Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2006., 23:51   #41
Quote:
joujou kaže:
sto bi onda bio 'osnovni engleski'? vjerojatno ono kad svatko kaze da govori engleski
Pa da, engleski možeš govoriti već sa šest mjeseci tečaja, na nekakav kvrgavi način; komično ali te svi razumiju. A dobro naučiti to je već čist' nekaj drugoga.

U nas jedina javna osoba koju sam čuo da stvarno govori savršeno jest Kolinda. Ona govori bitno bolje od većine Engleza i Amerikanaca.

Još je puno teže pisati na engleskom. Ja sam u svojih 55 godina upoznao samo dvojicu koji to znaju, a da nisu rođeni u engleskigovorećim zemljama.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 23:55   #42
Quote:
Billi kaže:
i koristi samo jedno proslo vrijeme
I jedno sadašnje i jedno buduće. Ali, tako ljudi govore i hrvatski. kad si zadnji put u nekoga (osim mene) vidjela da koristi pluskvamperfekt? A otkad je umrla moja baka, više skoro nitko ne koristi aorist, a baš nitko imperfekt.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 17:44   #43
Meni arapski super zvuči.. i znam neke Slaven(k)e koji su ga relativno brzo svladali..
 
Odgovori s citatom
Old 03.09.2006., 17:56   #44
Quote:
Eileen kaže:
Aiiiiii mislim da je sper sto si upisla tecaj arapskog
I ja bih voljela, mada je to toliko kompleksan i tezak jezik za nauciti, ali je i jako zanimljiv...
Tako, da....
Hmmm, a sto se tice mame.... Don´t worry!!
Ti samo po svom

Bye
Nije uopce kompleksan dapače ima puno manje riječi od hrvatskog a čim naučiš kako se izgovararju neka slova odmah si spreman za naučiti sve ostalo. kao jako stari jezik ima više značenja za jednu rijeć.
__________________
Johnny vrati se jebala te Nizozemska, Jajo nas jebe!
LAY`z`ASS Boar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 19:42   #45
E Farasha (leptiru) samo nastavi sa tim tecajem,ja ti saljem veliki pozdrav iz Emirata,moj tata je arap(libijac) tako da je arapski jezik moj drugi maternji jezik iza hrvatskog,ali da bi naucila arapski treba puno truda i naravno koristit ga u konverzaciji jer je to jedan jako tezak jezik sa jako teskom gramatikom koja je cak i nama arapima teska ali sve u svemu zelim ti srecu
Sajeda
 
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 22:26   #46
Sretno s arapskim!

Ja sam završila 1.stupanj na filozofskom, i sad sam izvisila jer se nije prijavilo dovoljno ljudi za dalje...

Uglavnom, meni je jezik baš lijep, malo teži za pohvatat od europskih jezika, ali vrijedan je truda
branka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 10:10   #47
meni je arapski suuuper... tata mi je arap, pa naklapam neshto malo uz njega... lakshe mi je pisati, nego nauchiti prichati.. bila sam u siriji 2 puta i nigdje se jezik ne moze nauchiti tako dobro kao kad si okruzen ljudima koji znaju iskljuchivo arapski, pa nemash druge nego nauchiti
Eskimo friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 09:18   #48
Quote:
Eskimo friend kaže:
meni je arapski suuuper... lakshe mi je pisati, nego nauchiti prichati..
za prvi dio :klap:

ali ovo drugo...

hm...kako?
mislim gle... trkeljam uzduž i poprijeko, ali u najobičniji natpis na ulici gledam ko tele u šarena vrata

a valjda ću i to sada riješiti na tečaju u Centru za jezike na FF-u
nakon nekoliko dolazaka na tečaj mogu samo reći:

još mi samo treba jabuka za učiteljicu
ya rayeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 09:40   #49
arapski jezik je prekrasan i bogat i nemoj odustati ako okolina pokaže svoju uobičajenu dozu nerazumijevanja...ionako je uvijek lakše odbaciti nešto nepoznato nego pokušati razumjeti...stara praksa jadnih rezultata i nije potrebno opterećivati se tuđim ograničenjima.

učiti arapski ne znači formirati ogranak al Quaide u svojem dvorištu.

udati se za šeika?
ah... majka - kao majka...

(a ne mora biti šeik...da znaš... )
ya rayeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 16:37   #50
Smile

Quote:
Farasha kaže:
Što mislite o ideji učenja arapskog jezika?
Upisala sam se na tečaj i kad sam rekla nekim ljudima- oni su počeli jezik povezivati s tom kulturom.. neki su me čak i napali.
Vlastita majka se boji za mene, kaže da mi nije slučajno palo na pamet udati se za nekog šeika (hehe..).

Općenito- zanima me što mislite o tom jeziku?
PISEM IZ SARAJEVA
INACE RADIM KAO PROF ARAPSKOG JEZIKA U OSNOVNOJ SKOLI
AUTRO SAM UDZBENIKA ARAPSKOG JEZIKA
MOZES VIDJETI NA http://www.superknjizara.hr/index.ph...62&inv=364f847
MOJ E-MAIL JE [email protected]
NADAM SE DA SU PROFESORI KOJI TI PREDAJU DOBRI
JEZIK JE LOGICAN
JA PREDAJEM DJECI OD 13 DO 17 GODINA
Saudin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 16:38   #51
Quote:
Saudin kaže:
PISEM IZ SARAJEVA
INACE RADIM KAO PROF ARAPSKOG JEZIKA U OSNOVNOJ SKOLI
AUTRO SAM UDZBENIKA ARAPSKOG JEZIKA
MOZES VIDJETI NA http://www.superknjizara.hr/index.ph...62&inv=364f847
MOJ E-MAIL JE [email protected]
NADAM SE DA SU PROFESORI KOJI TI PREDAJU DOBRI
JEZIK JE LOGICAN
JA PREDAJEM DJECI OD 13 DO 17 GODINA
Ah zaboravih da te uputim na www.oshk.edu.ba
Saudin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 16:40   #52
Cool

Quote:
Eileen kaže:
Aiiiiii mislim da je sper sto si upisla tecaj arapskog
I ja bih voljela, mada je to toliko kompleksan i tezak jezik za nauciti, ali je i jako zanimljiv...
Tako, da....
Hmmm, a sto se tice mame.... Don´t worry!!
Ti samo po svom

Bye
Tezak je ako ti je profesor smotan
Saudin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 16:41   #53
Thumbs up

Quote:
branka kaže:
Sretno s arapskim!

Ja sam završila 1.stupanj na filozofskom, i sad sam izvisila jer se nije prijavilo dovoljno ljudi za dalje...

Uglavnom, meni je jezik baš lijep, malo teži za pohvatat od europskih jezika, ali vrijedan je truda
Svaka cast Branka
Saudin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 16:44   #54
Wink

Quote:
Emericzy kaže:
Ako ti je cilj zaraditi lovu, onda svakako kreni. Poznavanje jezika kao što su arapski, kineski i japanski jako se isplati. Honorari su puno viši nego za 'uobičajene' jezike, a posla ima puno.
Vidi se da ima ljudi koji znaju pravu istinu
Inace ja zaradjujem duplo vise nego kolege profesori engleskog
Pored nastave u skoli, predajem kurseva, dajem instrukcije, pisem udzbenike, prevodime knjige, i tako u nedogled
Ako neko misli da se ne isplati grdno se vara
A da radim negdje u Americi ili Zapadnoj Evropi, imao bih duplo vecu platu od Sanadera ili naseg troclanog predsjednistva he, he
Saudin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:06   #55
Evo jedna stranica na kojoj mozete uciti arapski

http://www.gulfarabic.com/
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 18:33   #56
Quote:
tamica kaže:
Evo jedna stranica na kojoj mozete uciti arapski

http://www.gulfarabic.com/
Ispravite me ako nisam u pravu...

Arapski jezik koji se govori u Egiptu se najbolje razumije u svim arapskim zemljama... Ako je to tocno zasto onda uciti "gulfarabic"
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 18:43   #57
Quote:
el_mariachi kaže:
Ispravite me ako nisam u pravu...

Arapski jezik koji se govori u Egiptu se najbolje razumije u svim arapskim zemljama... Ako je to tocno zasto onda uciti "gulfarabic"
Ne znam, samo sam naisla na ovu stranicu, pa sam je stavila ovdje, a i sigurno se i "ovaj" arapski razumije i u Egiptu. Kakve veze ima ucis li ovaj ili onaj?
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 18:53   #58
Quote:
tamica kaže:
Ne znam, samo sam naisla na ovu stranicu, pa sam je stavila ovdje, a i sigurno se i "ovaj" arapski razumije i u Egiptu. Kakve veze ima ucis li ovaj ili onaj?
U medjuvremenu sam je malo pogledao...

Ima naravno veze... Egipat ti je nesto kao arapski Hollywood... Prave puno filmova koji se gledaju u arapskim zemljama... Naravno postoji nesto kao skolski arapski ali svi se ne sluze sa njim...
Nekad je postojala ideja o panslavizmu da svi slavenski narodi nadju jedan zajednicki jezik na kom bi mogli komunicirati ... Slicno je dole...
I dalje ( po meni) ako se uci arapski jezik nije ga dovoljno nauciti govoriti trebalo bi ga znati i citati ( mozda ne i pisati) a to sa gore kopirane stranice tesko da se moze.
Tol´ko
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 19:52   #59
Quote:
el_mariachi kaže:
U medjuvremenu sam je malo pogledao...

Ima naravno veze... Egipat ti je nesto kao arapski Hollywood... Prave puno filmova koji se gledaju u arapskim zemljama... Naravno postoji nesto kao skolski arapski ali svi se ne sluze sa njim...
Nekad je postojala ideja o panslavizmu da svi slavenski narodi nadju jedan zajednicki jezik na kom bi mogli komunicirati ... Slicno je dole...
I dalje ( po meni) ako se uci arapski jezik nije ga dovoljno nauciti govoriti trebalo bi ga znati i citati ( mozda ne i pisati) a to sa gore kopirane stranice tesko da se moze.
Tol´ko
Nitko nije ni rekao, da se arapski moze nauciti preko neta. Jesam ja to rekla?

A koji se arapski uci na tecajevima kod nas? I jel moze netko preporuciti neku dobru skolu?

Vi koji idete, jeste zadovoljni s tecajem?

Bilo bi dobro da se Saudin javi, pa da nam on kaze nesto vise o tim razlikama.
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 18:56   #60
Ja ucim arapski u svojoj srednjoj skoli vec evo trecu godinu...Na prvi pogled je tezak ali kada se covjek privikne i shvati jedno a to je da nema skoro pa nikakve slicnosti sa nasim jezikom onda to bolje ide. Arapski jezik ima stvarno cudnu gramatiku...Kada prvi put vidis brojke poput 14 prosirenih glagolskih vrsta...tisuce sinonima za iste rijeci...mnogo vrsta nepravilnih glagola...mnogo nacina na koji se razlikuje prepoznavanje muskog i zenskog roda...nevjerojatno komplicirana primjena brojeva.... Ali, kada se covjek uhoda i prilagodi, ljepota...Ono sto ce svako reci je da nijedan jezik nema takvo mnostvo izrazajnih metoda...Jednostavno, ljepota koja se svakome preporuca da je isproba....
islamic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.