Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2010., 16:21   #1
Kako iskombinirati kad su roditelji rastavljeni

moji roditelji su rastavljeni i nakon rastave su samo na bok i ajd bok, nisu se vidjeli već 10-ak godina, a sad svak ima svog muža/ženu koji će također doći na svadbu..ne bi htjela neugodnjake pa me zanima jel netko imao sličnu situaciju? kak da riješim raspored sjedenja u dvorani? i još one sitnice oko predstavljanja roditelja na ulazu u dvoranu i sl.
vjeverica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 17:20   #2
ja sam imala istu situaciju koju sam riješila tako da su sjedili za odvojenim stolovima, a u dvoranu su pristali uć zajedno (čak su i prvi ples otplesali) ...
uh... is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 18:44   #3
tak sam i mislila da ih posjedam za odvojene stolove da se baš ne moraju gledati, a na prvi ples zajednički ih neću tjerati..jel mogu bend tražiti da ih uopće ne zove posebno, nego kad pozove mene i dragog i onda kumove, da se nakon toga pozovu svi uzvanici da se pridruže i to je to..
ne bi ni ja baš htjela da zajedno plešu, a ni to mi ne znači baš puno
vjeverica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 19:01   #4
Quote:
vjeverica27 kaže: Pogledaj post
jel mogu bend tražiti da ih uopće ne zove posebno, nego kad pozove mene i dragog i onda kumove, da se nakon toga pozovu svi uzvanici da se pridruže i to je to..
možeš, tako smo mi napravili jer su moji rastavljeni, ali bila mi je samo mama na svadbi.
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 19:07   #5
Quote:
vjeverica27 kaže: Pogledaj post
moji roditelji su rastavljeni i nakon rastave su samo na bok i ajd bok, nisu se vidjeli već 10-ak godina, a sad svak ima svog muža/ženu koji će također doći na svadbu..ne bi htjela neugodnjake pa me zanima jel netko imao sličnu situaciju? kak da riješim raspored sjedenja u dvorani? i još one sitnice oko predstavljanja roditelja na ulazu u dvoranu i sl.
Kod nas ti je isto totalna luda kuća po tom pitanju. Njegovi su rastavljeni i uopće ne razgovaraju. Obadvoje dolaze sa svojim partnerima, ali njegov tata i cura mu čekaju blizance, tak da će to stvarno biti luda kuća. Povrh svega ja nemam mamu, pa moj tata nema s kim otplesati prvi ples, tak da ga nećemo imati. Mislim, ples je roditelja, a ne roditelja sa svojim novim partnerima, tak da smo to odmah zbrisali. U sali su svatko za svojim stolom. Jedino mi problem predstavlja ceremonija jer je vjenčanje na otvorenom, pa se stolice slažu u dvije kolone. Mama njegova je super s mojima, tako da će ona biti vjerojatno s moje strane, a njegov tata i njihovi gosti s njegove. Valjda se neće osjećati izoliranima i izostavljenima?
Možda da zamolim u sali da nam slože stolice u tri kolone, pa ćemo tata i ja proći svaki kroz svoj red do matičarke
Ma luda kuća, skroz!!!
__________________
3.9.2011.
espana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 13:17   #6
I moji su rastavljeni, ali se relativno dobro slažu...kako ad, ali eto... ja sam im zaprijetila kaj moraju napraviti i nadam se da me neće razočarati...
A što se tiče stolova... i za to me baš briga... sjedit će za istim stolom... to je samo jednu večer...nek se snađu kak znaju i umiju... ako za jedan dan ne mogu smiriti tenzije najbolje da ni ne dođu....
To mi je tak jadno.... to je naš dan, a moramo se još i ovakvim stvarima zamarati...
Cure držite se.... sve će to super proći
__________________
03.09.2011.
libica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 13:29   #7
Nema potrebe da plešu zajedno. Uostalom mogu plesati sa svojim trenutnim partnerima.

Što se tiče predstavljanja roditelja na ulazu u dvoranu, nemam pojma o čemu je riječ ni tko ih kome predstavlja.
Ali ne vidim u čemu je problem reći: otac mladenke sa pratnjom ili sa suprugom. Pa tako i za majku.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 00:34   #8
Ko nas isto koma ludnica, ne znaš ko je luđi i to živcira... hVALA dragom Bogu da ne živimo ni s jednima
__________________
Wedding
WildRedDy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 00:53   #9
I, kod nas ista situacija! Od mog K. roditelji su rastavljeni, i nisu idilicni odnosi, ali, ok, civilizirani.
Tata mu ima zenu, s kojom zivi, i neizvedivo bi bilo da ona bude tamo, obzirom da smo mi samo s najblizima.
Nadam se da nece biti nekakvih neugodnih situacija! Ma nece!

Jos je bolje vama koje imate puno ljudi, ne trebaju zajedno sjediti, a niti zajedno plesati, nikako.
Naglasite to fotografu, badu, da nema neugodnih nekih situacija, i to je to!
Uostalom,, mislim da i oni, taj dan malo, ipak opuste, i prepuste se osjecajima.
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 00:55   #10
Quote:
Giovanna26 kaže: Pogledaj post
I, kod nas ista situacija! Od mog K. roditelji su rastavljeni, i nisu idilicni odnosi, ali, ok, civilizirani.
Tata mu ima zenu, s kojom zivi, i neizvedivo bi bilo da ona bude tamo, obzirom da smo mi samo s najblizima.
Nadam se da nece biti nekakvih neugodnih situacija! Ma nece!

Jos je bolje vama koje imate puno ljudi, ne trebaju zajedno sjediti, a niti zajedno plesati, nikako.
Naglasite to fotografu, badu, da nema neugodnih nekih situacija, i to je to!
Uostalom,, mislim da i oni, taj dan malo, ipak opuste, i prepuste se osjecajima.
Ja se bojim onih negativnih emocija sa svih strana jedni prema drugima - tu ne znaš ko komu nešto ne zamjera ili koga što ne ljuti, čudi, nije mu jasno (nije NAM jasno...) Ljudi moji to ja škandalozno

Da, da, bude sve ok
__________________
Wedding
WildRedDy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 01:00   #11
Quote:
WildRedDy kaže: Pogledaj post
Ja se bojim onih negativnih emocija sa svih strana jedni prema drugima - tu ne znaš ko komu nešto ne zamjera ili koga što ne ljuti, čudi, nije mu jasno (nije NAM jasno...) Ljudi moji to ja škandalozno

Da, da, bude sve ok
Ma, shvacam te, skroz! Ovo kod nas je takva situacija, da onako, nije zezancija, moramo biti oprezni, ali, sigurna sam da ce biti ok.
Iako smo svi za istim stolom!
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 11:14   #12
A meni dolaze mama, moj tata s kojim je rastavljena 26 godina i očuh s kojim je rastavljena 6 godina
__________________
Mali medo, 2011.
Perazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 14:18   #13
Roditelji mog BM su rastavljani i ne razgovaraju. Kad nas je njegova mama zamolila da izbacimo pozivanje roditelja na prvi ples, moja prvotna reakcija je bila jer su moji roditelji normalno u braku i bilo mi je stalo da skupa otplešemo taj ples. Na kraju sam ipak skužila da će sve biti ugodnije ako to ne forsiramo i jednstavno izbacimo, tako da će naš band nakon prvog bračnog plesa jednostavno pozvati kumove i nakon toga ostale goste. Vuk sit, a ovce na broju!
barsana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 14:54   #14
Moj dragi ima razne sapunice u obitelji i mi ne namjeravamo razbijati glavu oko toga...pozvani budu svi i bit će smješteni na dovoljnom razmaku...a sad, tko hoće doć super, tko neće baš nas briga.. Zaštitar će biti tamo pa nek se on bori s njima ako bude potrebe
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 17:55   #15
Pozdrav cure jos jednom... Ne znam gdje da postavim ovo pitanje pa reko da probam ovdje... Naime razmišljam često kako izvesti cijelu tu svadbenu ceremoniju tipa dolazak po mladu, crkva, sala, ples sa roditeljima... I uvijek dolazim do problema sto cu sa roditeljima.. naime rastali su se prije 5 godina i ne mogu se smisliti.. ne komuniciraju uopce... U međuvremenu su si našli nove partnere.. I sada glavni problem.. kako izvesti ples sa roditeljima a da ne bude nekog cirkusa s tim??
Voljela bih da bar zbog mene taj dan se pretrpe i otplesu taj jedan ples zajedno no nekako sumnjam da bi to bilo izvedivo... Ima li koja slicno iskustvo?
nancy87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 18:08   #16
Jel imaju nove partnere? Ako imaju neka otplese svatko sa svojim ili ako imaju brace ili sestre neka sa njima...uglavnom kuzis me
Ja osobno ih ne bi silila niti ocekivala tako nesto od njih,jer i njima je ta svadba bitna i voljela bi da se i oni ugodno osjecaju i zasto forsirat da plesu ako nisu u dobrim odnosima

Neka oboje budu pristojni i uljudni jedan prema drugom i meni bi to bilo dovoljno

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2
gabrijella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 18:14   #17
Pa nek plešu sa svojim partnerima..
Aria Mont is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 18:20   #18
nancy, imaš ovdje temu pa pogledaj malo iskustva.
moje mišljenje je da, ako nisu u nekim odnosima, ne bi trebalo ništa forsirati ni taj dan... zašto bi morali plesati, naslikavati se zajedno i slično ako se ne mogu smisliti?
stavi ih za udaljene stolove i zamoli ih da se taj dan ponašaju civilizirano zbog tebe, a nešto više od toga ne bi ni trebala tražiti...
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 18:21   #19
Zasto bi uopce trebali plesati zajedno!?
Ako zelis neka "pozovu" vas na prvi ples, zatim kumove, i sve ostale...
Znaci, da se preskace taj dio da zovu i roditelje.
Ista situacija kada nazalost s jedne strane netko nema roditelja, takodjer se taj dio, da ne bude neugodno, ili tuzno, sta god, "preskoci".
Eto, po meni definitivno najbolje rjesenje.
A, kada pozovu nakon kumova sve ostale, neka, ako zele plesu naravno sa svojim partnerom, sve ostalo mi je isforsirano, neugodno, pa cak i nepostivanje te druge strane, osobe.
Tako da ne brini, oni ce biti sretno, veseli, a te norme, sta vec zaobidji!
Sretno!
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 22:43   #20
Giovanna tako je i meni nešto palo na pamet.. da dragi i ja otplešemo prvi ples zajedno pa onda kumovi i da sviraći onda pozovu sve ostale... Ma ne znam više... tužno mi je sve to... Imala sam prošlu zimu promociju na fakultetu pa je samo tata došao.. ma cijelo vrijeme nešto izmišljaju... strah me da ne budu u stanju se civilizirano ponašat... ajd tata i ne pravi tolko frke oko tog jer ne ferma mamu ni 5 posto.. ima svoju dragu s kojom je sada sretan i sve super.. zena je jako draga.. al mama.. ufff... našla nekog psihopata koji ju hebki u mozak malo malo i onda se iživljava na nama djeci... joooooj najradije ih ne bi ni zvala...

Btw hvala Mayo sto si prebacila temu...
nancy87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:40.