Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2005., 23:31   #1
hladne noge

imam problem sa hladnim nogam a i svakodnevno mi ne predstavlja neki veliki problem ali kad idem na skijanje sve bude u redu prvi sat dva nakon toga meni su noge toliko hladne da mi se ukoče, točnije prsti na nogama. oblačim mnogo čarapa, veći broj tankih, ili jedne do dvije dedele, ili idem u neki zatvoreni prostor pa skidam pancerice i pušem u noge, trljam ih i onda kad se malo otkoče idem na snijeg ali nakon pola sata opet postaje neizdržljivo. kako se bliži skijanje mene već hvat panika od promrzlih prstiju. imate li koji savjet?
rekli su mi da noge zamotam u novine pa najlon pa onda obučem pancerice, pa da pijem neke tablete za cirkulaciju i sl.
razmišljala sam da kupim one obloge u apoteci koji su u prozirnoj vrećici, i unutra je neka plava želatinasta masa, to se drži inače u zamrzivaču pa kad se udreš ili sl. onda to staviš na bolno mjesto, pa sam mislila da to kupim i držim npr na radijatoru čitavu noć pa stavim u pancerice kad idem skijati ali netko mi je rekao da se to brzo ohladi da opet nije to to.
postoji li neki termofor, topli ulošci i bilo šta slično?
ima li netko kakvu ideju?
__________________
marietta
marietta2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2005., 01:44   #2
Čekaj, ako su ti već svakodnevno hladne noge trebalo bi se nad tim zamisliti, lako za skijanje. Jesu li?

(Možda je već otišla na skijanje. )
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2005., 02:33   #3
to je jedan od razloga zakaj ne podnosim skijanje i duge zimske radosti- hladnoća! živjelo ljeto i obične gaće!

kaj se hladnih nogu tiče, meni je tak odmalena. nekak sam se već navikla, a kad je jako zima, ne izlazim iz toplog. znala sam se zapitat kakav bih ja to beskućnik bila kad se i sva zabundana smrznem već nakon 5 koraka
Nikol Nikol is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2005., 13:48   #4
Cirkulacija

Quote:
marietta2005 kaže:
imam problem sa hladnim nogam a i svakodnevno mi ne predstavlja neki veliki problem ali kad idem na skijanje sve bude u redu prvi sat dva nakon toga meni su noge toliko hladne da mi se ukoče, točnije prsti na nogama. oblačim mnogo čarapa, veći broj tankih, ili jedne do dvije dedele, ili idem u neki zatvoreni prostor pa skidam pancerice i pušem u noge, trljam ih i onda kad se malo otkoče idem na snijeg ali nakon pola sata opet postaje neizdržljivo. kako se bliži skijanje mene već hvat panika od promrzlih prstiju. imate li koji savjet?
rekli su mi da noge zamotam u novine pa najlon pa onda obučem pancerice, pa da pijem neke tablete za cirkulaciju i sl.
razmišljala sam da kupim one obloge u apoteci koji su u prozirnoj vrećici, i unutra je neka plava želatinasta masa, to se drži inače u zamrzivaču pa kad se udreš ili sl. onda to staviš na bolno mjesto, pa sam mislila da to kupim i držim npr na radijatoru čitavu noć pa stavim u pancerice kad idem skijati ali netko mi je rekao da se to brzo ohladi da opet nije to to.
postoji li neki termofor, topli ulošci i bilo šta slično?
ima li netko kakvu ideju?
Pretpostavljam da ti pancerice postaju pre uske za taj broj čarapa i blokiraju protok krvi. Probaj sa jednim parom čarapa......jer skijanje je izvanredna vježba sa cirkulaciju........
None is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2005., 13:04   #5
nisam još išla
inače mi nisu tako hladne noge, nije ni da su tople ali su ok ali kad sam u pancericama na snijegu je katastrofa
ove godine sam kupila dva broja veće pancerice, možda je u tome bila stvar
__________________
marietta
marietta2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2005., 14:02   #6
meni su isto uvijek bila stopala hladna više-manje cijele godine osim ljeti , ali otkad živim 'na kontinentu', tj. otkad sam se sa obale preselila u unutrašnjost, skoro da nemam hladne noge, jer ovdje svugdje
fino griju, svugdje je centralno, temp. 22-23, za mene idealna
ako sam u prostoru gdje je temperatura ispod 22, gotovo - noge mi postanu
hladne, a kad su ti noge hladne - sav si L E D E N

na skijanju: nakon dva sata skijanja, noge mi se smrznu. odem u zatvoreni
grijani prostor, skinem si pancerice i grijem si noge, pojedem nešto, popijem
nešto toplo i vratim se na stazu
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2005., 21:58   #7
Quote:
zvjezdicaiz mora kaže:
meni su isto uvijek bila stopala hladna više-manje cijele godine osim ljeti , ali otkad živim 'na kontinentu', tj. otkad sam se sa obale preselila u unutrašnjost, skoro da nemam hladne noge, jer ovdje svugdje
fino griju, svugdje je centralno, temp. 22-23, za mene idealna
ako sam u prostoru gdje je temperatura ispod 22, gotovo - noge mi postanu
hladne, a kad su ti noge hladne - sav si L E D E N

na skijanju: nakon dva sata skijanja, noge mi se smrznu. odem u zatvoreni
grijani prostor, skinem si pancerice i grijem si noge, pojedem nešto, popijem
nešto toplo i vratim se na stazu
to je vjerovatno jedino riješenje
__________________
marietta
marietta2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2005., 03:17   #8
ekstremiteti su hladni kad ti ej za trup hladno. Točka.
Onda da bi se trup zadržao toplim (zajedno sa svim vitalnim organima), cirkulacija se usporava u ekstrmitetima da bi se energija sačuvala za trup. Vrlo jednostavno.
Dakle, utopli se bolje.

sretno
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2006., 21:52   #9
Quote:
Shoki kaže:
ekstremiteti su hladni kad ti ej za trup hladno. Točka.
Onda da bi se trup zadržao toplim (zajedno sa svim vitalnim organima), cirkulacija se usporava u ekstrmitetima da bi se energija sačuvala za trup. Vrlo jednostavno.
Dakle, utopli se bolje.

sretno
a sta kad se znojis pri skijanju a nozni prsti sante leda ?
imam isti problem : zadnji put su me prsti pri odledjavanju (u autu) toliko pekli da sam sve zvjezdice prebrojala
odmah potom sam si prek neta narucila uloske za pancerice ( opcenito za sve cipele/cizme) koji griju
ima ih razlicitih po funkcionalnosti i cijeni
http://search.ebay.de/search/search....ung&category0=

slijedeci vikend isprobavam pa javim rezultate
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 15:05   #10
Mama mi ima problema sa hladnim nogama, čula je da postoje neke čarape sa bakrom u nitima, pa me zanima gdje bi mogao kupiti takve čarape.
__________________
Sinoć, vraćajući se kući, ušao sam u pogrešno dvorište i udario u drvo koje nemam.
beljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 19:14   #11
jedan ginko na dan i stvar riješena.provjereno! i meni je to isto bilo...
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 13:18   #12
Unhappy Hladne noge

Kopala sam po forumu i nisam nasla nesto posebno o ovoj temi..
Evo...cim je pocelo hladnije vrijeme, cim legnem u krevet noge su mi hladne.Znam da ih se nesmije stavit pod toplu vodu jer bi mi se vene proširile.Prije sam imala praksu da 15 min prije nego sto bi isla lec na kauc ili u krevet trcala na orbitracku da mi kao cirkulacija proradi..bilo bi dobro, al cim bi legla odmah hladno..ne znam sto da radim..Samo mi nemojte rec da kad rodim da ce mi se cirkulacija popravit .jos sam mlada Vi koji imate hladne nogice kako ih uspijete zagrijat??
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 13:31   #13
spavaj u čarapama, onim kratkim sportskim, moraju biti od pamuka, nikakva sintetika nije zdrava, ovako ti noge dišu

ja uopće ne bih mogla zaspati zimi bez čarapa, studene noge bi me držale budnom dosta sati, ali čim obučeš čarape nedugo nakon što legneš ti se baš fino ugriju stopala

isto je dobro, ako imaš vremena, prije spavnja natopiti malo noge u toploj vodi (ne pod slavinu, nego ih držati malo u onoj plastičnoj posudi, ne znam kako to zoveš - kain/maštil), to ti neće smetati venama ako voda nije puno vruća nego onako malo više od temperature tijela jer nogama će i ta temperatura biti ugodna s obzirom da su noge hladnije od ostatka tijela pa im je takva topla voda taman za ih ugrijati, onda kad su se ugrijale dobro ih obriši (ali baš dobro nek skroz budu suhe i između prstića detaljno posuši) i onda hop u čarape pa u krevet, bit će ti baš fino spavati
sminkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 14:03   #14
jedan par čarapa, a ako je potrebno, čak i dva bi trebala riješiti problem
Queef is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 14:28   #15
Quote:
sminkica kaže: Pogledaj post
spavaj u čarapama, onim kratkim sportskim, moraju biti od pamuka, nikakva sintetika nije zdrava, ovako ti noge dišu

ja uopće ne bih mogla zaspati zimi bez čarapa, studene noge bi me držale budnom dosta sati, ali čim obučeš čarape nedugo nakon što legneš ti se baš fino ugriju stopala
isto je dobro, ako imaš vremena, prije spavnja natopiti malo noge u toploj vodi (ne pod slavinu, nego ih držati malo u onoj plastičnoj posudi, ne znam kako to zoveš - kain/maštil), to ti neće smetati venama ako voda nije puno vruća nego onako malo više od temperature tijela jer nogama će i ta temperatura biti ugodna s obzirom da su noge hladnije od ostatka tijela pa im je takva topla voda taman za ih ugrijati, onda kad su se ugrijale dobro ih obriši (ali baš dobro nek skroz budu suhe i između prstića detaljno posuši) i onda hop u čarape pa u krevet, bit će ti baš fino spavati
Dobro za tebe, ja ako legnem s ledenim nogama takve i ostaju bez obzira na čarape.


Za pokretačicu topika: TERMOFOR; TERMOFOR; TERMOFOR
Ali vjerovatno ovisi kojiko je loše stanje cirkulacije kod svake osobe ponaosob, ja recimo imam i mrzle ruke i noge, periferna cirkulacija koma.

Drugo rješenje koje ne zahtjeva ništa osim dobre volje i hrabrost a učinkovito riješava problem hladnih nogu možeš isprobati čim počneš živjeti s nekim.
Dakle potreban je samo muškarac s kojim dijeliš postelju, kada dragi legne a tebi se baš ne da po čarape ili do lavora, samo mu fino, bez upozorenja, prisloniš stopala na topli dio tijela, recimo guzicu....
To isto dobro djeluje, ali to ti može biti rješenje samo par puta dok ti dečko potpuno ne poludi, forsiranje takve alternative dovesti će do sigurnog kraha veze ili barem do odvojenih kreveta....

Dakle sigurna varijanta, bapska ali učinkovita: TERMOFOR.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 14:26   #16
Prije spavanja utopi noge u toplu vodu. To će poboljšat cirkulaciju u nogama, a to da će ti se proširit vene (dugoročno, u negativnom kontekstu) je čista glupost.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 16:33   #17
hvala na savjetima..za pocetak cu pocet noge namakat u toploj vodi.. pa cemo vidit dal ce pomoc...
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 22:17   #18
davanje krvi kod mnogih poboljša perifernu cirkulaciju

https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...&postcount=588

Izgleda da su izbrisali originalni članak o tome pa donosim samo post u kojem se to spominje
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 23:36   #19
Zatezanje potkoljenica (iz JUSŽ-u)

Koncentracija: na mišiće listova
Disanje: usklađeno s pokretom
Broj ponavljanja: 5 puta na svaku stranu
Opis vježbe: Stanite malo razmaknutih nogu. Nožni su prsti usmjereni prema van. Rukama se podbočite o struk.
Izdišući podignite lijevu petu i prebacite težinu tijela na prednji dio stopala lijeve noge, tako da je desna gotovo posve rasterećena. Osjetite pritom zatezanje mišića lista.
Udišući vratite se u sredinu.
Ponovite vježbu 5 puta na jednu i 5 puta na drugu stranu.
Opustite ruke i vratite se u početni položaj.

Dobrobiti vježbe:
Jača mišiće stopala i potkoljenica, razvija osjećaj ravnoteže i svijest o opterećanju stopala i nogu. Djeluje protiv proširenih vena i poboljšava prokrvljenost nogu.

Pa vježbaj
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 00:35   #20
Quote:
PashkoPata'q kaže: Pogledaj post
Zatezanje potkoljenica (iz JUSŽ-u)

Koncentracija: na mišiće listova
Disanje: usklađeno s pokretom
Broj ponavljanja: 5 puta na svaku stranu
Opis vježbe: Stanite malo razmaknutih nogu. Nožni su prsti usmjereni prema van. Rukama se podbočite o struk.
Izdišući podignite lijevu petu i prebacite težinu tijela na prednji dio stopala lijeve noge, tako da je desna gotovo posve rasterećena. Osjetite pritom zatezanje mišića lista.
Udišući vratite se u sredinu.
Ponovite vježbu 5 puta na jednu i 5 puta na drugu stranu.
Opustite ruke i vratite se u početni položaj.

Dobrobiti vježbe:
Jača mišiće stopala i potkoljenica, razvija osjećaj ravnoteže i svijest o opterećanju stopala i nogu. Djeluje protiv proširenih vena i poboljšava prokrvljenost nogu.

Pa vježbaj
oho!!! to mi se sviđa... budem vježbala
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.