Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2015., 00:23   #361
Hei.

Trebam pomoc. Vec par dana kad idem leci imam vjetrove ( tmi ) i lagano sam napuhnuta ako taj dan jedem puno kruha. Inace vec godinama imam na celu neki osip koji lici na keratosis pilaris. Slicno to imam i na podlakticama i oko koljena...

Nakon obroka sa glutenom sam cesto pospana i umorna.

Anksiozna sam imam dosta strahova a na netu pise da moze biti do glutena.

Htjela bih napraviti test,ako je ikako moguce besplatno.

Ne znam je li bitno,ali imam 22 god. Hvala .
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 20:20   #362
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
Hei.

Trebam pomoc. Vec par dana kad idem leci imam vjetrove ( tmi ) i lagano sam napuhnuta ako taj dan jedem puno kruha. Inace vec godinama imam na celu neki osip koji lici na keratosis pilaris. Slicno to imam i na podlakticama i oko koljena...

Nakon obroka sa glutenom sam cesto pospana i umorna.

Anksiozna sam imam dosta strahova a na netu pise da moze biti do glutena.

Htjela bih napraviti test,ako je ikako moguce besplatno.

Ne znam je li bitno,ali imam 22 god. Hvala .

A gledaj probaj bar 1 mjesec prehranu bez pšenice i pšeničnih proizvoda pa vidi kako se osjećaš.
dark_loki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 21:27   #363
Hvala .
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 22:13   #364
Uglavnom prehrana bez pšenice ti bude vratila prirodnu boju kože i općenito se budeš bolje osjećala nevezano da li si alergična na gluten ili ne.
dark_loki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 22:53   #365
Pokusati cu. Jedini je problem sto tamo gdje studiram nema puno izbora bezglutenske hrane, ali zato ima peciva i takvih stvari i to dosta jeftino. Ali s druge strane ima puno vocarni.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 23:29   #366
Nek ti se prehrana bazira na riži, krumpiru, kukuruzu (i njegovi proizvodi dje je 100% kukuruz), voće koje god oćeš. Ne zaboravi i mesa uz to.
dark_loki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 10:43   #367
ja sam se preporodila na lchf paleo prehrani. pa probaj s tim. inace slicne simptome sam imala
__________________
... i neka mi to ne uzme nebo za zlo al ti si jedino čemu se molim...
sanchopanza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 16:18   #368
Nek proba prvo samo bez pšenice a poslije nek ide u ekstreme.
dark_loki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 08:12   #369
Hvala svima na savjetima .
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 10:42   #370
Celijakija/gastro problemi

Pozdrav, u 9.mj 2015, u drustvu celijakicara brzim testom mi je dijagnosticirana osjetljivost na gluten, nakon koje sam prestao konzumirat gluten i nakon vikenda napravio testove za ttg iga 21, ttg igg 19, normalne referentne vrijednosti 20. Narucio se kod gastroenterologa, cekao 2mj na termin i bio na bezglutenskoj prehrani i odlicno se osjecao. Doktor kaze da prema rezultatima krvnih testova bi mogla biti celijakija, ali me uputio i na biopsiju crijevnih resica, s tim da sam 10 dana prije Gastroskopije poceo jesti svu hranu koja sadrzi gluten, na gastroskopiji su mi dijagnosticirali refluksni ezofagitis III uz otvorenu kardiju. Nakon tri tjedna dobio sam nalaze biopsije koji kazu: uzorci sluznice tankog crijeva primjereno visokih resica, povrsni epitel i epitel zlijezda pokazuje znakove regenerativnih promjena, u lamini propriji osrednje gusti mononuklearni upalni infiltrat te po koji eozinofil. Imunohistokemijskim bojanjem na CD_3 se nadje 30 pozitivnih stanica na 100 enterocita.
Naravno da opet trebam cekat 1mj na termin kod gastroenterologa, pa me zanima da li mi netko moze reci o cemu je ovdje rijec, jer meni ovo sve zvuci kao nuklearna fizika. Kad ne konzumiram gluten osjecam se super, cim pocnem konzumirat gluten idem 5-6 na dan wc, grcevi, nadutost, povremeni proljevi, umor, vrtoglavica.... Hvala unaprijed na svakom komentaru
mr.gulji is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 14:03   #371
Ako ti smeta gluten nemoj ga jesti. Možda nemaš celijakiju ali imaš netoleranciju na gluten koja ne uništava crijevne resice nego stvara druge probleme.
Ako ti problemi nastaju kad jedeš gluten izbaci ga u potpunosti.
marwiiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 21:14   #372
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
Pokusati cu. Jedini je problem sto tamo gdje studiram nema puno izbora bezglutenske hrane, ali zato ima peciva i takvih stvari i to dosta jeftino. Ali s druge strane ima puno vocarni.
i kuhari u menzi znaju kaj je celijakija . tak da ako ljubazno objasniš i zamoliš nešto bez glutena sigurno češ dobiti takav obrok . ako je taj dan na meniju pohana svinjetina vjerojatno će ti ispeči odrezak na roštilju . juha bistra bez tjestenine je najmanji problem , samo moraju otić u kuhinju zagrabit u lonac u kojem se kuhala , znači gdje nije dodana tjestenina. doduše da, kruh ćeš morati nositi svoj bezglutenski
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 22:37   #373
Quote:
mr.gulji kaže: Pogledaj post
Pozdrav, u 9.mj 2015, u drustvu celijakicara brzim testom mi je dijagnosticirana osjetljivost na gluten...
čisto da se nadovežem, u tom društvu od 1000 ljudi, bit će 1000 "dijagnosticiranih" celijakija.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 17:09   #374
Pozdrav!

Dobila sam savjet od jedne doktorice, da odem napraviti pretrage na celijakiju, zbog simptoma koji bi mogli biti povezani.

Sad me samo zanima ako netko zna da li ukupni IgA, anti TTG i EMA protutijelo idu na istu uputnicu, ili svaki na zasebnu?

Hvala!
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 19:25   #375
Kako se radi pretraga na celijakiju ??? Što uzimaju ??? stolicu ili ?
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 19:39   #376
Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Dobila sam savjet od jedne doktorice, da odem napraviti pretrage na celijakiju, zbog simptoma koji bi mogli biti povezani.

Sad me samo zanima ako netko zna da li ukupni IgA, anti TTG i EMA protutijelo idu na istu uputnicu, ili svaki na zasebnu?

Hvala!
Meni je sve bilo na jednoj uputnici.


Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Kako se radi pretraga na celijakiju ??? Ĺ to uzimaju ??? stolicu ili ?
Krv.
Ali ako se ne varam, konacna dijagnoza postavlja se na temelju biopsije sluznice tankog crijeva.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 19:53   #377
Quote:
Vida36 kaže: Pogledaj post
Meni je sve bilo na jednoj uputnici.
Ok, hvala
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 18:00   #378
Quote:
Vida36 kaže: Pogledaj post
Krv.
Ali ako se ne varam, konacna dijagnoza postavlja se na temelju biopsije sluznice tankog crijeva.
Da li se baš mora raditi biopsija? Ako npr krvne pretrage ispadnu pozitivne na celijakiju, svejedno se ide na biopsiju?
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 00:27   #379
Jesu li sitni mjehurici po tijelu znak celijakije?
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 18:05   #380
Ja sam imao nekih malo tako problema s disanjem i probavom pa sam se malo uplasio i radio razne testove i pretrage.

Danas su mi bas dosli rezultati intolerancije na hranu (to sam alternativno radio iz krvi za svaki slicaj da malo i to vidim jel) i kazu da imam najvecu reakciju na gluten, kravlje mlijeko i kvasac. Da li to samo po sebi znaci da bih trebao provjeriti da li imam celijakliju ili? Malo sam nov u cijeloj toj glutenskoj prici pa nisam bas siguran, sto clanaka na netu sto razlicitih verzija..

thx
FF9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:27.