Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2012., 10:19   #141
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Zašto ne, sve što je prebacio na dicu, ženu, mater, punicu....
Kupio jahtu preko firme, onda je registrirao na punicu, državi ostao dužan, firma ošla u stečaj , a on i punica se danas sjede na jahti dok žena sprema doručak u apartman u koji glasi na njeno ime, i svi čitaju listu dužnika.

Znam lika koji je novcima firme kupio stan (uknjižio ga na ženu), zemljište u Dućama kod Omiša (uknjižio na mater), apartmane na Murteru (uknjižio na brata), novi BMW (uknjižio na oca)...., firma propala, on proglasio stečaj, radnicima nije uplatio doprinose, poreznoj upravi ostao stotine tisuća duga, a nema ga na ovoj listi. Znam da nije podmirio dug, čak je rekao "boli me qita, šta mi mogu, na sebi nemam ništa". I? Ujeo vuk magare.
Oči mi ispale gledajući ovaj popis ali fakat ga na njemu nema.
To bi bilo hajdučki i protuustavno. Nema šansi da nešto takvo prođe, a osobno smatram da bi bilo i nepošteno. To bi bilo kao da strpaš u zatvor 100 ljudi od kojih je 20 nevino jer znaš da ih 80 nije. To se kosi s temeljnim ljudskim pravima.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 10:19   #142
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
koja smijurija! zašto ne bi bilo naplativo? može se saznati sve, svaki tijek novca i imovine. znaju se odgovorne osobe i većina vlasnika firmi, i nekretnina i pokretnina. ne vidim problema osim volje naravno i standardno.
Ne vidiš probleme jer ne poznaješ zakone.
ZnaSeTkoJe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 10:20   #143
Quote:
ZnaSeTkoJe kaže: Pogledaj post
Znači, ti bi plijenio nekretnine djece poreznih dužnika? Zašto stati na tome, hajmo i susjedima poreznog dužnika.

Nekretnine firmi idu u stečajnu imovinu, nekretnine vlasnika ne. Valjda ne treba opet objašnjavati zašto.
http://danas.net.hr/hrvatska/duznici...proslom-vladom
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 10:22   #144
To naravno neće biti moguće.
ZnaSeTkoJe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 10:23   #145
Quote:
ZnaSeTkoJe kaže: Pogledaj post
Opet i ponovno, amnestirate nerad državnih službi. Zna se kako se naplaćuje porezni dug u uređenim zemljama, a i zakon je poprilično jasan kada se pokreće stečaj.

Hipotetske prodaje imovine poduzeća u svemu ovome nisu bitna ako se posao porezne radi savjesno. Imovina poduzeća se ne daruje, prodaje se ili amortizirana otpisuje.

Svima su vam puna usta nekakvog oduzimanja imovine, a sve je lijepo navedeno u stečajnom zakonu. S druge strane, ne vidite opasnosti ideja poput oduzimanja imovine trećoj osobi!

Bit će da je zbog povijesnog nasljeđa, svi bi samo sve oduzimali.
Ma čovječe mi (ja) ti pričamo o Hrvatskoj praksi, a ne o Hrvatskim Zakonima i američkim poreznjacima iz filoma.
Nije on uzeo nivac iz firme i dao kćerki da kupi stan (i tako ga uknjiži na svoje ime kao prvu nekretninu) nakon što je proglasio stečaj već prije stečaja (čitaj izvlačio je novac iz firme), niti je to bio stan firme koji je on uknjižio na kćerku.....uzeo je lovu iz firme (isisao), državi ostao dužan bez obzira da li kroz porez ili kroz neplaćene doprinose radnicima, proglasio stečaj i fućka mu se danas za listu jer on ima gajbu, jahtu stan, apartman....

A mi ovdje pričamo o kome? Širokom iz Svete Nedjelje koji je na listi, a čiji će se lampaši i dalje prodavati kao i prije, jer će on otići u Banku dignuti kredit da vrati ovaj dug i da može dalje bez "crvenila u obrazu" štancati lapmpaše velika i mala laterna..
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.

Zadnje uređivanje casio : 01.08.2012. at 10:30.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 10:25   #146
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
koja smijurija! zašto ne bi bilo naplativo? može se saznati sve, svaki tijek novca i imovine. znaju se odgovorne osobe i većina vlasnika firmi, i nekretnina i pokretnina. ne vidim problema osim volje naravno i standardno.
A to će odraditi tko? porezna inspekcija koja je trenutno okupirana čučanjem ispred frizerksih salon da uhvate kakvu babu bez računa za trajnu frizuru, ili referenti u poreznoj koji su se godinama pravili blesavi, bili na pauzi više nego u uredu pa je kod mnogo toga došlo do zastare zbog one male vrećice "znak pažnje".
Da ne živim u Hrvatskoj još bih i povjerovao u sve ovo.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 10:32   #147
kako misliš "ideja"? koja treća osoba? ako je imovina stečena prevarom, magljenjem itd isl, a došla je u ruke "nasljednika", nema majci nego je pretvorit u dužne kune. uostalom nasljednici i slijednici nasljeđuju i dugove. po kreditu ili po ovakvoj vrsti krađe novca.
porezni zakon kaže da porez svatko treba platiti, a odgovorne osobe koje ga nisu platile se znaju imenom i prezimenom.
Zakon u hrvata? LoL
nevjerojatno je da je nekome uopće palo na pamet baviti se kriminalo tih razmjera i još k tome da je evidentno o kome se radi i da ono još uvijek "posluje" . ma ne posluje nego direktno krade. ma nije ovo krađa. krađa je kad ti ukradu novčanik ili auto. ovo je direktan kriminalni udar po državi. veleizdaja. isto kao i ovi kojima se sudi, a brane ih isti odvjetnici.

ma tko je to "nevin" sa prikrivanjem od desetina miliona kn??

uostalom, napisah već, goljak majka za većinu.
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 10:38   #148
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
A to će odraditi tko? porezna inspekcija koja je trenutno okupirana čučanjem ispred frizerksih salon da uhvate kakvu babu bez računa za trajnu frizuru, ili referenti u poreznoj koji su se godinama pravili blesavi, bili na pauzi više nego u uredu pa je kod mnogo toga došlo do zastare zbog one male vrećice "znak pažnje".
Da ne živim u Hrvatskoj još bih i povjerovao u sve ovo.
tko? policija. čista iskonska represija. nema disanja dok se to ne riješi, točka.
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 10:39   #149
Quote:
MučkoĐubre kaže:
Ne blokira porezna nikakav racun zbog 100 kuna. Cak ni ne salje opomene, nego samo baca kamate. Imao sam otvoren trajni nalog za uplatu predujma poreza na prihod od imovine i imovinskih prava, i jedan mjesec nesto nije proslo, i taj dug se vukao skoro godinu dana bez ikakvih problema, uz naravno zateznu kamatu. Na kraju sam na tih 300 kuna platio skoro punu godisnju kamatu od 14% (mislim da je to bilo 14 tad, a sad da je 12) i to je to. Nikakve ovrhe.

Doprinose ti placa poslodavac ako imas dohodak od nesamostalnog rada. Postoje i drugi oblici rada i dohodaka, gdje placas sam.
Ovo je točno. Većina ovog duga iskazanog na "listi srama" jesu zatezne kamate. Linić kad si je već dao toliko truda pa razvrstao po osnovicama, trebao je odvojiti glavnicu i kamate.
E, al onda bi se vidlo koliki je tek država lihvar. Prvo te dere skoro najvišim porezima na svijetu, a onda sve to dodatno začini lihvarskim kamatama.

Batina uvijek ima dva kraja.
Errico is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 10:40   #150
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
tko? policija. čista iskonska represija. nema disanja dok se to ne riješi, točka.
Je, posebno ona kojoj su sad smanjili plaću, ukinuli regres, Božićnicu.....ti su jebeno motivirani da se s ovime sada uhvate u koštac.
Sorry ali ja nisam tako naivan.Kad vidim vjerovat ću.
Mene recimo više zanimaju imena poreznih referana koji su doveli do ovoga i njihova imovina, pa da vidimo kako se živi na plaćici od 5-6t kuna, regresu Uskrsnici, Božićnici, putnim troškovima, troškovima za odvojeni život.....a sve to u kućerini od milju-dvije kuna i onim pekama..
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.

Zadnje uređivanje casio : 01.08.2012. at 10:46.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 10:40   #151
Quote:
Errico kaže: Pogledaj post
Ovo je točno. Većina ovog duga iskazanog na "listi srama" jesu zatezne kamate. Linić kad si je već dao toliko truda pa razvrstao po osnovicama, trebao je odvojiti glavnicu i kamate.
E, al onda bi se vidlo koliki je tek država lihvar. Prvo te dere skoro najvišim porezima na svijetu, a onda sve to dodatno začini lihvarskim kamatama.

Batina uvijek ima dva kraja.
kad si gazda izdao račun, ili sklopio posao u nekoj cifri, prihvatio si i da ćeš platit poreze po istom.
ako si zagrizao prevelik kolač, snosi posljedice. kao i ostali građani koji ih snose na ovaj ili onaj način. ovrhama po kreditima ili po htv pretplatama...
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 10:40   #152
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
kako misliš "ideja"? koja treća osoba? ako je imovina stečena prevarom, magljenjem itd isl, a došla je u ruke "nasljednika", nema majci nego je pretvorit u dužne kune. uostalom nasljednici i slijednici nasljeđuju i dugove. po kreditu ili po ovakvoj vrsti krađe novca.
porezni zakon kaže da porez svatko treba platiti, a odgovorne osobe koje ga nisu platile se znaju imenom i prezimenom.
Zakon u hrvata? LoL
nevjerojatno je da je nekome uopće palo na pamet baviti se kriminalo tih razmjera i još k tome da je evidentno o kome se radi i da ono još uvijek "posluje" . ma ne posluje nego direktno krade. ma nije ovo krađa. krađa je kad ti ukradu novčanik ili auto. ovo je direktan kriminalni udar po državi. veleizdaja. isto kao i ovi kojima se sudi, a brane ih isti odvjetnici.

ma tko je to "nevin" sa prikrivanjem od desetina miliona kn??

uostalom, napisah već, goljak majka za većinu.
Ovako rezoniraju bedaki koji nikada u životu nisu radili nešto samostalno i nisu imali posla s našim "učinkovitim" birokratskim aparatom u kojega spadaju i porezni referenti.
Errico is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 10:46   #153
bandić očito forsirao fontane,
da si porezni dužnik nekaj zaradi http://www.tportal.hr/biznis/gospoda...juna-kuna.html
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 10:46   #154
Quote:
Errico kaže: Pogledaj post
Ovako rezoniraju bedaki koji nikada u životu nisu radili nešto samostalno i nisu imali posla s našim "učinkovitim" birokratskim aparatom u kojega spadaju i porezni referenti.
to ti misliš. ovdje se radi o teškoj "gladi" za novčekima.

pa ne umanjuje se krivica ni onima koji su žmirili na ovim sranjima.

reči će "mučko" da je svatko "zaslužio" kad se doveo u "ovakvu" situaciju. sad nek vrati kako se zadužio. zna on.
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 10:48   #155
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Je, posebno ona kojoj su sad smanjili plaću, ukinuli regres, Božićnicu.....ti su jebeno motivirani da se s ovime sada uhvate u koštac.
Sorry ali ja nisam tako naivan.Kad vidim vjerovat ću.
Mene recimo više zanimaju imena poreznih referana koji su doveli do ovoga i njihova imovina, pa da vidimo kako se živi na plaćici od 5-6t kuna, regresu Uskrsnici, Božićnici, putnim troškovima, troškovima za odvojeni život.....a sve to u kućerini od milju-dvije kuna i onim pekama..
je. teško moguća misija. al pošto sad u nas ima policajaca u "turističkoj razmjeni", mogli bi ti strani policajci napraviti posao umjesto naših.
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 10:50   #156
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
kako misliš "ideja"? koja treća osoba? ako je imovina stečena prevarom, magljenjem itd isl, a došla je u ruke "nasljednika", nema majci nego je pretvorit u dužne kune. uostalom nasljednici i slijednici nasljeđuju i dugove. po kreditu ili po ovakvoj vrsti krađe novca.
1. Imovina stečena prevarom ne spada u ovu diskusiju, to su posebna kaznena djela.
2. Nasljednici čega? Jel ti razumiješ kako funkcioniraju poduzeća?
3. Fizičke osobe nasljeđuju obveze druge fizičke osobe u visini nasljeđene imovine. Isto tako se mogu odreći nasljedstva.

Sve u svemu, svega si tu nadrobio.
ZnaSeTkoJe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 10:53   #157
Quote:
Errico kaže: Pogledaj post
Ovako rezoniraju bedaki koji nikada u životu nisu radili nešto samostalno i nisu imali posla s našim "učinkovitim" birokratskim aparatom u kojega spadaju i porezni referenti.
Upravo tako.
Treba otići u poreznu pravu tijekom radnog vremena:
- pauza, na gablecu sam, vraćam se odmah, na g.o. sam, pokucajte na susjedna vrata soba....
- žao mi je kolegica duži predmet a ona je na porodiljnom, godišnjem, bolovanju....to ćete morat s njom riješiti.
- rješenja vam je napisano, ali nema šefa da ga potpiše, a kad će doć ne znamo, ili smjenjen je čekamo novoga a dali će on to htjet potpisat ne znamo.....
itd.itd.itd.
A treba otić u 16h ispred porezne uprave-ispostave, ja ga jebem ako netko vidi poreznog referenta koji ne ide doma sa onim vrećicama "znak pažnje".
I mi onda ovdje pričamo o čemu?
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 10:54   #158
Quote:
ZnaSeTkoJe kaže: Pogledaj post
1. Imovina stečena prevarom ne spada u ovu diskusiju, to su posebna kaznena djela.
2. Nasljednici čega? Jel ti razumiješ kako funkcioniraju poduzeća?
3. Fizičke osobe nasljeđuju obveze druge fizičke osobe u visini nasljeđene imovine. Isto tako se mogu odreći nasljedstva.

Sve u svemu, svega si tu nadrobio.
svako jutro kad se probudim se toga sjetim. a opet radim. jbg, moram.

nasljednici imovine koja je stečena tako što je novac potrošen na skuplje gaće umjesto da je plaćen porez.

heh, da, radije bih da sam nadrobio prvo mjesto na listi, nego da drobim tu, al tako ti je to...
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 10:56   #159
Ako se oduzmu s liste oni koji su doista stekli raznorazne oblike bogatstva a pritom zakinuli državu za iznos poreza, ostaje velika večina "dužnika" koji su zapravo prevareni.

Država se u njihovu slučaju ponaša kao neka polukastrirana banka.

Naime, ako nekome ponudite da slobodno otvara poslove, da ulaže i da radi, a pritom adekvatno ne regulirate potrebni novac u opticaju, već to prepustite privatnom interesnom sektoru, onda ste vi njega u startu osudili na nelikvidnost.

Kontrakcija novca u opticaju koja se desila kod nas, gdje su banke povukle novac u svoje sefove vršeći pritisak na povrat starih dugova, zadužujući i samu državu po sve većim stopama, uzrokovao je manjak potrebitog novca u opticaju, ljudi ne mogu dakle ni trgovati, ni raditi pa onda ni stvarati nove vrijednosti. Ne mogu ni plaćati doprinose pa ni poreze jer novaca naprosto nema u opticaju.

Ova ciklička zakonomjernost koja proizlazi iz kreditne ekspanzije, tkz. kontrakcija novca iz opticaja, uhodani je banksterski business, koje preko svojih kompjuterskih impulsa ex nihilo stvaraju novac, pravno definiran kao dug, pa kasnije izvlaće sebi dobit sjedajući na realne vrijednosti svih onih koji su kontrakcijom novac ostali dužnici.

Što radi naša država? Optužuje dužnike stavljajući ih na listu srama, pritom kao i sama banka gleda sjesti na kakvu nekretninu ili izvući ljudima iz čarapa posljednji skriveni novčić.

Ovaj slučaj pokazuje koliko nam je politika postala maloljetna a država banovina. Političari imaju tutore pa i gospodare unutar tekučeg monetarnog sustava, pa kako se ponašaju banksteri tako se ponašaju i političari.

Narod treba opljačkati i slomiti.
Jung-fu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 10:57   #160
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
to ti misliš. ovdje se radi o teškoj "gladi" za novčekima.

pa ne umanjuje se krivica ni onima koji su žmirili na ovim sranjima.

reči će "mučko" da je svatko "zaslužio" kad se doveo u "ovakvu" situaciju. sad nek vrati kako se zadužio. zna on.
opet lupetaš bzveze. Ravnateljica porezne je stala u zaštitu svojih djelatnika. oni po njoj nisu ništa krivi jer su navodno dobijali naputke od političara ovako nešto može ireči samo najveća i nagluplja gusketina jer toliko je primjera iz prakse ( ja ih znam ohoho) koji jasno pokazuju da je za ovo stanje odgovoran kompletan porezni sustav.

Jedan od tri največa dužnika je i izvjesni PAN kartonaža. Istom tom panu je Crkvenac 2000. oprostio oko 120 mio kuna duga, da bi on danas imao novih 140 mio kuna duga + još 20ak u povezanim društvima ( pan-trgopormet i pan trgovina).

Naravno da Kukuriku jajare sada svu krivicu žele svaliti na bivšu HDZ vlast, no jednaka je krivnja i na "starom" SDP-u u kojem je participirao i sam metuzalem LInić.
Errico is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.