Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2013., 07:13   #2001
Quote:
skalari kaže: Pogledaj post
Pitanje: radim 1.5god u d.d.na odredjeno. Primanja: placa 3400 i d.d.1100kn. Nemam nista osim ovrhe da me tereti. Trebam gotovinski kredit od nekih cca 10 000€. Racun je otvoren u erste. Koje su mi opcije?
Kakva te ovrha tereti? Ako si kojim slučajem radi neke banke na crnoj listi, teško da ćeš ikakav kredit dobit bez sudužnika.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 19:27   #2002
kredit preko posrednika

da l je netko imao iskustva tj. dizao kredu preko posrednika odnosno kreditnog agenta, koji nalazi banku, i sve sredi do potpisivanja ugovora i ovjeravanja istog. frend mi kaze da ima takav kredit, dignut u splitskoj banci, i najnormalnije ga placa i sve pet. ja malo skepticna, pa da cujem kakva iskustva ima jos netko! tnx
tambal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 23:33   #2003
A zašto bi to radio preko posrednika?
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 07:09   #2004
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
A zašto bi to radio preko posrednika?
zato što ga je banka odbila jer ima jedan kredit, dug po revolving kartici..
tambal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 08:14   #2005
Pozdrav, da probam u ovoj temi, zanimaju me iskustva i eventualni savjeti.

Dakle, imam Visu Electron u Erste banci. Ovaj sam mjesec primijetio neobične transakcije na računu preko internet bankarstva. Brže bolje sam zablokirao račun, no s računa mi je otišlo već dosta novca, dio je u najavi, a dio je već skinut. Radi se o transakcijama na poker stranicama i stranicama aviokompanija.

Osim što sam zablokirao račun, podnio sam prijavu u Erste banci. Zanima me je li itko imao slična iskustva i kako je to završilo?

Zbog 3D autentifikacije (broj kartice + ccv + šifra) zaista nisam siguran kako je itko mogao "provaliti" tek tako, pogotovo zato što ni sam ne znam šifru (zaboravio sam je), a kamoli da sam je zapisao ili nekome rekao.

Svi odgovori dobrodošli, hvala unaprijed!
amrko36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 19:17   #2006
Početkom siječnja mi je odobren nenamjenski kredit u Erste banci. Trebao sam samo uzesti i ovjeriti neke dokumente i vratiti ih u banku. Silom prilika nisam navraćao u banku evo skoro mjesec dana, niti sam se ikom javljao. Zanima me jeli postojao kakav rok u kojem sam ja morao ovjeriti dokumente ili još nije kasno. Unaprijed zahvalan
sega_mega is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 17:48   #2007
uskoro mi ističu 2 kartice, od tekućeg i deviznog računa. onda banka pošalje pismo da dođem podignuti nove. mogu li ja od banke tražiti da mi ne šalju to pismo nego ili da mi ga daju u banci ili uopće ne šalju?
Sandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 21:49   #2008
Mozes.
Kad sam otvarao ziro racun u PBZ na ugovoru pise sve dokumente primam u banci a ima opcija postom kuci ili na email.
timozes jednostavno traziti da ti savu postu dostave u banku i neces nista dobivati kuci.
Ali to se ne odnosi na zamjenu bankomat kartice, jer uz novu karticu ide i novi pin ( u vecini slucajeva) a njega ti nikad ne daju osim postom na kucnu adresu.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 23:11   #2009
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Mozes.
Kad sam otvarao ziro racun u PBZ na ugovoru pise sve dokumente primam u banci a ima opcija postom kuci ili na email.
timozes jednostavno traziti da ti savu postu dostave u banku i neces nista dobivati kuci.
koliko ja znam to se odnosi na mjesečni izvadak i to sam uredila da mi ga ne šalju doma nego e-mailom.

Quote:
Ali to se ne odnosi na zamjenu bankomat kartice, jer uz novu karticu ide i novi pin ( u vecini slucajeva) a njega ti nikad ne daju osim postom na kucnu adresu.
ovdje nije riječ o novom računu/kartici nego 'produženju' stare. pin sam dobila 20-tak dana nakon što sam otvorila račun, a to je bilo prije dosta godina. a ovo sada što šalju nakon što istekne kartica je samo papir da mi je napravljena nova i da dođem pu nju u banku.
Sandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 22:29   #2010
Nece da prodje uplata online neka, imam na racunu na kartici. Znam da sve treba da je ok, ali nece. Otisao do bankomata da provjerim, ali pise da se servisira bankomat. To dvoje moze biti usko povezano?Tj.da mi nece online uplata radi toga?
samojaznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 23:32   #2011
Kakva online uplata? o kojoj se banci radi i di uplaćuješ?
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 10:58   #2012
Bok! Imam pitanje??? Što je potrebno da dobim kredit od 15000 do 20000 kuna?? Trebam životno...sudužnike...??? Naime radim u državnom poduzeću...ak to kaj znači...
bika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 16:15   #2013
Bok ekipa, imam jedno pitanje.
Može mi netko objasniti razliku između Visa Classic (kreditna kartica) i Standardne Mastercard (s odgodom plaćanja)?
Malo gledam na stranicama ZaBa-e i nije mi jasno, ja sam mislio da su to praktički iste kartice... Koja je razlika između kreditne i kartice s odgodom plaćanja, te koja je povoljnija za korisnika (kupovanje na rate, bez dizanja gotovine) ?
Black_Hawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 16:53   #2014
kartica s odgodom, znači upravo to: odgađa naplatu kupljene robe (naplačuje se jednom mjesečno s tvog tekućeg računa, i nema kamate na iznos koji si potrošio).
kreditna kartica: odobravaju ti limit kredita za potrošnju. mjesečno si dužan platiti određeni postotak ili ratu (ovisi kako je ugovoreno), i obračunavaju ti se kamate na preostali iznos neplaćenog a iskorištenog kredita (slično kao minus po računu).
e sad, i ona kartica sa odgodom plačanja ima mogućnost potrošačkog kredita (kupovina na potrošački kredit u dućanu) po kojem se obračunavaju kamte i naknade, ali ima i obročnu otplatu (to ti je ovo na rate bez kamata i naknada, ali to imaš i po običnoj maestro kartici u Zabi, ako imaš njihovu lepezu ili platnog asistenta)
samo napomena kod te Zabine vise, mislim da je kod nje fora da plačaš 5% od potrošenog, a nakon 24 mjeseca ti odjednom dođe na naplatu preostali neplaćeni iznos od te kupovine prije dvije godine, pa bi svakako sugerirala da ako je uzmeš jako dobro paziš da ne bi bilo iznenađenja za dvije godine
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 17:39   #2015
Quote:
Anasib kaže: Pogledaj post
kartica s odgodom, znači upravo to: odgađa naplatu kupljene robe (naplačuje se jednom mjesečno s tvog tekućeg računa, i nema kamate na iznos koji si potrošio).
kreditna kartica: odobravaju ti limit kredita za potrošnju. mjesečno si dužan platiti određeni postotak ili ratu (ovisi kako je ugovoreno), i obračunavaju ti se kamate na preostali iznos neplaćenog a iskorištenog kredita (slično kao minus po računu).
e sad, i ona kartica sa odgodom plačanja ima mogućnost potrošačkog kredita (kupovina na potrošački kredit u dućanu) po kojem se obračunavaju kamte i naknade, ali ima i obročnu otplatu (to ti je ovo na rate bez kamata i naknada, ali to imaš i po običnoj maestro kartici u Zabi, ako imaš njihovu lepezu ili platnog asistenta)
samo napomena kod te Zabine vise, mislim da je kod nje fora da plačaš 5% od potrošenog, a nakon 24 mjeseca ti odjednom dođe na naplatu preostali neplaćeni iznos od te kupovine prije dvije godine, pa bi svakako sugerirala da ako je uzmeš jako dobro paziš da ne bi bilo iznenađenja za dvije godine
Hvala na odgovoru, sada mi je jasnije
Znaci meni za 2 godine sa Visom dolazi na naplatu onaj preostali dio od kupovina koji nisam jos otplatio? Jesam dobro shvatio?
Black_Hawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 18:44   #2016
Quote:
Black_Hawk kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, sada mi je jasnije
Znaci meni za 2 godine sa Visom dolazi na naplatu onaj preostali dio od kupovina koji nisam jos otplatio? Jesam dobro shvatio?
točno. jedino nisam sigurna jel za dvije ili tri
mislim da je dvije
ali to im je način naplate. plaćaš postotak određeni broj mjeseci i nakon toga u komadu dolazi neotplaćeni dio kupnje.

s druge strane go card koji je isto revolving kartica (samo brand je master), nema tu foru sa otplatom preostalog dijela kupnje, nego plaćaš postatak ili ratu dok ne otplatiš
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 20:38   #2017
Ima li tko kakvih iskustava sa ovakvom vrstom kredita http://www.hypo-alpe-adria.hr/home.n...-_akcija!-1364 ???... privlačan mi je zbog fix kamate,navodno ne treba jamac,a zanima me samo što točno to osiguranje pokriva...klijent sam njihove banke,idem sutra provjerit
__________________
:-)
ZgeNbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 22:05   #2018
Pokriva ti plaćanje kredita u slučaju otkaza, zatvaranje kredita u slučaju smrti i plaćanje kredita u slučaju dužeg bolovanja... Takvu vrstu osiguranja ja imam u Cardifu preko Zagrebačke banke.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 11:52   #2019
Dali Imex gleda Hrok, gledao sam na hrokovim stranicama i tamo ih nema ?
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 20:45   #2020
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Dali Imex gleda Hrok, gledao sam na hrokovim stranicama i tamo ih nema ?
Misliš Amex? Ja kad sam dizao kredit u PBZ-u meni su vidli ... ali to zato kaj sam dizo u pbz-u ali mislim da se inače amex ne gleda.
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:05.