Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2004., 20:39   #81
Quote:
Pink Lemon kaže:
HELLO KOLEGE!

evo samo sam se htjela prijavit - da sam prosli tjedan dala zadnji ispit na pravu (pravo drustava) i sad sam NAPOKON gotova!!!!

CESTITAM!!!!!!

kao prvo

zatim veliki :klap:


hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 20:36   #82
Evo sam naisla na jedan zaista dobar site posvecen onima koji studiraju pravo ili to namjeravaju uciniti : http://www.lawnerds.com/

Ako ga pregledate, moci cete imati osjecaj kako se uci na zapadu.

, a dobar je i kao pomoc u pripremanju ispita.

Zalosno je da se moja iskustva od prije par desetlijeca i iskustva onih koji su frisko diplomirali uopce ne razlikuju. Sve kao da je ostalo "zamrznuto" u vremenu.
cicibella is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 00:12   #83
Jako sam za zagrijan za pravo(točnije tio bi postat odvjetnik). Zanima me kako se dolazi do te titule i kakva je plaća???
šunje is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 00:34   #84
Jedno pitanje za vas pravnike ili vas koji ce te to postati.

Koliko se dnevno treba uciti, da bi se pravo zavrsilo u roku, da bi se naucilo za ispit. Mozda ce te sada reci, da zavisi od osobe do osobe, kakvo je raspolozenje profesora, koliko je ispit tezak, ali recite onako, od prilike, 3 sata, 5 sati, 8 sati dnevno i ukljucuje li to subotu i nedjelju?
Vrckava is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 01:30   #85
Quote:
šunje kaže:
Jako sam za zagrijan za pravo(točnije tio bi postat odvjetnik). Zanima me kako se dolazi do te titule i kakva je plaća???
Moraš prvo završit 5 godina faksa čime postaješ mag. prava.

Onda neke dvije godine vježbenik na sudu ili kod odvjetnika.

Pa polaganje pravosudnog (7-8 predmeta s faksa s "cakama" iz prakse.

Onda još neko vrijeme radit kao vježbenik s položenim pravosudnim kod drugog.

I nakon nekih 5 godina od diplome (ako sve ide u redu), možeš otvorit kancelariju i nadat se da će ti doći koja stranka (jer se ne možeš reklamirat).

Plaća je od minusa (jer su neki odvjetnici i zatvorili urede radi gubitaka), do milijuna kuna...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 09:38   #86
Quote:
šunje kaže:
Jako sam za zagrijan za pravo(točnije tio bi postat odvjetnik). Zanima me kako se dolazi do te titule i kakva je plaća???
pet godina pravnog fakulteta,pa pripravnistvo,pa polaganje pravosudnog,pa jos malo ucenja. Znaci ako si bas zapeo za pravo imas sto raditi iducih 8-10 godina.
Place su od 3500 kn - 200 000 kn (toliko je ove godine ima odvjetnik sa najvecim prihodom)

Quote:
Vrckava kaže:
Jedno pitanje za vas pravnike ili vas koji ce te to postati.

Koliko se dnevno treba uciti, da bi se pravo zavrsilo u roku, da bi se naucilo za ispit. Mozda ce te sada reci, da zavisi od osobe do osobe, kakvo je raspolozenje profesora, koliko je ispit tezak, ali recite onako, od prilike, 3 sata, 5 sati, 8 sati dnevno i ukljucuje li to subotu i nedjelju?
Nekome lezi kazneno,pa ga moze lakse nauciti,nekome lezi gradansko pa mu bolje ide.Nekome ide dobro pamcenje,nekome ne ide.
Nema pravila,znao sam za ispite uciti po 3-4 sata dnevno,a isto tako sam znao i po vise od 10 sati dnevno sjediti i uciti.
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 10:09   #87
Quote:
Vrckava kaže:
Jedno pitanje za vas pravnike ili vas koji ce te to postati.

Koliko se dnevno treba uciti, da bi se pravo zavrsilo u roku, da bi se naucilo za ispit. Mozda ce te sada reci, da zavisi od osobe do osobe, kakvo je raspolozenje profesora, koliko je ispit tezak, ali recite onako, od prilike, 3 sata, 5 sati, 8 sati dnevno i ukljucuje li to subotu i nedjelju?
ovisi o ispitu i onom sto ti lakse ide. neke ispite mozes nauciti za 10 dana za neke ti treba 2 mjeseca.
ne mozemo ti sad reci da ako ucis 5 sati dnevno, subotom po 3 da ces zavrsiti u roku, gluposti ucis kad i koliko mozes.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 10:10   #88
Quote:
šunje kaže:
Jako sam za zagrijan za pravo(točnije tio bi postat odvjetnik). Zanima me kako se dolazi do te titule i kakva je plaća???
jesi zagrijan za pravo ili za placu? ako ti kazemo da je placa minimalna, hoces se odluciti za nesto drugo?
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 11:37   #89
Ima li netko ovdje da studira izvanredno na Osječkom pravnom?da ukratko napise ono najbitnije sto bi se trebalo znati...
Venera23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 12:42   #90
sve u svemu mora se učiti kao i na drugim faxovima (možda malo više)!!!
...jedino što me užasno živcira kad moram nešto napamet učiti jer neide nikako drugačije ....u ovom slučaju zakoni...e sad zavisi kako tko traži!!! e.g. naši profesori zahtjevaju sve točno kak piše, što je na neki način logično (to nemožeš improvizirati)!!!
....nismo mi ni prvi ni zadnji koji smo to upisali (neki završili)....samo razmišljaj- ak mogu drugi, mogu i ja!!!
 
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 13:10   #91
Pravo je super što se tiče toga da ti daje jedno jako kvalitetno, svestrano obrazovanje..tj. barem je tako u Zagrebu ali isto tako odnosi profesor - student su grozni i svode se samo na to da ti profesor dokazuje koliko je on pametniji od tebe ...što je kod nekih vrlo upitno..a ne koliko ti zapravo dobro znaš njegov predmet....mislim kod nas u Zg ima 2-3 nastavnika koje cijenim a svi ostali su ljudsko smeće sa puuunooo frustracija
lola24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 13:26   #92
Quote:
lola24 kaže:
kod nas u Zg ima 2-3 nastavnika koje cijenim a svi ostali su ljudsko smeće sa puuunooo frustracija
mislim da je tako svugdje. bahati su preko svake mjere i ponasaju se kao da smo mi tu zbog njih a ne oni zbog nas. nekima je cilj uvjeriti studente koliko malo znaju, ni slucajno se ne bi potrudili nauciti nas nesto. cast iznimkama.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 13:44   #93
Quote:
Vojky kaže:
Moraš prvo završit 5 godina faksa čime postaješ mag. prava.

Onda neke dvije godine vježbenik na sudu ili kod odvjetnika.

Pa polaganje pravosudnog (7-8 predmeta s faksa s "cakama" iz prakse.

Onda još neko vrijeme radit kao vježbenik s položenim pravosudnim kod drugog.

I nakon nekih 5 godina od diplome (ako sve ide u redu), možeš otvorit kancelariju i nadat se da će ti doći koja stranka (jer se ne možeš reklamirat).

Plaća je od minusa (jer su neki odvjetnici i zatvorili urede radi gubitaka), do milijuna kuna...
Ovo gore je uglavnom točno napisano ali bih dodala da nakon zavrsetka faksa (kada se zaposlis kod odvjetnika) trebas raditi najmanje godinu i pol dana da steknes uvjete za polaganje pravosudnog ispita (i na sudu) u privredi (kako ju od milja zovu je rok puno duzi)...

Nakon tri godine neperkidnog rada u Odvjetničkom uredu stjeces pravo na upis u imenik Odvjetnika (besplatan upis) ali mora biti neprekinuta vjezba (inace se placa). Ako radis u Privredi upis u Imenik odvjetnika stjeces tek nakon 5 godina staza u struci i naravno polozenog pravosudnog ispita i isto placas novcani iznos.

To je istina kako Vojko kaze, zakon o odvjetnistvu brani reklamiranje odvjetnicke struke.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 14:07   #94
upis u imenik je besplatan SAMO za odvjetnicke vjezbenike. ostali placaju 5000 €.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 14:30   #95
a kaj sam ja drugo napisala? isto to, samo nisam napisala iznos (da ih ne obeshrabrim u startu ako nisu pripravnici)
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 14:48   #96
Quote:
lara35zg kaže:
zakon o odvjetnistvu brani reklamiranje odvjetnicke struke.
I to je u biti glavna prepreka za mladog odvjetnika.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 17:00   #97
Quote:
Vojky kaže:
I to je u biti glavna prepreka za mladog odvjetnika.
hm, ne znam bas,cak i kad bi se dopustilo reklamiranje,dali bi mladi odvjetnik imao dovoljno novca da se moze reklamirati ?
Cisto sumnjam.
Sto se tice privrede,osoba mora raditi najmanje 4 ili pet godina prije polaganja pravosudnog.
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 17:08   #98
Quote:
morski2 kaže:
hm, ne znam bas,cak i kad bi se dopustilo reklamiranje,dali bi mladi odvjetnik imao dovoljno novca da se moze reklamirati ?
Gledao sam kako to izgleda u Škotskoj - ispred ureda pano, kao onaj gdje restorani izlažu jelovnik, i natpis tipa "Besplatno (valjda na postotak) vas zastupamo u slučaju kršenja vaših radnih prava!".

U nekim državam stave čak i iznose koje su dobili za parnice... Uglavnom, dosta šokovito za naše pojmove, ali mislim da ima smisla - odvjetnik prodaje usluge kao i svatko drugi. Zašto ne bi nudio usluge oglasom?

Hmmm... Staviti ću o ovome posebnu temu...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 17:19   #99
Quote:
morski2 kaže:
hm, ne znam bas,cak i kad bi se dopustilo reklamiranje,dali bi mladi odvjetnik imao dovoljno novca da se moze reklamirati ?
a da li mladi odvjetnik bez ikakvih poznanstava uopce moze raditi?
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 17:24   #100
Quote:
katrin kaže:
a da li mladi odvjetnik bez ikakvih poznanstava uopce moze raditi?
Može, ali će se uvaliti u dugove. Imaš pravo staviti malu obavijest u novine da otvaraš ured, i tablu na vrata. To je sve. Tko će ti doći?

Druga stvar je da ti je prijatelj direktor lokalne komunalne firme i da ti da radiš ovrhe na račune...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.