Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2014., 09:38   #1
Login fail

Radi se o poruci nakon logiranja 'Login faild - Maximum number of
login attemts reached"

Bez citanja ili trazenja po webu sam mislio da se radi o trenutno
maksimalnom broju korisnika na serveru pa se zahtjev za
logiranjem odbija. Onda mi veli zena na podrsci nije to nego
do logiranja sto je meni pak bilo nejasno jer je nemoguce da
pogrjesim u pisanju obzirom da kod to napravi svaki put za mene.

Isao sam traziti i nasao sto zapravo poruka znaci ali sad imam
jos veci upitnik iznad glave. Razumjem da nakon 3, 4 ili kojeg
god puta server ne dozvoljava loginiranje usernama ali zar
administratoru ne posalje neku poruku ili ne vristi nesto na
ekranu da treba korisniku javiti ili sam da nesto napravi ? Malo je
cudno da se bas ostavi korisnika na cjedilu da si duma sto
ne valja sa siframa, browserom, jel ima virus, jel prava
stranica ili slicno. Jos me zanima da li serveri mjere vrijeme
izmedju otvaranja stranice i klikanja na Login i ako je ono
manje od nekog koje je potrebno obicnom korisniku za upis podataka
automatski smatra da se radi o automatu i brute force napadu
koji je uspio iz prve ?

Usput koja je tocna poruka koju server vraca kada je dostigao
maxsimalni broj korisnika koje moze servisirati i moli da se
korisnik kasnije ulogira ?

Hvala,
ninohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 11:28   #2
Premalo informacija.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 11:35   #3
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Premalo informacija.
sto jos treba ?
ninohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 11:36   #4
Nino, ono prvo bog dragi ne može znat šta je, ono zahtjeva tim debuggera koji će sjediti i gledati tu sesiju komadić po komadić

Za drugo pitanje: tu poruku si na ovom forumu gotovo sigurno vidio na ovom forumu poznati 503/504 su relevantne greške u tom slučaju, iako sve ovisi, ima pametnih ljudi koji ti pošalju poruku da je server "busy" i pokušaš kasnije.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 11:43   #5
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Za drugo pitanje: tu poruku si na ovom forumu gotovo sigurno vidio na ovom forumu poznati 503/504 su relevantne greške u tom slučaju, iako sve ovisi, ima pametnih ljudi koji ti pošalju poruku da je server "busy" i pokušaš kasnije.
moze samo jedno objasnjenje vezano za napade na server. Zar kod nema neku listu ip adresa sa koje se uvijek uredno ulogira a sa druge strane ima dio koda koji na sebe preuzima napade dok istovremeno po mrezi ne dodje do nekog rutera i zamoli providera da privremeno zaustavi sav promet od njega ?
ninohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 11:48   #6
To bi djelovalo da smo i dalje na dial-up sistemu, ovako se ip adresa korisnika često mijenja i to server ne može tako pratiti, recimo da se prijavljuješ preko virtual box OS-a, onda ti ne može ni fizičku adresu pratiti.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 11:56   #7
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
To bi djelovalo da smo i dalje na dial-up sistemu, ovako se ip adresa korisnika često mijenja i to server ne može tako pratiti, recimo da se prijavljuješ preko virtual box OS-a, onda ti ne može ni fizičku adresu pratiti.
oprosti al moram ponovno

Zar ne postoji medju providerima dogovor da se prati odlazni promet od svakog od njih i oznaci svaki pojedinacan kao 'ocekivan i normalan' a svaki novi chekira namjeru, destinaciju, ucestalost i slicno ne raskopavajuci pakete da bi onda vristalo na monitoru da se radi o potencjalnom napadu ?
ninohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 12:00   #8
Quote:
ninohr kaže: Pogledaj post
oprosti al moram ponovno

Zar ne postoji medju providerima dogovor da se prati odlazni promet od svakog od njih i oznaci svaki pojedinacan kao 'ocekivan i normalan' a svaki novi chekira namjeru, destinaciju, ucestalost i slicno ne raskopavajuci pakete da bi onda vristalo na monitoru da se radi o potencjalnom napadu ?
Mislim da ne, kako nemam uvid u postignute i nepostignute dogovore, te "privacy policy" u to neću ulaziti. Tu si opet u problemu sa prijavljivanjem laptopa sa javnih i ostalih trećih mreža, pa prijava sa više uređaja(tablet, mobitel...)puno je kombinacija, ne možeš hvatati na ip adresu, to ne prolazi kao što je prije 15 godina.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.