Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2008., 09:27   #201
Quote:
kosooki kaže: Pogledaj post
odluka je pala ide se u tursku tj. antalya i kemer i to pocetkom trecege mjeseca.
I ja cu na to putovanje, 8. ili 15.3.
__________________
"Težak rad isplatit će se jednog dana. Lijenčarenje se isplati odmah. "
Ed Wood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 12:15   #202
Quote:
Ed Wood kaže: Pogledaj post
I ja cu na to putovanje, 8. ili 15.3.
ja idem 1.03. jer je to odma prvi tjedan poslije ispita pa odgovara i meni i curi..ako imas koji savjet slobodno reci
kosooki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 03:13   #203
Quote:
kosooki kaže: Pogledaj post
odluka je pala ide se u tursku tj. antalya i kemer i to pocetkom trecege mjeseca..e sad me zanima par stvari..da li je netko bio tamo u to vrijeme jer me zanima kakvu robu da ponesem, da li je toplo u 3.mjesecu..idem s curom pa bi ona htjela wellness & spa kombinaciju pa da li netko zna kolika je cijena masaza i slicnih usluga..koji od ovih izleta se isplati platiti..
Alanya 25 €,- p.o.;
Manavgat 25 €,- p.o.;
Olympos & Ulupniar 25 €,- p.o.;
Myra & Sv.Nikola, 30 €,- p.o.

i ono najbitnije koliko love mi treba za 7 dana s time da u hotelu imamo samo dorucak..ako se sitim jos necega (a hocu ) pitat cu kasnije..
Ja sam bio na takvoj turi od 5. do 12. I. i bilo je po danu 13-20 stupnjeva, a noću dosta hladnije, u ožujku je već toplije. U prosjeku kao Dubrovnik samo uvijek dodaj koji stupanj više. Ako puhne njihova varijanta bure zahladi isto kao kod nas.
U hotelima nude masaže, u nekima i bazene, ali je daleko bolje i jeftinije npr. u Antaliji, alanyi i drugim malo većim mjestima potražiti "hamam" tj. tursko kupatilo koje omogućava cjelodnevni boravak, masažu, pranje domaćim sapunom i ljuštenje površinskog sloja kože cijelog tijela za nekih 10 evra.

Izleti su priča za sebe. ja već godinama odlazim u Tursku, poslovno i privatno, nikad preko agencija, govorim jezik, a na ovu turu sam pristao samo zbog cijene koja je bila smiješno niska. S tim da sam uplatio u Adriatici u Konzumu, u Travnom gdje su nam žene točno objasnile kako sve funkcionira. Bilo je ljudi koji su istu stvar uplatili u npr. "Azurtoursu" pa su na kraju bili razočarani jer su za isto platili više i dobili krive, tj. malo frizirane informacije.

Općenito kod svih ovih aranžmana se radi o tome da su svi ti hoteli u turističkim naseljima koja su izdvojena iz samih sela/gradova tako da u neposrednoj blizini osim hotela i plaža nema ničega što van sezone znači da je gost bez vlastitog prijevoza osuđen na hotel ili na izlete koje nudi agencija putem lokalnih vodiča. Gradovi tj. Antalya Alanya i sl. mogu biti udaljene i po 30-40 pa i više km. To ne znači da je nemoguće otići tamo: postoje lokalni autobusi koji od jutra do večeri voze svaki 15-30 min imaju obilježena stajališta, a mogu se i zaustaviti putem i vrlo su jeftini (relacija od 40 km košta 1-1,5 evra). Samo što ih vodiči neće spomenuti ako ih izričito ne upitate.

Cilj im je da gostu prodaju što više izleta koji što se odredišta tiče nisu loši, međutim najmanje ćeš boraviti na samim atrakcijama, a daleko više u raznim trgovinama (kože, tekstila, zlata i sl.) te restoranima u kojima vodiči dobivaju proviziju. Često su te trgovine na osami pa gost nema druge nego u dućan jer u blizini nema ničeg drugog. za one kojima je cilj da kupuju to nije loše, ali za one koji bi nešto i vidjeli baš i nije.
S druge strane iste te robe, kao i razne druge, u daleko većim količinama i po boljim cijenama ima u gradovima pa se šoping više isplati samostalno. ja bih od svih izleta koje si naveo jedino pristao na alanyu jer se radi o gradu u kojem samostalno možeš provesti cijeli dan odvojen od grupe i samo se pojaviti u autobusu na povratku. S druge strane ako ti hotel bude u pravcu alanje jeftinije ćeš proći ako isto obaviš potpuno samostalno lokalnim autobusom (1-4 evra umjesto 25)

nemoj pristati da ti ponude polu- ili puni pansion uz nadoplatu jer je ponuda hrane i pića vrhunska i jeftina bukvalno svuda i daleko raznovrsnija od onog što bi dobio u hotelu (skuplje je jedino u lokalima na najatraktivinijim lokacijama tj. uz more ili tamo gdje idu samo turisti) što se kvalitete i usluge tiče nema lošeg lokala, čak i ako je lokal neugledan hrana je odlična. za nekakvih 3-7 evra može se pojesti kompletan obrok s pićem. S tim da je hrana toliko dobra, a ima je na svakih pola metra (kebab je samo mali djelić onoga što se nudi) da se može jesti više puta dnevno u manjim količinama i nema opasnosti od prežderavanja jer se jede puno povrća i nema teške i masne hrane. Posebna priča su kolači, slastice i sladoled za one koji vole slatko (baklave su samo mali dio ponude). U cjelini koriste se iste namirnice kao i kod nas (uz neke iznimke) no načini spremanja jela su raznovrsniji, okusi bogatiji, ai kvaliteta sastojaka daleko bolja.
U Tursku bi se isplatilo dolaziti da ne nudi ništa osim hrane i pića, ovo jedino ne vredi za one kojima je bečka šnicla i hamburger vrhunac dobre hrane

Najbolje je ponijeti malo više novca, unajmiti auto i kretati se samostalno. Rent-a-car postoji u svakom hotelu (40 evra dnevno manji auto) gdje ne treba polog, ali su zato cijene više. U Antalyi (alanyi i drugim mjestima) ih ima bezbroj i može se proći puno jeftinije, ali uz polog (predtransakcija na kreditnoj kartici koja se prilikom vraćanja auta poništava, ili gotovina 100-300 evra).
Vodiči će vam reći da se voda ne pije što je laž jer je cijela regija bogata vodom koja je izuzetno dobre kvalitete i ukusna te bakteriološki identična našoj. Cilj im je da više trošite u hotelu na pića. Tako npr. nama su u hotelu kad bi uz crno vino naručili vodu prodali bocu, ali kad bi naručili tursku kavu onda bi konobar mrtvo-ladno uz nju poslužio vodu iz vodovoda jer uz kavu po običaju ide voda. U lokalima gdje nisu isključivo turisti uvijek će vas poslužiti vodovodnom vodom kao i kod nas.

Van sezone se hotel mijenja 3. dan - to je neka njihova šema ravnomjernog punjenja hotela van sezone kako bi agencija dobila bolje cijene u sezoni. Tog dana morate na izlet radi prebacivanja prtljaga s tim da ako ne želite plaćeni ponudit će vam besplatni tj. prebacivanje u drugi hotel uz usputnu pauzu u nekom dućanu gdje vodiči imaju proviziju.
Hoteli su većinom dobri, ima jako dobrih, ali nama se u drugom dijelu zalomio hotel koji baš nije bio čist tj. bila je to depadansa hotela koju su čistačice zaobilazile odnosno isto kao oni kod nas na moru u koje se trpaju Česi i slični turisti "druge kategorije". Kod njih ulogu Čeha obično imaju Rusi slabije platežne moći.

ovo što sam napisao o mijenjanju hotela van ljetne sezone vrijedi za aranžmane Adriatica.Net-a, ilirike i ostalih agencija koja prodaju za njih. za druge agencije ne znam. Ostale stvari su iste bez obzira na agenciju.
Eto ako ima još pitanja probaću odgovoriti.

Zadnje uređivanje turbododo : 27.01.2008. at 04:23.
turbododo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 12:30   #204
Quote:
turbododo kaže: Pogledaj post
Ja sam bio na takvoj turi od 5. do 12. I. i bilo je po danu 13-20 stupnjeva, a noću dosta hladnije, u ožujku je već toplije. U prosjeku kao Dubrovnik samo uvijek dodaj koji stupanj više. Ako puhne njihova varijanta bure zahladi isto kao kod nas.
U hotelima nude masaže, u nekima i bazene, ali je daleko bolje i jeftinije npr. u Antaliji, alanyi i drugim malo većim mjestima potražiti "hamam" tj. tursko kupatilo koje omogućava cjelodnevni boravak, masažu, pranje domaćim sapunom i ljuštenje površinskog sloja kože cijelog tijela za nekih 10 evra.

Izleti su priča za sebe. ja već godinama odlazim u Tursku, poslovno i privatno, nikad preko agencija, govorim jezik, a na ovu turu sam pristao samo zbog cijene koja je bila smiješno niska. S tim da sam uplatio u Adriatici u Konzumu, u Travnom gdje su nam žene točno objasnile kako sve funkcionira. Bilo je ljudi koji su istu stvar uplatili u npr. "Azurtoursu" pa su na kraju bili razočarani jer su za isto platili više i dobili krive, tj. malo frizirane informacije.

Općenito kod svih ovih aranžmana se radi o tome da su svi ti hoteli u turističkim naseljima koja su izdvojena iz samih sela/gradova tako da u neposrednoj blizini osim hotela i plaža nema ničega što van sezone znači da je gost bez vlastitog prijevoza osuđen na hotel ili na izlete koje nudi agencija putem lokalnih vodiča. Gradovi tj. Antalya Alanya i sl. mogu biti udaljene i po 30-40 pa i više km. To ne znači da je nemoguće otići tamo: postoje lokalni autobusi koji od jutra do večeri voze svaki 15-30 min imaju obilježena stajališta, a mogu se i zaustaviti putem i vrlo su jeftini (relacija od 40 km košta 1-1,5 evra). Samo što ih vodiči neće spomenuti ako ih izričito ne upitate.

Cilj im je da gostu prodaju što više izleta koji što se odredišta tiče nisu loši, međutim najmanje ćeš boraviti na samim atrakcijama, a daleko više u raznim trgovinama (kože, tekstila, zlata i sl.) te restoranima u kojima vodiči dobivaju proviziju. Često su te trgovine na osami pa gost nema druge nego u dućan jer u blizini nema ničeg drugog. za one kojima je cilj da kupuju to nije loše, ali za one koji bi nešto i vidjeli baš i nije.
S druge strane iste te robe, kao i razne druge, u daleko većim količinama i po boljim cijenama ima u gradovima pa se šoping više isplati samostalno. ja bih od svih izleta koje si naveo jedino pristao na alanyu jer se radi o gradu u kojem samostalno možeš provesti cijeli dan odvojen od grupe i samo se pojaviti u autobusu na povratku. S druge strane ako ti hotel bude u pravcu alanje jeftinije ćeš proći ako isto obaviš potpuno samostalno lokalnim autobusom (1-4 evra umjesto 25)

nemoj pristati da ti ponude polu- ili puni pansion uz nadoplatu jer je ponuda hrane i pića vrhunska i jeftina bukvalno svuda i daleko raznovrsnija od onog što bi dobio u hotelu (skuplje je jedino u lokalima na najatraktivinijim lokacijama tj. uz more ili tamo gdje idu samo turisti) što se kvalitete i usluge tiče nema lošeg lokala, čak i ako je lokal neugledan hrana je odlična. za nekakvih 3-7 evra može se pojesti kompletan obrok s pićem. S tim da je hrana toliko dobra, a ima je na svakih pola metra (kebab je samo mali djelić onoga što se nudi) da se može jesti više puta dnevno u manjim količinama i nema opasnosti od prežderavanja jer se jede puno povrća i nema teške i masne hrane. Posebna priča su kolači, slastice i sladoled za one koji vole slatko (baklave su samo mali dio ponude). U cjelini koriste se iste namirnice kao i kod nas (uz neke iznimke) no načini spremanja jela su raznovrsniji, okusi bogatiji, ai kvaliteta sastojaka daleko bolja.
U Tursku bi se isplatilo dolaziti da ne nudi ništa osim hrane i pića, ovo jedino ne vredi za one kojima je bečka šnicla i hamburger vrhunac dobre hrane

Najbolje je ponijeti malo više novca, unajmiti auto i kretati se samostalno. Rent-a-car postoji u svakom hotelu (40 evra dnevno manji auto) gdje ne treba polog, ali su zato cijene više. U Antalyi (alanyi i drugim mjestima) ih ima bezbroj i može se proći puno jeftinije, ali uz polog (predtransakcija na kreditnoj kartici koja se prilikom vraćanja auta poništava, ili gotovina 100-300 evra).
Vodiči će vam reći da se voda ne pije što je laž jer je cijela regija bogata vodom koja je izuzetno dobre kvalitete i ukusna te bakteriološki identična našoj. Cilj im je da više trošite u hotelu na pića. Tako npr. nama su u hotelu kad bi uz crno vino naručili vodu prodali bocu, ali kad bi naručili tursku kavu onda bi konobar mrtvo-ladno uz nju poslužio vodu iz vodovoda jer uz kavu po običaju ide voda. U lokalima gdje nisu isključivo turisti uvijek će vas poslužiti vodovodnom vodom kao i kod nas.

Van sezone se hotel mijenja 3. dan - to je neka njihova šema ravnomjernog punjenja hotela van sezone kako bi agencija dobila bolje cijene u sezoni. Tog dana morate na izlet radi prebacivanja prtljaga s tim da ako ne želite plaćeni ponudit će vam besplatni tj. prebacivanje u drugi hotel uz usputnu pauzu u nekom dućanu gdje vodiči imaju proviziju.
Hoteli su većinom dobri, ima jako dobrih, ali nama se u drugom dijelu zalomio hotel koji baš nije bio čist tj. bila je to depadansa hotela koju su čistačice zaobilazile odnosno isto kao oni kod nas na moru u koje se trpaju Česi i slični turisti "druge kategorije". Kod njih ulogu Čeha obično imaju Rusi slabije platežne moći.

ovo što sam napisao o mijenjanju hotela van ljetne sezone vrijedi za aranžmane Adriatica.Net-a, ilirike i ostalih agencija koja prodaju za njih. za druge agencije ne znam. Ostale stvari su iste bez obzira na agenciju.
Eto ako ima još pitanja probaću odgovoriti.
prije svega hvala na iscrpnom odgovoru
sto se tice ovih izleta ja sam mislio prvo viditi kakva je situacija tj. gdje se nalazi hotel, da li je lako doci do antalye ili alanye s busom pa onda odluciti da li cu otici na neki izlet, a to bi max. bilo dva izleta jer ako se i sluzima agencijom to je samo zbog jeftinog prijevoza i smjestaja a onda lonely planet u ruke i po svome kao sto si i sam rekao cijena je u ovom slucaju bila doslovce smijesna, pa je tako i turska upala sasvim nenadano...
sto se tice premjestaja u drugi hotel to nam je kao 5. dan s time da se taj dan provede u antalya s ukljucenim ruckom i razgledom grada..znaci nista se ne nadoplacuje..valjda ce i biti tako
sto se tice novaca..ja i cura smo mislili ponijeti oko 600eura..ja mislim da bi nam to trebalo biti dovoljno jer hrana, prijevoz i pice nisu skupi a vjerojatno bi se mogla i kupiti koja sitnica..al novaca nikad dosta
kosooki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 13:31   #205
Quote:
kosooki kaže: Pogledaj post
prije svega hvala na iscrpnom odgovoru
sto se tice ovih izleta ja sam mislio prvo viditi kakva je situacija tj. gdje se nalazi hotel, da li je lako doci do antalye ili alanye s busom pa onda odluciti da li cu otici na neki izlet, a to bi max. bilo dva izleta jer ako se i sluzima agencijom to je samo zbog jeftinog prijevoza i smjestaja a onda lonely planet u ruke i po svome kao sto si i sam rekao cijena je u ovom slucaju bila doslovce smijesna, pa je tako i turska upala sasvim nenadano...
sto se tice premjestaja u drugi hotel to nam je kao 5. dan s time da se taj dan provede u antalya s ukljucenim ruckom i razgledom grada..znaci nista se ne nadoplacuje..valjda ce i biti tako
sto se tice novaca..ja i cura smo mislili ponijeti oko 600eura..ja mislim da bi nam to trebalo biti dovoljno jer hrana, prijevoz i pice nisu skupi a vjerojatno bi se mogla i kupiti koja sitnica..al novaca nikad dosta
Hotel ako je u području Kemera (Kemer, Beldibi, Göynük i sl.) biće na udaljenosti 30-50 km od Antalije (tj. 150-180 km od Alanye), a ako je u zoni Manavgat, Side, İncekum onda je 20-30 km od Alanye (i nekih 80-100 km od Antalye). Lokalni busevi voze stalno između antalye i Alanye te između Antalye i kemera tako da su svi pravci pokriveni. S tim da će ti autobus stati ako ga zaustaviš na cesti bilo gdje tj. ne treba tražiti stanicu...
600 evra je super za hranu piće i ulaznice, izlet, suvenire za vas dvoje, ali kad shvatiš da si se mogao obući od glave do pete za male pare biće ti možda žao da nisi ponio malo više. Tekstil, koža, odjeća, nakit, satovi su dosta jeftini, a izbor i ponuda ogromni i kvaliteta robe super...
Onaj izlet za preseljenje u drugi hotel je stvarno besplatan, samo što ćete opet završiti u nekom dućanu po želji vodiča...
turbododo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 21:41   #206
Quote:
turbododo kaže: Pogledaj post
Hotel ako je u području Kemera (Kemer, Beldibi, Göynük i sl.) biće na udaljenosti 30-50 km od Antalije (tj. 150-180 km od Alanye), a ako je u zoni Manavgat, Side, İncekum onda je 20-30 km od Alanye (i nekih 80-100 km od Antalye). Lokalni busevi voze stalno između antalye i Alanye te između Antalye i kemera tako da su svi pravci pokriveni. S tim da će ti autobus stati ako ga zaustaviš na cesti bilo gdje tj. ne treba tražiti stanicu...
600 evra je super za hranu piće i ulaznice, izlet, suvenire za vas dvoje, ali kad shvatiš da si se mogao obući od glave do pete za male pare biće ti možda žao da nisi ponio malo više. Tekstil, koža, odjeća, nakit, satovi su dosta jeftini, a izbor i ponuda ogromni i kvaliteta robe super...
Onaj izlet za preseljenje u drugi hotel je stvarno besplatan, samo što ćete opet završiti u nekom dućanu po želji vodiča...
sad jedino sto me zabrinjava su ti ducani po zeljama vodica jer stvarno ne bih volio da je svako stajanje po njegovoj zelji u jednome ducanu a nigdje nicega okolo..s druge strane nadam se da necu morati s vodicem provoditi puno vremena ionako je na njemacki pa nije bas da cu ga razumiti ili imati neke koristi od njega..ako bi u oba hotela bila pristojna udaljenost do vecih gradova a tu podrazumijevam do 50-tak km onda bi puno radje sam organizirao sve..rekla nam je ova iz agencije da ce nam 5 dana prije moci sa sigurnoscu reci u kojemu smo hotelu pa bih onda prema tome mogao odma procijeniti koliko mi treba do kojega grada..
e da htio sam te jos pitati kakvi su ti hoteli jer vecinom sto sam procitao sam vidio da njihovim 5 * odgovara nasih 3ipo do 4* max..najbitnije mi je da je donekle cisto..
sto ce novaca tice sad si me nagovorio da ponesem vise ili barem probam skupiti malo vise jer bih rado sebi kupio dole neki sat ili odjece malo..samo da li su to sve kopije ili ima i originala za naci..bilo bi zgodno da ima originala po nizim cijenama..mislim da bi se i cura veselila
kosooki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 23:34   #207
Quote:
kosooki kaže: Pogledaj post
sad jedino sto me zabrinjava su ti ducani po zeljama vodica jer stvarno ne bih volio da je svako stajanje po njegovoj zelji u jednome ducanu a nigdje nicega okolo..s druge strane nadam se da necu morati s vodicem provoditi puno vremena ionako je na njemacki pa nije bas da cu ga razumiti ili imati neke koristi od njega..ako bi u oba hotela bila pristojna udaljenost do vecih gradova a tu podrazumijevam do 50-tak km onda bi puno radje sam organizirao sve..rekla nam je ova iz agencije da ce nam 5 dana prije moci sa sigurnoscu reci u kojemu smo hotelu pa bih onda prema tome mogao odma procijeniti koliko mi treba do kojega grada..
e da htio sam te jos pitati kakvi su ti hoteli jer vecinom sto sam procitao sam vidio da njihovim 5 * odgovara nasih 3ipo do 4* max..najbitnije mi je da je donekle cisto..
sto ce novaca tice sad si me nagovorio da ponesem vise ili barem probam skupiti malo vise jer bih rado sebi kupio dole neki sat ili odjece malo..samo da li su to sve kopije ili ima i originala za naci..bilo bi zgodno da ima originala po nizim cijenama..mislim da bi se i cura veselila
Hoteli su kako koji, ali i kod nas zvjezdice mogu biti diskutabilne. Prvi hotel u kojem smo mi bili bio je vrhunski, ali u drugom di nas je dopala depadansa nije baš bilo čisto, ali kažem to je baš ono za jeftine aranžmane kao šta kod nas u medenoj kod trogira čehe potrpaju u one bungalove i sl . Inače, za razliku od predrasuda koje imaju mnogi naši ljudi, ili recimo u usporedbi sa npr. "civiliziranom i kulturnom" Italijom, sa čistoćom u Turskoj nema problema ni u hotelima ni inače, .
Robe ima i originala i kopija i ukusa i kiča, originali imaju cijenu, ali bude i sniženja, kopije su opet toliko dobre (izgled, kvalitet materijala), a jeftine da ih je šteta ne kupovati, kad jednon kreneš po butigama teško možeš odolit, da ne pričam o tome da sam nailazija na neke komade robe kakvi su u našim buticima imali 10 puta višu cijenu tako da bi se o porijeklu mnogih "originala" u nas dalo razgovarati....

Zadnje uređivanje turbododo : 28.01.2008. at 01:03.
turbododo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 14:37   #208
Quote:
BOIVA kaže: Pogledaj post
Evo me, vratila sam se! Kaj stvarno tak malo ljudi putuje tamo da mi nitko ne odgovara?????
Bilo je predivno! Bili smo u Kemeru. Zapravo, mjesto pored Kemera. Neću previše pisati o smješaju, samo da napomenem da je hotel bio fantastičan, usluga još bolja, hrana najbolja....!!!!!
Turska kao Turska - nisam ju takvom zamišljala i jako me oduševila. Svi su mi govorili da su Turci agresivan narod, a zapravo su me ljudi najviše fascinirali. Toliko su ljubazni (nikako prenaporni), simpatični, neobični, i jako nespretni! Ima se šta za vidjeti! Plaže su dobre, more toplo,... ali to je samo sitnica od onoga što Turska nudi. Bogata kultura, povjesne vrijednosti i čuda prirode! Obavezno pogledati Pamukale!!!!! Imali smo jako dobre vodiče, neznam dal smijem reklamirat, ali radi se o Atlasu. Ekipa se stvarno potrudila dati nam milijun informacija o zemlji i ljudima. Informacije koje se nemogu pronaći u nikakvim vodičima.
Zato ljudi - samo izvolite, u Tursku!
Da li mi možeš reći koji su sve izleti bili ponuđeni preko agencije?
darka-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 16:17   #209
joj ja ovo ljeto idem u tursku. htjela bi u antalyu. jel mi može netko okvirno reći kolko mi treba love za tamo? ono da se može pristojno razgledavati i pomalo shoppingirati...
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 19:08   #210
Koji se sve izleti nude?
E sad, da se sjetim.... Mi smo išli na dva cjelodnevna izleta : u razgledavanje samog grada Antalije + navečer folklorna večer, i u Pamukkale. Osim toga nude izlet antički grad Myra + potonuli grad Kekov + Demre, što mi je žao što nismo pogledali, ali nije bilo dovoljno ljudi zainteresiranih da se organizira izlet. Ima i dvodnevni izlet u Kapadokiju, što mi se čini nešto fascinantno...
Nude safari đipovima po zabačenim selima, hamam,.... dosta toga! U biti, u Turskoj se stvarno ima što vidjeti. Tjedan dana je stvarno premalo, pogotovo jer se na sve izlete ide jako rano ujutro, a vraća vrlo kasno. I ako ne želiš tako svaki dan, bit će ti teško odabrati između svega što se nudi....
BOIVA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 19:10   #211
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
joj ja ovo ljeto idem u tursku. htjela bi u antalyu. jel mi može netko okvirno reći kolko mi treba love za tamo? ono da se može pristojno razgledavati i pomalo shoppingirati...
Prošle godine smo potrošili oko 12.000 kn ukupno. Znači AI u hotelu 5*, kraj 8.mj, za dvije osobe, uklučujem izlete, kupovinu suvenira i sve ostalo.
BOIVA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 20:34   #212
ja sam namjeravala uzeti oko 4000 kn. znači s time bi se moglo preživjeti ili???
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 22:48   #213
obisao sam tursku uzduz i popreko i to sve u svojoj organizaciji bez pomoci agencija, uskoru cu svima vama zainteresovanim ostaviti ovde moj utisak o ovoj predivnoj zemlji i nacinu kako sto jeftinije da prodjete. Za pocetak u Turskoj bez problema mozete naci hotele gde je nocenje 8 eura sa doruckom,
vojvodjanskiHrvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 00:15   #214
Quote:
vojvodjanskiHrvat kaže: Pogledaj post
obisao sam tursku uzduz i popreko i to sve u svojoj organizaciji bez pomoci agencija, uskoru cu svima vama zainteresovanim ostaviti ovde moj utisak o ovoj predivnoj zemlji i nacinu kako sto jeftinije da prodjete. Za pocetak u Turskoj bez problema mozete naci hotele gde je nocenje 8 eura sa doruckom,


To je i najbolji način da se tamo putuje, za 8-15 evra može se bez problema naći čista soba s kupatilom, hrana je svakako jeftina, a odlična, a i prevoz nije skup.
turbododo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 15:42   #215
Evo i mog kratkog putopisa iz Turske.
Od Beograda saobraca svakog dana voz do Istanbula. Cena povratne karte je oko 80 eura. Putuje se 24 do 30 sati, sve zavisi od bugarskih carinika koji su toliko spori da se ceka i do 5 sati na granici. Prvo ti pokupe pasose pa onda sedis i blejis, bleji, blejis. Cekas satima da unesu podatke u komp. I taman kad se pojave mislis da je tu kraj, kad ono prava zbrka oko pasosa...... i oni su usli u EU, smesno.
Istanbul, grad na dva kontinenta, sudar istoka i zapada. Sve je puno ljudi sa svih strana sveta, turisti, trgovci, prevaranti, biznismeni......Smestaj je lako naci u nekom od brojnih hostela u Sultanahemtu (kod Aje Sofije) cene su od 6 eura pa navise. Mada su i tu brojni hoteli koji nude nocenje sa doruckom za 15eura. Hrana je jeftina i moze se rucati za 5 eura u restoranu, kebab je oko 1euro, tu su i mnogobrojni restorani brze hrane gde pristojan obrok staje oko 3 eura. Preporucio bi obilazak Aje Sofije, Plave dzamije, Galata bridge, pijacu zacina, Taksim, Kapali carsiju, Univerzitetski park, Galata kulu, Besiktas, Topkapi palace, voznju Bosforom (koristiti redovne linije cena je 1 euro, iste ture turistickim brodovima staju minimum 10 eura). Ako neko pozeli da se okupa u moru u Istanbulu to nece moci, ali postoje autobusi do Beogradske sume gde se nalaze plaze (nisu nesto posebno). Posebno pripaziti na licne stvari dok se setate ulicama i nikako ne dozvoliti ulicnim preprodavcima da ti pridju i nude gluposti jer u tom si slucaju opljackan bez obzira kako cuvas svoje stvari. Ukoliko neko izgubi putovnicu Hrvatski konzulat se nalazi u blizini Taksima.
Od Istanbula u svim pravcima Turske mozete otici autobusom, vozom, brodom ili avionom. Glavna autobuska stanica se zove Otogar i do nje ide metro. Preporucujem da odaberete prevoznike Pamukale (svako sediste ima mali ekran pa uzivate u spotovima turskih zvezda), Hudayet, Kamil Koc, a u sirokom luku zaobidjite Metro i Varan jer su najskuplji. Svaki prevoznik ima svoje kancelarije na stanici i tamo kupujete karte, primaju samo turske lire ali i sve kartice. Autobusi su komforni, stjuart vas posluzuje tokom celog puta hranom, sokovima i vodom i to sve ulazi u cenu karte.
Za pocetak bih preporucio put ka Kusadasiju, Didimu i Izmiru. Autobuska karta do Kusadasija je 25 - 27 eura zavis od prevoznika. Putuje se oko 10h. Postoji i brod Istanbul-Izmir koji saobraca mislim samo cetvrtkom i cena je oko 35 eura u jednom pravcu, putuje se 22h.
Smestaj u Kusadasiju je lako naci. Dojite do centra Kusadasija (stanice gde pocinju svi lokalni autobusi u turskoj se nazivaju DOLMUS). Oko te stanice ima na desetine hotela. Jednostavno udjite pitajte za cenu, ako vam se ucini skupa zahvalite se i nastavite dalje. U kusadasiju ima puno nerangiranih hotela koji primaju slucajne goste i svoje sobe ne izdaju agencijama. Kapacitet im je oko 50 gostiju, sve je cisto, prijatno. Smestaj mozete naci od 8 do 15 eura za nocenje i dorucak. Kad se smestite treba krenuti ka plazi. Posto u kusadasiju nema plaza (ima samo jedna gradska ali je ne preporucujem jer je voda zamucen naftom) vec su sve u okolini potrebno je ici dolmusem. Ko voli guzvu neka ide na Ladies beach (oko 15min dolmusem). Na ovoj plazi uglavnom dolaze turisti iz Srbije, Rumunije i Turci. Guzva je neopisiva, jedina je prednost sto ima puno kafica, restorana i prodavnica. Ako zelite da uzivate na plazi onda preporucujem Long Beach ili Kusthur Beach. Nema guzve, stize se dolmusem iz centra za 20-25 min, pesak, more, talasi tisina i mir.
Nocni zivot je podeljen u dva dela. Prvi se odvija u periodu od 20h do 00h. Odlikuje ga setnja porodnicnih grupa sa decicom, sedenje u nekoj basti i ispijanje pica, cenkanje sa lokalnim trgovcima. Drugi deo pocinje oko ponoici i traje do jutarnjih sati. Tu je takozvana Bar Street (desetak diskoteka i najraznovrsnija muzika, tehno, house, dance, hip hop, srpski turbo folk, turski pop, holandska, irska, nemacka, ruska muzika). Najludje zabave su u diskotekama Kalemegdan (tehno i srpski turbo folk) i diskac gde pustaju house i dance. Preporucujem da izbegavate klubove gde se skupljaju irci i englezi jer se provod u njima svodi na povracanje i takmicenje u ispijanju piva uz nezaobilazne tuce.
Ko hoce malo aktivniji odmor moze obici Efes (dolmus od centra 30min) ulaz je 10 eura. Od efesa ima dolmus do mesta Seldzuk (nista posebno) ali od ovog gradica postoji opet dolmus do mesta koje se zove Sirince (nekadasnje grcko selo, sada je tursko) poznato je po vinima. Podseca me na Ohrid.
Mili park ili ti Nacionalni park (dolmusem od centra Kusadasija35-40min), Ima nekoliko plaza. Na prvoj je uvek najveca guzva te je zaobidjite. Druga, treca ili cetvrta su prelepe. Na cetvrtoj na primer, se mozete se igrati sa divljim veprovima koji se nesmetano setaju. Treca je peskovita sa svetlo plavom bojom mora.
Izmir, drugi po velicini grad u Turskoj, kazu da ima oko 3 miliona stanovnika. Dolazi se redovnom automuskom linijom (45min, 14 eura povratna karta). Od autobuske stanice u Izmiru vozi vas mini bus do centra, a mesto gde vas istovari je i mesto polaska nazad za glavnu autobusku stanicu 15 minuta pre polaska busa i ne zaboravite da cekirate kartu za polazak nazad. Nekadasnji grcki grad je zaista nesto sto u Turskoj neocekujete da dozivite. Ima najveci bazar na otvorenom u celoj turskoj potrebni su sati i sati da se obidje, arhitektura koja je spoj grcke, turske i srednjeevropske, pino zelenila, ljubazni stanovnici, sve u svemu dan koji necete zaboraviti.
Soke, grad u blizini Kusadasija stize se dolmusem(45min) koji polazi iz centra. E ovde idite samo ako planirate da kupujete garderobu. Cene su nesto nize nego u Kusadasiju i Istanbulu, a mozete naci sve turske robne marke, wrangler, lee, reabock, nike.
Didim, Antikulum i Milet na nekih sat vremena od Kusadasija. Ide redovna autobuska linija za 14 eura povratna karta. Plaze u didimu su peskovite, velike bez neke velike guzve, turisti su uglavnom iz Nemacke, Bosne, Turske i Bugarske. Hoteli su i ovde jeftini 8-20 eura za nocenje i dorucak.
Eto ovo je jedan moj predlog. Ja sam prosle godine bio na ovom putu i za 23 dana koliko je trajao ovaj poduhvat bilo mi je potrbno 600-700 eura (prevoz, smestaj, svakodnevni trosak, svi obilasci, hrana i naravno nezaobilazni shoping suvenira, garderobe..), a isao sam avionom do Istanbula. E, da zaboravio sam da napomen da avionska povratna karta Beograd-Istanbul staje oko 160 eura sa svim taksama ako idete JAT-m ili 180 eura Turkish air.
Toliko za sada od mene a ako imate bilo kakvih pitanju tu sam da vam pomognem.
Sledece je kratki putopis od Istanbula do Damaska (dve nedelje za manje od 500 eura)
vojvodjanskiHrvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 15:57   #216
Bravo, puno informacija, ako sam dobro shvatio ti si bio tamo ljeti, je li prevelika gužva, mora li se smještaj rezervirati unaprijed?
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 16:03   #217
Nema potrebe rezervirati smjestaj unaprijed. Ako ne nadjes smjestaj naci ce on tebe.
vojvodjanskiHrvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:58   #218
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
ja sam namjeravala uzeti oko 4000 kn. znači s time bi se moglo preživjeti ili???
Ovisi na koliko izleta namjeravate ići, i da li planirate imati AI. To su, po mome, najveće stavke.
BOIVA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 18:46   #219
Quote:
kosooki kaže: Pogledaj post
prije svega hvala na iscrpnom odgovoru
sto se tice ovih izleta ja sam mislio prvo viditi kakva je situacija tj. gdje se nalazi hotel, da li je lako doci do antalye ili alanye s busom pa onda odluciti da li cu otici na neki izlet, a to bi max. bilo dva izleta jer ako se i sluzima agencijom to je samo zbog jeftinog prijevoza i smjestaja a onda lonely planet u ruke i po svome kao sto si i sam rekao cijena je u ovom slucaju bila doslovce smijesna, pa je tako i turska upala sasvim nenadano...
sto se tice premjestaja u drugi hotel to nam je kao 5. dan s time da se taj dan provede u antalya s ukljucenim ruckom i razgledom grada..znaci nista se ne nadoplacuje..valjda ce i biti tako
sto se tice novaca..ja i cura smo mislili ponijeti oko 600eura..ja mislim da bi nam to trebalo biti dovoljno jer hrana, prijevoz i pice nisu skupi a vjerojatno bi se mogla i kupiti koja sitnica..al novaca nikad dosta
iznajmi auto.cijena taksia ti je između 8 i 15 eura ovisi gdje ideš.buseva između 3 i 10 eura.u jednom smjeru.auto ti je od 25 do 50 eura ovisi kolko se cjenkaš i to na 24 sata.jedini zajeb je to kaj je cijena benzina 13 kuna.ja bio prije tjedan dana na pripremama od dinama i fakat smo se navozili.
__________________
Toma
toma-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 20:14   #220
@Vojvođanac

Hvala, drago mi je da netko napokon lijepo opiše sve. Ne samo bio sam tamo i tamo, a informacije korisne za ostale ne napiše.
__________________
Sve što je bilo negdje, otišlo je tamo di ničega nema.
pionir_pula is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:16.