Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2012., 16:46   #1921
Cijena stiropor fasade

Da li cijena za ruke od 80 kn/m2 za stiropor fasadu 10 cm konkurentna na području Zagrebačke županije (uključena skela)? Ili se može naći povoljnije? Koliko bi se moglo naći najpovoljnije? Unaprijed hvala!
Miroslav197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 17:11   #1922
Netko tko se ozbiljno bavi fasadama sigurno ne ide ispod te cijene ,čak i 80 kn za jednog obrtnika je malo.Ali ako planiraš naći nekoga da ti radi ispod te cijene ,dobro se pazi,mogao bi lako biti FUŠ i onda udri po majstorima.Često se desi da su jeftini majstori na kraju najskuplji.poz
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 23:09   #1923
Quote:
toni7 kaže: Pogledaj post
Netko tko se ozbiljno bavi fasadama sigurno ne ide ispod te cijene ,čak i 80 kn za jednog obrtnika je malo.Ali ako planiraš naći nekoga da ti radi ispod te cijene ,dobro se pazi,mogao bi lako biti FUŠ i onda udri po majstorima.Često se desi da su jeftini majstori na kraju najskuplji.poz
evo ja sad čitam i čudim se...
ja bi ovdi mogao komotno otpustit sve kooperante i počet uzimat kontinentalce kao kooperante i još dobro zaradit

kako ti se isplati radit za 80 kn ?
jesi skelu našao na ulici ?
ja samo skelu platim 14 kuna
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 18:34   #1924
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
evo ja sad čitam i čudim se...
ja bi ovdi mogao komotno otpustit sve kooperante i počet uzimat kontinentalce kao kooperante i još dobro zaradit

kako ti se isplati radit za 80 kn ?
jesi skelu našao na ulici ?
ja samo skelu platim 14 kuna
Krivo si razumio moj post,rekao sam da ni jedan obrtnik ne ide za 80 kn a fušere može naći čak ispod te cijene.Ne bih htio da bude reklama ali nikome i nikad nisam radio ispod 85 kn.Istina da se sve manje fasada može dobiti upravo radi tih što su spustili cijenu do granice rentabilnosti ali ja svoju granicu znam ili radije ne radim.
Što se skele tiče ,ja ju plaćam 20 kn(sve uključeno)
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 20:42   #1925
Quote:
toni7 kaže: Pogledaj post
Krivo si razumio moj post,rekao sam da ni jedan obrtnik ne ide za 80 kn a fušere može naći čak ispod te cijene.Ne bih htio da bude reklama ali nikome i nikad nisam radio ispod 85 kn.Istina da se sve manje fasada može dobiti upravo radi tih što su spustili cijenu do granice rentabilnosti ali ja svoju granicu znam ili radije ne radim.
Što se skele tiče ,ja ju plaćam 20 kn(sve uključeno)
ma šta se skele tiće ja ću sad vjerojatno kupit svoju jer mi obično stoji po 3-4 mjeseca pa me onda dođe ko i polovna
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 17:42   #1926
Pozdrav. Kada se radi fasada jasno mi je da prvi red pocinje s cijelom tablom stiropora, drugi sa polovnom ali me zanima mora li biti preklopa na rubovima kuce. Znaci moram li svaki drugi red 'produziti preko ruba kuce' (znaci ako sam poceo prvi red ravno sa zidom onda sa druge strane zida idem ravno sa ovim prvim stiroporom, dok bi u drugom redu sa prve strane zida prioduzio za debljinu stiropora pa bi s druge strane tabla dosla do te 'polovinke' iz drugog reda prve strane. Pitanje je jednostavno ali kad je rijecima komplicirano za objasniti, nadam se da ste shvatili

I još jedno pitanje, kada se radi sa debljim stiroporima (a vani se baš i ne radi sa 5 cm) ima li nekkave razlike u poslu? Hvala
antebilic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 17:44   #1927
Pozdrav. Kada se radi fasada jasno mi je da prvi red pocinje s cijelom tablom stiropora, drugi sa polovnom ali me zanima mora li biti preklopa na rubovima kuce. Znaci moram li svaki drugi red 'produziti preko ruba kuce' (znaci ako sam poceo prvi red ravno sa zidom onda sa druge strane zida idem ravno sa ovim prvim stiroporom, dok bi u drugom redu sa prve strane zida prioduzio za debljinu stiropora pa bi s druge strane tabla dosla do te 'polovinke' iz drugog reda prve strane. Pitanje je jednostavno ali kad je rijecima komplicirano za objasniti, nadam se da ste shvatili

I još jedno pitanje, kada se radi sa debljim stiroporima (a vani se baš i ne radi sa 5 cm) ima li nekkave razlike u poslu? Hvala
antebilic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 18:19   #1928
a zakaj o stiropor fasadama postoje dva posta ,a kad se neko zalijepi sa pitanjem tehničke prirode ala , škrinje ,hladnjaci , klime onda admin to briše i stavja sve na jedan post . Nisu bitne razlike, bitno je da prema svima budemo realni koliko je to moguće , a moguće je .
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 19:28   #1929
Quote:
antebilic kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Kada se radi fasada jasno mi je da prvi red pocinje s cijelom tablom stiropora, drugi sa polovnom ali me zanima mora li biti preklopa na rubovima kuce. Znaci moram li svaki drugi red 'produziti preko ruba kuce' (znaci ako sam poceo prvi red ravno sa zidom onda sa druge strane zida idem ravno sa ovim prvim stiroporom, dok bi u drugom redu sa prve strane zida prioduzio za debljinu stiropora pa bi s druge strane tabla dosla do te 'polovinke' iz drugog reda prve strane. Pitanje je jednostavno ali kad je rijecima komplicirano za objasniti, nadam se da ste shvatili

I još jedno pitanje, kada se radi sa debljim stiroporima (a vani se baš i ne radi sa 5 cm) ima li nekkave razlike u poslu? Hvala
morao bi, jer je tako kut objekta puno čvršći nego da ne radiš preklop, manje su šanse za pukotine, te za pojavu crta kasnie.

Cijena ako nisu prevelike razlike u debljini se ne mijenja previše, bar ne kod mene, od 5-10 cm je isto. A sad..ako će netko nešto od 15-20 cm..onda je malo drugačije, ne znatno ali...
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 09:09   #1930
Ima puno malo informacija o ovom lepku na Henkel web sajtova. Na neki od njih on ne postoji. Ima li neko od vama iskustvo s njim? Pricam o Ceresit Thermo Universal. Tehnicki podaci: http://www.ceresit.co.rs/lifleti/Thermouniversal.pdf
TheManMKD is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 22:07   #1931
Quote:
TheManMKD kaže: Pogledaj post
Ima puno malo informacija o ovom lepku na Henkel web sajtova. Na neki od njih on ne postoji. Ima li neko od vama iskustvo s njim? Pricam o Ceresit Thermo Universal. Tehnicki podaci: http://www.ceresit.co.rs/lifleti/Thermouniversal.pdf
e da.... ja trebam uskoro raditi sebi fasadu i mislio sa ceresitom, valjali on ista... u obzir su mi dolazili jos JUB i slovanska....hmm Cinkarna, mislim da se tako zove. Sta uzeti???
manixman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 14:55   #1932
Quote:
antebilic kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Kada se radi fasada jasno mi je da prvi red pocinje s cijelom tablom stiropora, drugi sa polovnom ali me zanima mora li biti preklopa na rubovima kuce. Znaci moram li svaki drugi red 'produziti preko ruba kuce' (znaci ako sam poceo prvi red ravno sa zidom onda sa druge strane zida idem ravno sa ovim prvim stiroporom, dok bi u drugom redu sa prve strane zida prioduzio za debljinu stiropora pa bi s druge strane tabla dosla do te 'polovinke' iz drugog reda prve strane. Pitanje je jednostavno ali kad je rijecima komplicirano za objasniti, nadam se da ste shvatili

I još jedno pitanje, kada se radi sa debljim stiroporima (a vani se baš i ne radi sa 5 cm) ima li nekkave razlike u poslu? Hvala
treba ici cika-caka na uglu kuce. imas na netu lijepe upute, na stranicama proizvodjaca.

kda je stiropor deblji, meni je najveci problem bio rezanje stiropora (rucnom pilom) i to sto je ploca malo teza.. ostalo je sve isto...
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 17:07   #1933
Ovih danas gledao sam malo fasade novoizgrađenih kuća u novom naselju i na 9 od 10 fasada vidio sam pogotovo kad svjetlost pada na kuću pod određenim kutom neravnine na fasadi. Zašto se to događa i u čemu je problem? Pouzdano znam da se na kućama i na fasadi nije štedjelo, kao i da su ih radile poznate firme?!
law_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 17:17   #1934
poznate firme vise fusaju nego mali fus majstori
majstor za sve is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 17:19   #1935
poznate firme vise fusaju nego mali fus majstori prodaje ih samo reklama
majstor za sve is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 20:13   #1936
Quote:
law_os kaže: Pogledaj post
Ovih danas gledao sam malo fasade novoizgrađenih kuća u novom naselju i na 9 od 10 fasada vidio sam pogotovo kad svjetlost pada na kuću pod određenim kutom neravnine na fasadi. Zašto se to događa i u čemu je problem? Pouzdano znam da se na kućama i na fasadi nije štedjelo, kao i da su ih radile poznate firme?!
Ako imaš na kući zidove da ih sunce može tući iskosa pod određenim kutom ,budi siguran da će i tvoja fasada izgledati otprilike tako.Zid ti se čini savršen sve dok ga sunce iskosa ne udari.Zašto moleri poslje gletanja stave lampu iskosa pa onda šmirglaju da bi dobili što bolji zid.Stavi iskosa kraj stakla lampu pa će ti se činiti da je staklo valovito.Uglavnom,ako je fasada dobro osrađena ,tih pola sata dok sunce tuče iskosa nebi trebalo biti problem
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 01:45   #1937
120 m2 stiropor 8cm+fasada, treba mi najbolji ponuđač na području Osijeka i okolice. Netko ideju?
President is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 08:47   #1938
Quote:
President kaže: Pogledaj post
120 m2 stiropor 8cm+fasada, treba mi najbolji ponuđač na području Osijeka i okolice. Netko ideju?
Interesira me samo materijal.
President is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 11:02   #1939
dajte malo komentirajte cijene materijala za fasadu 10cm,
evo cijene/m2 2 ponuđača šta sam ja uspio skupiti:

ALU OSNOVNA LETVA 100mm 2,5/1 M 0
4,22 4,00
ARMATURNA MREŽICA 160g M2 0
5,8 4,00
EPS ljepilna malta 20/1 KG 0
22,21 21,00
EPS-F W0 10cm M2 0
19,69 33,00
OKAPNI PROFIL 100mm 2,5/1 M 0
1,62
PVC KUTNIK S MREŽICOM 2,5/1 M 0
1,37 5,00
PVC TIPLA 160mm 100/1 KOM 0
8,08 2,00
ŠPALETNI PROFIL 100mm 2,5/1 M 0
2,64
GRUND 18/1 razred I. - IV. KOM 0
3,12 3,00
Akrilat GLA.žbuka 1,5mm I-IV.razred 25/1
24,22 33,00
nitko666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 15:55   #1940
Quote:
toni7 kaže: Pogledaj post
Ako imaš na kući zidove da ih sunce može tući iskosa pod određenim kutom ,budi siguran da će i tvoja fasada izgledati otprilike tako.Zid ti se čini savršen sve dok ga sunce iskosa ne udari.Zašto moleri poslje gletanja stave lampu iskosa pa onda šmirglaju da bi dobili što bolji zid.Stavi iskosa kraj stakla lampu pa će ti se činiti da je staklo valovito.Uglavnom,ako je fasada dobro osrađena ,tih pola sata dok sunce tuče iskosa nebi trebalo biti problem
Čekaj malo, stiropor ploče su savršeno ravne i 5 ili 10 cm stiropora bi trebalo uspjeti izravnati neravnine na zidu. Prije bih rekao da su loše navukli drugi sloj ljepila kod tzv. gletanja i nisu uzeli letvu u ruke i pogledali stvarno stanje. Već prilikom postavljanja stiropora neravnine se ispravljaju i nije mi jasno kako se neravnina na zidu može prenijeti na stiropor ako si ploče ljepio da dobiješ ravninu.
law_os is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.