Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2012., 13:39   #1001
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Jel' radio kakve prizive demona, vragova, anđela?

Možda je izabrao krivi put.
Pa reiki i transcendentalna meditacije nije magijska tehnika.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 14:48   #1002
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Pa reiki i transcendentalna meditacije nije magijska tehnika.
A tko to više zna. U zadnje vrijeme svi prizivaju nekakve anđelke.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 11:38   #1003
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
A tko to više zna. U zadnje vrijeme svi prizivaju nekakve anđelke.
sve tehnike koje se naziva duhovnim su magijske. magiji tek svaka otvara put na svoj naćin.
crowley je prepoznao i rad i ljubav i volju kao jedno. položaj moći - magije.

ukoliko se neka tehnika prati iskljućiivo kao mehanićiko sredstvo, svede na konkretno , postaje poluga kojom se gradi i ruši - bilo što, praktikamt nema konzrole nad ućiincima .
apstraktno postignuće ono je koje oblikuje tehniku, determinira konkretno , ne obratno.
bez posvećenosti razazaznatom apstraktnom cilju , duhu, tehnikama pristupamo kao budale.
učitelj koji nije u stanju predstaviti tehniku kao kretnju s namjerom, duhom, apstraktnim,
mehaničar je kojev zanima konkretno postignuće, titula i novac, a " učenik" postaje " upregnuta budala".
učinkovitost istočnih tehnika zloupotrebljava se za jačanje ega i borbu s prehladom. daleko od magije.
ljudi su magičina bića, u njima je moć kojom mogu ostvariti čudesne podvige.
tog ćiovjeka vide magičiari sa svih kontinenata,
ptaktikanti ućienja i tradicija koja. su tek varijacije izvorne sunćieve religije, njenog nauka, uputa čiovječnom.
simbol sunca ....
skeptik nije u stanju prepoznati 'čovjeka kao magičino biće jer mu je pogled vezan konkretnim postignućue.
učitelj ima samo jedan zadatak , uvjeriti ućienika u moć u njemu - učeniku.
pokazati mu da je magićino bce.
ako netko meditira zbog konretnog postignuća ega , a ta su obično " teoretski" uvod u tehniku meditacije, zasigurno će zaći u morbidnost,
ojaćan ego će raditi u mjestu , daleko od podrućjja novog, apstraktnog - duha.
__________________
kad god nešto razumijem navučem se na to. zato pažljivo biram. svi su ljudi anđeli, to razumijem
atko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 15:50   #1004
Quote:
atko kaže: Pogledaj post
sve tehnike koje se naziva duhovnim su magijske.
Malo morgen.
Aghori Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 02:24   #1005
Quote:
Aghori Baba kaže: Pogledaj post
Malo morgen.
da, krivo navedeno, nisu magijske one koje se samo naziva duhovnim već one koje to uistinu jesu. znači sve istinske duhovne tehnike su magijske.
__________________
kad god nešto razumijem navučem se na to. zato pažljivo biram. svi su ljudi anđeli, to razumijem
atko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 17:18   #1006
Quote:
atko kaže: Pogledaj post
da, krivo navedeno, nisu magijske one koje se samo naziva duhovnim već one koje to uistinu jesu. znači sve istinske duhovne tehnike su magijske.
U stvari, svim istinskim duhovnim tehnikama imanentna je magija kao odraz (proizlazak)tehniciranja, ali svako vezivanje uz nju kao sastavnicu ili, još pogubnije, bitak (tehnike), razara duhovnost u samim temeljima.

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 20:13   #1007
Quote:
atko kaže: Pogledaj post
da, krivo navedeno, nisu magijske one koje se samo naziva duhovnim već one koje to uistinu jesu. znači sve istinske duhovne tehnike su magijske.
Ne baš. U duhovnosti se na magiju, tj. preciznije rečeno na okultne/psihičke moći uma gleda odvojeno od duhovnosti u cijelosti, a posebice njene esencije. Duhovnost se tiče duhovne razine/svijesti/duha/Boga, cilj joj je jedan jedini - spoznaja Boga/Svijesti. Okultne/psihičke moći (siddhi-ji u tantričkoj terminologiji) i magija (naziv koji se odnosi na određeni dio/dijelove psihičkih moći uma, obično kada se psihičkim moćima na određen način postiže neka promjena koja obuhvaća i fizičku razinu ili eventualno na razne ritualne tehnike i sl. kvazimagijizam kao i cijeli mainstream kvazimagijizam koji se naziva magijskim ali od prave magije niti m) pripadaju psihičkoj razini a mogu osim na psihičku razinu utjecati i na donju razinu, tj. na fizičku. Pošto su takve moći isključivo produkt uma, a um je suptilniji od materije posve je logički zaključit da se psihičkim moćima može utjecati i na fizičku razinu. Duhovna razina je pak suptilnija od psihičke, tj. svijest/duh je suptilnija od uma i stoga je opet posve logički zaključak da je psihičkim moćima i magijom nemoguće utjecati na duhovnu razinu baš kao što bi bilo nelogično i reći da možeš bejzbolskom palicom u doslovnom smislu namlatit nekog po njegovom umu ili mislima. Magijom i okultizmom moguće je postići psihički napredak ali ne i duhovni. Na kraju krajeva, um je vibracija kao i sve misli i svi njegovi produkti, Bog/Svijest to nije. Magijom pogotovo se Bog ne može spoznati a duhovnost je put za spoznaju Boga/Najviše Svijesti.

Moguće je eventualno da magija i okultne moći budu nekakva sporedna stvar unutar duhovnog puta u nekim tradicijama, ali duhovan put može postojati i zasebno za sebe. A moguće je i da psihičke moći i magija bude prisutni tu bez duhovnosti u ako je sustav takav ili da duhovnosti u sebi imaju tek u nekakvim tragovima. Dapače, postojali su sustavi koji takve stvari uopće nisu cijenili i odbacivali su bilo kakve psihičke moći ili prakticiranje magije i magijskih i okultnih tehnika jer su takve stvari samo smatrane dodatnom zaprekom kad je cilj spoznaja Boga, a takav cilj zasjenjuje sve psihičke moći koliko god da one fascinirale obične ljude. Spominju se i mnogi veliki duhovnjaci koji su imali mnoge psihičke moći ali ih nikad nisu htjeli da koriste. I sam Buddha je bio jedan od takvih ljudi. Neki duhovnjaci su ih i koristili, neki više neki manje, pa su uvidjeli da su pred čistim duhovnim tehnikama te moći bezvrijedne. U svakom slučaju, duhovnost i magija nikako nisu isto. Duhovne tehnike i okultne/magijske tehnike su nebo i zemlja.

Zadnje uređivanje Aghori Baba : 04.05.2012. at 20:24.
Aghori Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 19:04   #1008
Quote:
Aghori Baba kaže: Pogledaj post
Ima toga i tome sličnome po Zgu dosta barem u današnje vrijeme, samo pitanje šta od toga valja i u kolikoj mjeri i šta je vrijedno novaca i vremena.
U tome i je stvar,da se isplati i sto je najbitnije da osoba zna prenjet znanje
Serial Lain is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 21:12   #1009
Thumbs up

o cem vi raspravljate, meditacija je povezivanje duha sa univerzumom, gore spomenut drugi pogled na svijet moze se postici samo otvaranjem chakra, 7 tocaka na tijelu koje teze poboljsanju svakodnevnog zivota. Takoder postoji vise vrsta meditacija..


Slike koje vam se prikazuju sasvim su normalna pojava, dolaze od duhovnih vodica(koji su takoder oduvjek postojali, poput ljudi sjene, samo u pozitivnom smislu) koji su uvijek sa nama, djeluju poput promatraca.


1962 mlada skupina ljudi iz indije otputovali su u SAD (zemlju "savrsene kontrole") te meditirali na trgu u l.a-u, tog dana postotak pljacki, saobracajnih nesreca, tuge, mrznje, smanjio se za 30-40% u gradu. Sto takoder dokazuje da meditacija djeluje i na druge. Glavni "sastojak" meditacije je (imaginarno) svjetlo dakle pomocu njega primamo poruke.


Ja osobno meditiram tri godine, slike su pocele u prvih mjesec dana. Bilo je cudnih poruka, tipa bububu zmzmzm, sto sam saznao da po starom hinduinskom znaci 2 2 2 07 07 07, sto kad se zbroji dobije se 6 21 a to su rijeci 6=love, 21=heaven, sto znaci voli raj (no raj je zemlja sama po sebi, a ja zivim na njoj) pa mi poruka govori voli sebe., poruke znaju biti komplicirane, a i lake npr. Slike rijeci, ljudi... Rasprava je okon cana 2004 al sam se nadao da ce se nastavit.

Om shanti love n light
Pekara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 02:16   #1010
Quote:
Aghori Baba kaže: Pogledaj post
Ne baš. U duhovnosti se na magiju, tj. preciznije rečeno na okultne/psihičke moći uma gleda odvojeno od duhovnosti u cijelosti, a posebice njene esencije. Duhovnost se tiče duhovne razine/svijesti/duha/Boga, cilj joj je jedan jedini - spoznaja Boga/Svijesti. Okultne/psihičke moći (siddhi-ji u tantričkoj terminologiji) i magija (naziv koji se odnosi na određeni dio/dijelove psihičkih moći uma, obično kada se psihičkim moćima na određen način postiže neka promjena koja obuhvaća i fizičku razinu ili eventualno na razne ritualne tehnike i sl. kvazimagijizam kao i cijeli mainstream kvazimagijizam koji se naziva magijskim ali od prave magije niti m) pripadaju psihičkoj razini a mogu osim na psihičku razinu utjecati i na donju razinu, tj. na fizičku. Pošto su takve moći isključivo produkt uma, a um je suptilniji od materije posve je logički zaključit da se psihičkim moćima može utjecati i na fizičku razinu. Duhovna razina je pak suptilnija od psihičke, tj. svijest/duh je suptilnija od uma i stoga je opet posve logički zaključak da je psihičkim moćima i magijom nemoguće utjecati na duhovnu razinu baš kao što bi bilo nelogično i reći da možeš bejzbolskom palicom u doslovnom smislu namlatit nekog po njegovom umu ili mislima. Magijom i okultizmom moguće je postići psihički napredak ali ne i duhovni. Na kraju krajeva, um je vibracija kao i sve misli i svi njegovi produkti, Bog/Svijest to nije. Magijom pogotovo se Bog ne može spoznati a duhovnost je put za spoznaju Boga/Najviše Svijesti.

Moguće je eventualno da magija i okultne moći budu nekakva sporedna stvar unutar duhovnog puta u nekim tradicijama, ali duhovan put može postojati i zasebno za sebe. A moguće je i da psihičke moći i magija bude prisutni tu bez duhovnosti u ako je sustav takav ili da duhovnosti u sebi imaju tek u nekakvim tragovima. Dapače, postojali su sustavi koji takve stvari uopće nisu cijenili i odbacivali su bilo kakve psihičke moći ili prakticiranje magije i magijskih i okultnih tehnika jer su takve stvari samo smatrane dodatnom zaprekom kad je cilj spoznaja Boga, a takav cilj zasjenjuje sve psihičke moći koliko god da one fascinirale obične ljude. Spominju se i mnogi veliki duhovnjaci koji su imali mnoge psihičke moći ali ih nikad nisu htjeli da koriste. I sam Buddha je bio jedan od takvih ljudi. Neki duhovnjaci su ih i koristili, neki više neki manje, pa su uvidjeli da su pred čistim duhovnim tehnikama te moći bezvrijedne. U svakom slučaju, duhovnost i magija nikako nisu isto. Duhovne tehnike i okultne/magijske tehnike su nebo i zemlja.
okultne magijske tehnike su što jesu ali

svakako nisu definicija magije
.magična promjena je ono zbog čega se govori o magiji.
ako netko odabere put u kojem razvija psihičke potencijale, osvještava psihičku energiju, a pri tom se ne usmjeri duhu, ne poveźe se s duhom, već se tek orijentira kroz konkretna postignuća, pliva ispod površine kao i svatko tko ikoju duhovnu tehniku svede na konkretno. magija će izostati jer magija pripada velikom meštru ili duhu. a područje duha je apstraktno, duh odgovara na apstraktne težnje.
izdvajati psihičke sposobnosti kao magijske ili nemagijske isto je kao izdvojiti fizičke sposobnosti pa preispitivati njihovu magičnost.
duhovne tehnike sluźe kao potpora namjeri da sve svoje potencijale dovedemo u " uspravan" položaj , izgradimo hram duhu, one su sredstvo i buđenju i razvijanju oruđa promjene, preusmjerenja pogleda.
učenje koje prati bilo koju tehniku mora sadrźavati upute čovječnosti ili nije učenje.
tako će svako dati i anatomiju čovjeka kao bića svjesti i pomoć u prepoznavanju situacije u kojoj čovjek jest, ali nikad neće upućivati na konkretno postignuće.
čovjek nema apstraktni um oduvijek.
simboli i rituali bili su mu posrednici u komunikaciji e apstraktnim.
budući je tema meditacijia _ meditiranjem možemo , ovisno o postavljenim ciljevima, namjeri, osloboditi potencijale i razaznati položaj svjetla i tako naravno poduprijeti hram duha, ali. meditacija je " srozana" na cilj samoj sebi i konkretne težnje poput apsurdne želje biti bolji i sl.
magija prebiva u srcu, u središtu hrama.
jogi puni svoj pehar......
__________________
kad god nešto razumijem navučem se na to. zato pažljivo biram. svi su ljudi anđeli, to razumijem
atko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 06:02   #1011
Quote:
Pekara kaže: Pogledaj post
1962 mlada skupina ljudi iz indije otputovali su u SAD (zemlju "savrsene kontrole") te meditirali na trgu u l.a-u, tog dana postotak pljacki, saobracajnih nesreca, tuge, mrznje, smanjio se za 30-40% u gradu.
Odakle ti ta informacija?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 07:26   #1012
neznam, ja meditiram vec 6 godina, od svoje 14... a uskoro cu 21. postalo mi je zanimljivo nakon 2-3 godine jer sam po prvi put uspio telekinezu. A astralnu projekciju mogu izvesti cesto, ovisno kakve sam volje. No telepatija se maksimalno razvije samom upotrebom treceg oka.. sad sam naisao na ovu temu i nevjerujem da ima ljudi koji se bave tim, ne sad da ih nema ali dost velik broj. Imam samo pitanje ako itko ima iskustva sa telekinezom ili ikakvom magijom (bilo bi pozeljno da nebude crna ili neki sotonisticki potezi) nek se javi na pp
AstralProject is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 10:42   #1013
Quote:
AstralProject kaže: Pogledaj post
neznam, ja meditiram vec 6 godina, od svoje 14... a uskoro cu 21. postalo mi je zanimljivo nakon 2-3 godine jer sam po prvi put uspio telekinezu. A astralnu projekciju mogu izvesti cesto, ovisno kakve sam volje. No telepatija se maksimalno razvije samom upotrebom treceg oka.. sad sam naisao na ovu temu i nevjerujem da ima ljudi koji se bave tim, ne sad da ih nema ali dost velik broj. Imam samo pitanje ako itko ima iskustva sa telekinezom ili ikakvom magijom (bilo bi pozeljno da nebude crna ili neki sotonisticki potezi) nek se javi na pp
Snimi tu tvoju telekinezu lepo i zakači na youtube.
Varanasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 21:59   #1014
Quote:
Pekara kaže: Pogledaj post
:

1962 mlada skupina ljudi iz indije otputovali su u SAD (zemlju "savrsene kontrole") te meditirali na trgu u l.a-u, tog dana postotak pljacki, saobracajnih nesreca, tuge, mrznje, smanjio se za 30-40% u gradu. Sto takoder dokazuje da meditacija djeluje i na druge. Glavni "sastojak" meditacije je (imaginarno) svjetlo dakle pomocu njega primamo poruke.
Izgleda da su se na meditaciju odazvali razni kriminalci pa se smanjio postotak.
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 01:08   #1015
Quote:
Pekara kaže: Pogledaj post

1962 mlada skupina ljudi iz indije otputovali su u SAD (zemlju "savrsene kontrole") te meditirali na trgu u l.a-u, tog dana postotak pljacki, saobracajnih nesreca, tuge, mrznje, smanjio se za 30-40% u gradu. Sto takoder dokazuje da meditacija djeluje i na druge. Glavni "sastojak" meditacije je (imaginarno) svjetlo dakle pomocu njega primamo poruke.
Ovo mi se čini nekako poznato. Kao maharishijev efekt. https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...4&postcount=22

Quote:
Ja osobno meditiram tri godine, slike su pocele u prvih mjesec dana. Bilo je cudnih poruka, tipa bububu zmzmzm, sto sam saznao da po starom hinduinskom znaci 2 2 2 07 07 07, sto kad se zbroji dobije se 6 21 a to su rijeci 6=love, 21=heaven, sto znaci voli raj (no raj je zemlja sama po sebi, a ja zivim na njoj) pa mi poruka govori voli sebe., poruke znaju biti komplicirane, a i lake npr. Slike rijeci, ljudi... Rasprava je okon cana 2004 al sam se nadao da ce se nastavit.

Om shanti love n light
A ja sam iniciran u TM 1980. a u TM-sidhi 1983. I uglavnom redi+ovito meditiram. Ali nemam nikakvih slika.

A što se tiče om shanti -a, prije neki dan sam meditirao sa jednom bezveznom mantrom. Naime kupio sam hranu za pse Chappi (a imam mačku !?) Malo sam se prešao. I kada sam to skužio, slijedećih sat - dva me držala manija ponavljanja om chappi, chappi, chappi, om chappi.................
Da li vrijedi i ovakva meditacija?
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 01:10   #1016
Quote:
AstralProject kaže: Pogledaj post
neznam, ja meditiram vec 6 godina, od svoje 14... a uskoro cu 21. postalo mi je zanimljivo nakon 2-3 godine jer sam po prvi put uspio telekinezu. A astralnu projekciju mogu izvesti cesto, ovisno kakve sam volje. No telepatija se maksimalno razvije samom upotrebom treceg oka.. sad sam naisao na ovu temu i nevjerujem da ima ljudi koji se bave tim, ne sad da ih nema ali dost velik broj. Imam samo pitanje ako itko ima iskustva sa telekinezom ili ikakvom magijom (bilo bi pozeljno da nebude crna ili neki sotonisticki potezi) nek se javi na pp
Ako je istina tvoja telekineza, mogao bi se dobro i obogatiti. https://www.forum.hr/showthread.php?t=524682
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 03:04   #1017
Quote:
krena kaže: Pogledaj post

A što se tiče om shanti -a, prije neki dan sam meditirao sa jednom bezveznom mantrom. Naime kupio sam hranu za pse Chappi (a imam mačku !?) Malo sam se prešao. I kada sam to skužio, slijedećih sat - dva me držala manija ponavljanja om chappi, chappi, chappi, om chappi.................
Da li vrijedi i ovakva meditacija?
Varanasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 04:58   #1018
Ljudi, ma sve su to samo tehnike. Ako iz Zagreba do Rijeke možemo doći na pet načina, zar ćemo zbog svojih sklonosti poricati da ostali postoje? A što ako nam neko ponudi helikopter? Hoćemo li odbiti samo zato što mislimo da nećemo doći na cilj ako se ne pridržavamo određene rute?
Usput, ispričavam se Kreni što sam mu na svojoj temi pogriješila spol.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 12:40   #1019
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Ljudi, ma sve su to samo tehnike. Ako iz Zagreba do Rijeke možemo doći na pet načina, zar ćemo zbog svojih sklonosti poricati da ostali postoje? A što ako nam neko ponudi helikopter? Hoćemo li odbiti samo zato što mislimo da nećemo doći na cilj ako se ne pridržavamo određene rute?
Usput, ispričavam se Kreni što sam mu na svojoj temi pogriješila spol.
O mantrama sam bio nešto slično pisao: https://www.forum.hr/showpost.php?p=38319533&postcount=13

A što se tiče načina kako doći iz Rijeke u Zagreb stoji zapisano na mome blogu:
http://degmat.bloger.hr/post/svaki-c.../12170566.aspx


P.S.
Prihvaćam ispriku.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 01:51   #1020
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
O mantrama sam bio nešto slično pisao: https://www.forum.hr/showpost.php?p=38319533&postcount=13

A što se tiče načina kako doći iz Rijeke u Zagreb stoji zapisano na mome blogu:
http://degmat.bloger.hr/post/svaki-c.../12170566.aspx


P.S.
Prihvaćam ispriku.
svog konja hvaliti koja šteta ako tuđeg poštuješ tj. ne sudiš.
ipak možda bitnije je od hvaliti svom konju vjerovati, onom koji je odluka da putuješ cilju , baš ta , ne neka druga. slijediti izabrano . jahač koji se premišlja ili izruguje svom konju....što je to.
sumnja nije temelj mudrosti, sumnja zbaci i najvještijeg jahača
kad se javlja sumnja ..kad ne biramo u svom vremenu već se povedemo za tuđim.
vjera ima svoje mjesto, prebivalište, ona tehnka koja ju ne budi nije duhovna, ne služi kretnji, promjeni - novom.
ego stoji u mjestu, ponavlja se baš kao i onaj koji je za svoj razvoj odabrao alkohol ili droge.
ego jača, postaje vješt kaskader koji zabavlja publiku ,uvijek u istoj areni.
od svođenja i suđenja raznih puteva važnije je vjerovati svom, odabranom.
__________________
kad god nešto razumijem navučem se na to. zato pažljivo biram. svi su ljudi anđeli, to razumijem
atko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.