Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2015., 10:29   #4101
Quote:
Easy123 kaže: Pogledaj post
Neznam ali da mi tako izmuljaju nebi pristao da montiraju kucu.
Kolko se ja razumijem mora biti Leimholz, ljepljeno drvo.
Najbolje da dam zidati kucu i unutarnje stjene Rigips i gotovo.
Meni je ovdje najveći problem nepoštovanje ugovora.

Ako je ugovoren kvh, mora biti i isporučen.

Ako temeljni materijal nije isporučen onakav kakav je dogovoren, što je onda s ostalim materijalima
__________________
Koliko još, Papa Štrumpf
Papa Štrumpf is offline  
Old 18.08.2015., 21:26   #4102
Cijela rasprava je prebačena tamo gdje jo je i mjesto, na temu Montažna vs. zidana kuća.
__________________
fermina-daza is offline  
Old 18.08.2015., 23:32   #4103
Skroz krivo, rijec je cijelo vrijeme samo i iskljucivo bila o montaznim kucama i problemu prilikom dobivanja ponude od firmi koje se bave izradom MK da ne mogu, ili ne zele, jasno i transparentno napisati i objasniti svoje troskovnike, a samo za primjer su dani troskovnici prilikom izrade klasicne gradnje.
Tako da nema usporedbe izmedu nicega, i tema nije bila pogresna.
Samo pred kraj je kanjar poceo pisati i odmah zamolio prebacivanje u novu temu u kojoj ce moci pisati o samostalno izgradnji MK gdje ce se moci dobiti bolji uvid kako se to zbilja radi.
The unforgiven is offline  
Old 19.08.2015., 13:44   #4104
Quote:
Papa Štrumpf kaže: Pogledaj post
Tvornica se nalazi u zagrebačkom naselju Blato, uz izložbenu kuću.
Sastoji se od 5 zatvorenih hala. Ne znam o kakvoj nadstrešnici je riječ

Da malo "potkurim" temu, prije 2tj sam bio u Zagrebu, pa sam tako prošao i kroz naselje Blato, te pored tvornice Domprojekt..
Tu se nalazi nekoliko povezanih hala, koliko mi se čini, zatvorenih trapeznim limom (ne sendvič panelima nego jednostrukim limom, neka me netko ispravi ako griješim). Drvena građa je vani naslagana na "regale" koji imaju krov, a dio je slobodno poslagan po šljunku i asfaltu.
.
Ima tu svakakve građe, obične neoblanjane, blanjanih lameliranih greda i gredica sa hladnog sjevera, fino zapakiranih u PVC foliju (piše Nordish wood ili tako nešto slično).
Ono što mi se NE SVIĐA je što je ta građa vani, tad je bila na suncu, danas je vjerovatno na kiši. To je po mom mišljenju daleko od neke kontrolirane proizvodnje.

Dalje na Staroj Kalovačkoj je hala od Domusplusa, također građa na regalima pod nadstrešnicom.
baustelac99 is offline  
Old 19.08.2015., 18:06   #4105
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Da malo "potkurim" temu, prije 2tj sam bio u Zagrebu, pa sam tako prošao i kroz naselje Blato, te pored tvornice Domprojekt..
Tu se nalazi nekoliko povezanih hala, koliko mi se čini, zatvorenih trapeznim limom (ne sendvič panelima nego jednostrukim limom, neka me netko ispravi ako griješim). Drvena građa je vani naslagana na "regale" koji imaju krov, a dio je slobodno poslagan po šljunku i asfaltu.
.
Ima tu svakakve građe, obične neoblanjane, blanjanih lameliranih greda i gredica sa hladnog sjevera, fino zapakiranih u PVC foliju (piše Nordish wood ili tako nešto slično).
Ono što mi se NE SVIĐA je što je ta građa vani, tad je bila na suncu, danas je vjerovatno na kiši. To je po mom mišljenju daleko od neke kontrolirane proizvodnje.

Dalje na Staroj Kalovačkoj je hala od Domusplusa, također građa na regalima pod nadstrešnicom.
Zanimljiv komentar na lim Nisam siguran što to treba podrazumijevati

Građa se isporučuje u zapakiranim paletama. Kad se paleta otpakira, znači da ide na rezanje. U slučaju nepovoljnih vremenskih prilika, građa se zaštiti.

Ako je građa izložena kiši kraći vremenski period, namoči se površinski dio presjeka grede koji kasnije uslijed higroskopskog svojstva drva poprima vlažnost okoline, tj. suši se.
__________________
Koliko još, Papa Štrumpf
Papa Štrumpf is offline  
Old 20.08.2015., 09:46   #4106
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Da malo "potkurim" temu, prije 2tj sam bio u Zagrebu, pa sam tako prošao i kroz naselje Blato, te pored tvornice Domprojekt..

.
Ima tu svakakve građe, obične neoblanjane, blanjanih lameliranih greda i gredica sa hladnog sjevera, fino zapakiranih u PVC foliju (piše Nordish wood ili tako nešto slično).
Ono što mi se NE SVIĐA je što je ta građa vani, tad je bila na suncu, danas je vjerovatno na kiši. To je po mom mišljenju daleko od neke kontrolirane proizvodnje.

Dalje na Staroj Kalovačkoj je hala od Domusplusa, također građa na regalima pod nadstrešnicom.
a di su elementi, nema elemenata zidova - nema, samo krovna građa?
kanjar is offline  
Old 20.08.2015., 13:15   #4107
Profesor s faksa nas je vodio u obilazak Domprojektove proizvodnje.. Pa sam vidjela da sve elemente skladiste u halama.. Imaju poseban sistem slaganja zidova.. Mislim da ima i na njihovoj facebook stranici par slika..
__________________
"Vladara možemo procijeniti prema stanju plesa za njegove vladavine."
patka2204 is offline  
Old 20.08.2015., 14:24   #4108
jesi li vidjela onu plavu zastavu
kanjar is offline  
Old 20.08.2015., 15:19   #4109
Nisam vidio složene djelove zidova, to bi trebalo biti u hali. vani je bila samo građa koja je čekala obradu.
baustelac99 is offline  
Old 20.08.2015., 21:19   #4110
Ako imate kakva pitanja slobodno pitajte,ja radim u tvornici montazni kuca...rado cu vam pomoci .
__________________
prekini lance..
urban_corps is offline  
Old 25.08.2015., 13:07   #4111
Pratimo malo forum jer razmatramo gradnju montažne kuće. Da li su ovo pouzdani proizvođači MK i kako bi napravili poredak po pouzdanosti proizvođača i kvaliteti? Hvala.

http://www.montazneidrvenekuce.info/...hrvatskoj-/105

I nas zanima da li je 30cm ukupna debljina zida kod MK dovoljna za kontinentalnu HR? >Vidim da Domusplus ima 35cm debljinu kod nekih se može birati itd...

Zadnje uređivanje sugarray : 25.08.2015. at 13:21.
sugarray is offline  
Old 01.09.2015., 21:44   #4112
Mene stvarno zanima da poimence kazete kako ste zadovoljni s kojom firmom i koliko vas je ispala kuca. A ne da moram citat sto strana foruma da bi citala izmedju redaka. Stvarno neznam zasto bi bio problem konkretno imenovat firme, pa zato smo i ovdje. I boli me briga jel Štrumf ovaj ili onaj sin ovoga i onoga starog Štrumfa, zanima me samo jel se isplati gradit Štrumf kuće od drvene građe štrumf šume. I koliko to štrumf novčića, krivajčića, plusića il marlića ispadne u konačnici. I još bi bilo super ako imate koju preporuku građevinaraca za završne radove od visokog roh baua do ključa. Tnx
__________________
05. 09. 2009. welcome to Dreamland
gatito is offline  
Old 02.09.2015., 00:03   #4113
Ok, za pocetak trazi od svih njih ponudu i to tako da navedu kolicinu utrosenog materijala, prodajnu cijenu tog materijala, specifikaciju radova, izracun cijena samo za rad (po m2, m1, satu danu bilo kako).
Ako i kada dobijes konkretnu ponudu onda ces znati koja firma je ozbiljna i sa kim mozes u daljnje pregovore.
Cekamo da se javis sa ponudama.
The unforgiven is offline  
Old 02.09.2015., 13:07   #4114
A ja sam mu i napisao svoje misljenje.
Jer da si ikad pokusala gradit MK znala bi o cemu pisem, a ovako bezveze pises po temi.
The unforgiven is offline  
Old 02.09.2015., 15:57   #4115
Quote:
sugarray kaže: Pogledaj post
Pratimo malo forum jer razmatramo gradnju montažne kuće. Da li su ovo pouzdani proizvođači MK i kako bi napravili poredak po pouzdanosti proizvođača i kvaliteti? Hvala.

http://www.montazneidrvenekuce.info/...hrvatskoj-/105

I nas zanima da li je 30cm ukupna debljina zida kod MK dovoljna za kontinentalnu HR? >Vidim da Domusplus ima 35cm debljinu kod nekih se može birati itd...
Da bi se mogao dati odgovor, treba definirati parametre vezane za pitanje:
  • Pouzdanost: kako mjerimo pouzdanost? Parametar koji u posljednje vrijeme dobiva sve više na značaju je financijska stabilnost tvrtke. Ako tvrtka posluje stabilno, za vjerovati je da je pouzdan partner za gradnju. Nije loše obratiti pažnju na ovu značajku, kako se ne bi dogodilo više slučajeva kao s ljudima koji su kupili kuću u pulskoj tvrtci. Nekakav poredak bi bio otprilike kako je i dano na tvom linku.
  • Debljina zida: što podrazumjeva "dovoljno"? Recimo da dovoljno znači da kuća ulazi u niskoenergetski razred B. Ovisno o različitim parametrima - lokaciji, orijentaciji, površinama otvora, itd, smještamo kuću u razred s pretpostavljenim vrijednostima godišnje potrošnje. Za ulazak u ovaj razred obično je dovoljan i zid manjeg presjeka. Uostalom, nije izolacija jedini parametar kod odabira sistema kojim se gradi kuća.
__________________
Koliko još, Papa Štrumpf
Papa Štrumpf is offline  
Old 02.09.2015., 16:02   #4116
Quote:
gatito kaže: Pogledaj post
...I koliko to krivajčića...
Samo bih se osvrnuo na ovaj detalj...
Krivajina tvornica je prije par dana izgorjela u velikom požaru, izgorio je pogon montažnih kuća. Oporavak će biti zaista težak.
__________________
Koliko još, Papa Štrumpf
Papa Štrumpf is offline  
Old 02.09.2015., 17:30   #4117
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
koliko sam razumio oni su iz Zavidovića- to je u BiH a hrvatska je u EU ?
kakove veze ima gradnja- proizvodnja montažnih kuća u hrvatskoj, ili ima?
kanjar is offline  
Old 04.09.2015., 08:12   #4118
Question montažna kuća - iskustva

Gledala sam po internetu i ima prekrasnih montažnih kuća... Nagovaram dragoga da gradimo montažnu , ali je jako skeptičan... Jel netko živi duže u montažnoj kući i kakva su Vam iskustva? Pričala sam sa firmama koje grade montažne kuće i svi su puni hvale što je i razumljivo... Ipak najbolja iskustva imaju oni koje žive u njoj...

Može i na PM
VesnaLove is offline  
Old 04.09.2015., 14:20   #4119
Budući da si i pročitala puno mojih postova kontra montažnih kuća, moj odgovor ti je montažne kuće su u redu i proizvodnja može štimati to su solidne energetske kuće. Život me je tjerao na terenski rad i boravak u tipskim barakama obloženim foča pločama ispunama od staklene vune, a kasnije od mineralne vune obložene izvana lamperijom troškovi grijanja su bili minimalni i na - 20 stupnjeva. Prije nismo imali grijalice niti klima uređaje. Dakle i nije to tako loše ali cijena bi trebala biti 250- 300 eura za rohbau plus temeljenje 70-80 eura po m2. Jedina zamjerka je rad konstrukcije dakle pucanje spojeva većinom po vertikalama a manje po horizontalama. Prije su se spojevi spajali pokrivnim lajsnama i ništa nije falilo. Podsjećam te , u Retkovcu i Remetincu postoji naselja sagrađena nakon poplava u Zagrebu 1967 i istekao je svaki mogući rok trajanja, ali traju i dan danas

Zadnje uređivanje kanjar : 04.09.2015. at 14:31.
kanjar is offline  
Old 08.09.2015., 15:14   #4120
Quote:
VesnaLove kaže: Pogledaj post
Gledala sam po internetu i ima prekrasnih montažnih kuća... Nagovaram dragoga da gradimo montažnu , ali je jako skeptičan... Jel netko živi duže u montažnoj kući i kakva su Vam iskustva? Pričala sam sa firmama koje grade montažne kuće i svi su puni hvale što je i razumljivo... Ipak najbolja iskustva imaju oni koje žive u njoj...

Može i na PM
Možeš li napisati koji su razlozi za skepticizam? Što muči dotičnoga
__________________
Koliko još, Papa Štrumpf
Papa Štrumpf is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:38.