Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2005., 16:12   #1
Auto (i ostali prijevoz) za vjenčanje

Frendica mi se udala ovaj vikend, inače žive dosta skromno, u dvorištu punom krša, trošnoj kući i tak...ali nije im ni palo na pamet srediti nešto na imanju da bi lijepo izgledalo a sumnjam da imaju i financijska sredstva za neke veće podhvate. I sad za svatove unajmili ogromnu bijelu limuzinu s xy vrata, skupa kič vjenčanica, kao sve na nivou....
Ništa ja ne zamjeram, ni u ludilu nisam ljubomorna ni ništa slično ali pošto nemaju love nisu li limuzina i slična sranja malo bezveze? Da li su htjeli nekome nešto dokazati pa da se vidi moć i prestiž ( kojeg baš i nemaju) ili šta? Ne znam, sumnjam da ću i ja za svoje svatove imati baš jako puno love ali kako god ne bi unajmila limuzinu, mislim da je dovaljan neki malo bolji auto ( da baš ne bude yugo ) da imam milijune na računu to bi bila druga priča

Možda imam krivo i nerealna sam ali jednostavno mi je to baš bilo glupo u tim svatovima.

Jeste li i vi unajmljivali limuzine?
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2005., 16:17   #2
Re: unajmiti limuzinu?

Quote:
dobardan kaže:

Jeste li i vi unajmljivali limuzine?
nismo, mi smo zvali taxi
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 14:28   #3
Neki ljudi se zele osjecati bogato makar na jedan dan a i zasto ne na dan vjencanja, kako se ono kaze ne zeni/udaje se covjek svaki dan.

Inace mi smo unajmili Titov auto sa soferom za nase vjencanje.
 
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 15:38   #4
Mi cemo se najvjerojatnije voziti u nasem malom seicentu. I bas bu nam super. Doduse, aranzman ce trebati na krov jer na haubu ne stane, ali Boze moj...

Ja opcenito ne volim limuzine, ali sta sad, tu se sad moze raspravljati zasto ljudi rade velike svadbe a za njih dizu kredite, ali to je vec prosao topic.

100 ljudi 100 cudi
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 15:39   #5
mi nemamo milijune ali smo unajmili limuzinu

onu koja izgleda kao iz 40-tih godina - oboje volimo taj period

limuzina nam je bila praktichna jer:

1. ja i moji roditelji i djeverushe smo stale u nju na putu za crkvu
2. nakon vjenchanja muzh i ja i moji roditelji smo imali prevoz do fotografa pa onda do restorana
3. nakon svega limuzina nas je pokupila i odvezla u hotel
4. nismo nikoga morali malterirati da nas vozi i da zato ne smije popiti na vecheri - svi su bili gosti - sve usluge smo platili profesionalce za to jer smo goste htjeli ugostiti a ne zaposliti
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 15:55   #6
možda im je ta limuzina bila poklon od nekoga?
Nemoj ih odmah napadati
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 16:57   #7
ma ko ih napada, pa nisam im nikaj rekla, samo malo ovak raspravljamo
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 17:26   #8
Quote:
Neki ljudi se zele osjecati bogato makar na jedan dan
Vjerojatno ovako. I zasto ne? tako dugo dok nije iz mog dzepa. Oni su mozda odlucili ne imati novu ves masinu ali na jedan dan biti carevi i neka im. Ja bih uzeo ves masinu ali to ne znaci da morjau svi
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2005., 09:26   #9
Kum me je vozio u sestrinoj Alfi. Ja sam inzistirao da me vozi u svojoj Corsi ili u mojem Golfu trici no nije htjeo već je posudio sestrinu Alfu. Limuzina? He,he... može si je priuštiti netko u ZG no da sam je naručio da dođe po mene 70km, pa još 40km do mladenke i vrati se nazad ne bi se isplatilo. Tim više što je suprugina kuća preko puta crkve. Ako netko voli super, nek izvoli no mislim da si u pravu u onome što si u uvodnom postu napisala između redaka.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2005., 09:44   #10
meni su opcenito glupi pirevi od 150 + ljudi, a pogotovo jos ako ih rade ljudi koji zbog toga ulaze u kredite, zajmove itd...
ma cak i da imam dosta para nebi to radio.
za te pare si kupe kuhinju i auto.....
ma ja mislim da je to ustvari samo stvar preserancije, da se jos mjesec dana prica o piru okolo
WENZE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2005., 11:56   #11
Može se reći puno toga za i protiv velikog broja gostiju. Evo bit ću konkretan i otvoren. Mi smo imali 250 ljudi i kompletni svatovi za taj broj ljudi koštali su nas svega 27000kn. K tome je još omjer s moje i suprugine strane u gostima bio 1:5 tako da ne vidim što sam to strašno potrošio. Doduše puno je živaca pojela organizacija i otišlo je dosta vremena na sve, u ničemu nije pretjerivano inisu rađena neka čudesa. Opet, svi ljudi koji su bili u svatovima kažu da već dugo nisu bili u tako veselim i dobrim svatovima, i to ne govore nama nego to čujemo sa strane. Što se "dobiti" tiče, ne računajući poklone čiste "kuverte" su bile gotovo dvostruko "teže" od troška svatova i to nas je apsolutno iznenadilo jer smo očekivali samo da možemo pokriti financijski fotkanje i glazbu. Sve je relativno... tako i broj ljudi, i limuzina, i avion, i vjenčanje na dnu mora...
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 01:24   #12
Čisti neukus.
 
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 01:28   #13
Nije ni malo ljepo od tebe da pricas tako o svojoj frendice,te da ima krsa ispred dvorista a unajmila je veliku limuzinu. Ipak je to njena stvar hoce li je imati ili ne, ti kao prava frendica trebala bi se veseliti za nju a ne blatiti je. Mozda joj je uvijek zelja bila da se za vjenacanje vozi u limuzini....Sve mi se cini da si ti ljubomorna na tu svoju frendicu ..


Ja sam se isto vozila u velikoj bijeloj limuzini, to mi je nekako uvijek bio san kad se budem udavala da se vozim u njoj.
Imali smo srecu jer smopoznavali toga tipa koji iznajmljuje limuzine pa smo dobili malo jeftinije..
Arianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 01:31   #14
Koliko ljudi, toliko ideja o tome kako bi vjenčanje trebalo izgledati. Ako nekoga veseli limuzina, zašto ne? Ako netko hoće 10 najdražih ljudi na vjenčanju a netko drugi 250 opet dobro. Vjenčanje bi trebalo bit posebni događaj, zašto ga ne napravit onako kako ga zamisliš u svojoj glavi.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 02:15   #15
Quote:
arianne kaže:
Nije ni malo ljepo od tebe da pricas tako o svojoj frendice,te da ima krsa ispred dvorista a unajmila je veliku limuzinu. Ipak je to njena stvar hoce li je imati ili ne, ti kao prava frendica trebala bi se veseliti za nju a ne blatiti je. Mozda joj je uvijek zelja bila da se za vjenacanje vozi u limuzini....Sve mi se cini da si ti ljubomorna na tu svoju frendicu ..


Ja sam se isto vozila u velikoj bijeloj limuzini, to mi je nekako uvijek bio san kad se budem udavala da se vozim u njoj.
Imali smo srecu jer smopoznavali toga tipa koji iznajmljuje limuzine pa smo dobili malo jeftinije..
znala sam da će biti i ovakvih koji će se javiti nikog ja ne blatim i nisam napisala ništa šta nisam i njoj rekla u facu,znamo se od uvijek tak da to isključi. Ne vidim zašto bi bila ljubomorna na nju a i općenito nisam takva. Samo sam pokrenula ovu temu jel ne razumijem zašto na vjenčanje trošiti toliki novac,ajde još na samu proslavu ali baš na nepotrebne stvari....Radije za te novce kupiti nešto korisno, kad već nije u najboljoj financijskoj situaciji.
Naravno da se veselim zbog nje ali kakve to sad k vragu ima veze s temom??

No dobro i sama si napisala da si imala limuzinu pa zaključujem da si se osjećala prozvanom, al moralne prodike ne trebaju nikome....
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 14:26   #16
Quote:
bbsan kaže:
Koliko ljudi, toliko ideja o tome kako bi vjenčanje trebalo izgledati. Ako nekoga veseli limuzina, zašto ne? Ako netko hoće 10 najdražih ljudi na vjenčanju a netko drugi 250 opet dobro. Vjenčanje bi trebalo bit posebni događaj, zašto ga ne napravit onako kako ga zamisliš u svojoj glavi.
live and let live
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 16:19   #17
Quote:
dobardan kaže:
znala sam da će biti i ovakvih koji će se javiti nikog ja ne blatim i nisam napisala ništa šta nisam i njoj rekla u facu,znamo se od uvijek tak da to isključi. Ne vidim zašto bi bila ljubomorna na nju a i općenito nisam takva. Samo sam pokrenula ovu temu jel ne razumijem zašto na vjenčanje trošiti toliki novac,ajde još na samu proslavu ali baš na nepotrebne stvari....Radije za te novce kupiti nešto korisno, kad već nije u najboljoj financijskoj situaciji.
Naravno da se veselim zbog nje ali kakve to sad k vragu ima veze s temom??

No dobro i sama si napisala da si imala limuzinu pa zaključujem da si se osjećala prozvanom, al moralne prodike ne trebaju nikome....
ma ja kužim kaj si htjela reći.
to mogu poistovjetiti sa onima koji dižu kredite ?! da bi svadbu radili.
to za mene nije baš normalno, pa si vi mislite.
svak prema svojim mogućnostima...
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 16:26   #18
Quote:
chiquita kaže:
svak prema svojim mogućnostima...
upravo je u ovom kvaka, svak se zeli predstaviti kao osoba sa vise mogucnosti nego sto zapravo ima, pogotovo na dan vjencanja!
na kraju, dizu se krediti da bi se predstavio mladi par sa velikim mogucnostima
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 16:35   #19
Quote:
margarita kaže:
4. nismo nikoga morali malterirati da nas vozi i da zato ne smije popiti na vecheri
Kum nam je strogi antialkoholičar, i ponudio se da bi nas vozio, pa zato nije bila limuzina. Inače se slažem, treba goste zabavljati a ne zapošljavati.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 16:40   #20
Quote:
dobardan kaže:
Da li su htjeli nekome nešto dokazati pa da se vidi moć i prestiž ( kojeg baš i nemaju) ili šta?
Naše vjenčanje je bilo dosta skupo, a mogli smo lovu upotrijebiti za druge svrhe. Nije to nikakvo po- ili dokazivanje, već nam je bilo gušt. Cijeli dan su nas profesionalci mazili i pazili (slično kao kod margarite), i to je baš lijepo. Uhvatim li se u pomisli da je to loše utrošen novac, samo pomislim što sam dobio za to, i više mi nije žao
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.