.r3bl.me/bs/zrinka-k/
__________________
RedDwarf

Zadnje uređivanje Azz : 20.01.2017. at 09:25. Reason: spajanje postova
AyaFey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 21:18   #51
Quote:
AyaFey kaže: Pogledaj post
Jos zanimljivog stiva za one koji su imali prilike naletiti na clanke novinarke Zrinke Kasapic za koju se ni ne zna jel joj to pravo ime, ali koja je odlican primjer internet trolanja https://blog.r3bl.me/bs/zrinka-k/
Užas u svakom smislu. Nije mi jasno koja normalna redakcija bi dopustilla ovakvom autoru da piše članke za portal? Ja se osobno ne bih mogao ovako sramotiti.
Prokhorov is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 11:58   #52
To je sve stvar kucnog odgoja
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 12:48   #53
Quote:
AyaFey kaže: Pogledaj post
Novinari online portala nisu nista drugo nego placeni neeticni hakeri i trolovi, na to se danas svelo novinarstvo, cast iznimkama. Placeni da stvaraju kaos, nadziru ljude, manipuliraju i usput unistavaju tudje zivote ( osobito onima koji znaju "previse" ) radi zabave...takodjer su vrlo aktivni na ovom forumu...kao moderatori koji imaju i tu moc falsificirati i prikazati koga god hoce kako hoce
http://theweek.com/articles/649222/h...ted-by-hackers

Kad pomislis da se ne mogu nize spustit, oni dokazu suprotno. Lako je u coporu

Vjerujem da ovo nece biti izbrisano, izmijenjeno ili skriveno.

https://www.youtube.com/watch?v=68EKcevIF-0

Jos zanimljivog stiva za one koji su imali prilike naletiti na clanke novinarke Zrinke Kasapic za koju se ni ne zna jel joj to pravo ime, ali koja je odlican primjer internet trolanja https://blog.r3bl.me/bs/zrinka-k/


Ekran beskrajnog bljeskovitog
medijskog etera masovne
kolektivne hipnoze koja tiho govori... The darkness... depression is
anywhere....
Parole:
D e g u t a n t n o
g u t a j m o t a b l e t e!!!...
T o j e j e d i n i s p a s z a n a s s s, m a s s..
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 13:23   #54
Masovni mediji imaju ogromnu moć manipulacije masama ljudi. I naša mišljenja, uključujući moje, formirana su pod utjecajem tih medija.

Najveći problem je preplavljenost informacijama. Danas se nepoželjne istine (o kriminalu, korupciji) više ne skrivaju već maskiraju poplavom benignih informacija za skretanje pozornosti.

Da bi to moglo funkcionirati, generacije su već odgajane u tom smjeru metodom zaglupjivanja. Pravo novinarstvo je nestalo jer mase više ne traže pravi, istinit sadržaj.

Međutim ima i pozitivnih strana. Svedostupnost informacija i znanja je neprocjenjiva vrijednost i budućnost će otići u neočekivanom smjeru kada se nađe nekto tko će s tim znanjem znati nešto napraviti. Nadam se u dobrom smjeru.

Imamo i drugi efekt koji se očituje na Trumpu i Brexitu. Sustav se otima kontroli svojim tvorcima. Ankete totalno promašuju programirane odnosno željene ishode. Nositelji moći stvorili su sustav za kontrolu masa koji više sami ne razumiju, nadišao ih je.
stilicon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 13:55   #55
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Kolika je moć masovnih medija? Što smatrate prednostima, a što smatrate nedostacima?
Koliko je bitno biti informiran?
Medijska moć u današnje vrijeme je poprilično velika.
Velikim djelom zbog komotnosti suvremenog čovjeka.
Danas većinom ljudi nemaju vremena stati, razmisliti i donijeti vlastiti zaključak, nego je lakše uzeti sve što se instant u medijima servira.

Prednosti medija su brzo širenje bitnih informacija u svrhu obavijesti svijeta oko nas. Negativne su manipulacija i lažne (neprovjerene) informacije.

Da li je bitno biti informiran?
Ovisi. Ako se radi o društvenim mrežama i informiranju o tuđim životima, mislim da je to nepotrebno opterećivanje mozga.
Ako se radi o informacijama o poboljšanju kvalitete života pojedinca (posao, zdravlje...) onda je prirodno da čovjek želi biti u toku ali mora i tu biti selektivan.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 16:07   #56
Quote:
stilicon kaže: Pogledaj post
...Imamo i drugi efekt koji se
očituje na Trumpu i Brexitu.
Sustav se otima kontroli svojim tvorcima. Ankete totalno promašuju programirane odnosno željene ishode. Nositelji moći stvorili su sustav za kontrolu masa koji više sami ne razumiju, nadišao ih je.
"Učenik" je nadišao majstora.
Propagandna tvorevina je postala toliko komplesna da je "automisleća" i van kontrole, lagano se okrećući i prema prvotnim tvorcima. Lovac je postao lovina vlastitog lova.
Svojim vezama i pipcima je stvorila novu subdimenzijalnu arenu neuronske interakcije koja oblikuje sveprisutne u toj mreži.
Invazije se više ne izvode u, i zbog plodnih i travnatih polja nego radi okupacije sivih stanica.
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 23:15   #57
Evo kako si se lijepo jednostavno izrazio
kaplan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 01:04   #58
Kad bi mediji iskreno obavještavali javnost o raznoraznim novostima, vijestima i sl., to bi izgledalo ovako nekako

We were sent out here to do a story. But to do a story about what?
As you can see, there's a construction on the way here. They've dug out a little bit. There's water....in a city the size of Houston there's always traffic!!!


So what's the big fucking deal?
What the fuck are we doing out here?
I ask you what in the fuck are we doing here???


Kvalitetno novinarstvo bi također značilo da mediji, kad god su u mogućnosti, intervjuiraju pojedince koje su bili izravni svjedoci u nekoj situaciji koja je medijska vijest, senzacija i sl.

I was on the phone cooking me and my baby some breakfast.
My friend said: hey, something wrong is popping.
I said: WHAT?
She said: yeah!
I said: naw. She come out of her apartment with her baby, no shoes on. Aw girl, it's cold outside!!!
She said: something ain't right.
I said: WHAT? Aw man.
She said: AW MAN!

The building is on fire!!!!!! Fiiiire!

I said: no, what? I got my three kids and we bounced out. Hey, we ain't gonna be in fire.


Not today!
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 01:06   #59
Zar je engleski sluzbeni jezik forum.hr? Dajte nesto i za nas neenglofile.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 01:09   #60
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Zar je engleski sluzbeni jezik forum.hr? Dajte nesto i za nas neenglofile.
Ček da nađem Šprajca onda
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.