Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2003., 20:34   #1
Ytong blokovi

Ima li tko iskustva sa ovim gradjevinskim materijalom? Mislite li da je bolje graditi kucu sa ytong materijalima ili sa standardnim ciglama i betonskim blokovima?

Zadnje uređivanje Majstor : 15.10.2015. at 18:37.
Aldebaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 08:47   #2
Cuh za poteskoce kod lijepljenja plocica pa odustadoh od Ytonga. Po svojstvima odlican gradjevinski materijal, ne treba ti dodatna izolacija, vrlo lak za preradu.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 10:40   #3
Quote:
Secundo kaže:
Cuh za poteskoce kod lijepljenja plocica pa odustadoh od Ytonga. Po svojstvima odlican gradjevinski materijal, ne treba ti dodatna izolacija, vrlo lak za preradu.
Govoris li o keramickim plocicama? U njihovoj (doduse hvalospjevnoj) brosuri skinutoj sa www.ytong.hr kazu da se plocice direktno stavljaju na taj porobeton bez dodatne pripreme i to kao funkcionira ok. Ne znam. Sve skupa zvuci previse dobro. Nisam jos nasao na netu usporedbu cijena klasicnog i ytong materijala. Zna li tko?
Aldebaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 12:40   #4
Da, bas o keramickim plocicama govorim, iskustva su od jednog arhitekta. Jedan drugi mi je rekao da su nastupile velike stete kod stropova koji su izvedeni u Ytong-u (umjesto betonske deke). Preporucio bi ti da zatrazis od Ytong.hr listu objekata pa malo pitas ljude kako su zadovoljni.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 09:45   #5
Question YTONG Kuće

Kuće

Koliko to čudo dođe "ključ u ruke"(cca) na mom terenu i kakva je kvaliteta? Zna li tko?

Hvala
Blackbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 09:49   #6
Pa imaš cjenik na stranicama....
only is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 09:52   #7
To je cijena materijala za niski roh-bau.
Blackbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 10:13   #8
To je meni nekako prejeftino, kaj ti misliš? i Još ovaj kredit od 4,8%... poslala sam im mail da mi daju cjelokupnu informaciju i cijenu, jer to bi bilo super za moje roditelje!
only is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 10:38   #9
Poslao sam i ja mail, al još nema odgovora. Ne znam za cijenu, da li je to puno ili malo jer ne znam kakva je to kvaliteta.
Blackbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 13:25   #10
ja se spremam graditi kuću i mislio sam prije da ce biti od Ytong-a.
I danas mislim sve najbolje o tom materijalu ali moja kuca ce biti klasicna (blok cigla), evo nekih argumenata:

1. cijena. Racunao sam cijenu zida bez izolacija i zidanja samo materijal, pa je situacija otprilike ovakva za 4m2:
obična cigla = cca 900 kn
Porotherm = cca 1600 kn
Ytong = cca 2200 kn.

2. Nije istina da na Ytong ne treba stavljati termo izolaciju. Istina je da je taj materijal bolji termoizolator od svih drugih ali i njemu je potrebna termoizolacija u ovim krajevima. Barem nekakva.

3. Arhitekti su pričali da nije dovoljno kompaktan, da nije podesan za nosive zidove i što ja znam. O ovome nemam kaj reći samo sam tako čuo.

4. mastori koji zidaju moraju znati raditi s Ytong-om. Moguće je da je takve teže naći pa su i skuplji.

5. Navodno da na fasada puca po blokovima pa se mora koristiti specijalna (skuplja Ytong) mrežica koja se stavlja u neki sloj fasade

6. Navodno da ga vole miševi i mravi.

Bez obzira na sve - ja bi svoju kuću rado radio od Ytong-a samo da je jeftiniji, npr. s cijenom u klasi Porotherm-a.
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 14:59   #11
Mi smo prije 1,5-2 g sagradili kompletnu kuću cca. 350 m2 sa Ytongovim materijalom i bijelim stropom umjesto klasičnog stropa od tvrtke Armirač Sesvete koja radi sa Ytongom. U sklopu kuće je stan i poslovni prostori. Mogu reći da smo i više nego zadovoljni sa kvalitetom materijala i izolacijom. Zbog dobrih termoizolacijskih svojstava ljeti je klima u stanu vrlo ugodna, a zimi također potrošnja grijanja je prihvatljiva. Što se tiče toplinske izolacije, mi na kuću nismo stavili ništa osim mrežice i završne fasade i sve je do sada uredu. što se tiče zidanja sa Ytongom, sami smo našli obične priučene majstore, na gradilište nam je došao majstor iz Ytonga da obući radnike, prije toga su pogledali video zapis sa uputama o zidanju, no muž je stalno sve morao nadgledati jer je to sa majstorima neizbježno. Prednost u tom zidanju je ta što kad to savladaš to ide ko po trakici vrlo brzo i jednostavno i treba se držati par osnovnih pravila. Dalje, bušenje Ytonga je izuzetno jednostavno, nema poslje štemanja, bušenja za instalacije kao kod cigle, već sve ide puno glađe. Mi smo jedino pogriješili što na jednom mjestu kod betonskog serklaža (mislim da se to tako kaže) nismo stavili izolaciju pa je taj dio vlažan, znači treba to imati na umu. Inače imaju dosta dobru tehničku službu tako da i oni mogu pomoći. Još jedna tvrtka koja nudi projekte sa Ytongom je MS plan, podatke bi trebala provjeriti. Mislim da je i porotherm (cigla od Wienerbergera) isto jako dobro rješenje za one koji su pobornici klasične gradnje. A što se tiče majstora sve ovisi o tome da li se kužite kaj u gradnju pa možete nadgledati majstore ili se niš ne kužite i nemate vremena onda svakako treba angažirati majstore koji su već radili sa Ytongom. i naravno dosta toga možete sami napraviti.
firanga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 15:03   #12
e da zaboravila sam nema ni traga mravima i miševima i mislim da je to potpuna glupost i fasad nam nije nigdje ispucala, a to što pričaju arhitekti je drugi par opanak jer su oni priča za sebe i od njih možeš čuti svašta, a mnogi od njih uopće se ne žele upoznati sa novim materijalima ( ne mislim na Ytong, nego sam čula iz jednog drugog primjera) na tržištu.
firanga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 15:28   #13
Da li imate kakvu računicu u cijeni koliko na kraju košta takav zid u usporedbi s npr. klasičnim + termoizolacija?

Naročito je interesantno što "ne treba" termoizolacija kao u vašem primjeru. Moguće je da na taj način Ytong postaje potpuno konkurentan klasičnim blokovima.
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 15:39   #14
Tako oni deklariraju na svojim stranicama. Po toj logici dosta se smanjuju ostali troškovi, što bi na kraju rezultiralo možda i jeftinijom gradnjom od klasične, a bržom svakako.

@firanga: Jeste li računali koji bi vam troškovi bili za klasičnu gradnju i da li ste ovako uštedjeli?
Blackbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 15:43   #15
ne znam točno, moram muža pitati, on je to sve kalkulirao, proračunavao i računao, pa javim
firanga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 15:45   #16
strašno me zanima vaša računica jer čekam građevinsku pa možda promijenim mišljenje s čim ću graditi...
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2005., 09:59   #17
Ytong-računica

evo odgovora: muž je rekao da je to nas došlo oko 350 kn/m2. znači ytong blokovi i završna fasada bez toplinske izolacije
firanga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2005., 10:41   #18
[QUOTE]Codegun kaže:
[B]ja se spremam graditi kuću i mislio sam prije da ce biti od Ytong-a.
I danas mislim sve najbolje o tom materijalu ali moja kuca ce biti klasicna (blok cigla), evo nekih argumenata:

1. cijena. Racunao sam cijenu zida bez izolacija i zidanja samo materijal, pa je situacija otprilike ovakva za 4m2:
obična cigla = cca 900 kn
Porotherm = cca 1600 kn
Ytong = cca 2200 kn.

--------------------

Kakvu ciglu si to uzimao ? 900 kuna , pa el to nije previše ? Za ostalo ne znam
ljuban is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2005., 11:00   #19
Mislim da se ta cijena od 900 kn odnosi na Ciglane Zg blok od 29 cm. Nisam siguran da li sam dobro napisao da je površina zida 4 m2 - ali su odnosi cijena za tu x površinu bili takvi kakve sam napisao.
Meni se pak čini da je ova cijena za Ytong od 350 kn /m2 za sve sa fasadom, nekako nerealno niska?
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2005., 13:14   #20
Raspitaj se oko drugih proizvođača . Ispada da ti je 1 cigla 9 kuna što je abnormalno skupo . Preporučio bih ti Finag Garešnica , jako kvalitetni proizvodi po prihvatljivoj cijeni .

izvadak iz cjenika kedo.hr zagreb

opeka 29x19x19 4,98kn
opeka 25x19x19 4,37 kn

porotherm 38x25x24 12 kn

siporex 30 cm 36 kn

i ovo je još sve jako skupo
ljuban is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.