Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2013., 01:31   #301
Stomatolozi u orašju

dakle, s obzirom da sam čula da su u orašju cijene stomatoloških usluga znatno jeftinije nego kod nas, zanima me konkretna preporuka nekog dobrog stomatologa i cijene naravno!
crazy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 00:43   #302
Koliko se placa ortopan ako nemam dopunsko osiguranje?
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 20:32   #303
privat su oko 200 kn, digitalni - puno bolji i s manje zračenja nego preko socijalnog
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 21:04   #304
Poznanik zubotehnicar, mi je rekao da je po njegovu misljenju kombinacija zlato+keramika dobra,da zubi imaju prirodnu boju.Nisam primjetio da se u ovom topicu pominje ta kombinacija, pa me interesira vase misljenje, kao i cijene te kombinacije.
Hvala.
Maska is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 19:16   #305
Super kombinacija (pogotovo galvano tehnikom), ali i skupa te pomalo zastarjela. S druge strane, s punom keramikom sigurno možeš dobiti vrhunske rezultate.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 21:01   #306
Proučavala sam cjenik stomatoloških usluga i nije mi baš najjasnije na što se odnosi ovo: individualna profilaksa paradontnih bolesti : 1. Posjet - odstranjivanje mekih i tvrdih zubnih naslaga - 246,00 kn.

Može li mi netko to pojasniti?
__________________
People get what they get. It has nothing to do with what they deserve.
peggy bundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 14:37   #307
Quote:
peggy bundy kaže: Pogledaj post
Proučavala sam cjenik stomatoloških usluga i nije mi baš najjasnije na što se odnosi ovo: individualna profilaksa paradontnih bolesti : 1. Posjet - odstranjivanje mekih i tvrdih zubnih naslaga - 246,00 kn.

Može li mi netko to pojasniti?
čišćenje zubnog kamenca
__________________
16.02.2001. 20.11.2003. 16.08.2009.
ivana33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 18:03   #308
i ja sam malo gledala cjenik nekih privatnih stomatologa, jer trebam ćeri napravit jedinicu (pitala jučer na drugu temu https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=337 )

a i čitala o tim krunicama, cjenama kad je jedan zub u pitanju...pa mi nije baš jasno, svugdi se spominje cirkon keramika otprilike oko 2500 kn, a i kad bi pitala rečena mi je uvik ta cijena,
i mislila sam da je to-to, cijenA za jedan zuba, ne spominje se da ustvari za taj jedan zub triba isprsit ne 2500 nego još toliko za nadogradnju

odnosno meni je rečeno 5600 ...šokiralo me totalno
sad mi ništa nije jasno
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 18:10   #309
Nije uvijek potrebna nadogradnja.
Ona ide samo ako nema dovoljno zubne strukture koja bi nosila krunicu.
Ali ako se radi o jednostavnijoj nadogradnji, ona može biti i kao kolcic.
To se radi u ordinaciji i ne zahtijeva labos. Pa je i cijena puno manja.
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 19:01   #310
ribica ok, nije uvik potrebna nadogradnja, ali šta kad treba... u cjeniku je nigdi ne vidim , zašto to nigdi ne piše
ova zubarica je rekla da bi njoj trebala nadogradnja, odnila sam joj sliku a i kod pregleda je vidila da fali skoro pola zuba, nije ga baš toliko falilo al očito kad je ovaj drugi nadožuntavao sa plombom -isbrusio je još više zuba...
naravno ako idem sa cirkon nadogradnjom košta 5600
ako idem sa metal nadogradnjom plus cirkon keramila onda je 3600

uz to se vidi da je kanal napunjen al ne skroz, pa ona to ne bi dirala jer kako je to rađeno dok je bila manja, kako je narasla tako je sad i tu pri vrhu ostalo malo praznine
smatra da je bolje to ne dirat i ostavit tako kako je...ali to je sad neka druga tema
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 19:33   #311
jel bi to bila normalna cijena (5600) za taj jedan zub ako je potrebna nadogradnja,
mene buni šta mi nije niti jedan to rekao do sad..bila sam u njih par samo pitat, naravno ćer je bila sa mnom da pogledaju ali nisam imala sliku, pa su svi tražili sliku da bi mogli detaljnije reć, dal stavit ljuskicu (i to sam dobila kao opciju)
kako mi je bila bitna cijena, uvik sam pitala barem okvirno...i uvik je rečeno da može ljuskica koja dođe oko 2000, pa od krunica metal keramika (najjeftinije) i kao najbolje cirkon keramika koja ima prozirnost i dođe oko 2500 kn
tako da sam kontala tu cijenu i pripremila lovu za to

i sad odjednom ova kaže i nadogradnja
u svakom slučaju odem sutra u još par drugih vidit šta oni kažu
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 20:11   #312
Mislim da ste nešto jako pobrkali ili vam netko želi uvaliti, s oproštenjem, muda pod bubrege. Nadogradnja košta oko 400 kn i u modernoj stomatologiji se ne radi iz cirkona. Krunica može biti od metal-keramike ili pune keramike (Cirkon, emax itd). Cijena je od 2000-3000 kn.
Ako je zub liječen i u takvom stanju da mu treba nadogradnja, ljuskica nikako ne dolazi u obzir.
Također, treba dobro analizirati punjenje zuba prije bilo kakve th
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije

Zadnje uređivanje Juji : 12.01.2014. at 20:23.
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 05:21   #313
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Mislim da ste nešto jako pobrkali ili vam netko želi uvaliti, s oproštenjem, muda pod bubrege. Nadogradnja košta oko 400 kn i u modernoj stomatologiji se ne radi iz cirkona. Krunica može biti od metal-keramike ili pune keramike (Cirkon, emax itd). Cijena je od 2000-3000 kn.
Ako je zub liječen i u takvom stanju da mu treba nadogradnja, ljuskica nikako ne dolazi u obzir.
Također, treba dobro analizirati punjenje zuba prije bilo kakve th


nisam ništa pobrkala jer mi je gđa doktorica dala na papiru 3 opcije koje sam već na drugoj temi rekla i stavila link par postova poviše, ako vam se da bacite pogled
ustvari evo opet https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=337

zub inače nije imao nikakvih problema osim što je mala udrila glavom i on je pukao, nije lječen ništa posebno već je odma taj isti dan izvađen živac, napunjen kanal i nadožuntano sa plombom koja eto drži već oko 6 god.
ali ga dosta fali pa ne može ljuskica

a da ponovim cijene koje mi je napisala
1.metal nadogradnja 760 plus metal keramika 1300
2.metal nadogradnja 760 plus cirkon keramika 2800
3.cirkon nadogradnja 2800 plus cirkon keramika 2800


po ovome šta ti kažeš, očito me želi okrpit, a još idem u nje preko rodbinske veze s kojim je nekad radila

jel mi možeš malo objasnit tu nadogradnju, od čega se radi i dal se vidi...
po onome šta je ona rekla, ispada da se svaka metalna vidi, ne znam onda čemu stavljat cirkon poviše ako se vidi znači čemu ova opcija 2 ako se vidi
stvarno ne kužim ne znam jesam ja blesava ili šta
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 16:55   #314
Ne želim puno pametovati na neviđeno, a doktorica ima pravo dati cijene po volji, ali 2800+2800 je u našim uvjetima puno previše, pa dobijete implantat s krunicom za tu cijenu Najbolja cirkonska krunica košta max 2800 kn a bezmetalna (estetska) FRC nadogradnja koja je i najbolja za zub oko 400-600 kn. Cirkon je tvrd ko vrag i kada to staviš u kanal imaš klin koji neprirodno prenosi sile na mekši i krhkiji dentin te riskiraš frakturu jednom u budućnosti, zato se izbjegava.
Metalna individualna nadogradnja je jeftinija ali je estetski malo nepovoljna jer je riječ o fronti. Nije da se s metalnim štiftom i metal keramikom ne postižu super rezultati, metal se ne vidi od ispod ako je sve po ps-u, ali ipak riječ je o mladoj ženskoj osobi i treba ići na sigurno. Ako trebate dodatni savjet, slobodno se javite ili pošaljite sliku
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 11:56   #315
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Ne želim puno pametovati na neviđeno, a doktorica ima pravo dati cijene po volji, ali 2800+2800 je u našim uvjetima puno previše, pa dobijete implantat s krunicom za tu cijenu Najbolja cirkonska krunica košta max 2800 kn a bezmetalna (estetska) FRC nadogradnja koja je i najbolja za zub oko 400-600 kn. Cirkon je tvrd ko vrag i kada to staviš u kanal imaš klin koji neprirodno prenosi sile na mekši i krhkiji dentin te riskiraš frakturu jednom u budućnosti, zato se izbjegava.
Metalna individualna nadogradnja je jeftinija ali je estetski malo nepovoljna jer je riječ o fronti. Nije da se s metalnim štiftom i metal keramikom ne postižu super rezultati, metal se ne vidi od ispod ako je sve po ps-u, ali ipak riječ je o mladoj ženskoj osobi i treba ići na sigurno. Ako trebate dodatni savjet, slobodno se javite ili pošaljite sliku


zahvaljujem na odgovoru...malo sam zivkala prošli tjedan na telefon radi cijena , neki će reć cijenu neki ne dok ne vide iako je pitanje bilo direktno, cijena toga i toga, ma makar otprilike
otišla kod jednoga koji joj je napravio detaljan pregled(besplatan) i on bi -prvo bijelio njen dio zuba iznutra i izvana,
-pa nadogradnja
-plus krunica ali ne cirkon nego mislim empres ili nešto tako( nadogradnja kao šta si i rekao je 400 kn, naravno bijela od nekog materijala nisam baš shvatila al u svakom slučaju je spomenuo neku kao smolu i šta je bitno elastična je..i da je sasvim dovoljna i dobra), a i on smatra da je kanal ok
ukupna cijena - oko 3100 što i jeste cijena koliko sam otprilike računala ...bila bi radila kod njega, svidio mi se i pristup i pregled i detaljni opis svega šta bi trebalo,iako je znao da joj treba hitno i da on neće moć to radit jer bi došli na red tek za 10-ak dana

na kraju sam otišla kod mamine poznate, kod koje sam i bila još prije par mjeseci al bez slike nije mogla ništa reć, i taman mi je došla sa GO...ona smatra da bijeljenje tog zuba nije potrebno, ne bi ni ona cirkon keramiku, nego Press (mislim) kaže da je to još bolje,pogotovo za prednje zube (je li ) nadogradnja isto naravno bijela, mislim da je isto kao šta je i ovi prije rekao, elastična i cijenom čak još malo jeftinija (valjda neće bit nešto lošije radi toga, pitat ću jel to ta FRC) plus šta bi ja da joj se malo i skine kamenac , mislila sam da je bolje to napravit prije ali ona kaže da će to na kraju- to košta 400 kn
sve zajedno još jeftinije od ovoga prije, cijenom sam prezadovoljna,(malo mi je spustila zbog mame ) ubacila je odma za počet radit iako je u gužvi a i tehničarka došla vidit stanje... već sad ima privremenu, nadam se da će zub bit lijep i napravljen kako treba
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 18:45   #316
Nema potrebe za bleachingom, tako je Sretno!
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 20:47   #317
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
privat su oko 200 kn, digitalni - puno bolji i s manje zračenja nego preko socijalnog
Ja danas platila 180,00 za kesh.. Inače 200,00 kn košta, al' zbog kesha 10% popusta...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 21:16   #318
A zašto je maknut moj prethodni post? Nekoga je zaboljela istina?
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 10:56   #319
Koji post? Uvijek ostane neki log, dakle nema "hard delete"...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 03:26   #320
Ima netko tko može odokativno procjeniti dali je situacija na slici bolja za krunice ili implantate i koliko bi saniranje ovoga na slici koštalo u HR (odokativno, ne mora bit u lipu točno), te dali je ovo mudro popraviti u susjednim zemljama gdje su cijene niže, npr Beograd? Nekako mi to ne zvuči loša opcija, ako mogu talijani dolaziti kod zubara u Istru, možda se zahvati malo veći mogu napraviti negdje gdje je jeftinije kao BG.

Situacija:

http://i.imgur.com/wRtjGhX.jpg

Roza boja znači izvađen zub. Kutnjak gore desno je na pola gotov.
Salauk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.