Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2014., 21:46   #2061
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ljudi, imate neku preporuku za jačanje imuniteta psa?
Naš je prije 4 mjeseca dobio piroplazmozu i od tad ga non-stop pratimo i borimo se s krpeljima.
Ima foresto ogrlicu (2 mjeseca), advantix ampule mu stavljam svaka 3 tjedna i nekakav biljni sprej kojim ga špricamo prije svake šetnje.
U zadnja 3 dana sam na njemu našla 3 krpelja koji su se već nažderali i bili ogromni
Mislila sam da mu pokušamo nekako jačati imunitet, u slučaju da ga opet zahvati piro, da se uspješno izbori.
Problem je što je to samojed, krpelja ako skužim u dlaci - skužim dok se šeće po njemu nakon naše šetnje ili tek kad se naždere pa bude ogroman tako da ga napipam
Candioli florentero pasta :thumbup:

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
dostojevska is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 21:08   #2062
Quote:
dostojevska kaže: Pogledaj post
Candioli florentero pasta :thumbup:

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
Ja sam vise ciljala na nesto sto bi mozda trebala ubaciti u svakodnevnu ishranu, ovo je jednokratno. Nakon piro smo ga sopali vitaminima, al sam mislila mozda ako neko ima preporuku cime ocuvati jak imunitet...
Koliko cesto mu smijemo uopce davati ovakve dodatke, poput ovog sto si preporucila?
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 21:20   #2063
helouu
imam pitanje
bila sa pasićom prekjučer kod veterinara zbog krpelja.Hvala bogu bio je neopasan,ali je dobio 2 vitaminske injekcije+ antibiotik (jer je imao problema sa analkama između ostalog).ugl,vitamine je dobio zbog otpadanja dlake po ušima i repu,ali mi nije bilo rečeno koliko dugo on te vitamine mora piti..pa dal je neko imao ovakvu situaciju da me posavjetuje?

osim toga pohvaljujem sredstvo protiv krpelja-pestigon.stvarno funkcionira..
__________________
..kakve su vam misli,takav vam je život..
arogantnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 02:21   #2064
drugari,koliko su pouzdane one ogrlice protiv buva i krpelja?
diverzant72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 09:00   #2065
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
drugari,koliko su pouzdane one ogrlice protiv buva i krpelja?
Kako koja, kako na kojem psu i svakako da su pouzdanije nego nemati ništa; šta se čeka.....piroplazmoza nije zajebancija.

Kiltix, advantix....biraj i vidi na šta ti pas bolje reagira i kombiniraj sa ampulom . Ogrlica tri mjeseca i u ta tri mjeseca stavi jednom ampulu. Onda će ljeto jenjati pa kupiš novu ogrlicu i ta drži do kraja jeseni i amen.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 12:07   #2066
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ja sam vise ciljala na nesto sto bi mozda trebala ubaciti u svakodnevnu ishranu, ovo je jednokratno. Nakon piro smo ga sopali vitaminima, al sam mislila mozda ako neko ima preporuku cime ocuvati jak imunitet...
Koliko cesto mu smijemo uopce davati ovakve dodatke, poput ovog sto si preporucila?
Ulje crnog kima? Super je za imunitet, a može se dodavati psima u prehranu
dustmoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 15:16   #2067
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
drugari,koliko su pouzdane one ogrlice protiv buva i krpelja?
Ja sam svojoj kupila prije mj dana ogrlicu.

Danas sam našla krpelja na vratu, 2 cm ispod nje.

Toliko o tome.
SpringMaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 21:49   #2068
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ja sam vise ciljala na nesto sto bi mozda trebala ubaciti u svakodnevnu ishranu, ovo je jednokratno. Nakon piro smo ga sopali vitaminima, al sam mislila mozda ako neko ima preporuku cime ocuvati jak imunitet...
Koliko cesto mu smijemo uopce davati ovakve dodatke, poput ovog sto si preporucila?
Moja to konzumira svaki drugi dan,ponekad napravim pauzu.kakica je super,dlaka presuper,a i maca djeluje zadovoljno

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
dostojevska is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 09:28   #2069
Quote:
dustmoon kaže: Pogledaj post
Ulje crnog kima? Super je za imunitet, a može se dodavati psima u prehranu
To bi mogla probati, gdje ima za kupiti? kako se dozira?
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 12:04   #2070
Ja sam kupila u dućanu Green na Maksimirskoj - Ulje crnog kima

Stavljam psima žličicu ulja u hranu. Dobiju ga skoro svaki dan (nekad zaboravim staviti). Prvo im je okus bio čudan pa su njuškali i proučavali što sam im to dala, sada se vesele kada me vide da stavljam ulje u klopu

Inače smo svake godine muku mučili s krpeljima, stariji pas je dva puta imao piroplazmozu. Ove godine koristimo iz pet centra verminex kapi i petvital bio ogrlicu i ovo je prvo proljeće/ljeto da na starijem psu nismo pronašli niti jednog krpelja. S mlađeg psa sam skinula dva ali su bili mrtvi.

Dečko ima teoriju da ulje crnog kima pomaže i u tjeranju krpelja jer smrdi, da li je istina ili ne ne znam, ali nama je ova kombinacija za sad super
dustmoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 23:27   #2071
Takoder ulje crnog kima ima za kupiti u importane galeriji,u prizemlju,ducancic pored dm-a.

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
dostojevska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 14:32   #2072
Quote:
dustmoon kaže: Pogledaj post
Ja sam kupila u dućanu Green na Maksimirskoj - Ulje crnog kima

Stavljam psima žličicu ulja u hranu. Dobiju ga skoro svaki dan (nekad zaboravim staviti). Prvo im je okus bio čudan pa su njuškali i proučavali što sam im to dala, sada se vesele kada me vide da stavljam ulje u klopu

Inače smo svake godine muku mučili s krpeljima, stariji pas je dva puta imao piroplazmozu. Ove godine koristimo iz pet centra verminex kapi i petvital bio ogrlicu i ovo je prvo proljeće/ljeto da na starijem psu nismo pronašli niti jednog krpelja. S mlađeg psa sam skinula dva ali su bili mrtvi.

Dečko ima teoriju da ulje crnog kima pomaže i u tjeranju krpelja jer smrdi, da li je istina ili ne ne znam, ali nama je ova kombinacija za sad super
super, baš ću se prošetati do maksimirske ovih dana, sad se i Garden tamo otvorio, možda i oni imaju.
Hvala puno, probat ćemo, ako to ne upali uz već trostruku zaštitu onda smo hebeni pehisti...
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 18:37   #2073
Dragi moji, imam potencijalni problem: u veterinarskoj apoteci nasuprot vet. faksu kupila sa Foresto ogrlicu (onu najnoviju, bezmirisnu) i ima je u dvije veličine: do 8 i od 8 kg nadalje..

Kako je moja kujica 10 kg, ja njoj kupila za velike pse, od 8kg nadalje, po savjetu prodavačice (valjda je vet) i ona rekla - stavite i poduplano, nema veze..

E, sad: moja mala cura češe se po vratu, smeta joj ogrlica. Ok, negdje sam pročitala da se to može dešavati, međutim nadam se da nisam pretjerala sa dozom. Ako je žena rekla tako, onda valjda može.

Može li se predozirati sa ogrlicom?
_enigma_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 20:19   #2074
To možda i nema veze s količinom, neki psi jednostavno ne podnose ogrlice, alergični su ili što već. Piše i u uputama, a isto je i s ampulama. Ako se previše i predugo češe, morat ćeš joj skinuti ogrlicu.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 23:24   #2075
Quote:
_enigma_ kaže: Pogledaj post
Dragi moji, imam potencijalni problem: u veterinarskoj apoteci nasuprot vet. faksu kupila sa Foresto ogrlicu (onu najnoviju, bezmirisnu) i ima je u dvije veličine: do 8 i od 8 kg nadalje..

Kako je moja kujica 10 kg, ja njoj kupila za velike pse, od 8kg nadalje, po savjetu prodavačice (valjda je vet) i ona rekla - stavite i poduplano, nema veze..

E, sad: moja mala cura češe se po vratu, smeta joj ogrlica. Ok, negdje sam pročitala da se to može dešavati, međutim nadam se da nisam pretjerala sa dozom. Ako je žena rekla tako, onda valjda može.

Može li se predozirati sa ogrlicom?
Moj se isto zna češkati, ali s druge strane - nema krpelja.
Quicksand is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 13:04   #2076
jučer sam skinula krpelja koji se već uhvatio za psa, ali nije još nabubrio ili štoveć, u biti ni ne znam kako izgleda krpelj koji se već najeo ili onaj koji nije, jer mi je ovo bio prvi susret s njim...ovaj je bio mali, odvrtila sam ga par krugova i izvadila, nije bilo krvi..krpelja je vjerojatno pobrao prije manje od 24 sata kad smo bili na livadi.
jel mi to garancija, ako je krpelj bio zaražen, da nije zarazio psa jer trebali smo danas na cijepljenje, a sad ne znam jel da pričekam još koji dan ili da ga odvedem.
Kilia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 13:22   #2077
Quote:
Kilia kaže: Pogledaj post
jučer sam skinula krpelja koji se već uhvatio za psa, ali nije još nabubrio ili štoveć, u biti ni ne znam kako izgleda krpelj koji se već najeo ili onaj koji nije, jer mi je ovo bio prvi susret s njim...ovaj je bio mali, odvrtila sam ga par krugova i izvadila, nije bilo krvi..krpelja je vjerojatno pobrao prije manje od 24 sata kad smo bili na livadi.
jel mi to garancija, ako je krpelj bio zaražen, da nije zarazio psa jer trebali smo danas na cijepljenje, a sad ne znam jel da pričekam još koji dan ili da ga odvedem.
hm... ja mislim da više nema garancije kad su krpelji u pitanju.
Čitala sam negdje da je potrebno da krpelj cica između 24 i 48 sati da bi zarazio psa, ali da to ne vrijedi za pse koji su već imali piro, jer u pravilu čim se zaraženi krpelj primi i ispusti taj svoj anestetik automatski prenosi i zarazu. E sad, da li je to tako ili nije, ne znam.
možeš pričekati dan-dva i pratiti promjene i ponašanje psa. S druge strane, možeš ga otfurati kod vetića pa nek mu usput izvadi krv i provjeri da li je zaražen.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 14:44   #2078
mi smo na kraju obavili cijepljenje, rekao vet da ako nije bio pun krpelj i ako nije dugo sisao ili ako ga nisam topila uljem i alkoholom da onda nema opasnosti.
Kilia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 11:42   #2079
Super, navažnije je da je pesek zdrav
Krpelj bude ogroman, poput zrna graška, nakon nekoliko sati cicanja, tako da taj "vaš" očito nije puno gnjavio malca
Mi smo počeli koristiti ulje crnog kima uz advantix i foresto pa ćemo vidjeti kakva je situacija moram priznati da se njemu jaaaaako sviđaju granulice s uljem, s nestrpljenjem ih iščekuje
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 07:47   #2080
Negdje se na ovoj temi spominjala mogućnost kombiniranja ampule, to jest upotreba velike ampule za dva ili više manjih pasa, ali zapravo nisam shvatila kako se to radi. Naime, treba mi savjet kako da riješim sljedeću jednadžbu.

Problem je sljedeći Imam Sitku (31,50 kg) i Jucku (30,90 kg). Da, mala je mrcina narasla. I imam ampulu Advantixa za pse između 10 i 25 kg.

Stvar je u tome da sam taj Advantix kupila dok je Jucko još bila lakša od 25 kg, a onda sam joj neko vrijeme zbog demodikoze stavljala Advocate. Pa smo probali Nexgard, što više nećemo jer se Jucko upisuje u onaj manji postotak koji od afoksolanera dobiva proljev. Tako da se opet vraćamo na Advantix.

Htjela bih ovu ampulu koju imam iskombinirati tako da dobijem adekvatnu količinu. Bi li kombinacija s ampulom za pse do 4 kg bila OK? Ili bi bolje bilo upotrijebiti ampulu za pse od 4 do 10 kg?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:43.