Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2015., 10:58   #5361
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Mi smo imali potvrdu, ali mislim da nas nisu trazili. Ja ne bih riskirala
Tx dixx! Vidjet cu, mozda i riskiramo..pa nece ga valjda ne pustit?!

Ne da mi se ic na taj tecaj plus moram mirovat
brbr79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 11:09   #5362
Quote:
brbr79 kaže: Pogledaj post
Cure, zna li netko je li potrebna potvrda o trudnickom tecaju za muza ili moze bit na porodu i bez toga? Prvi porod mi je bio u vinogradskoj i tamo nije bila potrebna potvrda. Ovaj put idemo na Duh.

Potreban je tecaj, ali koliko sam skuzila po iskustvima drugih ne pitaju potvrdu.. Mi nismo htjeli riskirati pa smo otisli u nas DZ, trajalo je dva dana po dva sata i zapravo bilo vrlo korisno.. Vrijedi bilo koji, ne mora bit njihov..
__________________
ajde Bože budi drug, pa okreni jedan krug, unazat planetu..
pchelicaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 11:40   #5363
Meni je tecaj isto bio ok, iako tad sam jos mislila da cu na carski (blizanacka trudnoca), ali otisla sam za svaki slucaj. Na kraju vaginalni.
Ja sam bas kod njih bila na tecaju, ali za to se trebalo dosta ranije naruciti.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 22:06   #5364
jel ovo [email protected] mail za naručivanje za TA i uzv?

http://www.kbsd.hr/Sredisnje-narucivanje-pacijenata

nekako mi je mutavo sve to napisano ili sam ja toliko omutavila
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 11:53   #5365
Oni te nece narucit, samo ce ti dat broj da zoves TA. Imas pod klinikama broj, nadi broj od trudnicke i nazovi ih da te naruce.

Poslano sa mog LG-P880 koristeći Tapatalk
Ivanche00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 16:25   #5366
mene su tražili potvrdu (koju nisam imala) i to kad sam već legla na stol za porod ali su svejedno pustili pratnju iako nismo prošli tečaj
stellade is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 12:46   #5367
Malo da dignem temu.
Sad sam pričala s patronažnom i malo me zbunila. Da li mi treba robica za bebu dok smo tamo? Očekujem da je tamo u njihovom, a za doma nosim svoje.
__________________
obviously not a golfer
Lesya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 13:53   #5368
Prošle godine je trebala robica samo za izlazak iz bolnice. I tako oni tamo kupaju i presvlače bebe u svoju robicu.
__________________
<3 K 2015
bubamara8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 14:16   #5369
Mene najviše zanima kak sad posjete tamo funkcioniraju.
Prije 5 god je bilo tak super sređeno da nitko nije smio u sobu, nego se moralo van, al bebicu moraš ostaviti u sobi cimericama na čuvanje jer ih sestre nisu uzimale.
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 22:19   #5370
Ja sam prije godinu dana bila s bebom 10 dana u bolnici nakon poroda (žutica) i skoro svaki dan do trenutka posjeta se nije znalo kako će biti. Bila je sezona gripa, pa su svaki dan mijenjali. Jedan dan bi pustili samo po jednu osobu u sobu. Drugi dan koliko bi ih došlo. Onda bi se sestre s pedijatrije pobunile da to nije dobro za bebe pa onda ne bi nikoga puštali par dana. Kad bi bila posjeta doneseš bebu do staklenih vrata da ju vidi tata i ostali koji su došli, i zamoliš cimerice da ti ju pričuvaju dok si ti vani na hodniku s posjetom.

Uglavnom ja sam za varijantu da nitko se ulazi u sobu.... i ovo mi je bilo čisto ok. Vide bebu kroz staklo. I ja s njima popričam nakon toga. A ne da svi poznati i nepoznati dišu, pušu i ostalo u male mrvice. I kad dođeš doma tek posjete kreću nakon cca mjesec dana, a ne ovako nakon par dana od poroda.

Kakva je trenutno situacija ne znam.
__________________
<3 K 2015
bubamara8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 10:39   #5371
Ja sam isto prije cca 5 godina rodila na sv. Duhu, ali na carski.
prvi dan u intenzivnu samo na jako kratko muž i mama, drugi dan su mogle posjete u sobu onima koje su rodile na carski na10-15 min, a treći dan beba samo do staklenih vrata, a mama može na hodnik, ali ostale cimerice moraju pričuvati bebu.

ok mi je da posjete ne idu u sobe, ali mi nije ok da onda cimerice moraju paziti na bebe jer se onda i s njima moraš dogovarati kad će kome doći posjeta jer ne mogu naravno svi u isto vrijeme na hodnik, a da bebe ostaju same.
ivy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 16:48   #5372
Quote:
bubamara8 kaže: Pogledaj post
Prošle godine je trebala robica samo za izlazak iz bolnice. I tako oni tamo kupaju i presvlače bebe u svoju robicu.
Tenks. Tak sam si i mislila.

Kaj se tiče posjeta, meni će dolaziti samo momak i nekak očekujem da on smije doći meni i bebi.
__________________
obviously not a golfer
Lesya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 13:28   #5373
Mislim da smiju po dvije osobe. Smije ih doc i deset al se moraju izmjenjivat. Tak je bilo prije 15 mjeseci
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 12:22   #5374
Ja sam rodila u 10.mjesecu gore i situacija s posjetama je bila kako koji dan, ovisno o sestrama i kak su raspoložene. Uglavnom su mogle po dvije osobe, međutim jedan dan nije bilo kontrole i cimerici u sobu je došlo odjednom deset ljudi, da se ubiješ.
ajam24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 13:27   #5375
Kakve su sada babice na SD?

Dobila sam info da ima par dobrih, čula sam za neku Nesku, da je ta jako OK ženska, a i znam da još uvijek radi Štefica, ta je mene porodila prije 14 god, bila mi je super (iako mi je epiziotomija ostala u ružnom sjećanju)..
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 13:39   #5376
Quote:
FatGlow kaže: Pogledaj post
Kakve su sada babice na SD?

Dobila sam info da ima par dobrih, čula sam za neku Nesku, da je ta jako OK ženska, a i znam da još uvijek radi Štefica, ta je mene porodila prije 14 god, bila mi je super (iako mi je epiziotomija ostala u ružnom sjećanju)..
jel stefica ona s dugom izrazito frckavom kosom?

meni su bile dvije sasvim ok babice, ali uzalud to sto su one bile ok kad je dvoje doktora bilo katafakingstrofa.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 13:56   #5377
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
jel stefica ona s dugom izrazito frckavom kosom?

meni su bile dvije sasvim ok babice, ali uzalud to sto su one bile ok kad je dvoje doktora bilo katafakingstrofa.
Imala je tad frčkavu, ali kraću, do ramena. Valjda joj je narasla u međuvremenu
Ma sjećam se da je bila krupnija ženska, zagorka, i da mi je rekla da se guram od nju nogom
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 22:05   #5378
Ja sam bila naletila na stvarno dobru smjenu, tak da mi je porod ostao u super sjećanju, i specijalizantica i babica su bile super, doktora sam vidjela samo jednom dok me pregledao kad mi je pukao vodenjak
ajam24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 14:26   #5379
imam pitanje,
zvala sam da se naručim u TA zbog gestacijskog dijabetesa, pa su me prebacili u ambulantu za visokorizičnu T.
koja je razlika između trudničke ambulante i visokorizične ambulante?
i tko je gore petkom u visokorizičnoj?
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 16:27   #5380
Quote:
snupy kaže: Pogledaj post
imam pitanje,
zvala sam da se naručim u TA zbog gestacijskog dijabetesa, pa su me prebacili u ambulantu za visokorizičnu T.
koja je razlika između trudničke ambulante i visokorizične ambulante?
i tko je gore petkom u visokorizičnoj?
U visokorizičnoj ambulanti prate visokorizične trudnoće (i manje čekaš, što nije za odbaciti)
Možda ćeš morati ići na neke posebne testove, ili češće pratiti stanje zbog GD.

Ne znam tko je petkom tamo.
transsibirska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.