Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2011., 01:29   #1701
Ne brinite se, vratit će se to, jučer su nam bili nestali bodovi prema prosjeku, al' su se vratili...
__________________
Neprijateljima treba neprekidno opraštati, jer je upravo to ono što ih najviše ljuti.
lampy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 01:31   #1702
e da.kad se tanom treba potvrdit faks il sta vec? -.-
nes pise da treba potvrdit i ove sve kaj smo stavili na listu,al meni nigdje ne pise za taj tan.nis ne kuzim u vezi njega pa ak neko moze objasnit..
Barb_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 01:44   #1703
ma debilizam žešći.
koji kurac izvode ???
sutra počinju rang liste oni nam brišu matematiku?!
tužit ću državu,majke mi mile!!!!
lolly11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 01:44   #1704
Quote:
Barb_x kaže: Pogledaj post
e da.kad se tanom treba potvrdit faks il sta vec? -.-
nes pise da treba potvrdit i ove sve kaj smo stavili na listu,al meni nigdje ne pise za taj tan.nis ne kuzim u vezi njega pa ak neko moze objasnit..
pa tan si trebala dobiti u poruci na mobitelu.. ja još uvijek čuvam tu poruku iako sam si tan zapisala na ormar xd da, tan ti sada treba ne samo da potvrdiš faks, nego i ako sada želiš obrisati neki studij koji si stavila na listu (npr ako ga želiš zamijenit s nekim drugim...). ugl dosta ti je bitan tan :/
__________________
*You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.*
Ronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 01:46   #1705
Quote:
Ronjaa kaže: Pogledaj post
pa tan si trebala dobiti u poruci na mobitelu.. ja još uvijek čuvam tu poruku iako sam si tan zapisala na ormar xd da, tan ti sada treba ne samo da potvrdiš faks, nego i ako sada želiš obrisati neki studij koji si stavila na listu (npr ako ga želiš zamijenit s nekim drugim...). ugl dosta ti je bitan tan :/
ma imam ja tan samo neznam kaj njime trebamo potvrdit?
samo fakultet za koji smo se odlucili,znaci na koji odlucimo ic..il moramo sve potvrdit..nije me nigdje trazilo tan pa pitam
Barb_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 01:49   #1706
Quote:
Barb_x kaže: Pogledaj post
ma imam ja tan samo neznam kaj njime trebamo potvrdit?
samo fakultet za koji smo se odlucili,znaci na koji odlucimo ic..il moramo sve potvrdit..nije me nigdje trazilo tan pa pitam
aha, ja sam već mislila da si kao moja jedna frendica izgubila tan xD
meni je do sad samo trebao za mijenjanje liste, ali mislim da će trebat i za potvrdit listu i potvrdit upad
__________________
*You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.*
Ronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 01:53   #1707
Quote:
Ronjaa kaže: Pogledaj post
aha, ja sam već mislila da si kao moja jedna frendica izgubila tan xD
meni je do sad samo trebao za mijenjanje liste, ali mislim da će trebat i za potvrdit listu i potvrdit upad
aha.ja nisam nis listu dirala zadnja 2mj tak da xD oke thx
jer sam procitala u brosuri da trebamo potvrdit sve ovo kaj iamo pod odabrani stud.programi
Barb_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 01:53   #1708
Quote:
Ronjaa kaže: Pogledaj post
aha, ja sam već mislila da si kao moja jedna frendica izgubila tan xD
meni je do sad samo trebao za mijenjanje liste, ali mislim da će trebat i za potvrdit listu i potvrdit upad
Gdje upisujes TAN kad mijenjas prioritete, ja pokusavam dodati novi studijski program na listu ali ne uspijeva
Gabxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 01:56   #1709
Quote:
Gabxy kaže: Pogledaj post
Gdje upisujes TAN kad mijenjas prioritete, ja pokusavam dodati novi studijski program na listu ali ne uspijeva
tan upisujes kad hoces obrisati neki studij...
a ako ne možeš dodati postoji neki razlog za to..
ili su za taj fakultet istekle prijave (npr ako je imao prijemni ili ako je trebalo nešto poslati do određenog datuma) ili imaš već prijavljenih 10 studija pa moraš neki maknuti da bi mogla dodati novi....
__________________
*You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.*
Ronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 02:10   #1710
Quote:
Ronjaa kaže: Pogledaj post
tan upisujes kad hoces obrisati neki studij...
a ako ne možeš dodati postoji neki razlog za to..
ili su za taj fakultet istekle prijave (npr ako je imao prijemni ili ako je trebalo nešto poslati do određenog datuma) ili imaš već prijavljenih 10 studija pa moraš neki maknuti da bi mogla dodati novi....
Mogu ih brisat, ne upisujem Tan ni nista, samo kliknem - izbrisi, ali nemogu dodat nijedan novi, koji nije imao raniji rok prijave ni prijemni, nista, a imam 9 prijavljenih, neznam sto
Gabxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 02:19   #1711
Quote:
Gabxy kaže: Pogledaj post
Mogu ih brisat, ne upisujem Tan ni nista, samo kliknem - izbrisi, ali nemogu dodat nijedan novi, koji nije imao raniji rok prijave ni prijemni, nista, a imam 9 prijavljenih, neznam sto
pojma nemam.. probaj obrisat neki koji je imao prijemni, mozda meni zbog tog trazi tan jer meni su svi fakulteti imali prijemni xD probaj prijavit neki smjer koji nije tražio niti jedan izborni predmet na maturi i nije imao prijemni...
__________________
*You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.*
Ronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 02:34   #1712
lampy hvala

ajde kad dobijete ove ogledne liste, javite koji je minimalni broj bodova s kojim se može upasti na smjer medicinsko laboratorijske dijagnostike

Zadnje uređivanje Alpagueur : 30.06.2011. at 08:49. Reason: Spajanje postova
ivana_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 15:30   #1713
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Aha, to nisam znao

Ne izvode. Provjereno.
Ako pronađeš vremena, pročitaj ovaj članak. Primjetit ćeš da se u jednom odlomku spominje kako više medicinske sestre izvode ultrazvučnu pretragu srca. Pisanje dijagnoza dakako ostaje liječnikov posao.
Ali ne znam, možda se u zadnjih nekoliko tjedana, otkako nisam bio tamo, nešto i promijenilo.

http://www.jutarnji.hr/reporter-juta.../?pageNumber=3
zamišljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 16:11   #1714
Quote:
zamišljen kaže: Pogledaj post
Ako pronađeš vremena, pročitaj ovaj članak. Primjetit ćeš da se u jednom odlomku spominje kako više medicinske sestre izvode ultrazvučnu pretragu srca. Pisanje dijagnoza dakako ostaje liječnikov posao.
Ali ne znam, možda se u zadnjih nekoliko tjedana, otkako nisam bio tamo, nešto i promijenilo.

http://www.jutarnji.hr/reporter-juta.../?pageNumber=3
Našao sam vremena i pročitao

Ne znam, ja sam na tom odjelu bio u prosincu 2009. i niti sam vidio, niti čuo za takav slučaj. Makar, i kad se RTG snimka radi, tehničar ili sestra naštima pacijenta ispred filma i "okine". S te strane je to samo uzimanje UZV zapisa.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 16:39   #1715
imam pitanje za one koji već studiraju na zvu ako upišem radiologiju, htjela bih si pronaći i neki posao pa usput raditi.dal ću moći uskladiti obveze s faksa s tim nekim poslom?
Ni na is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 16:43   #1716
e bok svima! da li netko zna, jel 537,7 bodova, dovoljno dobar rezultat da se upadne redovno? hvala
__________________
Love doesn't grow on the trees like apples in Eden - it's something you have to make and you must use your imagination to make it too, just like anything else. It's all work, work.
ana_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 16:48   #1717
koje gluposti,ako vise sestre to tamo rade trebali bi letit otkazi.
Jedino doktor moze obavit uzv(ultrazvuk) srca i donjet dijagnozu,sve sto visa med.sestra moze radit jest da obrise pacijentu kremu s prsa nakon pregleda.
Uostalom pogledajte dijelokrug rada med.sestre u bolnici.
Za uzv treba proci usavršavanje,tesko da ce netko samo preko prakse svladat,prije ce sestra mjenjat doktora kod traheotomije/CVK-a ili defibrilacije.
__________________
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today."-J.D.
Eoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 21:09   #1718
Quote:
l'avidité kaže: Pogledaj post
ali ti si upisala kao izvanredni izvan sustava državne mature jelda? ti nam trenutačno nisi konkurencija? jeeeldaaa?
plašiš me.
Hehe, nisam konkurencija.. ja sam izvanredni student van svih propisa i zakona nemojte se opterecivati sa tim bodovima, bit ce nam te tri godine vecih briga nego bodovi.
simonesimons is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 11:07   #1719
Quote:
Eoin kaže: Pogledaj post
koje gluposti,ako vise sestre to tamo rade trebali bi letit otkazi.
Jedino doktor moze obavit uzv(ultrazvuk) srca i donjet dijagnozu,sve sto visa med.sestra moze radit jest da obrise pacijentu kremu s prsa nakon pregleda.
Uostalom pogledajte dijelokrug rada med.sestre u bolnici.
Za uzv treba proci usavršavanje,tesko da ce netko samo preko prakse svladat,prije ce sestra mjenjat doktora kod traheotomije/CVK-a ili defibrilacije.
ne mogu rec tocno za uzv srca jer nisam vidio...ali isto je s intravenoznom terapijom,medikamentoznom terapijom... i jos tisucu stvari koje bi trebao doktor radit, a na odredenim odjelima izvodi sestra...sto zbog hitnosti slucaja, sto zbog tog sto nema doktora i sl.
sve sto govorite stoji teoretski, ali je u praksi malo drugacije...
hondastreet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 13:10   #1720
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Našao sam vremena i pročitao

Ne znam, ja sam na tom odjelu bio u prosincu 2009. i niti sam vidio, niti čuo za takav slučaj. Makar, i kad se RTG snimka radi, tehničar ili sestra naštima pacijenta ispred filma i "okine". S te strane je to samo uzimanje UZV zapisa.
Ja sam gore izgleda bio malo više Pa znam iz prve rke (ah, ti domjenci četvrtkom ).
Naime, sestre također izvode UZV
Naravno, uz prisustvo liječnika. Također, sudjeluju i u postavljanju dijagnoze (ili, ako baš hoćeš - u opisu stanja). To posebno vrijedi za one iskusnije i one koje prolaze i dodatne edukacije na tom polju.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:06.