Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2015., 14:32   #1
Najbolji sajtovi za zaradu s ulaganjem

Dakle,

s obzirom da sam naišao milijun tema kako zaraditi na netu da ne uložiš ni kune mene zanima druga situacija, kako zaraditi s početnim ulaganjem od recimo 3-5 t kuna...

Ideje
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 19:21   #2
dodaj me na skype, mogu ti pojasniti jednu metodu

javi se na PM po id
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 13:19   #3
evo i mene to zanima
student_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 00:17   #4
Trenutno jedna od top stranica:

https://www.mypayingads.com/index.php?ref=2799

Ukratko, ima 10 grupa gdje kupujete dionice.

AdPack-Plan 1: $1 share maturing at $1.20 (120% Returns)
AdPack-Plan 2: $3 share maturing at $3.60 (120% Returns)
AdPack-Plan 3: $5 share maturing at $6.25 (125% Returns)
AdPack-Plan 4: $7 share maturing at $8.75 (125% Returns)
AdPack-Plan 5: $10 share maturing at $13.00 (130% Returns)
AdPack-Plan 6: $15 share maturing at $19.50 (130% Returns)
AdPack-Plan 7: $20 share maturing at $27.00 (135% Returns)
AdPack-Plan 8: $30 share maturing at $40.50 (135% Returns)
AdPack-Plan 9: $40 share maturing at $56.00 (140% Returns)
AdPack-Plan 10:$50 share maturing at $75.00 (150% Returns)

Da bi prešli u drugu grupu morate imati 100 aktivnih dionica. Maksimalan dozvoljen broj aktivnih dionica u jednoj grupi je 200.

Isplate idu vrlo brzo. I to većina unutar 24 h.

Admin je Uday Nara.
Fb grupa: https://www.facebook.com/groups/Mypayingads123/?fref=nf

Zarada od dionica ide 30% cash koji možete isplaćivati i 70% koji možete koristiti samo za kupnju novih dionica. Vikendom je 10/90. Što se tiče zarade, kažu:
Level 1: every spent dollar here gives you $0.00833333 per day proffit(24 days mature)
Level 2: for $1- $0.00740741 (27 days)
Level 3: for $1- $0.00833333(30 days)
Level 4: for $1- $0.00714286(35days)
Level 5: for $1- $0.008577143(35 days)
Level 6: for $1- $0.008577143(35 days)
Level 7: for $1- $0.00833333(42days)
Level 8: for $1- $0.00833333(42days)
Level 9: for $1- $0.00952381(42days)
Level10:for $1:- $0.01190476(42days)

Zarada se dijeli svakih pola sata tako da je dobro nekoliko puta dnevno pogledati stranicu i kupiti nove dionice da vam novac ne bi stajao neuposlen.

Sve što treba napraviti da bi dobili novac je poklikati 10 reklama dnevno u trajanju od 10 sec.

Za lijepu zaradu treba i puno uložiti. Da bi isplaćivali $50 dnevno, treba vam pune (200 dionica) prve četiri grupe i još nešto u petoj iliti treba uložiti malo manje od $3500...

Dakle, ova stranica je za ozbiljne igrače. Ima ljudi koji su uložili za nas ogroman novac i popunili sve grupe (u zadnjoj grupi max broj je 2000).

Sretno svima koji se odluče uložiti novac u MPA!
Moti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 07:23   #5
Quote:
Moti kaže: Pogledaj post
Trenutno jedna od top stranica:

https://www.mypayingads.com/index.php?ref=2799

Ukratko, ima 10 grupa gdje kupujete dionice.

AdPack-Plan 1: $1 share maturing at $1.20 (120% Returns)
AdPack-Plan 2: $3 share maturing at $3.60 (120% Returns)
AdPack-Plan 3: $5 share maturing at $6.25 (125% Returns)
AdPack-Plan 4: $7 share maturing at $8.75 (125% Returns)
AdPack-Plan 5: $10 share maturing at $13.00 (130% Returns)
AdPack-Plan 6: $15 share maturing at $19.50 (130% Returns)
AdPack-Plan 7: $20 share maturing at $27.00 (135% Returns)
AdPack-Plan 8: $30 share maturing at $40.50 (135% Returns)
AdPack-Plan 9: $40 share maturing at $56.00 (140% Returns)
AdPack-Plan 10:$50 share maturing at $75.00 (150% Returns)

Da bi prešli u drugu grupu morate imati 100 aktivnih dionica. Maksimalan dozvoljen broj aktivnih dionica u jednoj grupi je 200.

Isplate idu vrlo brzo. I to većina unutar 24 h.

Admin je Uday Nara.
Fb grupa: https://www.facebook.com/groups/Mypayingads123/?fref=nf

Zarada od dionica ide 30% cash koji možete isplaćivati i 70% koji možete koristiti samo za kupnju novih dionica. Vikendom je 10/90. Što se tiče zarade, kažu:
Level 1: every spent dollar here gives you $0.00833333 per day proffit(24 days mature)
Level 2: for $1- $0.00740741 (27 days)
Level 3: for $1- $0.00833333(30 days)
Level 4: for $1- $0.00714286(35days)
Level 5: for $1- $0.008577143(35 days)
Level 6: for $1- $0.008577143(35 days)
Level 7: for $1- $0.00833333(42days)
Level 8: for $1- $0.00833333(42days)
Level 9: for $1- $0.00952381(42days)
Level10:for $1:- $0.01190476(42days)

Zarada se dijeli svakih pola sata tako da je dobro nekoliko puta dnevno pogledati stranicu i kupiti nove dionice da vam novac ne bi stajao neuposlen.

Sve što treba napraviti da bi dobili novac je poklikati 10 reklama dnevno u trajanju od 10 sec.

Za lijepu zaradu treba i puno uložiti. Da bi isplaćivali $50 dnevno, treba vam pune (200 dionica) prve četiri grupe i još nešto u petoj iliti treba uložiti malo manje od $3500...

Dakle, ova stranica je za ozbiljne igrače. Ima ljudi koji su uložili za nas ogroman novac i popunili sve grupe (u zadnjoj grupi max broj je 2000).

Sretno svima koji se odluče uložiti novac u MPA!
Volim ovakve sisteme ali računica ti baš ne štima. Kada množiš profit u 1. levelu sa brojem dana dobiješ na kraju samo 20 centi? A što je sa uloženim dolarom - on se odmah vraća ili?? Ulagati tisuće dolara u ovakve sisteme je ravno s ludošću - to ne bih nikome preporučio...

Pisao sam na nekim temama o AdCumulo stranici koja po meni ima puno bolji sistem - nova je stranica i rizik naravno - na vlastitu odgovornost ali admin je već imao neke uspješne projekte ( tri deci ) koji su živjeli relativno dugo.

Moj blog ćete uglavnom naći ako u google upišete - adcumulo poklon 10 $ - neću objavljivati ni ref link ni link bloga poštivajući PRAVILA FORUMA. Kod sljedeće stranice nemate te sheme - 30 -70 % već Vam sve ide u cash balance.

Evo jednog manjeg dijela sa mojeg bloga uz napomenu da stranica još poklanja 10 $ uz uvjet da vrijedi do 10.000 članova a ROI iznosi od 110-200 % i ovisi o vašem statusu članstva koje ne ovisi o novcu koji ste uložili kao na prethodno navedenoj stranici već o statusu vaših downlinea, a najvažnije što na ovoj stranici možete zarađivati čak i ako ništa ne uložite - imate besplatno reklamiranje.

Sa samo 10 $ uloga imate puno veću dividendu nego na prethodnoj stranici. I naravno navedeni novac ujedno iskoristite i na reklamiranje.

Cijena nadogradnje je 10 $, s time da je po detaljnom proračunu istu najbolje napraviti 22 dana nakon registracije. ( proračun je napravljen za najmanje investicije i one najopreznije - 1 AdPack ) kako slijedi:

>>> sa poklonjenim paketom dnevno imate ~ 0.19 $ i to traje 22 dana od aktivacije, a budući da se 22. dan kupuje dodatni Ad Pack to znači da preostalih 30 dana koliko Vam traje besplatni Ad Pack dnevna dividenda iznosi ~ 0.42 $. Nakon tih 52 dana besplatni Ad Pack je završio ciklus i sada imate samo Vaš kupljeni koji traje još 22 dana da završi ciklus i u tom periodu imate ~ 0.21 $ dnevno. Vrlo je važno da pravo na isplatu imate 30 dana od kupnje paketa ( Vi preostala 22 dana dobivate dividendu ali ne može se tražiti isplata dok se ne aktivira sljedeći Ad Pack ).Dakle u ovom slučaju novac najkasnije isplaćujete do 52. dana od dana registracije.

Proračun je okviran uz manja matematička odstupanja zbog lakšeg prikaza - zaokruživanje decimale.

Samo besplatni Ad Pack -> 22 dana >>> 0.19 $ / dan

2 Ad Packa -> 30 dana >>> 0.42 $ / dan ( 15. dan već imamo dostignut min.limit za isplatu od 10 $ )

Samo kupljeni Ad Pack -> 22 dana >>> 0.21 $ / dan

Naravno sve puno brže ide ukoliko odmah se nadogradite i uzmete Ad Pack, već 24. dan vraćate uloženo! ( odmah imate 0.42 $ / dan ) - > sva 52 dana!!

Ovo sve vrijedi za bronze člastvo - na kraju objave su objašnjenja koliko se uvećava zarada u ovisnosti o vrsti članstva i koji su uvjeti.

Napomena da je razlika između trajanja paketa - ciklusa - 52 dana i statusa active koji traje 30 dana i omogućuje isplatu.

Zadnje uređivanje deckozgslavonac : 21.08.2015. at 08:24.
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 09:06   #6
AdClick Xpress
SYSTEM PATENTIRAN
POSLUJE OD 2012 Godine
Više od 3 miliona registriranih članova!!!
UZMITE POKLON 15 $ - START FREE (Dobivate jedan paket od 5$ i jedan od 10$)


ZARADA Radnim Danom - Ponedjeljak - Petak >> 0.60$ (AD), 0.30$ (Media)
ZARADA VIKENDOM >> Subota /Nedjelja >> 0.30$ (AD), 0.15$ (Media)
DUGOROČNO >> SIGURNO - ODLIČNO ... !!!!!


MINIMUM ZA ISPLATU
>> 5$ MEDIA PACKS<<
>> 10$ AD PACKS <<
REDOVITE ISPLATE

SVAKA POZICIJA KOŠTA >> 10$ AD ili 5$ MEDIA Packs<<
SVAKA POZICIJA ZATVARA NA >> 15$ ili 7,50$ <<
Po Svakoj Poziciji Imate ČISTU ZARADU 50%

Ja sam pre 2 meseca krnuo da radim ovaj program i dnevna zarada mi je 86 $ odnosno vikendom 43$,Sve sam ovo postigo sa uogom od 20 $.
Mozete da radite kao free clanovi jer vam sajt daje poklon po 1 paket kada se registrujete.
Ako je neko bas zainteresovan mogu da mu pomognem dok ne krene ...


ZA VIŠE INFORMACIJA, UPUSTVA I LINK ZA REGISTRACIJU JAVITE SE NA PM!!!
Miloss33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 16:27   #7
Prvo, isprika zbog ref linka iznad za MyPayingAds pa ako mogu moderatori da to malo urede.

Zaboravio sam napisati da postoji mogućnost slanja novca između članova MPA. I da ću ja svakome tko se učlani pod mojim nickom prebaciti iznos koji ću dobiti od vaše početne investicije.

Dakle, ako vaš prvi depozit bude $100, ja ću dobiti 10% odnosno $10 i taj iznos ću prebaciti vama. Više na privatnim porukama.

http://www.moneymakergroup.com/Mypay...s-t488078.html

Ovdje možete saznati više i uvjeriti se da je MPA legit i da isplaćuje redovito i brzo. Najbolji dokaz koliko je stranica dobra je taj da su u međuvremenu nastale hrpa stranica koje su kopija MPA.
Moti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 17:45   #8
Quote:
Moti kaže: Pogledaj post
Prvo, isprika zbog ref linka iznad za MyPayingAds pa ako mogu moderatori da to malo urede.

Zaboravio sam napisati da postoji mogućnost slanja novca između članova MPA. I da ću ja svakome tko se učlani pod mojim nickom prebaciti iznos koji ću dobiti od vaše početne investicije.

Dakle, ako vaš prvi depozit bude $100, ja ću dobiti 10% odnosno $10 i taj iznos ću prebaciti vama. Više na privatnim porukama.

http://www.moneymakergroup.com/Mypay...s-t488078.html

Ovdje možete saznati više i uvjeriti se da je MPA legit i da isplaćuje redovito i brzo. Najbolji dokaz koliko je stranica dobra je taj da su u međuvremenu nastale hrpa stranica koje su kopija MPA.

Moja isprika što nisam pažljivo čitao da si naveo profit a ne samo iznos pa zbog toga mi nije štimala računica...

Mogu potvrditi da funkcionira međusobno slanje novca, baš mi jučer poslovni suradnik iz SAD poslao iznos.

Ono što smatram problemom je što 70 % mora ići u reinvest što znači da u početku nikako niste u plusu dok ne izvrtite više paketa. No svuda su pozitivna mišljenja pa evo i ja krenuo također premda postoji već više od 5 mj.

Istina je da sada postoje puno sličnih programa, jedan je i HQrevshare uz napomenu da su krenuli jako žestoko i ciklus traje samo 15 dana, u manje od mjesec dana preko 10.000 članova, admin je dosta aktivan na FB i kola priča da se uplaćuju milijunski iznosi. Koga zanima detaljnije poslat ću mu link na moju objavu o toj stranici na blogu. Napomena kod ove stranice je totalno obrnuta stvar od prethodne - samo 30 % mora u reinvest.

Sad kad već pišem evo jedne zanimljive stranice ali za male uloge premda ima strašno zanimljiv koncept.

Dakle radi se o kombinaciji matrix i ptc stranice, tjedna matrix pozicija košta samo 1 $ a uz poziciju dobivate 2000 banerskih prikaza, 1000 tekstualnih i 50 prikaza reklame tj weba, bloga ili ref linka. Dakle definitivno ovo sve vrijedi i daleko više od 1 $, a može se platiti i iz zarade. Radi se o my paycheck weekly, a detaljnije sam naveo na blogu pa se javite koga zanima.

I podsjetnik na spomenuti adcumulo kad smo vec kod revenue share sistema i dalje 10 $ gratis.

Otvoren sam i za suradnju, razmjenu ref linkova.

Pm.
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 21:16   #9
Thumbs down AdCumulo

Quote:
deckozgslavonac kaže: Pogledaj post
Volim ovakve sisteme ali računica ti baš ne štima. Kada množiš profit u 1. levelu sa brojem dana dobiješ na kraju samo 20 centi? A što je sa uloženim dolarom - on se odmah vraća ili?? Ulagati tisuće dolara u ovakve sisteme je ravno s ludošću - to ne bih nikome preporučio...

Pisao sam na nekim temama o AdCumulo stranici koja po meni ima puno bolji sistem - nova je stranica i rizik naravno - na vlastitu odgovornost ali admin je već imao neke uspješne projekte ( tri deci ) koji su živjeli relativno dugo.

Moj blog ćete uglavnom naći ako u google upišete - adcumulo poklon 10 $ - neću objavljivati ni ref link ni link bloga poštivajući PRAVILA FORUMA. Kod sljedeće stranice nemate te sheme - 30 -70 % već Vam sve ide u cash balance.

Evo jednog manjeg dijela sa mojeg bloga uz napomenu da stranica još poklanja 10 $ uz uvjet da vrijedi do 10.000 članova a ROI iznosi od 110-200 % i ovisi o vašem statusu članstva koje ne ovisi o novcu koji ste uložili kao na prethodno navedenoj stranici već o statusu vaših downlinea, a najvažnije što na ovoj stranici možete zarađivati čak i ako ništa ne uložite - imate besplatno reklamiranje.

Sa samo 10 $ uloga imate puno veću dividendu nego na prethodnoj stranici. I naravno navedeni novac ujedno iskoristite i na reklamiranje.

Cijena nadogradnje je 10 $, s time da je po detaljnom proračunu istu najbolje napraviti 22 dana nakon registracije. ( proračun je napravljen za najmanje investicije i one najopreznije - 1 AdPack ) kako slijedi:

>>> sa poklonjenim paketom dnevno imate ~ 0.19 $ i to traje 22 dana od aktivacije, a budući da se 22. dan kupuje dodatni Ad Pack to znači da preostalih 30 dana koliko Vam traje besplatni Ad Pack dnevna dividenda iznosi ~ 0.42 $. Nakon tih 52 dana besplatni Ad Pack je završio ciklus i sada imate samo Vaš kupljeni koji traje još 22 dana da završi ciklus i u tom periodu imate ~ 0.21 $ dnevno. Vrlo je važno da pravo na isplatu imate 30 dana od kupnje paketa ( Vi preostala 22 dana dobivate dividendu ali ne može se tražiti isplata dok se ne aktivira sljedeći Ad Pack ).Dakle u ovom slučaju novac najkasnije isplaćujete do 52. dana od dana registracije.

Proračun je okviran uz manja matematička odstupanja zbog lakšeg prikaza - zaokruživanje decimale.

Samo besplatni Ad Pack -> 22 dana >>> 0.19 $ / dan

2 Ad Packa -> 30 dana >>> 0.42 $ / dan ( 15. dan već imamo dostignut min.limit za isplatu od 10 $ )

Samo kupljeni Ad Pack -> 22 dana >>> 0.21 $ / dan

Naravno sve puno brže ide ukoliko odmah se nadogradite i uzmete Ad Pack, već 24. dan vraćate uloženo! ( odmah imate 0.42 $ / dan ) - > sva 52 dana!!

Ovo sve vrijedi za bronze člastvo - na kraju objave su objašnjenja koliko se uvećava zarada u ovisnosti o vrsti članstva i koji su uvjeti.

Napomena da je razlika između trajanja paketa - ciklusa - 52 dana i statusa active koji traje 30 dana i omogućuje isplatu.
Evo samo da se nadopunim u svezi ADCumula da je postao užas od kako je poceo da koristi tj uveo je dva balansa repurcase balans i withdraw balans sto znaci da ce te sad svoju zaradu dobiti tj 10 dolara koja je min za povuci dobit ce te je za 2 miseca kako ide...hehh adcumulo je postao shit!!!
omegast is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 21:30   #10
Quote:
omegast kaže: Pogledaj post
Evo samo da se nadopunim u svezi ADCumula da je postao užas od kako je poceo da koristi tj uveo je dva balansa repurcase balans i withdraw balans sto znaci da ce te sad svoju zaradu dobiti tj 10 dolara koja je min za povuci dobit ce te je za 2 miseca kako ide...hehh adcumulo je postao shit!!!
Da jako se usporilo. Međutim oni koji imaju dobar downline opet imaju dobru zaradu. Većina stranica ima ovakav sistem tako da mislim da AdCumulo nije neki izuzetak. Tko je ušao na vrijeme zaradio je, to uvijek govorim ljudima a ne čekati i predomišljati se - tko je jamio jamio je...

Inače isti vlasnik je pokrenuo novu sa brzom zaradom traffiquick...

Ovakava vrsta zarade ima brze promjene i čovjek mora brzo reagirati i pratiti stanje...
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 01:00   #11
Evo samo da vam dokažem da je mypayingads stvarno vrhunska stranica
Do sad sam ulozio nekih 70$ u nju - to je bilo prije otprilike mjesec dana
Ukupno sam zaradio 69.28$ od kojih sam 10$ digao a ostatak opet ponovno ulozio.
Stranica je stvarno vrhunska i mogu potvrditi da su mi isplatili u roku 24sata iako im je sluzbeni rok 48h
Uredni su i admin im je vrhunski ,a statistika stranice je i vise nego ocaravajuca
Launch Date : 30-Mar-15 |
Total Members : 47836 |
Total Payouts : $1645109.14
Alexa Rank: 5,150 - podatak star 15ak dana

Da ne ostane sve na rijecima evo vam slika:
http://i.imgur.com/g4tHEWk.png

Takoder evo vam moj link za registraciju:
https://www.mypayingads.com/index.php?ref=33953
crotiger is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 09:34   #12
da,admin od mypayingads je stvarno vrhunski.nakon što mi je prošli petak hakiran račun na toj stranici i nakon što sam mu poslao par email sa dokazima,nije bio u stanju niti jednom mi odgovoriti a kamoli vratiti mi račun.ispao je veća p..ka on, nego dečki koji su mi ukrali novac.oni samo rade svoj prljavi posao,a on je ipak admin i dužan je pomoći ljudima.
calimer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 23:32   #13
ja ne mogu vjerovati da siteovi tog tipa još nisu izumrli i da te šeme još uvijek prolaze. svašta.
SayWhatAgain is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 16:23   #14
najbolji je definitivno ACX .trenutno sam na 544$ DNEVNO http://imgur.com/MjLfuFA .radim 5min na dan,a zarada raste i raste.a još tko ima para za uložiti...nebo je granica zainteresirani u inbox
__________________
kad nepravda postane zakon,otpor postaje dužnost!
gradojev is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 19:11   #15
Acx je sada na 10%, a uskoro za par dana ce past na 2% jer ce biti reset. Tako da za nove korisnike ne preporucam ulazak sada. Preporuke za HQ i RevAdBurst, sto se mog iskustva tice ja sam jako zadovoljna s njima.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 18:21   #16
sad je pravo vrijeme da se uđe kad je 10% da se pojača dnevna zarada,a kad dođe na 2% onda su isplate brže,ali manja dnevna zarada
__________________
kad nepravda postane zakon,otpor postaje dužnost!
gradojev is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 20:16   #17
Da, ali tih 10% ce trajat jos max tjedan dana ako i toliko..dobro je za one tko ima puno pozicija, za pocetnike bas i ne.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 18:18   #18
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
Da, ali tih 10% ce trajat jos max tjedan dana ako i toliko..dobro je za one tko ima puno pozicija, za pocetnike bas i ne.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
kako stara kineska poslovica kaže:najbolje vrijeme za sadit drveće bilo je prije 20god.slijedeće najbolje vrijeme za sadnju je SADA
__________________
kad nepravda postane zakon,otpor postaje dužnost!
gradojev is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 13:10   #19
Moja topla preporuka je HQR I ARBroust .....a za sve one koji misle tek sascuci u ACX bolje ne ulaziti jer dok skupite koji paket reset ce biti i onda bez svog vlastitog novca nece vam biti od neke koristi....mislim jakoooo sporo..no ovde imate jos poslova koji su ok,isplatu se uletit...http://omegaprosystem.tk/poslovi
omegast is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 16:16   #20
Posao od kuće. Najbolji sajt za zaradu klikanjem reklama.
Sigurna i solidna zarada ! Upornost se isplati.
Za više detalja posjetite link. Pridružite se već danas !

http://zaradapaidverts.tk
aurelius66 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.