Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2011., 15:08   #1421
Quote:
viking dr. kaže: Pogledaj post
tu bi više odgovarao možda kakav starinski kotač da visi na lancu...
e, da
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 22:51   #1422
Quote:
kyb kaže: Pogledaj post
Evo mog roštilja svi se hvalite sa nekim velikim pečenjarama za vola ispeć moj nije takav u mom možeš pile ispeć,širina je 63 koliki je lim za pečenje radovi su otprilike do pola došli, treba građa,crijep, dimnjak, pločice dolje i na radnu ploču, pipa i sudoper.

Zid je super ispao ali pečenjara još je stigneš proširiti da bar peka stane unutra ovak mi ne izgleda proporcionalno
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 16:08   #1423
Pozdrav svim majstorima i onima koji će to postati . Imam jedno pitanje pa ako mi možete pomoći, pečenjaru sam završio kad stignem stavit ću slike i postupak izrade, zanima me koliko dugo se mora sušiti prije prve vatre jer je ne mogu više gledati da zjapi prazna.
Što se šamota tiće, danas sam kupio šamot u Ciglani Zagreb, dimenzije 25x12x7 daje čovjek po 7 kn. Požurite dok ima jer je Ciglana uništena (ništa čudno) i prodana pa se riješavaju ostataka. Opeka je super uščuvana. Unaprijed hvala za odgovor.
__________________
Kada sam bio mali, majka mi je je dala 20 dinara i poslala me u ducan. Donio sam dva kruha, dvije litre mlijeka, paketic bombona, cokoladu, deset jaja, 3marga, 1 litru ruma i jos mi je ostalo za ringispil! Danas to nije moguce, zbog onih...glupih nadzornih kamera ! ! !
Lord_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 17:20   #1424
Quote:
Lord_zg kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim majstorima i onima koji će to postati . Imam jedno pitanje pa ako mi možete pomoći, pečenjaru sam završio kad stignem stavit ću slike i postupak izrade, zanima me koliko dugo se mora sušiti prije prve vatre jer je ne mogu više gledati da zjapi prazna.
Što se šamota tiće, danas sam kupio šamot u Ciglani Zagreb, dimenzije 25x12x7 daje čovjek po 7 kn. Požurite dok ima jer je Ciglana uništena (ništa čudno) i prodana pa se riješavaju ostataka. Opeka je super uščuvana. Unaprijed hvala za odgovor.
nakon sto postavis samot mora proci min.5do 7 dana prije vatre a i prva vatra netreba biti dostatna da ispeces janka ili sl. nek pprva bude malo blaza
Ignac0204 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 23:19   #1425
Napokon smo malo ponovo poradili na roštilju i nadam se da ćemo slijedećih par dana biti gotovi pa ću onda staviti i slike sa krajnjim rezultatom. Pošto ću slijedeći tjedan biti u fazi šalanja dimljaka koji će biti na zadnjoj strani roštilja zamima me da li bi bio dovoljan otvor dimljaka za roštilj 65X27 koji je unutarnjih dimenzija 200X80. planiram dizati sa zadnje strane 6 redova i sa time padom ići prema prednoj strani. Mene zanima da li je to dovoljno da ne bi imao problema sa dimom prlikom roštiljanja.. Hvala unaprijed na odgovorima

Početak




http://i953.photobucket.com/albums/a...j/P9050004.jpg
http://i953.photobucket.com/albums/a...j/P9050015.jpg



__________________
"Trying is the first step towards failure, so the lesson is never try" Homer Simpson

Zadnje uređivanje Majstor : 20.05.2015. at 20:16. Reason: Postavljanje linka umjesto slike
benxxs is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 23:25   #1426
Ostatak



Evo slika po etapama dio fali jer sam ih "izgubio" prilikom neuspjelog upgrada iphona.
http://s953.photobucket.com/albums/ae19/benxxs/rostilj/
Poslije roštilja u planu je krušna peć sa strane i nakon toga pošto trebam mjenjati šindru nakrivanje pa tendom.
__________________
"Trying is the first step towards failure, so the lesson is never try" Homer Simpson
benxxs is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 12:48   #1427

Po meni prevelik otvor "roštilja", luk-bolta-nadvoj treba ići s 5-6 cigle, i još 4 cigle u najvišoj točki (oko 80cm-ako je cigla plus malter 8cm ), nema šanse da dimnjak povuče kad je ovaj prednji otvor tako velik ! Dimit će na prednju stranu.







Ovo mi je primjereniji otvor !

Zadnje uređivanje D@ny : 24.07.2011. at 13:06.
D@ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 13:00   #1428
Kada sam došao do 10 reda i stavio voltu i sam sam skužio da je malo prevelik otvor i volta sada počinje na 9 redu više mi se nije dalo skidati. I naravno sada sam u brizi da li je to dimiti prejako ili u nekoj "normali". Također me zanima da li je bolje ići sa većom kosiniom dimljaka kao u ovom slučaju [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
ili sa blažim padom pa više redova dimljaka na nadvoj [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
__________________
"Trying is the first step towards failure, so the lesson is never try" Homer Simpson
benxxs is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 13:12   #1429
Mislim da treba iznad ložišta biti što veća "kapa" gdje bi se dim skupljao prije prolaska kroz dimnjak ! I ja sam pogriješio za jedanu ciglu, trebao sam ranije početi s boltom-voltom !




Zadnje uređivanje D@ny : 24.07.2011. at 13:20.
D@ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 22:18   #1430
Quote:
D@ny kaže: Pogledaj post
Po meni prevelik otvor "roštilja", luk-bolta-nadvoj treba ići s 5-6 cigle, i još 4 cigle u najvišoj točki (oko 80cm-ako je cigla plus malter 8cm ), nema šanse da dimnjak povuče kad je ovaj prednji otvor tako velik ! Dimit će na prednju stranu.
definitivno prevelik luk volte ali sta je tu je samo nastavi i sretno sto brze da nesto okrenes
__________________
hated by many.................loved by few.....................respected by all

Zadnje uređivanje Majstor : 20.05.2015. at 20:17. Reason: Skraćivanje quotanja
jdarko051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 22:36   #1431
dimnjak napraviti što veći i višlji pa možda nebude dimilo
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 23:10   #1432
Hvala na savjetima, sada ako će dimiti sa prednje strane moj odgovor će biti da sam atko htio Dobro mi je žena rekla da je to malo preveliko i megalomanski a ja majmun nisma ju htio poslušati. Sada ću napraviti da mi je kapa čim višlja cca 60 centimetara u zadnjem dijelu i na ako mogu to nazvati na "tri vode". Javim rezultat po paljenju za cca 2 tjedna.
__________________
"Trying is the first step towards failure, so the lesson is never try" Homer Simpson
benxxs is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 14:46   #1433
Pozdrav svima, evo pratim već dugo temu, slažem u glavi izgled i dimenzije pečenjare i nadahnut vašim i nekim mojim zamislima, malo sam ju skiciro:

http://imageshack.us/f/7/pecp.png

Dajte mi recite što mislite o dimenzijama? Znači vanjske dimenzije 200 x 115 cm, ložište 159 x 95 cm, visina do površine ložišta 85 cm, visina do centra bolte od poda cca 165, visina kape kojoj su kosine pod 45 stupnjeva je cca 51cm i dimenzije dimnjaka 40 x 40cm. Donja deka je debela oko 10cm, ne vidi se na slici jer sam ju zatvorio ciglom.

Računao sam da će mi fuga između redova biti 2cm, što sam vidio kod jednog kolege kod kojeg isprobano na više "plodova tora" nije smetalo. Jel mislite da je to previše?

Ložište i ispod deke su obzidani sa nutarnje strane vanjskog zida sa ciglom na kant tako da se dolje deka ima na čemu držati, a gore da zaštiti vanjski zid od velikih temperatura.

Mišljenja, kritike i pohvale, sve dobrodošlo.
hakimaajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 22:45   #1434
Quote:
hakimaajka kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, evo pratim već dugo temu, slažem u glavi izgled i dimenzije pečenjare i nadahnut vašim i nekim mojim zamislima, malo sam ju skiciro:

http://imageshack.us/f/7/pecp.png

Dajte mi recite što mislite o dimenzijama? Znači vanjske dimenzije 200 x 115 cm, ložište 159 x 95 cm, visina do površine ložišta 85 cm, visina do centra bolte od poda cca 165, visina kape kojoj su kosine pod 45 stupnjeva je cca 51cm i dimenzije dimnjaka 40 x 40cm. Donja deka je debela oko 10cm, ne vidi se na slici jer sam ju zatvorio ciglom.

Računao sam da će mi fuga između redova biti 2cm, što sam vidio kod jednog kolege kod kojeg isprobano na više "plodova tora" nije smetalo. Jel mislite da je to previše?

Ložište i ispod deke su obzidani sa nutarnje strane vanjskog zida sa ciglom na kant tako da se dolje deka ima na čemu držati, a gore da zaštiti vanjski zid od velikih temperatura.

Mišljenja, kritike i pohvale, sve dobrodošlo.
pozdrav,

gledam malo ovu temu jer i mene zanima i planiram u izradu!
možda mali savjet ili nazovi kako god hoćes jer nisam stručnjak al vidio sam nedavno kod jednog poznanika famoznu stvar - dimenzije komina cca kao kod tebe i identični komin ima i unutar kuće i na terasi a ima i jednu jako dobru foru - prvi red na samomo "ulazu" u ložištu tj. ispod nadvoja poslagao je opeku koja je na točkice (valjkasto ) šuplja i ispod nje tj cijelog ložišta doveo ventilaciski kanal koji iza ložišta ima ulaz na dvije strane tako da zrak ulazi iza ložišta i ispod nadvoja izlazi i samim tim dim nikako ne može proci u kuću.

pekli smo janjcica u kući i niti malo dima nije prošlo !!!!
ponoluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 20:05   #1435
Quote:
hakimaajka kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, evo pratim već dugo temu, slažem u glavi izgled i dimenzije pečenjare i nadahnut vašim i nekim mojim zamislima, malo sam ju skiciro:

http://imageshack.us/f/7/pecp.png

Dajte mi recite što mislite o dimenzijama? Znači vanjske dimenzije 200 x 115 cm, ložište 159 x 95 cm, visina do površine ložišta 85 cm, visina do centra bolte od poda cca 165, visina kape kojoj su kosine pod 45 stupnjeva je cca 51cm i dimenzije dimnjaka 40 x 40cm. Donja deka je debela oko 10cm, ne vidi se na slici jer sam ju zatvorio ciglom.

Računao sam da će mi fuga između redova biti 2cm, što sam vidio kod jednog kolege kod kojeg isprobano na više "plodova tora" nije smetalo. Jel mislite da je to previše?

Ložište i ispod deke su obzidani sa nutarnje strane vanjskog zida sa ciglom na kant tako da se dolje deka ima na čemu držati, a gore da zaštiti vanjski zid od velikih temperatura.

Mišljenja, kritike i pohvale, sve dobrodošlo.
Ložište 159 x 95 cm = 1.5105 m2 / 3 = 0.50 m2 površine dimnjaka
ti bi htio 40 x 40 cm = 0.16 m2 po meni promjer unutarni bi trebao biti što bliže 0.50 m2 (70 x70 ili 90x50 )
D@ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 09:22   #1436
Jedan kolega ima pečenjaru dimenzija ložišta 170 x 100 cm, visina ložišta do sredine bolte je 92cm, znači malo veće ložište, a dimnjak mu je 20 x 80. I ne dimi mu se ni malo. Tak da zbilja ne znam Slažem se da što veće površine, to bolji dimnjak, ali limitirana mi je širina dimnjaka pošto mora proći između dva roga krova...
hakimaajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 11:51   #1437
Evo kak smo mi to izveli.


Rupa dimnjaka je 33x73 i ništ se ne dimi.

Zadnje uređivanje brankof : 27.07.2011. at 12:26.
brankof is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 11:07   #1438
@brankof

Ne vide ti se slike, daj probaj opet stavit.
hakimaajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 17:32   #1439
http://www.njuskalo.hr/ostale-gradev...-oglas-3207463
seniorr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 21:23   #1440
Ko mi zna reči kak se tu slike denu?
brankof is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:04.