Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2015., 09:27   #1981
Kako je s posjetama u Merkuru? Smije posjeta ući u sobu? Samo jedna osoba?
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 15:07   #1982
Quote:
lukre kaže: Pogledaj post
Kako je s posjetama u Merkuru? Smije posjeta ući u sobu? Samo jedna osoba?
Prema obavijesti koju su oni postavili u trudnickoj ambulanti kod rodilje:
"Posjete su dozvoljene i to od 17h - 18h,
U sobi smije uci samo jedan osoba
u sobi se ne smije unositi cvijece, hrana, ne smje se sjedati na krevet od rodilje.
Ukoliko otac zeli primiti bebu, potrebno je pozvati sestru (neznam zasto)
U sobi nije dozvoljen ulazak dijece.
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 09:43   #1983
Thanks!
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 17:23   #1984
Rodila sam u Merkuru prvi puta 2012.
Nedavno bila na ultrazvuku i ostala u šoku... PA MERKUR IMA NOVU TA! Lijepo izgleda, samo je čekaonica fakat mala (ili je bilo previše trudnjača).

Ono što nisam vidjela je raspored doktora. Ne znam više kad je koji dr. u ambulanti.
Ja sam u prvoj trudnoći bila uvijek (slučajno) kod dr. Stasenko s kojom sam bila zadovoljna. Jednom je bila ona dr. Flisar ili kako se već zove, nije mi se svidjela jer je bila puna glupih komentara, od kojih pamtim nekoliko i danas ("Gđo, opustite se, polomit će te mi prste")

ako netko ima friške vijesti o rasporedu TA neka samo kratko napiše.

Inače, kad se kreće na preglede u Merkur, vidim da je netko napisao od 37. tj.
Mislim da sam ja u prvoj trudnoći krenula od 35. ?!
vjever is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 20:04   #1985
Vidim da je tema zamrla... Ali ću svejedno ostaviti komentar u slučaju da ima koja trudnica kojoj treba info

U TA idem već nekoliko tjedana, išla sam utorkom. Tamo me pregledala jednom dr. Planinić (nju sam prvi put tada vidjela) i bila je ok.
Ostale preglede sam obavljala kod dr. Stasenko. Utorkom bude užasna gužva. Čekanje je oko 3h u prosjeku, a najviše sam čekala 5,30h.
Nakon termina sam krenila svaki drugi dan. U četvrtak sam bila kod dr. Ledera. Žene su pisala da je grozan, ali ja imam s njim odlično iskustvo. Nikakve zamjerke (možda zato što sam očekivala mesara, a ne doktora). Bio je pristojan, nije bio grub na pregledu, kratko mi je rekao što treba i to je to.
S pregledom i ctg-om bila gotova za 40 min.
vjever is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 22:11   #1986
Hvala na info! Ja planiram u Merkur, ali mene to čeka tek za mjesec dana kad ću biti 37. tt ili kad se već kreće u TA.
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 23:31   #1987
Evo i moj komentar. Rodila sam i ja u Merkuru prije skoro 2mjeseca... Zbog prijasnjih spontanih vodila sam cijelu trudnocu tamo kod doktora Matijevica, naprosto obozavam tog covjeka!!! Smiren, strucan, precizan i normalan doktor.. Iducu trudnocu takoder svakako idem kod njega (on je cetvrtkom i najduze sam cekala mozda 2h na pregled i to samo ako je hitno morao ici nekamo)! Sto se samog poroda tice imala sam 3 predivne babice i doktor Vedran (nznm prezime)....prezadovoljna, malo su isprepadali mm ali ja sam zadovoljna kako su me vodili pri samom izgonu! Posjete su 16-17, jedna osoba u sobu...beba je uvijek bila sa mnom ali sestre su tako dobre da se moglo traziti i da uzmu bebu...ja sam svime preprezadovoljna merkurom i opet bih tamo za drugu bebu! Jedini minus ako tako mogu nazvat, mali prostor "predradaone", i cekaonice di su posjeti! Eto, sretno svima


Sent from my iPhone using Tapatalk
slonic nonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 15:12   #1988
U trudničkoj sam bila već drugi put, četvrtkom kod dr Ledera.
Prvi put me jako jako boljelo, sada sam rekla sestri za to i ona tvrdi da je normalno u 37/38tj. No kako mene međunožje boli kad dugo sjedim, tako sam ovaj put prostajala u čekaoni i sestra me malo ispitivala tokom pregleda (skrenula pažnju) i zapravo nisam puno osjetila. Doktor se trudio oba puta biti ful nježan. Nakon pregleda nisam imala krvarenje, i trebam doći i sljedeći četvrtak.
Koliko znam, uvz petkom radi dr Flisar koja je meni uvijek bila mrak, bila svaki put kod nje, četvrtkom je na uvzu dr. Stasenko. Petkom preglede obavlja dr. Stepanić (znači ne TA), kod nje išla u početku trudnoće.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 07:14   #1989
@zlocka: treba li se na kraju naručivati za pregled u TA ili ne ako želim kod određenog doktora?
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 08:40   #1990
Ja sam nakon uvza kada mi je dr Flisar rekla da samo dojdem bilo koji dan u TA ipak otisla na salter i trazila internu uputnicu. Nije pisalo za koji dan pa sam dosla kad god. Dr Leder mi ju ispise al isto bez kojeg datuma moram doc pa mogu i bilo koji drugi dan. Al treba interna uputnica iako neki doktori kazu da ne treba
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 11:45   #1991
Cure, jel neki dan u trudničkoj Dr. Zmijanac?
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 13:16   #1992
Ja sam nju tražila na početku trudnoće pa su mi rekli tamo na centralnom naručivanju da ona radi samo s rizičnim trudnoćama. Rekli su mi i koji dan je u ambulanti al sam zaboravila.
Možete ih nazvati i pitati, vjerujem da znaju i da mogu reći tu informaciju, možda vas odmah i naručiti.

Ako imate upit o naručivanju, obratite se na ured Jedinice za centralno naručivanje pacijenata na broj telefona 01/2253-550, svaki radni dan od 11:00 - 14:00 sati.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 17:05   #1993
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
Ja sam nju tražila na početku trudnoće pa su mi rekli tamo na centralnom naručivanju da ona radi samo s rizičnim trudnoćama. Rekli su mi i koji dan je u ambulanti al sam zaboravila.
Možete ih nazvati i pitati, vjerujem da znaju i da mogu reći tu informaciju, možda vas odmah i naručiti.

Ako imate upit o naručivanju, obratite se na ured Jedinice za centralno naručivanje pacijenata na broj telefona 01/2253-550, svaki radni dan od 11:00 - 14:00 sati.
Hvala, zanimalo me jel još uvijek gore, žena je PRESUPER.
Ali ako je na rizičnima onda ništa...
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 08:53   #1994
Kak ide raspored doktora u TA na Merkuru? Ide netko u zadnje vrijeme?
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 12:10   #1995
Ja bi digla malo temu. Išla bih na Merkur roditi a ne vidim baš neka novija iskustva.
Ako ima tko kakvu informaciju bila bih zahvalna kad bi podijelili samnom
ludo_malo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 06:41   #1996
Ja sam bila na carskom prosli tjedan kaj te zanima?
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 11:13   #1997
Općenito, atmosfera, zdravstveni djelatnici i tako
Zapravo me sve zanima hahah
ludo_malo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 12:54   #1998
Quote:
ludo_malo kaže: Pogledaj post
Općenito, atmosfera, zdravstveni djelatnici i tako
Zapravo me sve zanima hahah
sorry kaj kasno odgovaram


meni je merkur fantastican. kad se sjetim soba u vinogradskoj i petrovoj u kojima sam posjecivala frendice, merkur je savrsen.

sobe na odjelu rodilista su dvosobne, imaju klimu, wc se dijeli sa susjednom sobom. bebaci su s vama stalno, osim ako trebate odmor, slobodno pozovete sestru da ih odnese.

imas pravo na sat vremena posjeta od 16-17h (budite tocni, ne toleriraju da se ostaje poslije 17) i jedna osoba moze uci u sobu.


Sto se tice doktora i sestara i primalja, ja tako nesto nisam dozivjela, a cesto sam po bolnicama bila. Predivni su svi, ne znam da li mi se dogodilo da mi se mozda jedna sestra nije svidjela.

pomoci ce ti maksimalno, pokazati ti istu stvar deset puta ako treba. Meni su dali savjet da si kupim sesirice jer ce mi biti lakse dojiti (ne znam da li bi uopce mogla bez njih) i otkrili mi komprese jer mi je bebac raskrvario bradavice prvih par dana dok mi mlijeko nije doslo.

ne znam kako da ih vise pohvalim ja sam ostala sokirana da jedna zdravstvena ustanova u RH moze biti tako super


ako nisi bila, odi na trudnicki tecaj njihov
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 16:29   #1999
Bila sam već u baruna filipovica
Hvala na informacijama i opširnom opisu. Idem 1.7 na prvi pregled i uzv kod njih pa ću vidjeti kako to izgleda bar tamo
ludo_malo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 12:32   #2000
Quote:
ludo_malo kaže: Pogledaj post
Bila sam već u baruna filipovica
Hvala na informacijama i opširnom opisu. Idem 1.7 na prvi pregled i uzv kod njih pa ću vidjeti kako to izgleda bar tamo
u trudnicku? naruci se preko maila ili telefona ako vec nisi. ja glupaca nisam znala da se mora za prvi put za svaki sljedeci ce put ti doktor koji te pregleda dati internu uputnicu pa nema vise narucivanja.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.