Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2010., 20:23   #1
Motor bez papira pitanje!

Dakle u mogucnosti sam uzet jako povoljno motor bez papira, nije ukraden ali je uvezen iz vana. Sad pitanje je mogu li se kako nabavit papiri(na legalan ili nekakav drugi nacin), uzimanje drugog stela je neizvedivo jer je motor relativno nov pa nema stela s papirima za kupit.
Ako netko zna nekakav nacin a nije primjeren za postanje nek mi se obrati na PM!

Eto unaprijed zahvaljujem na pomoci!
BeroVK is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 23:31   #2
Na legalan način je takvo što nemoguće izvesti, ali siguran sam da postoji neko ko se time bavi pa se riješi to tako, ali sa takvim stvarima se nevrjedi zezati jer možeš završiti u buksi, a i bez motora, tako da tvoja je odluka.

Motori,automobili bez papira se večinom kupuju radi djelova.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 00:50   #3
Mislim da legalnog načina za rješavanje ovog problema nema. Mogao bi naravno kupit drugu ramu, ali si rekao da je to isključeno. Preštampavanje je izvedivo (ne i legalno), ali to te izjednačuje s vlasnicima ukradenih vozila, odnosno ako te uhvate, najmanje što ti se može dogoditi je zaplijena.

Nego, ako je motor jako povoljan, zašto ga ne bi legalno uvezao? Znam da je 30% puno, ali tu se da muljat. Znam da uvoznici motora često na njima rade fiktivna oštećenja kako bi smanjili procijenjenu vrijednost pa tako i carinska i porezna davanja. "Razbijena" maska, far, felga i slično se na procjenama oduzimaju od vrijednosti kao da će biti zamijenjene originalnim dijelovima pa to uvoznicima drastično smanjuje trošak. To se posebno odnosi na R motore koji su prepuni skupih plastika.
__________________
"On the planet Earth, man had always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had a achieved so much - the wheel, New York, wars and so on - whilst all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more inteligent than man - for precisely the same reasons."
Gilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 01:43   #4
Inace radi se o Derbi GPR 125 2007 god kojeg mogu dobit za 700E sto je vrlo povoljno. Inace ram sa papirima sam pokusavao trazit na netu al 0 bodova pa sam se bacio u razmisljanje o nacinima dobivanja papira, a i za prekucavanje su opet potrebni papiri od drugog motora tako da je to isto kao i kupnja druge rame ili sam u krivu ?
BeroVK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 19:42   #5
kontaktiraj prvog vlasnika ako je moguće ,pa vidi na policiji,pa vidi kod trgovca kod kojeg je motor kupljen.....motor mora imati neki pisani trag.....ali ako kažeš da je motor uvezen iz vana onda mora bit carinjen....a to te opet sve dođe na isto ....bolje ti traži po oglasnicima motor koji ima papire i može se uredno registrirat....ovih 5000 kn je premalo za derbi tak da je motor ziher u k.....u....
Plavoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 18:17   #6
Unhappy

Quote:
BeroVK kaže: Pogledaj post
Inace radi se o Derbi GPR 125 2007 god kojeg mogu dobit za 700E sto je vrlo povoljno. Inace ram sa papirima sam pokusavao trazit na netu al 0 bodova pa sam se bacio u razmisljanje o nacinima dobivanja papira, a i za prekucavanje su opet potrebni papiri od drugog motora tako da je to isto kao i kupnja druge rame ili sam u krivu ?
mislim da možeš kupiti novu ramu ,s njom i nove papire ,ako se ne varam ,načuo jednom!
pikaso is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 19:25   #7
hmmm... taj motor je u Osijeku ako se ne varam, crvene boje, tak da bježi od toga ako nećeš završit u buksi... Realna cijena takvog motora je 16000-18000 kn tak da ti je sve jasno...
hayamoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 23:12   #8
Aprilia rx

Gledajte, imam apriliu rx 50, ali nemam papire.. ima li netko istu ramu sa papirima, ili motor sa papirima, pa da zamjenimo rame i ja mu dam oko 150- 200 € ..
mbugarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 01:47   #9
Dali je ikako moguče dobiti papire za tomos rog 1973 godina proizvodnje.? papiri su davno izgubljeni ako neko ima papire ili ramu za prodati molim da mi se javi.
branko1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 20:04   #10
Quote:
branko1980 kaže: Pogledaj post
Dali je ikako moguče dobiti papire za tomos rog 1973 godina proizvodnje.? papiri su davno izgubljeni ako neko ima papire ili ramu za prodati molim da mi se javi.
Dosta je to zajebano.Možda možeš naći ramu s papirima u oglasima pa prebacit tablicu s brojem šasije na svoj motor.Ja imam sličan problem,kupio sam Tomosa APN 4 bez papira,pa moram isto nekaj tak smislit da ga mogu registrirat.
LeopardGecko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.