Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2007., 16:38   #201
i između
kako ova zadnja 2 posta perverzno zvuce
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...
evil bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 17:52   #202
Quote:
evil bastard kaže: Pogledaj post
i između
kako ova zadnja 2 posta perverzno zvuce
HAHAHAHA

al ne kuzim to izmedu...
daj screenove please!
__________________
nemam potpis. Ups... potpisao sam se
Vergilius is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 23:25   #203
evo sva 3 pov-a sa iste pozicije lika

http://img524.imageshack.us/img524/6...3191140qe8.jpg
http://img517.imageshack.us/img517/5...3191585af5.jpg
http://img143.imageshack.us/img143/3...3192214km4.jpg
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...
evil bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 12:05   #204
ahaaa

odozgora
odozada
odozada s lijevog ramena
__________________
nemam potpis. Ups... potpisao sam se
Vergilius is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 14:51   #205
Sutra...
nadam se
__________________
nemam potpis. Ups... potpisao sam se
Vergilius is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 19:26   #206
TOOOO!!!

imam the witchera
igram
do not disturb
javim se s komentarima!!
__________________
nemam potpis. Ups... potpisao sam se
Vergilius is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 11:05   #207
jel još uvijek igraš?
__________________
Kako oblikovati potpise
mobitelash is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 11:28   #208
breathe, Verg, breathe
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...
evil bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 12:37   #209
u međuvremenu je očito krepo,kad se već ne javlja
__________________
Kako oblikovati potpise
mobitelash is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 14:34   #210
ili jos uvjek igra XD
Mini Me is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 11:41   #211
Ovo je moja recenzija Witcher-a, napisa sam je prije na jednom drugom forumu, međutim ne mogu odoliti da proširim radost (ukratko - prejebena igra):

Ljudi mislia sam da je taj osjećaj nestao... ali izgleda da ipak nije. Srećom... Pričam naravno o onoj ovisnosti, opsjednutosti kada ste prvi put igrali neku baš dobru igru... Iskusniji igrači se već prisjećaju svog prvog kontakta sa Fallout-om, BG-om, ili u novije vrijeme sa Kotor-om (prvim dijelom naravno)... I dok većina nas još uvik vjeruje da se takav osjećaj(i) više neće ponoviti (a to sam i ja mislia), moram vam priopćiti radosnu vijest - posta sam ovisnik o "The Witcher"-u...
Prvo da rečem par uvodnih riči o igri, da me ljudi ne gledaju u nevjerici... Igra je smještena u fantazijski srednji vijek... I to je to - za one koje zanima detaljnija priča toplo preporučujem posjet službenoj stranici ili nabavku igre.

Atmosfera u igri je gotovo postapokaliptična i pomalo me posjeća na Fallout svijet... Da znam šta govorim, ali virujte mi kad provate - vidit ćete... Nemojte se zabunit - ovo ipak nije tip igre ka Fallout, ali ne bih joj to uzima za manu. Dapače, igra je više akcijski RPG - sa nekim primjesama "taktike"- koja se sastoji od raspoređivanja "bodova" nakon level up-a. Nešto kao u Diablu samo puno puno bolje...

Likovi su pregenijalni - a da ne spominjem vašeg lika - Geralda The White Wolf (legendarnog) Witcher-a. Kojemu osobno predviđam lijepu budućnost i status legende, odma tamo gore u Valhalli pored Duke Nuke-ma... Ostale likove ne želim opisivati da ne bi bilo previše spoilera - ali svi su na svoj način genijalni. Ne vjerujete - pa provajte...
Nakon hvaljenja likova, moram pohvalit priču - koja će vas odma "zakačiti"... Ipak je cili svijet napravljen prema jednoj dobroj knjizi, ja mislim poljskog autora, i to se itakako primjeti... Prvo šta ćete primjetiti je... nakon jedne lipe scene , da je ovo iznimno zrela igra - tj ovo je stvarno igra za nas odrasle - malo zrelije i iskusnije igrače koji ne svršavaju ne 45 nastavak NFS-ea...

Osim činjenice da Gerald potegne (da da braćo - pričam o ševi tj intimnom odnosu, tj općenju sa ženkom) svaku ženu koja može hodat na dvi noge, a ne spada u kategoriju "old woman", ova igra ima i puno više od toga za ponuditi. Naravno da nije sve u sex-u, jer bi onda sve ostalo na glupavoj igri di glavni lik može ševiti ženske likove, a ako vas to zadovoljava - možda je vrijeme da skupite hrabrosti i pitate tetu u videoteci za "onu drugu verziju" Tarzana... Šta je tu osim sexa?! - pa prvo šta ćete primjetiti nakon navedenog svježeg iznenađenja (a to mu je isto zajednička crta sa Fallout-om ) je da ne postoji crno-bijeli svijet... Je, hvala bogu na tome - napokon je netko ima hrabrosti da prekine sa crno-bijelim bojama... Imate mnoštvo questova - gdje nećete moći naći moralno dobro rješenje... Više ćete birati između dva zla - i izabrati manje. Nešto kao u životu; sivilo želim ti dobrodošlicu u svijet igara... Ima tu svega, od malograđanštvine, licemjernosti raje, i svega onoga šta vidite svaki dan na vijestima... Ne bojte se - sve je to u okviru zabave, odnosno nećete imaj onaj mučni osjećaj kao nakon dnevnika...

Postoje tri vrste kamere: prva kamera je najbliža nekakvoj ptičjoj perspektivi, druga kamera je malo udaljeniji pogled 3 lica. Obe kamere nisu fiksne, tj možete ih rotirati kako vam odgovara. Treća kamera je donekle fiksna i ima pogled „over the shoulder“ – nešto kao Splinter Cell... Lika možete upravljati sa tipkama: W, A, S, D ili kombinacijom navedenih tipki sa mišem. Kamere nekad znaju zafrkavati – ali to se rješi lako promjenom kuta kamere ili promjenite kameru. Kamere se mijenjaju sa tipkama F1, F2, i F3... I to sve funkcionira odlično.

Nakon šta sam sad sve živo ishvalia - treba pokušati bit objektivan i reći par stvari o manama igre... Kojih nažalost ima...
Igra je nenormalno zahtjevna = loše optimizirana... Na E6600 i GTX-ici Crysis klizi i plače od sreće, dok Witcher zna malo i trznuti na Trade Quarter-eu . Šta je u principu nenormalno, i samo dokazuje da Atari opet imao svoje zle izdavačke ruke u tome... Save-iranje (i lodiranje) zna zasmetati... Meni navedene sheme traju po 8-9 sekundi - šta je itekako previše... Znam da sad to pari malo, ali nije (pogotovo kad vam bude kombinacija autosave + load = 15 sekundi). Kad je riječ o akcijskom Rpg-eu onda sejvirate svaku sekund - pa se cili taj proces nekako odužuje (još jedna dodirna točka sa Fallout-om - sićate li se onih lodiranja - moljenja boga da pređete preko pustinje a da vas nitko ne zakači - pa da ne morate opet lodirat nekih 5 minuti - e to su bila vrimena )... A toga ima i Witcher - šta itekako produžuje igru, ali kao i spomenutoj legendi - više joj daje na čari nego oduzima (igrat ćete je puno dulje )... Još jedan bug bi spomenia - a to je da na nekim područjima, naš prejebeni junak ne može udarit neprijatelje svojim prejebenim mačem. Ali ne bojte - može se to odma riješiti - na način da otvorite inventorij, pa ga zatvorite - to valjda refresha igru - i onda možete klat dalje... Ipak, to ponekad zna biti itekako frustrirajuće jer vas zna okružit 4-5 gamadi, pa vam i nekako nije drago šta ih baš u tom trenutku ne možete potamaniti (još jedna dodirna točka sa Falloutom, prvim dijelom: sićate se one scene kad bi vam neki NPC sta na izlaz neke prostorije, a vi ga ne možete pomaknuti, pa onda ide load ili minigun po cilom selu )... Sva sreća da se to ne dešava toliko često - ali kad se desi - zna vas stvarno sjebat... Sve bi to, na sreću trebala rješit druga verzija patcha... Šta se tiče optimiziranosti - e pa tu nema kruha... Jedino da ekspanzija ili nastavak izađe - a to će se 100% desiti, koji će bit puno bolje "sređeni".

Zaključak bi bia; ovako nešto nisam osjetia još tamo od prvog dijela kotora ili čak BG2... Da je igra u budućnosti nazva bi je nasljednikom Fallout-a. Po atmosferi definitivno već je... Je li to dovoljno, ne? - pa onda mi odgovorite na ovo pitanje:

Where little dryads come from?
__________________
Kakva bi tišina nastala, kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Karel Čapek
J-man is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 13:35   #212
Originalni scenarij

Ne znam da li ste skužili, ali već se duže vremena po službenim forumima povlači pitanje originalnih engleskih titlova. Navodno je ekipa iz Atarija tijekom lokalizacije na engleski srezala oko 20% teksta da bi uštedili na voice actingu. Uglavnom, forumaši su uspjeli iskopati originalne dijaloge i, ako vas zanima, pogledajte ovdje:

http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=6925.15

Upozorenje: titlovi su iz beta verzije što znači da su neka imena i pojmovi promijenjeni za finalno izdanje. Preporučam ovo onima koji su već prošli igru da vide koliko je prvo izdanje bolje.
__________________
Inside every old person there is a young person wondering what the hell hapened.

Zadnje uređivanje Zabushant : 13.12.2007. at 14:07.
Zabushant is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 17:28   #213
Quote:
mobitelash kaže: Pogledaj post
u međuvremenu je očito krepo,kad se već ne javlja
ma, ja budala iso petljat po windowsima i driverima iz ne znam kojeg glupog razloga i krepao kompjuter prije nego sam ista uspio napraviti. danas sam ga popravio.
sad idem igrati witchera.
od utorka nisam ni W vidio od Witchera, a ni K od kompjutera
__________________
nemam potpis. Ups... potpisao sam se
Vergilius is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 21:19   #214
Ahh, znam kako ti je (meni nedavno hard vrisnuo)
Mini Me is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 21:47   #215
evo samo da kazem prve komentare odmah se bacam na igru dalje.
sve je super, fight je zakon, sve , ama bas sve je imba. malo steka grafika al kaj...
sad bas radim napitak za crvenokosu zensku
__________________
nemam potpis. Ups... potpisao sam se
Vergilius is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 23:13   #216
e dajte nek mi netko kaze jel moze Geralt hodati? dakle da ne trci...
i kako da to napravim?
__________________
nemam potpis. Ups... potpisao sam se
Vergilius is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 08:36   #217
Quote:
Vergilius kaže: Pogledaj post
e dajte nek mi netko kaze jel moze Geralt hodati? dakle da ne trci...
i kako da to napravim?
U OTS pogledu nema hodanja, jedini način na koji možeš hodati je da prebaciš u izometrijski pogled i stalno klikaš na dva metra od njega.
Ali nekako mi se čini da bi ti to brzo dojadilo.

Čekaj slijedeći patch - možda uvaže par zahtjeva pa uvedu i hodanje i malo bolju kontrolu nad uvlačenjem/izvlačenjem mača.

Usput, nedavno su javili da se u Poljskoj već prodalo oko 90 tisuća kopija što je bolje od prodaje Crysisa u SADu.
A Rusi kupili već više od 300 tisuća.
__________________
Inside every old person there is a young person wondering what the hell hapened.
Zabushant is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:42   #218
moze se hodat kad si srednje pijan ili nafiksan otrovima skoro do maximuma.
__________________
nemam potpis. Ups... potpisao sam se
Vergilius is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 23:25   #219
mozes i teturat kad si pijan ko svinja
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...
evil bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 02:35   #220
Bemti, nisam ni vidio da postoji The Witcher topic! Moja nova najbolja igra, prekinuo sam WoW zbog nje

U vezi dugih loadinga, rejoice, slijedeći patch bi trebao izoptimizirati igru!
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:22.