Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2015., 10:40   #1981
Bili smo u Pamukkalama prosle godine u lipnju i svi bazeni su bili puni. Ljudi su se " kupali " i nije bilo nikakvih zabrana, osim sto si morao biti bos. Da li smo mi samo potrefili, ne znam. Inace, otisli smo tamo na jedan dan, avionom iz Istanbula, prvi let uj/ zadnji navecer nazad.
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 10:43   #1982
Ups, brisem post, kriva tema
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 10:56   #1983
za koliko se mogu naci najjeftinije avio karte Zagreb-Istanbul? koje kompanije, da li ikoji lcc vozi tu relaciju?
koje stranice da pratim i cemu da se nadam? koja cijena (ili ispod koje cijene) se smatra povoljna kupnja i ako ju vidim da odmah kupujem? put bi bio u sijecnju ili negdje na proljece 2016.

hvala, lp
Congo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 11:03   #1984
Ako si iskljucivo vezan za polazak iz Zg, onda imas samo Turkish. Preporucio bih ti da pratis Wizz iz Bud i Pegasus iz Bud ili Beograda ili iz Bosne
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 11:08   #1985
Na akciji se može naći i Turkish za oko 99 eura posebno ako si fleksibilan sa datumima. Ili iz Graza, možeš i danas kupiti za 1. mjesec za 118 eura.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 12:41   #1986
Ako planiras sezonu ici Pegasus (leti iz Beograda) je meni bio najisplativija opcija, 1200 kn po osobi za 5.8.

Za ostale datume kad nije sezona lako se nade jeftinih letova, za Turkish (polazak iz ZGa- jedini lete iz ZG za tursku) nisam ni gledao jer su u periodu kad ja idem vrlo neisplativi...
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 14:10   #1987
Quote:
digiridan kaže: Pogledaj post
Cini mi se da su oni 1991. ili tako nekad zabranili hodanje po prirodnim.. Mozda su bili neki periodi u godini kad se moglo, nisam sigurna.

Mene je jako razveselilo pronaći onaj napunjeni dio skroooz na kraju, ne znam jeste li išli do tamo. Mislim da tamo i snimaju sve te reklamne fotkice, ali to se u punom sjaju ne moze vidjeti odozgo, nego eventualno iz daljine i iz zraka. Baš je bilo lijepo imam negdje i sličicu možda neku..
Sjećam se da je bilo zabranjeno hodane po jednom dijelu tih bazena. Hmda, bilo je to u biti prije 15 godina, vrijeme leti. I tad je bilo nešto praznih bazena ali većina je bila lijepa i bijela.
Došli smo i do onih ljepših bazena i nije tako kao na slikama iz zraka ali i dalje je jako lijepo. Bit će šteta ako se to uništi i ne ostane vode za Pamukkale. Vidim na netu da je sad dobar dio bez vode ali i komentare da pokušavaju popraviti situaciju.

Inače 2 od 4 low budget aviokompanije za koje znam da lete iz Istanbula do Izmira imaju besplatni shuttle bus do Efesa. A od tamo ide vlak za Pamukkale (onaj grad na D pored) i vožnja ne traje dugo (sat i pol ako me sjećanje služi?). Na kraju još kratko bus do lokacije i to je to, da se dobro iskombinirati. Informacije su mi s neta, nisam isprobala.

Sjetila sam se: dopunjujem post sa mapom Kapadokije i lokacija za obilazak: http://www.mapofcappadocia.com/
__________________
We are all mad here.
--
https://www.instagram.com/passportofdijana/
ahnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 18:56   #1988
Bojim se da te nisam razumio. ZL za Pamukkale je Denizli.
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 10:51   #1989
Quote:
maky09 kaže: Pogledaj post
Bili smo u Pamukkalama prosle godine u lipnju i svi bazeni su bili puni. Ljudi su se " kupali " i nije bilo nikakvih zabrana, osim sto si morao biti bos. Da li smo mi samo potrefili, ne znam.
Mi smo bili lani u 10. mj. i bilo je ovako kako sam opisala gore - ne znam je li možda bilo isušeno jer je bilo izvan sezone? U ovim umjetnim travertinama se može točati i zapravo je dosta zgodno (to je možda ono što digiridan kaže da je na kraju - za nas je bilo na početku jer nismo išli s glavnog ulaza za autobuse nego sa druge strane) - ali nije ni blizu onome što čovjek očekuje s obzirom na sve slike po internetu.

Čim se dođe do prirodno nastalog dijela parka, odmah ti počnu zviždati i vikati ako probaš stati bos na to. Izgradili su neke drvene stazice da ljudi po tome hodaju. Po umjetnim travertinama ne da možeš, nego moraš hodati bos - ne smiješ ostati u cipelama. A i mokro je pa nema smisla imati cipele.

Mogla bih postat neke slike kroz koji dan - ove dane nisam doma.
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 11:15   #1990
Quote:
ja-koja-jesam kaže: Pogledaj post
Mi smo bili lani u 10. mj. i bilo je ovako kako sam opisala gore - ne znam je li možda bilo isušeno jer je bilo izvan sezone? U ovim umjetnim travertinama se može točati i zapravo je dosta zgodno (to je možda ono što digiridan kaže da je na kraju - za nas je bilo na početku jer nismo išli s glavnog ulaza za autobuse nego sa druge strane) - ali nije ni blizu onome što čovjek očekuje s obzirom na sve slike po internetu.

.
Ne mislim na te umjetne, ovo na kraju su bile prave. Umjetne su na karti ovdje gdje je prikazano da se ljudi penju, a pune sam vidjela ove otprilike između rozog i plavog padobrana kad smo mi bili tamo. Ne mogu sad procijeniti je li to sve bilo puno do dna padine jer je jako strmo za vidjeti s točaka do kojih možeš doći, ali sve ono sto sam vidjela odozgo s vrha je bilo puno
edit: ups, malo prevelika slika, evo link.

Zadnje uređivanje digiridan : 10.07.2015. at 12:44.
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 10:36   #1991
Opet otpala Kapadokija, idem klasično Božić i Nova godina, to je prehladno za ići tamo
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 21:09   #1992
Quote:
Cartman kaže: Pogledaj post
Vizu za Tursku više nije moguće kupiti na aerodromu, samo online preko ove stranice

https://www.evisa.gov.tr/en/
ako idem npr. 30.12. mogu li uzeti vizu s početkom 29.12?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 07:51   #1993
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
ako idem npr. 30.12. mogu li uzeti vizu s početkom 29.12?
Možeš, u obrascu biraš datum koji kao ulaziš u Tursku, pa onda staviš 29.12
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 11:16   #1994
Ima li tko saznanja gdje se u Zagrebu mogu promijeniti lire u kune?
Ostalo mi je od putovanja u Istanbul 80tak lira i ne znam sto bih s njima
Belle Ballerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 11:32   #1995
Quote:
Belle Ballerina kaže: Pogledaj post
Ima li tko saznanja gdje se u Zagrebu mogu promijeniti lire u kune?
Ostalo mi je od putovanja u Istanbul 80tak lira i ne znam sto bih s njima
neka one ostanu kao povod da odes opet
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 11:59   #1996
Jel ljepsi dio turske obale na turskom ili sredozemnom moru
Miriam Bucknell is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 21:31   #1997
Quote:
Cartman kaže: Pogledaj post
Možeš, u obrascu biraš datum koji kao ulaziš u Tursku, pa onda staviš 29.12
isprinta se.
Ne ljepi se u putovnicu?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 08:04   #1998
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
isprinta se.
Ne ljepi se u putovnicu?
isprintas A4 format - http://www.bodrumbulletin.com/newsle...79/evisa-8.png
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 11:03   #1999
Budala napravila vizu, a agencija otkazala putovanje.
Nude raniji datum, ali naravno viza ima kasniji datum.
Moram li raditi novu vizu ili mogu nekako pomaknuti datume?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 11:07   #2000
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Budala napravila vizu, a agencija otkazala putovanje.
Nude raniji datum, ali naravno viza ima kasniji datum.
Moram li raditi novu vizu ili mogu nekako pomaknuti datume?
pise u slucaju bilo kakve pogreske, potrebna je nova
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:47.