Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2012., 23:56   #41
Mina, super! Može se iz KV napraviti na milione super gifova.

Dobar mi je ovaj na kojem Memati objašnjava svojoj Gamze neke stvari hahaha
__________________
Empire, propaganda, apocalypse
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 11:38   #42
ja sam pokusala da gledam ovu seriju na svim mogucim sajtovima,ali nema sanse,jel ispadne da su sve epizode izbrisane.slucajno sam naletela na epizode prve sezone na jednoj srpskoj stanici i tu gledam,veoma mi se svidja serija,jel je skroz drugacija od svih serija koje sam gledala.da li neko zna zasto su izbrisane epizode sa sajtova?
tambovceva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 00:19   #43
za one koji možda nisu upratili ovaj intervju za kanal5, skrolajte dolje i pogledajte junake vučije doline.

Na turskoj kavi sa … Necatijem Şaşmazom! - Polat Alemdar -


&

Na turskoj kavi sa … Alijem Sürmelijem! - Zaza Dayı -




-------------------------

dragan & memati


-------------------------

adadjo, ja sam se zaljubila!!!!
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 00:37   #44
A to onaj Makedonac što je imao interview i sa Selmom?

Super, baš ću pogledati.



Zgodan ti je taj tvoj, mogla bi ga staviti na avatar ili barem u potpis.

(A vidi Mematija )

Btw, Nedžad tj Polat i Abdulhej su bili u Makedoniji prije par godina, Makedonci obožavaju Dolinu vukova.
__________________
Empire, propaganda, apocalypse
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 17:23   #45
Iako je u TR ova serija izuzetno popularna (odličan rejting ima već celu deceniju) ovde slabo prolazi.

Dve novine, jedna vezana za private life glavnog glumca (friška): Necati Şaşmaz se oženio 12.12.2012., druga za seriju (relativno stara): Kurtlar Vadisi Sona mı Eriyor!/Kraj Doline vukova!. Naravno, ako je verovati TR medijima i bombastičnim naslovima. Naime, koliko sam razumela, pre mesec i po dana scenaristi DV Bahadır Özdener i Cüneyt Aysan prilikom gostovanja na Kanalu 24 kod Yigita Buluta jesu rekli da će serija biti okončana (logično), ali ne i kada.
Necati Şaşmaz je pak nešto skorije rekao: Vadi sona eriyor!.../Dolina završava. (Sorry, ne nađoh ovog momenta celi intervju.)
Što se prve vesti tiče, ako je istina ono što su mediji objavili (ugovoren brak, iza leđa Nur Fettahoğlu), imam samo kratak komentar: riga mi se. Što se druge tiče biću isto kratka: posle 10 godina bio je i red.


Super je što je u venčanicu (ne mogu da se setim kako se ta knjižica zove) stavio frišku sliku (izgleda nema nijedan špigl u kući). Zaglavio u Dolini vukova kao Polat Alemdar i ni makac.

Zadnje uređivanje Bhea : 17.12.2012. at 17:28.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 10:33   #46
Vjerovatno kod nas nije popularna jer se ne prikazuje, niti se prevodi
U BIH je bila obožavana, u Makedoniji (gdje se još uvijek prenosi) je obožavaju, bas kao i u Arapskom svijetu.

Što se tiče vijesti da se oženio, ne bih komentarisala, samo mi se digne živac i nekoga bih u top stavila

Što se tiče završetka serije.
Serija definitivno završava.
Deseta godina je jubilarna i zadnja je.
Necati je rekao da vec postoje ideje za drugi projekat i da se on želi okušati kao scenarista.
Bahadır Özdener i Cüneyt Aysa su pričali da ce se KV zavrsiti, ali da tačan datum ne znaju, ali su istakli da je ova sezona posljednja.Te su govorili da imaju u planu snimanje filma KV-Suriye

Što se tiče postavljene slike, gdje on ima ovu bradu.Ona je bila samo look za 6 sezonu KV, da bi se prikazalo da je prošlo nekoliko godina i kako on pati za kčerkom i ženom
U privatnom životu je on nije furao...


Za svojih 41 godinu izgleda veoma mladoliko

Ne bih rekla da je zaglavio, cak sta vise on tom ulogom nije ni opterečen toliko.
Čovjek ima i drugih interesa, svira klavir, violinu i saksofon, radi projekte za vladu i veoma je uspješan u tome.

Zadnje epizoda, emitirana u Turskoj završila je scenom u kojoj je Polat upucan i kuća u kojoj je ležao tako upucan je izgorila.

Što se tiče kraja serije i vrijeme je
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 13:51   #47
Ne znam turski, pa trebam vašu pomoć. Otkud je ovo? Iz koje sezone ili epizode ili filma?

http://www.motordelisi.com/forum/mot...e-resimli.html

Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 11:14   #48
Jay&AmberFan

Ovo nije bilo ni u filmovima, a niti u seriji.
Riječ je o reklami koju je uradio gospodin Tekteker Arif.
To je bila najava za tu sezonu i toj reklami su sujedlovali samo Nefise i Necati.
Nadam se da sam pomogla.
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 18:27   #49
Stvarno se oženio. (A ja mislila da je gej)

Što se tiče kraja serijala ne bih dala ruku u vatru. I ranije su sezone završavale upucanim Polatom da bi on početkom nove uskrsnuo s par zavoja koji bi otpadali putem dok bi jurio u nove pobjede. Još im je gledanost previsoka (što znači i zarada) da bi završili posao. Ustvari neam pojma, nagađam. Vlasnik producentske kuće koja emitira KV je Raci Sasmaz, Necatov brat, pa ako ipak odustanu od daljnjeg emitiranja to samo znači da su zadovoljni dosadašnjim profitom. Mogu samo zamisliti koliko.
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 11:14   #50
Nisam u međuvremenu posebno odmakla s gledanjem KV (još se davim sa 79. epizodom, negde sam na pola i nikako da je završim), ali ne mogu da ne primetim na momente očajan prevod.
U toj epizodi, konkretno, Gulu kaže Mematiju da se kladio hoće li Polat poljubiti Elif, a prevedeno da se kladio hoće li Polat poljubiti njega.
Propustili su i da prevedu ime Mecnun (ludi) koje je (Halil ibrahim rekao onom nesrećniku što je posle ubio Kirvea da se tako zove)...

I da ubacim sličicu sa seta koja me je nasmejala:


Na ovu scenu sam se isto smejala:



PS.
Imam zamerku i na lik Nergiz - žena do juče nije znala sa sebe, a sad gotovo genije (poput oporavka Ibrahima u Suskunlaru, posle čorbe Umran anne). No dobro, možda nisam stekla najbolju moguću sliku o njoj - kad zaredam s epizodama gotovo ne umem stati, a u TR je ritam bio značajno sporiji, pa je možda i tempo njenog oporavka bio logičniji.
I, kad već pomenuh drugu seriju, ima sličnih elemenata s Ezelom i Susom, onih fahovskih, ali i sa drugim serijama.


Npr. jako vole razbijati ogledala (i Ezel, i Sus, i KV), snimati lik preko njih (ovde bih dodala AIM)... i tako.
Sve je to industrija (hiperprodukcija) i često se pribegava tipskim rešenjima, koja su nekada i jeftina... (na moje razočarenje, al ko me pita ). Kada malo bolje porazmislim, po tim industrijskim karakteristikama se i ne razlikuju mnogo od drugih, npr. nama poznatije američke produkcije, samo im je pakovanje malčice drugačije.

PPS.
Xavi, u mom prethodnom postu kada sam napisala da je Necati zaglavio mislila sam na sliku koja je u linku (na toj mi izgleda kao da je upravo završio snimanje 2. sezone KV). Sada mi izgleda kao da ima 51, kilogrami mu dodaju godine.

Zadnje uređivanje Bhea : 29.12.2012. at 12:45.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 12:21   #51
Bhea dobro se napreduje

Prevod, ako je sa OBN, je zbučkano i tručkano.

Što se tiče Nergiz, ona zapravo nikada nije ni bila luda, samo ju je Karanhaliji gore sprtljao kako bi sakrio da ima ženu iz istog razloga je Safiju spremio u inostranstvo i promijenio joj ime i prezime.
Karanhaliji je iluminat, mason i tako to.
Efe Karanhaliji, kasnije Ali Džandan, pa kasnije Polat Alemdar je ukraden kao mali od strane Aslana Akbeya.
Kada su bili mladi Aslan i Karanhaliji su bili saradnici i dobri prijatelji.
Ali, Karanhaliji je bio indirektno kriv za pogibiju Aslanovog brata, njegove žene Lejle i njihovog nerođenog sina.
Aslan se zakleo da ce se osvetiti, pa je jedne noci ukrao Efea i tu je Kilic zaradio onaj ožiljak.
Efe, Ali, Polat je imao jedan tik po kojem su ga kasnije prepoznavali, uvijek bi kihnuo tri puta.
Aslan ga je strpao u jedno sirotiste u kojem je radila njegova prijateljica,a otac Omer i Nazifa nisu mogli imati djecu, potom im je dat Efe, rekli su da se zove Ali.
Potom je Aslan zapalio sve dokaze.

(Ne znam da li si dovede došla).
Isli su na tu foru da je Nergiz kao majka prepoznala Efea
Njen oporavak je bio malo brži jer ona zapravo nije ni bila bolesna, nego ju je Karanhaliji takvom napravio kako bi mogao uči u iluminate.

Poslije ce iluminati ubiti Karanhalija, Polat ce biti izabran za barona.
Nizametin je u iliminatima i on je ubio Karanhalija i on zna istinu o Polatu.
Poslije ce oteti Polata i odvesti ga u Siriju.
Sve ce se svaliti na njega, policija ce ga tražiti.
Elif ce primiti pozvi od Alija i tako ce dozivjeti saobracajnu nesrecu, poslije ce joj amputirati nogu.
Polat ce svima priznati da je on Ali, zaprosit ce Elif, ona ce umrijeti, iskljucit ce je sa aparata.
Poslije ce biti uhapšeni i Polat i Memati i Abdulhej.
Ostatak vijece ce biti ubijen.
Onaj doktor ce srediti Nergiz.
KVT zavrsava tako sto ce njih trojca biti oslobođena.
Zadnja scena u seriji je scena gdje se Polat vozi u autu i prilazi mu djevojcica sa košarom cvijeca i on kupi ružu i njoj je da, te je pita kako se zove.
Ona kaže da se zove Elif , a on njoj odgovara: Jednog dana i ti ces nekome biti jedina.

Eh, da Polat ce poslije ici u SAD da se upozna sa glavnim baronom kojeg glumi Andy Garcia, i njegovom ženskom Sharon Stone.
Što se tiče sličnosti sa Ezelom i Susom i sa Ucurum ima ih i previše rekla bih.
S obzirom da znamo da su Kerem i Pinar veliki fanovi spomenute serije, to se moglo i očekivati.
Samo sto njihove serije ne postižu tolike rezultate koliko ova serija.
Lijepo se ugledati na nesto sto je uspjesno, ali pitam se da li bi Ezel, Sus, Ucurum preživjeli tolike turbulencije kolike je KV preživio?
Vjerovatno ne bi.
KV je nastala prvo u glavama Racija i Osmana Sinava 2002 godine i kasnije je sve postalo antologija.
Ja u svakoj seriji koju gledam mogu naci slicnosti sa KV.


Što se tiče Necatija i izgleda, sada izgleda dobro.
Pričali su da su u toj sezoni htjeli postici efekat zapustenosti, pa je to valjda bio taj efekat



sada izgleda kao nekada, samo mi se cini da je uvijek umoran
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 13:19   #52
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Bhea dobro se napreduje
Ponekad mi glava pada na tipkovnicu, ali guram.
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Prevod, ako je sa OBN, je :roll eyes: zbučkano i tručkano.
Jeste, samo taj sam našla.
I nigde nema KV Pusu (koliko sam bar stigla proveriti) sve izgleda blokirano.

Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Isli su na tu foru da je Nergiz kao majka prepoznala Efea :roll eyes:
Delim mišljenje. Preteruju sa tim snovima, predskazanjima... Izgleda mi kao da, kad ne znaju kako nešto razjasniti, hop-la - neko odsanja šta treba..

Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Njen oporavak je bio malo brži jer ona zapravo nije ni bila bolesna, nego ju je Karanhaliji takvom napravio kako bi mogao uči u iluminate.
Ovo još nije prikazano. Bilo je samo da se zblokirala pod teretom patnje za otetitm detetom.

Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Polat ce biti izabran za barona.
Dovde sam stigla u redovnom gledanju.

Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Nizametin je u iliminatima i on je ubio Karanhalija i on zna istinu o Polatu.
Ovo sam posumnjala u, mislim, 76. epizodi (scena kada stavlja manžete u ofisu). Plus što u 79., prilikom izbora Polata za barona ima mudre izraze lica. Jeste namazanko.

Eh da Iplikci (gosn čaj od lipe) mi je do tih scena bio ultrasmešan, sad i on (tako mi barem izgleda) počeo da mudruje.

Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Poslije ce biti uhapšeni i Polat i Memati i Abdulhej.
/cut/
Jednog dana i ti ces nekome biti jedina.
Eh, da Polat ce poslije ici u SAD da se upozna sa glavnim baronom kojeg glumi Andy Garcia, i njegovom ženskom Sharon Stone.
To sam sve spojlala. ()

Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Što se tiče sličnosti sa Ezelom i Susom i sa Ucurum ima ih i previše rekla bih.
S obzirom da znamo da su Kerem i Pinar veliki fanovi spomenute serije, to se moglo i očekivati.
Samo sto njihove serije ne postižu tolike rezultate koliko ova serija.
Lijepo se ugledati na nesto sto je uspjesno, ali pitam se da li bi Ezel, Sus, Ucurum preživjeli tolike turbulencije kolike je KV preživio?
Vjerovatno ne bi.
KV je nastala prvo u glavama Racija i Osmana Sinava 2002 godine i kasnije je sve postalo antologija.
Ja u svakoj seriji koju gledam mogu naci slicnosti sa KV.
(Ucurum nisam gledala, no verujem da je tako. )

U, mislim, 161. epizodi KV Pusu, baš se vidi da se ubucio :

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphoto...68151073_n.jpg
http://www.habera.com/haber_resim/memati89837.jpg
http://adarehberim.net/resim/upload/4631.jpg
[edit]
Evo klipa (pogrešila sam epizodu gore) : Kurtlar Vadisi 162.Bölüm Al Ömrümü Türküsü, sa nalepljenom muzikom je.
[/edit]

Nešto razmišljam: sve bližnje je sahranio, sem Omera i Nazife. Teško je to...

Eh, da sećaš li se šta je bilo sa Safiye ? Videla sam da je upucala Polata...

Zadnje uređivanje Bhea : 29.12.2012. at 13:26.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 12:26   #53
Pa, bilo je KVP na YT, ali su zbog autorskih prava izbrisali.
Probaj naci na makedonskom

Taj dio se zove KV-teror i njega je režirao Sadullah Şentürk.
Za mene taj čovjek nema veze sa režijom.

Što se tiče iluminata, taj dio je bio kada je Safija čitala onu knjigu i podvlacila rijec iluminati.
I Nizametin nije oženjen. I otrkit ce ga po cipelama, on je isao kod jednog cistaca cipela redovno i tako su ga otkrili.
Iplikcija ce ubiti, nas kao i sve ostale clanove.

Što se tiče Necatija i debljine, na ovim slikama jetse malo deblji, ali kod njih je to porodicno i ona braca su mu čas mrsava, čas debela

Evo ovdje, kada je otišao na maldive izgleda pristojno


Pa, jeste teško je.
Teško je kada imas dvojni život, kada ti promjene lice, kada ne znas ko su ti roditelji, kada ti je pravi otac mafijas i ti ga moraš ukloniti.
Ali, eto meni je tragičniji lik Elif I Memati mi je tragičar

Što se tiče Safije ona ce kasnije posjecivati Elif u bolnici, sve ce biti Ok, ali poslije toga nije receno sta je bilo sa njom jer se u KVP i ne spominje.
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 04:23   #54
Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
/cut/ E da, ako netko očekuje ljubavne jade i romantiku, toga nema, tj ima, ali u naznakama, vrlo malo i nije toliko bitno za priču. I pored toga što je serija kao ozbiljna i bavi se politikom itd, jako se uvuče pod kožu i stvarno se isplati gledati je. Svašta ćete naučiti i o Turskoj, siromašnim, običnim i moćnim Turcima, običajima, pisanim i nepisanim zakonima...ustvari ljudima općenito i funkcioniranju svijeta općenito (koliko se to može iz serije naučiti, al ajde...ugl bolje je od dnevne političke štampe definitivno ). Čok interesantno. A što nije nevažno, ima zaista dobrog humora, tko bude gledao shvatit će o čemu pričam.
/cut/
Post sam kratila kako ne bi pravila plahtu. Ostavila sam ovaj deo gde se ne slažem: humora je bilo, meni barem, za cerekanje naglas, dok je živ bio Süleyman Çakır (na slici okrenut leđima, igra ga Oktay Kaynarca).. Sada kada ubiju i İplikçi Nedima (desno na slici) očekujem da ga neće biti ni trunčice. İsmail İncekara ga je dobro odigrao.



A baš je bilo fora... Çakır i njegov lepi Istanbul: Ne Güzel İstanbul Be.
Kaynarca inače peva pesmu Hekimoğlu.


Zanimljiv mi je lik Halil İbrahim Kapar, iliti Halo Dayı, koji je uspeo da pretekne do 59. epizode KV Pusu i to me, u ovoj fazi gledanja, raduje.

- foto -

Glumac Sönmez Atasoy, koji ga je igrao je preminuo 2011.


Iz nekog razloga ide mi na živac lik Safiye Karahanlı, koju igra Begüm Kütük.
Za Nergis, koju igra Güven Hokna, već sam rekla da mi nije baš najsrećnije osmišljen/napisan lik (npr. kada sazna da je Safiye oteta padne u nesvest, a do tog trenutka gotovo bila savetnik u biznisu, malčice sam karikirala).
- foto -

Sve u svemu ko voli ovaj žanr i ja preporučujem seriju.

Zadnje uređivanje Bhea : 04.01.2013. at 04:55.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 13:20   #55
Hayat je najavio emitovanje nove sezone, koje pojma nemam.
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 15:12   #56
Quote:
Bhea kaže: Pogledaj post
Post sam kratila kako ne bi pravila plahtu. Ostavila sam ovaj deo gde se ne slažem: humora je bilo, meni barem, za cerekanje naglas, dok je živ bio Süleyman Çakır (na slici okrenut leđima, igra ga Oktay Kaynarca).. Sada kada ubiju i İplikçi Nedima (desno na slici) očekujem da ga neće biti ni trunčice. İsmail İncekara ga je dobro odigrao.


Zanimljiv mi je lik Halil İbrahim Kapar, iliti Halo Dayı, koji je uspeo da pretekne do 59. epizode KV Pusu i to me, u ovoj fazi gledanja, raduje.
Glumac Sönmez Atasoy, koji ga je igrao je preminuo 2011.

Iz nekog razloga ide mi na živac lik Safiye Karahanlı, koju igra Begüm Kütük.
Za Nergis, koju igra Güven Hokna, već sam rekla da mi nije baš najsrećnije osmišljen/napisan lik (npr. kada sazna da je Safiye oteta padne u nesvest, a do tog trenutka gotovo bila savetnik u biznisu, malčice sam karikirala).

Sve u svemu ko voli ovaj žanr i ja preporučujem seriju.
Čakir je bio duhovit i bio mi je omiljeni lik prve sezone, a stvarno je sjajno odglumljen, tako da humor prosijava ne samo tekstom, nego i mimikom, gestikulacijom, famoznim govorom tijela jel. Sjajan glumac. Komičan mi je bio kasnije u Pusu sezoni Muro revolucionar, imam osjećaj da su njegov lik zamislili kao usputni, kratkog trajanja, ali je postao popularan kod publike, pa su ga 'razradili' i kasnije je maltene dominirao serijom.

Što se tiče Haloa, on mi je bio onako...usputan lik, njegove scene nisu mi bile napete, iako i on kao lik ima svoje specifičnosti i dobro je odglumljen. Ne znam dokle si došla, on se na kraju oženi s jednom mladom medicinskom sestrom koja je i zatrudnila s njima. Halo opasan frajer. Znači, i on umro 2011., iste je godine umro i glumac koji glumi Laz Ziju koji mi je isto bio omiljeniji lik prve sezone. Uzmi u obzir da sam ja to gledala prije skoro dvije godine, ne znam ni sama kako se uopće još sjećam nekih detalja.


A ništa, mislila sam još pisati, ali moram ići ...nastavljam drugom prilikom.
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 16:58   #57
Došla kući prije 15 minuta i moglo se još editirati gornji post, napišem dodatak i ispravim ono zatrudnila s njimA ( da ne skrnavim Haloovu čast i muški kapacitet) i još nešto o Safije i Polatovoj majci i Meral...pošaljem, kadli ne može više proći. A sad mi se ne da više ponavljati.
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 22:40   #58
Nisam videla još sve (stigla sam do dela kada je Polat u Siriji), ali koliko sam razumela nesreća u kojoj je Elif povređena jeste nameštena ili grešim ?

Adadjo kada ti ne bude teško napiši dodatak o Safiye, Nergiz..
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 21:05   #59
Quote:
Bhea kaže: Pogledaj post
Nisam videla još sve (stigla sam do dela kada je Polat u Siriji), ali koliko sam razumela nesreća u kojoj je Elif povređena jeste nameštena ili grešim ?

Adadjo kada ti ne bude teško napiši dodatak o Safiye, Nergiz..
Gledaš s prijevodom ili bez? Ja mislim da je namješteno. Ona jeste jurila autom kao sumanuta i izgubila kontrolu jer je bila u onakvom psihičkom stanju, ne mogu se sad točno sjetiti i je li bilo neke fizičke prepreke na cesti ili famoznog daljinskog upravljača...morala bih ponovo to pogledati da bih bila sigurnija, ali ostalo mi je u sjećanju kao namještaljka. To je faza serije (naporna i meni neuvjerljiva) u kojoj tajna služba/službe koristi moderna dostignuća informatike i tehnike na najdovitljivije načine, a jedan od tih je rekonstrukcija govora i slaganje riječi i rečenica na osnovu prethodno snimljenog nečijeg glasa. Tako su smjestili Elif kao da je telefonom zove Ali (njegov glas, jer je izmjenom izgleda i nastankom Polata promijenjen i Alijev glas) i dogovara s njom sastanak na koji ona juri autom i dolazi do nesreće. Ali dobro, to si i ti skužila...

Safije mi je bila simpa u svojoj naivnosti. Dobra osoba. Onako, normala u svoj onoj nenormalnoj situaciji, još se dobro i snašla. Kad bi se pojavila Safije, bila bih mirna jer sam znala da slijedi neka ok scena, bez prevelikih prevrata i uzbuđenja. A Nergiz čudo. Već sam pisala da ima tih čudnovatih momenata, neuvjerljivih, ali nisu prevladali toliko da bih odustajala od gledanja, shvatila sam ih kao dio šarma serije i nisam se previše njima opterećivala i analizirala ih. Jedan od tih momenata je i Nergizina 'bolest', nisam ni sama sigurna kako bih njeno stanje prije, pa i poslije pojave Polata nazvala, toliko mašte nemam. Da li je ona bila stvarno toliko bolesna od patnje, pa naprečac ozdravila nakon pojave sina ili ju je Karahanli namjerno lijekovima ili čime već držao u onom vegetativnom stanju... nekad je stvarno nemoguće suvislo objasniti scenarističke zamisli.

I uopće mi je ta završna faza prve sezone tj prePusu sezone bila teška za praćenje, jer se odjednom pojavljuju masoni, iluminati,tko sve ne, kontrolori odozgo čime se ionako zamršena mreža onih koji vuku konce dodatno zakomplicirala. Učinilo mi se da sve ono što sam pohvatala od ranije više nema smisla i da ništa nije onako kao što sam mislila da jeste, izgubila sam nit i prepustila se fazonu: može biti, ali i ne mora. To sam gledala onako...gledala sam.

edit: Nisam znala da Čakir ono pjeva. wow! multitalent

Zadnje uređivanje Adadjo : 02.02.2013. at 21:21.
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 11:05   #60
Muro revolucionar s bijelim šalom, njegov posilni Četo i ludi Deli Husnu - sudar.

http://www.youtube.com/watch?v=wfg3z3r9fmc

Plačem. (šteta što nema prijevoda, prekomični su )
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.