Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2010., 22:23   #6281
Quote:
nena.porec kaže: Pogledaj post
gleda ruke. kad sam ja bila nisu mjerili, ne znam sad
WTF??? Zašto gleda ruke?? Mislim šta gleda na rukama??
__________________
Život se ne mjeri minutama,već trenutcima koji su ti oduzeli dah.
blue_angel7 is offline  
Old 26.01.2010., 23:00   #6282
pa valjda dal se treseš
Aci is offline  
Old 26.01.2010., 23:25   #6283
Quote:
blue_angel7 kaže: Pogledaj post
WTF??? Zašto gleda ruke?? Mislim šta gleda na rukama??
kaze ti da dignes ruke u zrak i zatvoris oci i takve neke gluposti...bezveze...to cete radit kod psihijatra i neurologa
Ahg is offline  
Old 26.01.2010., 23:50   #6284
Quote:
Aci kaže: Pogledaj post
da i mene...sta si daltonist?
da ACI daltonist sam ali djelomičan.. vidim sve boje ali neke nijanse ne vidim npr..( nesto između plave i zelene).. pa me zanima dali ruse zbog toga.? ako tko zna neka javi.. hvala..
DinkoS is offline  
Old 27.01.2010., 00:31   #6285
Quote:
DinkoS kaže: Pogledaj post
da ACI daltonist sam ali djelomičan.. vidim sve boje ali neke nijanse ne vidim npr..( nesto između plave i zelene).. pa me zanima dali ruse zbog toga.? ako tko zna neka javi.. hvala..
i ja imam problema s nijansama boja, crvena i zelena.... mislim da ruse zbog toga ali vidjet cemo mozda nam se sreca osmjehne
legionnaire is offline  
Old 27.01.2010., 03:53   #6286
Quote:
nena.porec kaže: Pogledaj post
Jimiii platila sam 13200 nije puno ako gledaš da su mi nudili laser i od 30000 kn, i ako gledaš da je Svjetlost isto skupa, oko 18000. ovdje gdje sam bila je 8800 po oku+popust na gotovinu. Ako me ne pita da li sam bila na laserskoj šutim (pa ona ima papire, može vidjeti da sam bila na liječničkom već, i da ga ponavljam) i znati će zašto ponavljam. Ako pita reći ću. Isto tako onaj koji je rekao za ključ u oko. ja ne bih rekla za to. Vidjeti će da vidi slabije. ali ako se ne vidi da je ozljeda-šutiš. Ajde pola njih je imalo polomljunu nogu ruku, pa to nisu nigdje spomenuli.
A di si ti bila na operaciji?to je dosta jefino naspram informacija koje sam ja imao...
jimmy101 is offline  
Old 27.01.2010., 07:55   #6287
Quote:
nena.porec kaže: Pogledaj post
Vikanje je pisanje velikim slovima )))
Prednji zubi ne smiju faliti, npr kad se nasmiješ, da su svi na broju.
ALi što je Aci rekao pa sad bih vidjela bolje nego pola njih,koji naočala nikad vidjeli. A jako su rijetki martina ti koji vide pročitati svih 10 redova. A ja čitam i 12.red))
Sve to stoji da bih možda vidjela bolje i od onih koji ne nose uopće,ali to sad nije bitno. Htjela sam te samo upozoriti na to,pošto sam vidjela da se dvoumiš reći jesi li bila na operaciji ili ne,da ne govoriš to,jer znam šta su rekli mojoj frendici....ti odluči,meni je tak svejedno rekla ti ili ne,tvoj upad je upitan a ne moj...ponavljam,samo sam htjela pomoći....
__________________
Ako ikada na životnom putu padneš,ustani,istresi prašinu i nastavi dalje,jer ne gube oni koji padaju,već oni koji ostaju ležati!!!
mmartina is offline  
Old 27.01.2010., 09:30   #6288
Moze mi ko objasnit ovo:vidite ljudi ja inace imam jedan problem e sad neznam jeli velik ili mali,zavisi od doktora.ja inace kad mjerim tlak kod doktora uzasno se prepanem i poraste mi dosta npr 150/90 sav budem napet sto se tice tog..kod kuce imam profesionalni tlakomjer i kad ga mjerim sam nevjerovatno od 105 i ideala 120 sa 75...ja sam poludio zbog ovog problema...i onda tak kad mi izmjere prepanem se toliko da pomislim da imam visok tlak..i plus taj moj tlakomjer posudim od susjeda i digitalne one od 100 eura pa nadalje i sve ok..a inace sam jako osjetljiva osoba pogotovo ovo cekanje ocu li upast ili ne sam od sebe pritisak u glavi pogotovo ovo sve...pod stresom sam....i sad neznam kako ce da gleda to na lijecnickom ako neko ima slican problem pa da vidim sta kazete vi...hvala...
mario 12345 is offline  
Old 27.01.2010., 11:17   #6289
Quote:
mario 12345 kaže: Pogledaj post
Moze mi ko objasnit ovo:vidite ljudi ja inace imam jedan problem e sad neznam jeli velik ili mali,zavisi od doktora.ja inace kad mjerim tlak kod doktora uzasno se prepanem i poraste mi dosta npr 150/90 sav budem napet sto se tice tog..kod kuce imam profesionalni tlakomjer i kad ga mjerim sam nevjerovatno od 105 i ideala 120 sa 75...ja sam poludio zbog ovog problema...i onda tak kad mi izmjere prepanem se toliko da pomislim da imam visok tlak..i plus taj moj tlakomjer posudim od susjeda i digitalne one od 100 eura pa nadalje i sve ok..a inace sam jako osjetljiva osoba pogotovo ovo cekanje ocu li upast ili ne sam od sebe pritisak u glavi pogotovo ovo sve...pod stresom sam....i sad neznam kako ce da gleda to na lijecnickom ako neko ima slican problem pa da vidim sta kazete vi...hvala...
imam isti problem ko i ti XD, ja sam mislio da ja imam jedini taj fenomen,a nista kad dodes sjest da ti mjeri tlak, duboko udahni i zamisli nesto sto te opusta, npr ljeto na Ibizi, pun para,bez stresa , meni pomogne-..., ako ti i bude visok tlak, objasni joj... ako nije u ku... izmjerit ce ti opet tlak a do tad si se vec malo opustio i tlak ti je pao
__________________
sokol d.o.o.
sokolmaric is offline  
Old 27.01.2010., 11:51   #6290
Ma znam Martina. ne ljutim se ja. Ne mislim ne reći joj za operaciju, ni u ludilu

Jimmy bila sam u Optocentru. Prvo sam išla na pregled kod dr.Vukasa( u njegovoj pvt ordinaciji, a operira u gore kod poznatod dr šarića u visumed),ali sam uredno platila pregled 700kn, bez da dobijem ikakav papir, i bez da vidim doktora(sve je radila med.sestra). A informaciju o cijeni sam čekala 7 dana, i dobila je 2 dana prije operacije- 30000kn. E onda sam popizdila uzela sve papire što su radili i otišla u optocentar. bila na pregledu sat vremena, objasnio je zašto mi smetaju leće. i došla na još jedan pregled sa mamom isto sat vremena. NIsam ni jedan pregled platila ni kunu. I za 2dana sam bila na operaciji. 8800kn po oku. plus popust na gotovinu (20%za jedno oko, 30%za drugo oko). I da još mu na operaciji asistira taj popularni Šarić koji je operiraio i blanku vlašić, i maju šuput.... Samim pristupom njih, bila sam oduševljena. Rekla sam da opet trebam ići, ne bih se dvoumila.
nena.porec is offline  
Old 27.01.2010., 12:06   #6291
Quote:
sokolmaric kaže: Pogledaj post
imam isti problem ko i ti XD, ja sam mislio da ja imam jedini taj fenomen,a nista kad dodes sjest da ti mjeri tlak, duboko udahni i zamisli nesto sto te opusta, npr ljeto na Ibizi, pun para,bez stresa , meni pomogne-..., ako ti i bude visok tlak, objasni joj... ako nije u ku... izmjerit ce ti opet tlak a do tad si se vec malo opustio i tlak ti je pao
prijatelju men nemoze pomoci nista dzaba sve kad sam ja napet da neznam sta da mi se da,covjek kad je u depresiji znas i sam sta je netrebam ti pricat...men je to sad unislo u psihu i dzaba...to je sindrom bijele kute 100%..a pogotovo sad kad trebam znat za policiju sve tj da li cu bit primljen..sve na psihickoj bazi....i doktorica je men napisala na onoj potvrdi povremene oscilacije krvnog tlaka i u zagradama psihogenski vezano!!!...bar da zna tamo doktor kad vidi na potvrdi da mi tlak skoci kad mi samo lijecnici mjere da bude upoznat..jer to je tak...a kod kuce idealan....takva mi psiha.,nisi jedini ima njih kolko hoces...men doktorica kaze uzmi si normabel kad budes iso tamo u zagreb...jer nema razloga da lazem sto bi lago u vezi zdravlja ako nisam zdrav imao bi svoju terapiju i tocka a ja se mogu svojom obitelji zakunit ma svime da je sa tim sve uredno ma 10000%..al kako sad to dokazat pored ovolike tjeskobe vezane za upad na pa.....nadam se da me razumijes( kriza je kod svih nas)...ja kad vidim tlakomjer kod doktora najradije bi pobjego hahaha...takav sam a mijenjat se nemog..neznam sta napravit....
mario 12345 is offline  
Old 27.01.2010., 12:56   #6292
Quote:
mario 12345 kaže: Pogledaj post
men doktorica kaze uzmi si normabel kad budes iso tamo u zagreb...
misliš da normabel nije malo prejaka ''droga'' za prije liječničkog...
gasso is offline  
Old 27.01.2010., 13:39   #6293
Quote:
gasso kaže: Pogledaj post
misliš da normabel nije malo prejaka ''droga'' za prije liječničkog...
I ja sam tog misljenja----ali ako ti je lijecnica to preporucila onda ok. Mislim da je steta da ti je napisala to u onu potvrdu (ako nije nista strasno) jer prevelika je konkurencija i pretpostavljam da ce eliminirati prvo one sa nekakvim zdravstvenim poteskocama----------ne treba nikome djelatnik koji ce za par godina biti vise po bolovanjima nego na poslu. Ali zelim ti srecu, mozda sve bude ok.
emanuelle is offline  
Old 27.01.2010., 13:48   #6294
Quote:
gasso kaže: Pogledaj post
misliš da normabel nije malo prejaka ''droga'' za prije liječničkog...
Ne pito sam doktoricu oce se vidit u krvi ma kaze ma ne..
mario 12345 is offline  
Old 27.01.2010., 14:17   #6295
Quote:
emanuelle kaže: Pogledaj post
I ja sam tog misljenja----ali ako ti je lijecnica to preporucila onda ok. Mislim da je steta da ti je napisala to u onu potvrdu (ako nije nista strasno) jer prevelika je konkurencija i pretpostavljam da ce eliminirati prvo one sa nekakvim zdravstvenim poteskocama----------ne treba nikome djelatnik koji ce za par godina biti vise po bolovanjima nego na poslu. Ali zelim ti srecu, mozda sve bude ok.
Vidi kratko i jasno...kad mi mjeri tlak doktor bude visi a kad ga ja mjerim ili moji u kuci savrsen....procitaj i ukucaj na google (sindrom bijele kute)
mario 12345 is offline  
Old 27.01.2010., 16:29   #6296
E jel zna neko dal će još pozivat ljude iz županija koje su već stavili na popis?
__________________
Život se ne mjeri minutama,već trenutcima koji su ti oduzeli dah.
blue_angel7 is offline  
Old 27.01.2010., 16:38   #6297
Quote:
mario 12345 kaže: Pogledaj post
Vidi kratko i jasno...kad mi mjeri tlak doktor bude visi a kad ga ja mjerim ili moji u kuci savrsen....procitaj i ukucaj na google (sindrom bijele kute)
..hehhe..meni su jucer mjerili na testiranju i imao sam 150/90...trebali su me rusiti jer je to pre visok tlak za nijh....ali rekli su mi da odem ponovno izmjeriti tlak nakon sto sve drugo obavim... da se smirim...i par sati kasnije nakon sto sam sve obavio uspio sam se nekako opustiti, jer mi je na kraju bilo tako svejedno hocu li upasti ili ne, i izmjeri mi ga sestra i bio je 135/85 i prosao sam.....p.s. vidim tu ima neki koji se diskutiraju dali treba reci na lijecnickom za operaciju za oci, ali problem vam je kada odete kod doktora na u sobu 203, on vas trazi da potpisete papir na kojem pise da "ne bolujes od padavica, da nisi ovisan o drogama, o alkoholu..itf... i da nisi isao na operaciju zbog vida"...sve to procitas i potpises... sada dali treba reci, hmmm...pa meni NE....neke stvari sam i ja presutio....pa eto......ali sto se tice vida...testiranje za vid ti je ovakvo...udes u prostoriju gdje ti stoji sestra i pita te dali te boli glavam dali nosis naocale..i tako...zatim gledas kroz neki uredaj koji izgleda kao oni dalekozori na "gornjem gradu"...tamo gledas neke slicice, i ona ti napise kolika ti je dioptrija od prilike......zatim ides kod doktorice, ona pregleda papire koje ti je dala sestra i vidi dali ti je dioptrija slabija ili ne...ako nije, onda te samo testira na ploci....i to je to...ali ako je, e onda te dalje testira ,prvo ti izmjeri digitalno dioptriju,a zatim te testira na ploci.stavlja naocale na glavu..meni je na desnom oku dioptrija bila -0,5...a na drugom 100 %....doktorica mi je rekla da sam se izvukao za dlaku....prema meni to znaci da ti jedno mora biti 100% zdravo....
__________________
Mislite da sve znate, a bez mame i tate i njihove place svi ste vi k**** brate.
KraljevicZX6r is offline  
Old 27.01.2010., 16:39   #6298
Quote:
blue_angel7 kaže: Pogledaj post
E jel zna neko dal će još pozivat ljude iz županija koje su već stavili na popis?
Nadajmo se, jer za sada je pozvano sve skupa 300 ljudi. A recimo, iz moje zupanije mislim da je bilo najviše kandidata, a evo izasao je popis sa samo 36 ljudi.
Bolt_Lightning is offline  
Old 27.01.2010., 18:08   #6299
Quote:
Bolt_Lightning kaže: Pogledaj post
Nadajmo se, jer za sada je pozvano sve skupa 300 ljudi. A recimo, iz moje zupanije mislim da je bilo najviše kandidata, a evo izasao je popis sa samo 36 ljudi.
Ja sam zvala akademiju, rekla mi je zena da nema pravila po kojem zovu, da ce bit jos poziva...kao da se ne brinem, da cu bit pozvana...
Ya4 is offline  
Old 27.01.2010., 18:14   #6300
hahahahaha svi smo povuceni u sebe zbog policije tjeskoba.......ja sam sve ludji i ludji....a i to ce proci da znam na cemu sam....Sretno svima na lijecnickom!!!!
mario 12345 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.