Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2006., 15:44   #21
Quote:
tina981 kaže:
ja nosim dijamantni solitaire na lijevoj ruci. kupila sam zarucniku prekrasni prsten od Tiffany-a koji je izgubio...
kad smo isli kupit vjencane prstene ja sam htjela dijamantni, a to u hrvatskoj nije uobicajeno, jer vjencano prstenje moraju biti iste. Tako da sam kupila jedan dijamantni i jedan obicni koji je slican ali ne potpuno isti kao prsten od buduceg. S dijamantnim sam se vec sudbene vjencala, ali taj prsten ne nosim, jer se nisam jos za prave udala... (Ne nosi ni on njegov prsten).
Sad se mislim kako cu ovo iskombinirat... Koji prsten na kojoj ruci, kada, i kako..? Zarucnicki mi je na lijevoj trenutno. Mislim taj prebacit na desnoj ruci s dijamantnim na vjencanju, a udat se s obicnom verom/burmom u crkvi. Mozda je to najbolje rjesenje. Kad sam pokazala dijamantni u hrvatskoj ljudi su me pitala sto je to - da to nije vjencani prsten...
Jos imam vremena za razmisljat.
Ukratko rečeno, htjela si se malo pohvaliti koliko para imaš, ne.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 15:47   #22
koji lik; s tiffani nakitom u more
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 15:59   #23
Quote:
tilla kaže:
koji lik; s tiffani nakitom u more
Valjda ga je u zadnji čas odbacio, prije nego li je i njega povukao na dno.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 16:06   #24
jeeee; tooooliki je dijamant to bio.

ontopik; nemam nikakvih prstenja ni zaručničkih ni vjenčanih.
ali ovo što znam zaručnički ide na desnu, vinčani na livu.
a poslije se oba budu na livoj ruci.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 16:13   #25
Quote:
salvador2 kaže:
Ukratko rečeno, htjela si se malo pohvaliti koliko para imaš, ne.
Ne, samo sam htjela reci kako mi je problematicno mijesat americke tradicije s hrvatskim. Nisam znala prije zaruka da su vjencana prstenja u hrvatskoj ista. Ja sam htjela svoj "bridal set" - solitaire s dijamantnom verom (meni nesto sasvim normalno i uobicajeno, ocito ne tebi), a svekrva mi je rekla da vere moraju bit iste. A sta sad? Da buduci nosi dijamantni? Ne. Pa sam uzela oba dva. Svi sretni.
tina981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 16:14   #26
koja briga što je svekrva rekla; inače u i rvackoj ljudi imaju dijamantno vjenčano prstenje.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 00:06   #27
Zato ja nemam zaručnički pa se ne moram razmišljati di da ga metnem
Floriana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 00:06   #28
Quote:
tina981 kaže:
Ja sam htjela svoj "bridal set" - solitaire s dijamantnom verom (meni nesto sasvim normalno i uobicajeno, ocito ne tebi), a svekrva mi je rekla da vere moraju bit iste. A sta sad? Da buduci nosi dijamantni? Ne. Pa sam uzela oba dva. Svi sretni.
vere ne moraju biti iste, samo moraju izgledati kao da su iz istog kompleta Obicno je zenska ukrasenija malo ili ima dijamant(ice).
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 00:43   #29
Ja zarucnicki prsten nosim na desnom prstenjaku,a misljenja sam da nije bitno gdje se nosi vec sta on simbolizira...
ayrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 08:52   #30
Zarucnicki se nosi na desnoj ruci..a vjencani na lijevoj..ne znam, pricala mi baka zasto je to tako..ali mi je kroz jedno uho uslo, a kroz drugo izaslo
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 09:02   #31
ja svoj zaručnički, kao i vjenčani, nosim u jednoj kutijici koja je tako dobro pospremljena na sigurno prije nekoliko godina da je ne mogu pronaći
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 09:56   #32
Zaručnički na desnoj, a vjenčani ću na lijevoj...
Što se tiče istih vjenčanih prstena, ne moraju biti - ženski može biti s briljantima (osim ako nisi praznovjerna - kažu da nije dobro prekidati vjenčani krug dijamantima i sl.. - u što ja ne vjerujem - jer nisam prazonvjerna). Mi smo se nakon puno razmišljanja ipak odlučili za iste, bez briljanata, što opet napominjem-nema nikakve veze sa gore navedenim.
E, da, kod par novopečenih mladenaca sam vidjela da oboje imaju briljante i to mi je užasno (muškarac mi odmah izgleda ko gay i užasno je seljački - no tko voli, nek izvoli)
Marta2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 13:03   #33
ako stavis 5 briljantica po njemu ne prekidas krug nego ga stvaras :
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 13:04   #34
i to briljantno dobar krug
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 13:23   #35
briljantno dobar, da
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 16:26   #36
Quote:
Desirée kaže:
briljantno dobar, da
:klap: strašne ste istina!!!!
Marta2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 16:50   #37
Smile Zaručnički prsten - na kojoj ruci?

Na kojoj ruci i na kojem prstu?
 
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 17:15   #38
na desnoj ruci,na prstu do malog prsta (kak se vec zove )
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 21:13   #39
Na desnoj ruci na prstenjaku. A objašnjenja i rasprave su ti mislim pod temom vjenčano prstenje
Marta2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 10:21   #40
a ja mislila da burma ide na desnu ruku pa sam onda zaručnički prebacila na lijevu
ispravite me ako griješim, al na venčanju dajete jedno drugom desnu ruku i na nju se stavlja burma što znači da ti taj prst mora biti slobodan.
ispravite me ako griješim
diksx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:24.