Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2007., 08:37   #1
Talking Muslimani "kontra" sporazuma o dvojnom drzavljanstvu BiH i sa Hrvatskom !

...prvo pokusavali sabotirati sporazum sa Srbijom a sad su kontra
sporazuma i sa Hrvatskom
Ali sve to nije u stvari problem njih "zulja" clanak/odredba u drzavljanstvu BiH po kojem se oni koji trajno zive vani moraju odreći državljanstva BiH kako bi postali državljani zemlje u kojoj žive.
Kao pametnije bi bilo izmijeniti Zakon o državljanstvu i ukinuti odredbu da se građani BiH moraju odreći svog državljanstva prilikom upisa u knjigu državljana druge zemlje"nego potpisivati sporazume sa Hrvatskom i Srbijom
.......pa da novokomponovni turbo "Bosnjaci" iz novih "domovina" i dalje glasuju za "multi nacionalne" "Bosnjacke" stranke

Nadam se da Srbi i Hrvati nisu tolike dileje da to dozvole......

"Iako je Safet Halilović dok je bio ministar civilnih poslova parafirao taj ugovor, sada je bio protiv.Osim Halilovića, protiv zaključka glasao je i Tarik Sadović, ministar bezbjednosti. Budući da u ovom slučaju nije bila neophodna podrška ministara iz sva tri naroda, Savjet ministara BiH je juče glasovima srpskih i hrvatskih ministara donio zaključak o potpisivanju ugovora o dvojnom državljanstvu između BiH i Hrvatske i uputio ga Predsjedništvu BiH.
__________________
REY BAN
ЉУТИЦА БОГДАН !
Rey Ban Veresija is offline  
Old 23.03.2007., 11:44   #2
Ali su zato srpski ministri zajedno s hrvatskima potvrdili da su "za". I time je to prihvaćeno.
zelenbrijeg is offline  
Old 23.03.2007., 12:06   #3
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
Ali su zato srpski ministri zajedno s hrvatskima potvrdili da su "za". I time je to prihvaćeno.
cekaj pa zar to nije zakljucak, a ne zakon? inace uvijek se moze u domu naroda upucati veto ako nam neka odluka ne odgovora bez obzira sta kaze vm bih ili predsjednistvo.

za mene licno su to gluposti imati dvojno drzavljanstvo pogotovo sa srbijom. mislim sta imaju bosnjaci od toga da tako nesto dozvole, a puno ce izgubiti, jer se to koristi za sve vrste marifetluka, da ne pricam da su srbi blokirali donosnjene zakona u istom tom slucaju u vezi bosnjaka u europskim zemljama?

ukinuti sva dvojna drzavljanstva ili dozvoliti sva dvojna drzavljanstva i ako je po bih na svaki nacin isplatnije da se ukinu dvojna drzavljanstva sa srbijom i hrvatskom.
Gaol is offline  
Old 23.03.2007., 12:12   #4
Kad smo već kod interesa - imaju ih i Hrvati, a i Srbi.

Npr. mogli bi se malo dogovoriti oko tih državljanstava - da se uskrate svim muslimanskim Srbima koji su sa Sandžaka doselili u BIH.
zelenbrijeg is offline  
Old 23.03.2007., 12:26   #5
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod interesa - imaju ih i Hrvati, a i Srbi.

Npr. mogli bi se malo dogovoriti oko tih državljanstava - da se uskrate svim muslimanskim Srbima koji su sa Sandžaka doselili u BIH.
naravno da ih imaju i srbi i hrvati, medjutim znamo da se sve odluke u bih donose konsenzusom, a tu ga nema sasvim sigurno, pogotovo ga nema nakon sto su srbi pokusali ozvaniciti etnicko ciscenje bosnjaka i hrvata i ukinuti svim onim koje su istjerali pravo na bih drzavljanstvo nakon sto su prihvatili necije drugo.

daj zivota ti o cemu ti pricas? bosnjaci iz sandzaka su dobili na isti nacin drzavljanstvo bih kao i karadzic koji takodjer nije iz bih. imali su prijavljen boravak u bih 1991 godine i to je to. inace o broju sandzaklija u bih se pricaju patke. ima vise srba iz hrvatske u bih nego sandzaklija. radi se najvise o par hiljada sandzaklija. doduse jesu eksponirani, sto negativnom kampanjom srpsko-hrvatsko-sarajevskih medija, medjutim brojka je daleko manja nego se to pise.
Gaol is offline  
Old 23.03.2007., 13:25   #6
Quote:
ukinuti sva dvojna drzavljanstva ili dozvoliti sva dvojna drzavljanstva
posteno.
Flaming Lips is offline  
Old 23.03.2007., 14:37   #7
Mislim da ne moze, ako broj Bosnjaka je veci i od Srba i Hrvata, ovdje se radi na Mostarskom principu, Srbi i Hrvati ne mogu nadglasati Bosnjake

filatelista is offline  
Old 23.03.2007., 16:39   #8
Quote:
Gaol kaže: Pogledaj post
za mene licno su to gluposti imati dvojno drzavljanstvo pogotovo sa srbijom. mislim sta imaju bosnjaci od toga da tako nesto dozvole,....
Vidis to ti je temeljni problem BiH kao "drzave".
Bosnjaci nemaju nista od toga...njima ni iz dzepa ni u dzep!! Ali imaju Srbi odnosno Hrvati u slucaju njihova dvojna drzavljanstva.
E sada dolazi ona narodna: "neka susjedu crkne krava!"


Kazati cu ti sto ja mislim o svemu tome.....svidjalo se to Bosnjacima ili ne dvojna drzavljanstva ce ostati. Jedino sto ce cijeli slucaj dodatno nadoliti ulje na vatru i dodatno pribliziti Hrvate i Srbe. Neznam jesi li primjetio da u posljednje vrijeme ta dva naroda poprilicno sinhronizirano djeluju.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 23.03.2007., 16:43   #9
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod interesa - imaju ih i Hrvati, a i Srbi.

Npr. mogli bi se malo dogovoriti oko tih državljanstava - da se uskrate svim muslimanskim Srbima koji su sa Sandžaka doselili u BIH.
Opet ovaj sa svojim nebulozama. Sandzak je samo trenutno okupirani bosanski teritorij.
Jekna is offline  
Old 23.03.2007., 16:47   #10
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Neznam jesi li primjetio da u posljednje vrijeme ta dva naroda poprilicno sinhronizirano djeluju.


Samo naprijed sa tom "saradnjom" sa srbima. Sa 10% spast'cete na 2%.


Bosnjaci ce biti najutjecajnija nacija na prostoru bivse SFRJ. Ulazenje u sukob sa nama je zalijecanje glavom u zid i nepopravljiva strateska greska.
Jekna is offline  
Old 23.03.2007., 16:49   #11
Quote:
Jekna kaže: Pogledaj post
Bosnjaci ce biti najutjecajnija nacija na prostoru bivse SFRJ.
A i ti ga znas posrati.

Hajmo...kada vec pricamo!!
Po cemu ce biti najutjecajniji???
Politicki?
Ekonomski?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 23.03.2007., 16:52   #12
Quote:
Jekna kaže: Pogledaj post
Opet ovaj sa svojim nebulozama. Sandzak je samo trenutno okupirani bosanski teritorij.
Bosna je više teritorija, geografski toponim, nego što je država čiji deo teritorije bi bilo moguće okupirati.
Srbi ipak mogu unilateralno uzeti državljanstvo i Srbije, Hrvati manje više svi imaju Hrvatske putovnice.
U tom smislu ne moraju brinuti što BiH stagnira u Evropskim intergacijama zbog Silajdžićevog ekstremističkog nastupa u pogledu reforme policije. Bitno je da Hrvatska i Srbija napreduju u EU integracijama, to je korisno i za njihove državljane nerezidente.
aleksije radicevic is offline  
Old 23.03.2007., 16:54   #13
Već sad su najutjecajniji po broju internet-spammera
pcmvr is offline  
Old 23.03.2007., 16:54   #14
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
...ne moraju brinuti što BiH stagnira ....
To je zapravo kljuc problema dvojnog drzavljanstva.
Da su Hrvatska pa i Srbija siromasnije i nazadnije drzave od BiH nikoga nebi bilo brige hoce li netko uzeti dvojno drzavljanstvo ili nece.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 23.03.2007., 16:54   #15


Zabole mene za Bošnjake. Budite što hoćete.

Očigledno je došla kritična faza o kojoj sam govorio prije. Tihić hoće privoljet Hrvate vabeći ih golubovima na grani, a s druge strane sve protiv njih.

Srbima se polako trese, vide kuda to vodi.

Vidjet ćemo hoće li biti dvopodjela između Srba i Bošnjaka - mislim da je Dodik prokljuvio igru i da je svjestan ga ih nećete ostavit na miru, tj. da su oni sljedeći na redu.

Posljedica: ovo glasovanje protiv. Što je dobro, jer će bošnjačka politika morat jasno istaknut što to očekuje od BIH, umjesto dosadašnje muljaže. A to što hoće, jasno govori Silajdžić. A to znači da će Hrvati i Srbi biti zajedno protiv predstavnika tvog velikog nacijona.
zelenbrijeg is offline  
Old 23.03.2007., 16:58   #16
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
To je zapravo kljuc problema dvojnog drzavljanstva.
Da su Hrvatska pa i Srbija siromasnije i nazadnije drzave od BiH nikoga nebi bilo brige hoce li netko uzeti dvojno drzavljanstvo ili nece.
Sticanje dvojnog državljanstva Srba i Hrvata je čini mi se manje-više okončano. I taj proces je ireverzibilan, pogotovo ako se hrvatski i srpski predstavnici u BiH strukturama protive.
aleksije radicevic is offline  
Old 23.03.2007., 17:03   #17
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post


Zabole mene za Bošnjake. Budite što hoćete.

Očigledno je došla kritična faza o kojoj sam govorio prije. Tihić hoće privoljet Hrvate vabeći ih golubovima na grani, a s druge strane sve protiv njih.

Srbima se polako trese, vide kuda to vodi.

Vidjet ćemo hoće li biti dvopodjela između Srba i Bošnjaka - mislim da je Dodik prokljuvio igru i da je svjestan ga ih nećete ostavit na miru, tj. da su oni sljedeći na redu.

Posljedica: ovo glasovanje protiv. Što je dobro, jer će bošnjačka politika morat jasno istaknut što to očekuje od BIH, umjesto dosadašnje muljaže. A to što hoće, jasno govori Silajdžić. A to znači da će Hrvati i Srbi biti zajedno protiv predstavnika tvog velikog nacijona.
Mislim da srpska politika u BiH nema mnogo dilema: HRVATI I SRBI SU PRIRODNI SAVEZNICI u BiH, bez obzira na prošli vek obeležen nesrećnim sukobima. Tamošnji Hrvati imaju dileme, što izaziva opasnost da hrišćani izgube većinu u BiH koju sada imaju, bez prethodno stečenih političkih institucija za njihovu zaštitu od agresivnog Bošnjaštva/Islama. Srbi žele Hrvatski entitet, najviše i svojih interesa, ali većini BH Hrvata je jasno da je to njihov interes.
aleksije radicevic is offline  
Old 23.03.2007., 17:07   #18
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Sticanje dvojnog državljanstva Srba i Hrvata je čini mi se manje-više okončano. I taj proces je ireverzibilan, pogotovo ako se hrvatski i srpski predstavnici u BiH strukturama protive.
Pa...stos je u tome da cak i ako bi Bosnjaci ustrajali u nekakvim blokadama to bi napravilo vise stete za njih nego koristi.

Jer...ok, da postoji neki narocito bitan argument protiv takvih drzavljanstava ali ona su zapravo jedna pozitivna stvar za BiH kao drzavu kako financijski tako i sto u neku ruku smiruju tenzije i zahtjeve....i svaki pokusaj blokade je ubiti demonstriranje ciste zlobe a sto radja zlu krv i u konacnici destabilizira cijelu BiH.

Recimo u Hrvatskoj takodjer postoje zahtjevi za ukidanjem dvojnih drzavljanstava....ali argumentacija ide iskljucivo u smjeru financijske stete koju Hrvatska trpi kao i problem glasovanja ljudi koji ne uplacuju porez na izborima.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 23.03.2007., 17:16   #19
[QUOTE=Jekna;7844506]

Samo naprijed sa tom "saradnjom" sa srbima. Sa 10% spast'cete na 2%. .[/QUOTE

Hrvatima bi sve uzeo i još im prijetio zato što se okreću na drugu stranu. Četnička posla - vidim, naučilo se. Jedino je pitanje trenutka kad se više ne bude imalo što za izgubit. A taj trenutak polako dolazi zbog curenja Hrvata iz srednje Bosne i slabljenja Srba zbog Srebrenice.

Tada bi mogao nastat tvoj željeni trenutak za istrebljivanje Hrvata. A isto vide i Srbi u odnosu na sebe. A to ti znači da niti Hrvatska niti Srbija neće ostat po strani - pa ti sad podmazuj kalašnjikove za stvaranje džamahirije. Krenete li oružjem, Hrvatska nema namjeru dopustit da dođete južnije od Prozora - u to možeš bit siguran. Naivci misle da će svijet valjda zatvorit granice i pustit bijesne pse da uvoze mudžahedine i oružje da kolju po hrvatskim mjestima (ili srpskim). Budi siguran da bismo doturili štogod Hrvatima - granica je duga, a ima se i što.
zelenbrijeg is offline  
Old 23.03.2007., 17:20   #20
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Mislim da srpska politika u BiH nema mnogo dilema: HRVATI I SRBI SU PRIRODNI SAVEZNICI u BiH...

Mislim da još nisu, zbog nekih neriješenih pitanja. No isto tako mislim da je nakon rješenja istih ta vrsta suradnje itekako potrebna da se očuvaju i jedni i drugi. Meni su ovi Bošnjaci ovdje isti ko i vaši četnici, da oprostiš.
zelenbrijeg is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.