Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2013., 14:16   #281
Cijena za krunice ( privatno)

Treba mi nekakva okvirna cijena na podrucju Rijeke.

Imam 3 stare krunice koje se trebaju mijenjati i morat cu raditi dodatne 3 nove krunice. Sve na prednjim zubima.
Zanima me da li mogu ocekivati istu cijenu za izradu nove krunice gdje se zub tek treba brusiti i za zamjenjivanje stare krunice?
Cula sam da je oko 800 KN za jednu novu krunicu, da li bi to bilo tocno?

I u kojem se najkracem vremenu to moze srediti? Mogu li ocekivati za 5-7 dana?
Hvala.
missym is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 21:39   #282
Quote:
missym kaže: Pogledaj post
Treba mi nekakva okvirna cijena na podrucju Rijeke.

Imam 3 stare krunice koje se trebaju mijenjati i morat cu raditi dodatne 3 nove krunice. Sve na prednjim zubima.
Zanima me da li mogu ocekivati istu cijenu za izradu nove krunice gdje se zub tek treba brusiti i za zamjenjivanje stare krunice?
Cula sam da je oko 800 KN za jednu novu krunicu, da li bi to bilo tocno?

I u kojem se najkracem vremenu to moze srediti? Mogu li ocekivati za 5-7 dana?
Hvala.
sasvim je svejedno jel to novi zub koji se brusi ili je na njemu već bila krunica...
cijena od 800 kn je nemoguća...
za prednje zube se preporuča bezmetalna keramika - cijena je 2500-3000 kn po zubu
ali možeš proći i sa metal-keramikom (trebaju biti jaaaako dobar stomatolog i tehničar) - cijena 1200-1500 kn po zubu

izrada traje okvirno 7-10 dana
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 21:47   #283
Znači cijene ovise o politici DZ? Ili od stomatologa do stomatologa?

Jedino znam da ukoliko imate dopunsko imate i pravo na dva čišćenja kamenca godišnje. A za plombe ne znam, moj zubar nema fiksnu cijenu. Ovisi o gužvu i "dnevnom prometu"...
hope_010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 15:36   #284
za DZ nemam pojma...ja sam privatnik...

ali svi stomatolozi imaju propisane minimalne cijene od strane Komore...dakle, ispod koje razine ne smijemo ići....
a prema gore...koliko je koga volja...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 18:27   #285
zna li netko koliko kod privatnika košta totalna proteza ( gornja i donja) obična plastična. netko kaže 3000 kn ,a netko 7000 kn
novka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 20:23   #286
Quote:
novka kaže: Pogledaj post
zna li netko koliko kod privatnika košta totalna proteza ( gornja i donja) obična plastična. netko kaže 3000 kn ,a netko 7000 kn
Pa sad ovisno gdje,varira ti od grada do grada,al recimo računaj od 2500-2800 kn po protezi..
__________________
Click
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 12:29   #287
pozdrav, evo neki dan sam bila kod zubarice u domu zdravlja, i posto sam nedavno imala krs i razbila zube, predlozila mi je da to sredim sa navlakama ljuskicama ili kako se to vec zove.
cijena koju mi je rekla me malo zacudila - 1000kn po zubu (radi se o 6zuba, gornji znaci 1,2,3, desno i 1,2,3 lijevo)
nekako mi se to cini puno za navlaku... pa evo, sad me zanima ako netko zna cijene navlaka i implantata cisto da usporedim. jer ako nije neka ogromna razlika mislim da mi je isplatnije staviti implantat.

kod navlaka mi se ne svidja sto s vremenom zubno meso iznad njih potamni, a i zub nekako pozuti. zanima me dali se to dogadja i kod implantata.
hvala!
__________________
...
alba chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 12:44   #288
implatant je prilicno skup, od 800€ na vise za jedan zub. s tim da su kod tebe prednji zubi, pa ces vjerojatno trebati esetetske keramicke krunice koje su dosta skuplje. dakle racunaj 900-1000€ po zubu za najjeftinije opcije.

ako su tri zuba jedan do drugog mozda se mogu nasaditi 3 krunice na 2 implatata, ali za to ces trebati odgovor strucnjaka.

sto se tice nekih nuspojava kod implatata, dosta sam se informirao, i pema mojim saznanjima, ako je napravljen kako treba te uz pravilnu oralnu higijenu, nema nekih nuspojava kao ni vremenskog ogranicenja trajanja. prakticki kao novi pravi zub
Pobocnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 20:20   #289
Quote:
alba chiara kaže: Pogledaj post
pozdrav, evo neki dan sam bila kod zubarice u domu zdravlja, i posto sam nedavno imala krs i razbila zube, predlozila mi je da to sredim sa navlakama ljuskicama ili kako se to vec zove.
cijena koju mi je rekla me malo zacudila - 1000kn po zubu (radi se o 6zuba, gornji znaci 1,2,3, desno i 1,2,3 lijevo)
nekako mi se to cini puno za navlaku... pa evo, sad me zanima ako netko zna cijene navlaka i implantata cisto da usporedim. jer ako nije neka ogromna razlika mislim da mi je isplatnije staviti implantat.

kod navlaka mi se ne svidja sto s vremenom zubno meso iznad njih potamni, a i zub nekako pozuti. zanima me dali se to dogadja i kod implantata.
hvala!
Ta cijena koju ti je rekla je realna cijena za kompozitne ljuskice.
Prave od bezmetalne keramike (IPS e.max) su oko 2200-3000 kn.
Implantati nisu opcija ako ne misliš vaditi svoje zube...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 10:04   #290
Quote:
Pobocnik kaže: Pogledaj post
implatant je prilicno skup, od 800€ na vise za jedan zub. s tim da su kod tebe prednji zubi, pa ces vjerojatno trebati esetetske keramicke krunice koje su dosta skuplje. dakle racunaj 900-1000€ po zubu za najjeftinije opcije.

ako su tri zuba jedan do drugog mozda se mogu nasaditi 3 krunice na 2 implatata, ali za to ces trebati odgovor strucnjaka.

sto se tice nekih nuspojava kod implatata, dosta sam se informirao, i pema mojim saznanjima, ako je napravljen kako treba te uz pravilnu oralnu higijenu, nema nekih nuspojava kao ni vremenskog ogranicenja trajanja. prakticki kao novi pravi zub
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
Ta cijena koju ti je rekla je realna cijena za kompozitne ljuskice.
Prave od bezmetalne keramike (IPS e.max) su oko 2200-3000 kn.
Implantati nisu opcija ako ne misliš vaditi svoje zube...
Hvala
te ljuskice od bezmetalne keramike, jel one traju duze? ljepše izgledaju? mislim da mi je pametnije vec kad moram to srediti, platiti vise i imati lijepi osmjeh nego da mi nakon godine dana potamne - pozute ljuskice... to ne bih htjela nikako.
nisam ni sama pametno sto napraviti...
__________________
...
alba chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 00:17   #291
Jako brkas pojmove Implantati se rade ako nemaš zube - to su šarafi u kosti. Ljuskice se stavljaju na nimalo ili manje oštećene zube kako bi im se promijenio oblik/veličina. Radi se o extra tankim keramičkim laminatima koji se lijepe na prednje plohe. Navlaka je krunica. Za krunicu se zub brusi u bataljak, a krunica onda glumi krunu koja je oštećena ili izgubljena. Metal keramička krunica može koštati oko 1000 kn i ako se napravi jako dobro, izgleda super. Ipak, meso se s vremenom mijenja/povlači, a i vrhunsku metal keramiku u fronti radi malo ljudi, stoga je uvijek najoptimalnije i najsigurnije rješenje bezmetalna keramika (npr e.max) - manjak metala čini ju estetski superiornom, no istodobno i cjenovno. Iznimno ju je teško naći ispod 2000 kn. Srednja cijena je 2500 kn. Ako imaš love, obavezno.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 14:12   #292
placa li se i koliko kompozitne plombe na kutnjacima?
antonio545 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 17:58   #293
U ugovornoj ordinaciji po minimalnim cijenama Stomatološke komore. ..od 250 kn nagore
A kod privatnika od 300-500 kn...ovisi o veličini i o ordinaciji
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 14:05   #294
Cijena remonta zubiju

Daklem...

pripremam se za veliki remont zubiju.

Stavljat ću 4 impantata na donju čeljust (6 i 7 sa svake strane).

Na gornjoj čeljusti bih htio srediti zube u nizu (1, 2, 3 s lijeve strane i 1, 2,3 s desne strane s tim da 2 s desne strane je pukao do te mjere da na njega mora ići krunica. Također, na 6-ici gore desno ide implantat.

Zubi na gornjoj čeljusti izgledaju ok ali su mi poprilično "naprijed" (pogotovo 1 i 2 sa svake strane) i to me smeta i cilj mi je da ih se maksimalno poravna.

S obzirom da mi ne pada napamet nositi aparatić (), zanima me koje su opcije: most, navlake? (ne znam može li se navlakama sve poravnati).

I da, kao što vidite planiram uložiti ozbiljan novac u ovo i kvaliteta mi je važna, pa me zanima okvirno s nekim popustom na količinu, koliko bi me moglo sve financijski moglo sveukpuno koštat (5 implantata, navlake/krunice na gornjim zubima + svi mogući dodatni troškovi)?

Ići ću kod par stomatologa prikupit ponude, ali zanima me neki realni iznos koji mogu očekivati za sve ovo gore navedeno.

Hvala na odgovoru

B.
Bakterian is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 14:27   #295
Zanima me cijena pregleda zuba, snimanja zuba (jednog) i popravak tog zuba ili jos bolje cupanje?
u nekoj privatnoj stomatoloskoj ordinaciji u zagrebu????
sanjanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 20:46   #296
Quote:
sanjanja kaže: Pogledaj post
Zanima me cijena pregleda zuba, snimanja zuba (jednog) i popravak tog zuba ili jos bolje cupanje?
u nekoj privatnoj stomatoloskoj ordinaciji u zagrebu????
Pregled-besplatan ili 100-150 kn
RTG-50-100 kn
Popravak bijelom plombom-200-400 kn
Vađenje-200-500 kn

A umjesto da ovako postavljaš pitanje, pronađi bilo koju ordinaciju na webu i pogledaj cjenik.
Jel to tako teško? !
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 18:20   #297
Zna li netko kakve su cijene u poliklinici K2 u Zagrebu? nemaju cjenik na netu
carrie_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 20:54   #298
Fućkaš ordinaciju koja nema javni cjenik...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 10:48   #299
Većina ordinacija nema cjenik na netu, razlog za to je vrlo banalan također, nikada mi neće biti jasno zašto je lakše na forumu tražiti cjenik umjesto da se pošalje mail-upit ili nazove
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 10:49   #300
Quote:
Bakterian kaže: Pogledaj post
Daklem...

pripremam se za veliki remont zubiju.

Stavljat ću 4 impantata na donju čeljust (6 i 7 sa svake strane).

Na gornjoj čeljusti bih htio srediti zube u nizu (1, 2, 3 s lijeve strane i 1, 2,3 s desne strane s tim da 2 s desne strane je pukao do te mjere da na njega mora ići krunica. Također, na 6-ici gore desno ide implantat.

Zubi na gornjoj čeljusti izgledaju ok ali su mi poprilično "naprijed" (pogotovo 1 i 2 sa svake strane) i to me smeta i cilj mi je da ih se maksimalno poravna.

S obzirom da mi ne pada napamet nositi aparatić (), zanima me koje su opcije: most, navlake? (ne znam može li se navlakama sve poravnati).

I da, kao što vidite planiram uložiti ozbiljan novac u ovo i kvaliteta mi je važna, pa me zanima okvirno s nekim popustom na količinu, koliko bi me moglo sve financijski moglo sveukpuno koštat (5 implantata, navlake/krunice na gornjim zubima + svi mogući dodatni troškovi)?

Ići ću kod par stomatologa prikupit ponude, ali zanima me neki realni iznos koji mogu očekivati za sve ovo gore navedeno.

Hvala na odgovoru

B.
Pošalji molim te digitalni ortopan pa ćemo ti dati neku analizu...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:06.