Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2008., 16:23   #81
Quote:
Ana-1308 kaže: Pogledaj post
alo curke

nešto sam malo čitala kaj ste pisale
ja sam 0 nagativna a muž mi je A pozitivan
mama mi je 0- a tata je bio 0+
nakon mene htijeli su odmah meni napraviti braceka ili sestru, da nebude velika razlika u godinama. mama je u 3 mj trudnoće zbog krvnih grupa imala spontani. doktori su joj rekli nakon toga da mora čekati bar dvije godine na to drugo dijete jer postoji mogučnost da dijete bude bolesno,jer je to zapravo treće dijete.
to je bilo 80-tih godina, neznam kak je danas. a puno mojih prijateljica je imalo prekid prve trudnoće zbog krvnih grupa.
zato sam tu da vidim kaj da radim jer bi htijela bebača

pomagajte
ma daj,80-e su bile davno,a ti se ne brini.
nemaš razloga.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 08:12   #82
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
ma daj,80-e su bile davno,a ti se ne brini.
nemaš razloga.
a valjda imaš prav
jako želim bebu, malu laru ili malog josipa, samo da sve bude u redu
Anna_maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 19:18   #83
Quote:
Ana-1308 kaže: Pogledaj post
a valjda imaš prav
jako želim bebu, malu laru ili malog josipa, samo da sve bude u redu
zbog rh i krvne grupe ne brini,to je danas najmanji problem.
bit će sve ok.
sretno
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 13:39   #84
jel zna neko da li se krvna grupa može naslijediti od nekog u familiji
starci su oboje A+ buraz A+ ,ja 0-,kažu da tatina mama tj.moja baka ima tu grupu
muž je B- ja 0-,za klinke neznam koja su kg ,planiram ih odvest na transfuziju da znam ,sjećam se da sam kod poroda dobila neke injekcije radi toga tj.tih nekih antitjela i sl.,
________________
18tj.
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 14:35   #85
Quote:
tindlbel kaže: Pogledaj post
jel zna neko da li se krvna grupa može naslijediti od nekog u familiji
starci su oboje A+ buraz A+ ,ja 0-,kažu da tatina mama tj.moja baka ima tu grupu
muž je B- ja 0-,za klinke neznam koja su kg ,planiram ih odvest na transfuziju da znam ,sjećam se da sam kod poroda dobila neke injekcije radi toga tj.tih nekih antitjela i sl.,
________________
18tj.
krvnu grupu nasljedjujes iskljucivo od roditelja,ne mozes ju naslijedit od nikog drugog. ako si ti 0 a muz ti je B, vasa djeca mogu imati iskljucivo krvnu grupu B ili 0!
__________________
12.5.2009. ~ stigao moj mali miš

slikice
lana1313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 14:41   #86
Quote:
tindlbel kaže: Pogledaj post
jel zna neko da li se krvna grupa može naslijediti od nekog u familiji
starci su oboje A+ buraz A+ ,ja 0-,kažu da tatina mama tj.moja baka ima tu grupu
muž je B- ja 0-,za klinke neznam koja su kg ,planiram ih odvest na transfuziju da znam ,sjećam se da sam kod poroda dobila neke injekcije radi toga tj.tih nekih antitjela i sl.,
________________
18tj.
krvna grupa se nasljedjuje alim od roditelja a ne od djeda ili bake a rh faktor nema veze sa nasljedjivanjem...a ako si iza oba dva poroda dobila injekciju tj. Rhogan ona su ti klinci rh pozitivni

na ovom linku imas sve lijepo objasnjeno i cak imas i tabelu sa krvnim grupama

http://www.plivazdravlje.hr/print.php?id=5205
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 16:09   #87
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
krvna grupa se nasljedjuje alim od roditelja a ne od djeda ili bake a rh faktor nema veze sa nasljedjivanjem...a ako si iza oba dva poroda dobila injekciju tj. Rhogan ona su ti klinci rh pozitivni

na ovom linku imas sve lijepo objasnjeno i cak imas i tabelu sa krvnim grupama

http://www.plivazdravlje.hr/print.php?id=5205
hvala Weding
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 18:05   #88
Quote:
tindlbel kaže: Pogledaj post
jel zna neko da li se krvna grupa može naslijediti od nekog u familiji
starci su oboje A+ buraz A+ ,ja 0-,kažu da tatina mama tj.moja baka ima tu grupu
muž je B- ja 0-,za klinke neznam koja su kg ,planiram ih odvest na transfuziju da znam ,sjećam se da sam kod poroda dobila neke injekcije radi toga tj.tih nekih antitjela i sl.,
________________
18tj.
-/+
ako ste oboje negativni, beba može biti samo negativna... .ako ste oboje pozitivni, beba ipak može biti negativna. i naravno ako ste jedno +, drugo -, beba opet može biti oboje. Danas se nekompatibilnost krvnih grupa rješava tom injekcijom, tak da nemaš frke

0/A/B/AB

svatko u sebi nosi 2 gena za krvnu grupu-jedan nasljeđujemo od majke, jedan od oca.
A može nositi AA ili A0
B može nositi BB ili B0
AB nosi samo AB
0 nosi samo 00

tako da ako su tvoji starci bili oboje A0, mogu imati AA, A0 ili 00 dijete... ti si 0, pa su oboje nosili taj 0

evo dosadno mi,pa za ubuduće napravila tablicu roditelj i roditelj -> dijete

00 i 00 -> 00

AA i AA -> AA
AA i A0 -> AA, A0
A0 i A0 -> AA, A0, 00

BB i BB -> BB
BB i B0 -> BB, B0
B0 i B0 -> BB, B0, 00

AA i BB -> AB
AA i B0 -> AB, A0
A0 i B0 -> AB, A0, B0, 00
BB i A0 -> AB, B0

AB i AB -> AA, AB, BB

AB i BB -> AB, BB
AB i AA -> AB, AA
AB i 00 -> A0, B0
AB i A0 -> AB, AA, A0, B0
AB i B0 -> AB, BB, A0, B0

AA i 00 -> A0
BB i 00 -> B0
A0 i 00 -> A0, 00
B0 i 00 -> B0


mislim da bi to sad bile sve kombinacije
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction

Zadnje uređivanje BlackLotus : 12.02.2009. at 18:10.
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 20:31   #89
ovo je bio opširni odgovor,hvala
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 23:25   #90
obožavam genetiku, nema na čemu
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 13:46   #91
Jedna informacija za trudnice u Splitu,petkom u bolnici Krizine ne uzimaju krv trudnicama za rh faktor i krvnu grupu pa eto tako da znate,da ne falijete ko i ja!Inace od 8 rade!Pozdrav
piticapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 15:50   #92
Ja sam sto posto uvjerena da je glavni razlog mojoj urednoj i besprijekornoj trudnoči što smo i ja i muž A-, znači automatski je i dijete.
Makadamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 12:27   #93
Quote:
Makadamija kaže: Pogledaj post
Ja sam sto posto uvjerena da je glavni razlog mojoj urednoj i besprijekornoj trudnoči što smo i ja i muž A-, znači automatski je i dijete.
a nije to tako..djete moze imat krvnu grupu ili A ili 0

BTW: podudarnost krvne grupe i rh faktora nema veze sa urednoim i neurednom trudnocom..jedino sto moze bi problem se senzibilizacija a ostalo nemam nikakove veze
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 13:57   #94
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
a nije to tako..djete moze imat krvnu grupu ili A ili 0

BTW: podudarnost krvne grupe i rh faktora nema veze sa urednoim i neurednom trudnocom..jedino sto moze bi problem se senzibilizacija a ostalo nemam nikakove veze
bio je problem prije par desetaka godina ako si rh-, a dijete je + i nije ti prvo takvo... danas se sve to sredi injekcijom

btw, senzibilizacija je upravo ovo navedeno: problemi ako je majka rh-, a dijete+ pa majčina krv u dodiru s djetetovom počinje stvarati antitijela
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 14:08   #95
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
bio je problem prije par desetaka godina ako si rh-, a dijete je + i nije ti prvo takvo... danas se sve to sredi injekcijom

btw, senzibilizacija je upravo ovo navedeno: problemi ako je majka rh-, a dijete+ pa majčina krv u dodiru s djetetovom počinje stvarati antitijela
, zato se to danas rjesava lagano
BTW ja sam rh -, suprug rh+ i bebo naravno na tatu i pikica to sve rijesi...jedino sto trudnice koje su rh - moraju redovito na testove senzibilizacije da nebi bilo nismo znali ( e to je mene izludjivalo u prvoj trudnoci, tri puta su me slali a sad ne moram ici)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 14:30   #96
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
, zato se to danas rjesava lagano
BTW ja sam rh -, suprug rh+ i bebo naravno na tatu i pikica to sve rijesi...jedino sto trudnice koje su rh - moraju redovito na testove senzibilizacije da nebi bilo nismo znali ( e to je mene izludjivalo u prvoj trudnoci, tri puta su me slali a sad ne moram ici)
japp, i mene moj poslo, moram sad jedan dan u Petrovu.
ma da mi dragi misli da je -, pa ne bi smjelo bit problema. osim ak se nije zaje** u vezi krvne grupe
najradije bih njega poslala na određivanje krvne grupe pa ak je negativan izbjegavat testove ubuduće
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 14:33   #97
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
japp, i mene moj poslo, moram sad jedan dan u Petrovu.
ma da mi dragi misli da je -, pa ne bi smjelo bit problema. osim ak se nije zaje** u vezi krvne grupe
najradije bih njega poslala na određivanje krvne grupe pa ak je negativan izbjegavat testove ubuduće
pa daj ga posalji na testiranje da se ti malo postedis..ja bi tako ucinila a ujedno bi i on zaznao koja je krvna grupa i eto ti, rjesis dvije stvari jednim udarcem
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 00:28   #98
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
pa daj ga posalji na testiranje da se ti malo postedis..ja bi tako ucinila a ujedno bi i on zaznao koja je krvna grupa i eto ti, rjesis dvije stvari jednim udarcem
mogu njega dok ja čekam svoje poslat da daruje krv, nek učini dobro dijelo
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 08:47   #99
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post


B0 i 00 -> B0


mislim da bi to sad bile sve kombinacije
ovdje fali 00
__________________
Gdje ima sumnje, nema sumnje!
ywana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 12:46   #100
Quote:
ywana kaže: Pogledaj post
ovdje fali 00


piše iznad toga A0 i 00->A0 i 00 pa se da zaključit? (očajan pokušaj izvlačenja )
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:04.