Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2015., 17:50   #1141
I ja sam osjetila ovih dana "mjehuric", lagano peckanje, škakljanje... zahvaljujući ovoj temi odmah sam prepoznala o čemu se radi, zbilja ste dobro to opisale

predivno
stay_on is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 18:40   #1142
Quote:
teate kaže: Pogledaj post
Book Malo da podignem temu
Ja sma u 18 tjednu , i bebaca osjecam kao skakiljanje, s tim da me jutros skakiljao ali nekako jace ( jos to ne mogu objasniti hihi ) .
Mene zanima kad cu ga pod rukom moci osjetiti? Kada to krece ?
Prije 20.tjedna ne,onda će već početi jače udarati a tek nakon 22.-23.tjedna moguće da češ osjetiti oblik bebe kad ti se gura pod rukama,prije toga beba još malena. Recimo da s 22. tjedna imaju preko 500g i oko 25cm, tada je već beba dosta velika i teška da ju osjetiš. A što više se bliži kraj moći češ razlikovati i glavu od guze i točan položaj heh
__________________
Malena 2010. Bubač 2013. ...treća srećica...2016.
All I need is my family smiling around the dinner, to be happy the next morning...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 18:55   #1143
Ja sam bebu prvi put osjetila dosta kasno u 20./21. tjednu.
Za dva dana ulazim u 26tt i sada se lijepo može osjetiti pod rukom, čak i trbuh malo poskoči ako dobro udari.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 02:58   #1144
Možda je čudno pitanje, ali...osjetite li vi nekada mučninu kada se bebica miče u trbuščiću?

Nisam nikad bila trudna pa si pokušavam zamisliti kakav je to osjećaj.
I nekako sam došla do zaključka, uz sve lijepe osjećajčiće, da bi mi bilo i malo muka zbog pritiska na organe i valjanja u trbuhu. Nemojte mi se smijati.
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 03:09   #1145
Ne, nema mučnine. Barem ne kod mene.
Jedino zna biti neugodan osjećaj kada udari oko pupka jer sam ja nešto osjetljivija na taj dio tijela ili kada pritisne mjehur pa potrčiš piškiti.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 03:23   #1146
Quote:
Reina kaže: Pogledaj post
Ne, nema mučnine. Barem ne kod mene.
Jedino zna biti neugodan osjećaj kada udari oko pupka jer sam ja nešto osjetljivija na taj dio tijela ili kada pritisne mjehur pa potrčiš piškiti.
A kako vaši muževi reagiraju na pokrete bebe, jesu li ushićeni zbog toga i maze bebu/pričaju s njom preko stomačića ili nezainteresirani (u smislu da se još ne osjećaju povezano s bebom)?
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 07:02   #1147
Nema mučnine, ali boli kad jako zvizne u mjehur. To ovisi i kako je beba okrenuta, moja još uvijek uredno mijenja poze pa je tako i to bubanje nekad bolnije, a nekad udara na mjesta koja skoro i ne osjetim.

Što se tate tiče, u početku nije osjećao jer su ti udarci zaista bili blagi. Ali kad ga je je prvi put zveknila (a stvarno je jako tada udarila), pogled mu je bio pun sreće i čuđenja. Sreće jer nije vjerovao da će to tako osjetiti, a čuđenja koliko jako udara.

Sad je obavezno pozdravi i kad ujutro ide na posao (tad je uglavnom mirna) i kad ide spavati (onda se lijepo izlupaju jer je navečer aktivna) i tako.

A znaju se i dugo na kauču igrati navečer (to je njeno najaktivnije vrijeme), od puštanja glazbe preko slušalica, do pikanja prstićima, pričanja, ma svašta. Meni to .
Cliodhna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 09:36   #1148
MM isto kao kod Clio... U jutro kad odlazi na posao gleda u trbuh pa kaže 'čuvaj mamu' a navečer prije spavanja,obavezno me pomazi po trbuhu i pita 'di je buba' šta radi 'buba' pa ju pokušava izazvati ako miruje da mu se pomakne,igra se i tako heh
__________________
Malena 2010. Bubač 2013. ...treća srećica...2016.
All I need is my family smiling around the dinner, to be happy the next morning...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 09:54   #1149
Drage moje
Imam jedno pitanje. U 21. Sam tjednu trudnoce i od 16. Tjedna osjecam leptoroce. Jutros kad sam se probudila jedno 20 min mi je cas poskocio doljni dio trbuha a osjecaj je hm... Koda mi je baloncic puko u trbuhu(neznam dr objasnit) . Muz kaze crijeva , a meni u ovih 27 g nikad tako nije bilo. Pa me zanima jesu li to mozda udarci?
teate is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 09:59   #1150
Moguće.
Ako si to sad osjetila, trebalo bi se početi ponavljati pa ćeš biti sigurnija. Filing ovisi gdje udre i u kojem je položaju beba. Moja dosta mijenja pozicije pa smo prošli od blagih udaraca do nogometaških u mjehur (to boli ).
Cliodhna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 10:10   #1151
Quote:
Cliodhna kaže: Pogledaj post
Moguće.
Ako si to sad osjetila, trebalo bi se početi ponavljati pa ćeš biti sigurnija. Filing ovisi gdje udre i u kojem je položaju beba. Moja dosta mijenja pozicije pa smo prošli od blagih udaraca do nogometaških u mjehur (to boli ).

Budem cekat bas me zanima hvala na odgovoru :*
teate is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 15:51   #1152
Sutra punim 20 tt, a lagano lupkanje osjećam već 10-ak dana, bar jednom dnevno. Međutim, od jučer ujutro ne osjećam ništa, čak ni kad legnem na leđa, pojedem nešto slatko i sl. (sve ovo sam pročitala da može potaknuti micanje) pa me sad zanima kad su vam se bebice počele redovito javljati, odnosno je li normalno da se npr. 1-2 dana ne osjeća ništa?
pink panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 16:57   #1153
Normalno je u tako ranim tjednima "javljanja".
Cliodhna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 18:15   #1154
Evo ja danas 16+3 i vec lagano osjecam bebicu ali treca mi je trudnoca ( doduse nakon dugo dugo vremena) pa je mozda i to razlog sto je vec osjetim
Katija33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 21:51   #1155
18 tt i danas sam definitivno osjetila lagani udarac pod rukom
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 22:48   #1156
Ja sam se nadala da će me ti mali "udarci" držati animiranom i strpljivom do novog pregleda, ali još ništa
Sad sam 17+3.

Kobilo (), jel ti to 1. dijete?
Crtičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 23:45   #1157
Ja sam prvi leptiric osjetila u 16.tt, i vidila sam lagani titraj trbuha kada bih legla na leda. Zatim je svaki tjedan postajalo jace i ucestalije


Sent from my iPhone using Tapatalk
slonic nonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 15:34   #1158
ja sam evo u 16. tt i osjetim leptirice u stomaku zapravo najviše se osjete kada ležim na leđima, a sinoć sam zamjetila da mi i pupak ide polako prema vanka kad stojim, nekako se malo jednom stranom ispupcio van, a uvijek mi je prema unutra
Mateič is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 17:53   #1159
Evo da se i ja prijavim ovdje Počela sam osjećati nešto negdje sa 13 tjedana što ne znam točno kako bi definirala, a danas tijekom jutra sa punih 15 tjedana sam osjetila kao malo grebuckanje. Možda je to taj osjećaj koji vi nazivate leptirićima.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 11:03   #1160
U 12. tjednu sam jedno popodne legla i opustila se, pokušala zaspati. Osjećala sam u donjem dijelu trbuha kao da mi nekakvi mjehurići prolaze i vrte se u krug. Pomislila sam; dali bi to mogla biti beba, da li umišljam. I tako i slijedeći dan negdje u isto doba, oko 2 sata popodne opet isti osjećaj. Shvatila sam da je to moja mala bebica, da se ona javlja svojoj mami. Taj osjećaj je zaista poseban, koliko te god malo škakljalo u trbuhu ili imala mjehuriće, osjećaj sreće te ispuni svaki put dok to osjetiš. Danas sam u 14. tjednu trudnoće, bebica se javlja malo žešće, više su to titraji nego mjehurići, naravno ne osjeti se pod rukom, u prvoj trudnoći sam bebača osjetila pod rukom negdje u 17. tjednu. Sad mi titra u trbuhu malo niže od pupka, svako popodne i navečer pred spavanje, dok se umirim i opustim. LP
anđelica12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.