Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2012., 12:43   #1
pitanje SSM majstora

Promenili smo staru drvenu stolariju PVC prozorima . Pri vadjenju drvenih prozora ( prema unutra ) nastale su rupe koje sada treba zakrpiti . Planiram da ovo SSM odradim GK plocama , a da rupe koje postoje iznad unutrasnjih roletni ( 10 do 12 cm ) napunim stiroporom .
Moje pitanja su :

a) sta staviti preko stiropora ( ja mislim fasadni lepak sa mrezicom , pa podloga pa gletovanje ) . Da li je to ok?
b) posto na ivicama imamo spoj dve GK ploce ( isti materijali ) tu ne bi stavljao aluminijumsku lajsnu sa mrezicom - nego SAMO aluminujumsku lajsnu , dok bi na spojevima GK i zida stavljao
mrezicu ( razliciti materijali ) - pa preko gletovao . Da li je ovo moje razmisljanje OK ?

Unapred hvala na odgovorima ....
ksale321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 21:09   #2
Quote:
ksale321 kaže: Pogledaj post
Promenili smo staru drvenu stolariju PVC prozorima . Pri vadjenju drvenih prozora ( prema unutra ) nastale su rupe koje sada treba zakrpiti . Planiram da ovo SSM odradim GK plocama , a da rupe koje postoje iznad unutrasnjih roletni ( 10 do 12 cm ) napunim stiroporom .
Moje pitanja su :

a) sta staviti preko stiropora ( ja mislim fasadni lepak sa mrezicom , pa podloga pa gletovanje ) . Da li je to ok?
b) posto na ivicama imamo spoj dve GK ploce ( isti materijali ) tu ne bi stavljao aluminijumsku lajsnu sa mrezicom - nego SAMO aluminujumsku lajsnu , dok bi na spojevima GK i zida stavljao
mrezicu ( razliciti materijali ) - pa preko gletovao . Da li je ovo moje razmisljanje OK ?

Unapred hvala na odgovorima ....
ima bar 10 rasprava na temu ovoga
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 09:52   #3
Razmisli o siporeksu umjesto stiropora. Jeste da je skuplje, ali će ti možda biti lakše kasnije postaviti karnišu za zavjesu.
Ovisi o vrsti i duljini karniše, ako je karniša koja se stavlja na zid, a ne na strop i ako se radi o duljoj karniši, npr. dva prozora + balkonska vrata, tada ćeš morati tiplati i na jednom do dva mjesta iznad prozora, što ćeš bez problema odraditi kod siporeksa, ali ne znam kako će ići sa stiroporom
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 16:14   #4
Quote:
ksale321 kaže: Pogledaj post
Promenili smo staru drvenu stolariju PVC prozorima . Pri vadjenju drvenih prozora ( prema unutra ) nastale su rupe koje sada treba zakrpiti . Planiram da ovo SSM odradim GK plocama , a da rupe koje postoje iznad unutrasnjih roletni ( 10 do 12 cm ) napunim stiroporom .
Moje pitanja su :

a) sta staviti preko stiropora ( ja mislim fasadni lepak sa mrezicom , pa podloga pa gletovanje ) . Da li je to ok?
b) posto na ivicama imamo spoj dve GK ploce ( isti materijali ) tu ne bi stavljao aluminijumsku lajsnu sa mrezicom - nego SAMO aluminujumsku lajsnu , dok bi na spojevima GK i zida stavljao
mrezicu ( razliciti materijali ) - pa preko gletovao . Da li je ovo moje razmisljanje OK ?

Unapred hvala na odgovorima ....
Pitajte na temi Knauf/rigips
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.