Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2008., 10:52   #201
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pa Vojky kad se toliko kurčimo da smo socijalna država ajmo onda uvest jednu novinu - imaš pravo na onoliko glasova na izborima koliko puta tvoj prijavljeni prihod prelazi prosjek. Dakle svi do prosjeka 1 glas (ko i do sada), onaj ko prijavi dvostruki prosječni prihod 2 glasa, ko zaradi deseterostruko 10 glasova .... pa kad se već furamo na pravo i jednakost - red je valjda da onaj ko plaća ima pravo i nekih odluka - i u tvojoj firmi gazda koji daje pare ima neku "težinu" u odlukama?
Mislim da to nije novina. Imali smo nešto slično u Saboru u 19. stoljeću, glasali su (otprilike):

- plemići
- veleposjednici zemlje
- oni koji plaćaju porez iznad nekog cenzusa
- intelektualci (oni sa faksom)

Pretprošle godine mi je dopala jedna od saborskih rasprava iz tog doba (pisao sam jedan povijesno-pravni članak) i moram izjaviti da je bila na puno većoj stručnoj razini od današnjih.
Vojky is offline  
Old 05.03.2008., 10:53   #202
ma što se tunela tiče
moje je mišljenje kakve glupe tunele ,mostove i sl.
pa kaj se nemreju dogovoriti i neka autocesta prolazi preko njih, a ti daješ dokumente samo ako izlaziš tamo
i mirna bosna
nisu snizili ni kad je barel bio 83 dolara (tj za 10 lipa su spustili)
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 05.03.2008., 10:55   #203
Quote:
dubrava kaže: Pogledaj post
pitanje... ako se sad uzima auto, i da se prosjecno radi 16-18 000 km godisnje.. jel se ispati vise uzet diesel il plin po vama...
Plin definitivno, tvornički ugrađen (tj. da ti ostane garancija). Benzin i disel će ne tako daleko biti i 10 kuna.

I - realno procijeniti potrebe. Ako se 90% vremena voziš sam, onda ti auto od tone i pol i 120 KS ne treba.
Vojky is offline  
Old 05.03.2008., 11:14   #204
Quote:
Rockatansky kaže: Pogledaj post
Polako...doći će stvari na svoje mjesto
Je - da je ne poznam godinama možda bi tako i bilo...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Old 05.03.2008., 11:15   #205
Quote:
dubrava kaže: Pogledaj post
pitanje... ako se sad uzima auto, i da se prosjecno radi 16-18 000 km godisnje.. jel se ispati vise uzet diesel il plin po vama...
kako ce se kretat cijene iducih 5-6godina.. oce diesel(koj je sad pun q skup jebemu di su cijene kad je bar 2kn bio jeftiniji od benzina) i bez samo rast u nebesa a plin stangirat, i malo rast, il bi i plin mogao naglo nekim slucajem skocit cifra za pun q gore, pa da se i ne isplati previse...
sto je najbolja investicija sad za nov auto koj mislis vozit iducih dosta godina, na onim km godisnje otprilike, voznja ulicama zagreba... diesel vs benz, plin ..
Autoplin se isplatio i dok je benga bila oko 5 kn- pa ti vidi koliko se sad isplati...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Old 05.03.2008., 13:47   #206
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ma što se tunela tiče
moje je mišljenje kakve glupe tunele ,mostove i sl.
pa kaj se nemreju dogovoriti i neka autocesta prolazi preko njih, a ti daješ dokumente samo ako izlaziš tamo i mirna bosna
...i Hercegovina Nije loš prijedlog. To je definitivno jeftinije, al neće zaživit.

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
nisu snizili ni kad je barel bio 83 dolara (tj za 10 lipa su spustili)
eto, ipak misle na narod

I da, plin (usprkos nametima naše socijalne države) bez razmišljanja.
Ušteda nije 50% u odnosu na benzin ko što nas vole bombardirat jer tu su, nakon ugradnje i nešto malo povećane potrošnje, i troškovi servisa plinskog sustava svakih 10 000 km, atest i neki namet pri registraciji ako se ne varam. Al svejedno je isplativiji nakon određene kilometraže.

Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Pa mislio sam na ovdje - obično su savjeti što više KS, pa veći auto i sl.
ma ko je ovde još ozbiljan? Mislio sam na ostale medije i neke mjerodavne.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Old 05.03.2008., 15:00   #207
a kaj je s nama dizelašima ?
oćemo biodizel
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 05.03.2008., 16:41   #208
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
a kaj je s nama dizelašima ?
oćemo biodizel
Može, ako uspiješ naći odakle će Šuker dodatno uzet kako može dat Pankretiću za poticaje... Biodizel odlično zvuči, ali da bi cjenovno bio kao i normalni dizel trebaš iz proračuna davati ogromne poticaje za proizvodnju repice, inače se ne isplati.

Uglavnom, pokazalo se da biodizel:
a) opterećuje proračun
b) povećava cijenu žitarica što bitno utječe na glad u svijetu - jer se cijena hrane diže baš onima najsiromašnijima.

Tako da EU već neko vrijeme razmatra promjenu politike prema biodizelu, tj. obvezi uvođenja istog.
Vojky is offline  
Old 05.03.2008., 17:56   #209
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Mislim da to nije novina. Imali smo nešto slično u Saboru u 19. stoljeću, glasali su (otprilike):

- plemići
- veleposjednici zemlje
- oni koji plaćaju porez iznad nekog cenzusa
- intelektualci (oni sa faksom)

Pretprošle godine mi je dopala jedna od saborskih rasprava iz tog doba (pisao sam jedan povijesno-pravni članak) i moram izjaviti da je bila na puno većoj stručnoj razini od današnjih.
Ja sam još 2000 rekao (naime, tad sam zadnji put glasao) da neću glasati na nijednim više izborima dok moj glas vrijedi isto kao i glas neke nepismene babe iz dalmatinske zagore koju je njezin suprug (čitaj: gazda) dovukao na biralište i prstom pokazao na HDZ. Nema šanse, dok ne budu bodovali prema IQ, stručnoj spremi, poziciji na poslu, bilo čemu suvislom, ja ne izlazim na izbore.
Antimon2 is offline  
Old 05.03.2008., 17:58   #210
Quote:
Antimon2 kaže: Pogledaj post
Ja sam još 2000 rekao (naime, tad sam zadnji put glasao) da neću glasati na nijednim više izborima dok moj glas vrijedi isto kao i glas neke nepismene babe iz dalmatinske zagore koju je njezin suprug (čitaj: gazda) dovukao na biralište i prstom pokazao na HDZ. Nema šanse, dok ne budu bodovali prema IQ, stručnoj spremi, poziciji na poslu, bilo čemu suvislom, ja ne izlazim na izbore.
to nije demokracija.
tog "gazdu" prijavis, a ti glasas ko i svaki covik od krvi i mesa, bio on 18 ili 80 godina star. No mene smeta sta mi dijaspora glasa..
dosta off topica
aircanada is offline  
Old 05.03.2008., 18:00   #211
i kakav je osjećaj kad vozite skuplje?
Ima li kakve promjene?
Blagajnica is offline  
Old 05.03.2008., 18:08   #212
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
i kakav je osjećaj kad vozite skuplje?
Ima li kakve promjene?
Ako već pitaš, ima. Evo svijetli mi rezerva a ja tek sutra idem u smjeru Dežele pa se stišćem da nemoram bacit 100 kn u rezervar ....
CDRW is online now  
Old 05.03.2008., 18:11   #213
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
to nije demokracija.
tog "gazdu" prijavis, a ti glasas ko i svaki covik od krvi i mesa, bio on 18 ili 80 godina star. No mene smeta sta mi dijaspora glasa..
dosta off topica
A kao da je ovo demokracija. Glasaš za jednog oni koaliraju s nekim za kojeg ti ne bi ni mrtav glasao. Nitko ne smije niti prdnuti ako premijer ne odobri, glasanje u saboru je reda radi, zna se što će se izglasati prije nego što se pobroje glasovi, itd, itd ... A što se tiče cijena benzina, 3% poskupljenje sam kompenzirao sa 3% manje pritisnutom papučicom gasa. Jedino je problem što će za 2-3 godine biti 30% skuplji benzin a to više neću moći kompenzirati sporijom vožnjom
Antimon2 is offline  
Old 05.03.2008., 18:16   #214
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
i kakav je osjećaj kad vozite skuplje?
Ima li kakve promjene?
Ima. Što skuplje gorivo, to se osjećam veća faca dok vozim.
Vojky is offline  
Old 05.03.2008., 18:17   #215
necu ulazit u cijenu benzina, jer to sta INA radi, i "dozvolu" da ima monopol govori samo po sebi sve.
To koaliranje je dozvoljeno, a jedino triba pazit za koga glasat. Sve se manje vise svodi na SDP i HDZ, jer ionako svi koaliraju sa jednima ili drugima :P
aircanada is offline  
Old 05.03.2008., 18:21   #216
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Može, ako uspiješ naći odakle će Šuker dodatno uzet kako može dat Pankretiću za poticaje... Biodizel odlično zvuči, ali da bi cjenovno bio kao i normalni dizel trebaš iz proračuna davati ogromne poticaje za proizvodnju repice, inače se ne isplati.

Uglavnom, pokazalo se da biodizel:
a) opterećuje proračun
b) povećava cijenu žitarica što bitno utječe na glad u svijetu - jer se cijena hrane diže baš onima najsiromašnijima.

Tako da EU već neko vrijeme razmatra promjenu politike prema biodizelu, tj. obvezi uvođenja istog.
Tako je. Bila je donesena odredba da će svaka članica EU-a do 2010. god. u ukupnoj potrošnji goriva morati imati 5,75 posto biodizela, al su poslije i sami uvidili da su se zaletili. Baš zbog tih razloga koje si naveo (+ povećana sječa šuma).

Mi, čini mi se, i nismo baš u toku s promjenama pa se nakon Modibita, čiji je direktor bivši državni inspektor Ivanov, planira izgradnja još jedne tvornice u Sl. Brodu.

A po zadnjim studijama ni etanol nije ekološki pogodan zbog povećane koncentracije CO2.

E sad..il je to sve istina il upire naftni lobi...
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Old 05.03.2008., 18:54   #217
Ma to su sve idiotarije. Treba napraviti automobile na struju, sagraditi 3-4 nuklearke i mirni smo. Ova izdrkavanja sa biodizelom, etanolom i sličnim glupostima ne vode nigdje.
Antimon2 is offline  
Old 05.03.2008., 19:18   #218
Quote:
Antimon2 kaže: Pogledaj post
Ma to su sve idiotarije. Treba napraviti automobile na struju, sagraditi 3-4 nuklearke i mirni smo. Ova izdrkavanja sa biodizelom, etanolom i sličnim glupostima ne vode nigdje.
Da al evo baš danas u Nacionalu čitam da bi gradnja nuklearke kapaciteta od 800 MW Hrvatsku koštala oko 1,6 milijardi eura. Pun qurac je to.

Ali, dugoročno, nuklearka je jako isplativa.
Grgica Mali is offline  
Old 05.03.2008., 19:43   #219
Quote:
Grgica Mali kaže: Pogledaj post
Da al evo baš danas u Nacionalu čitam da bi gradnja nuklearke kapaciteta od 800 MW Hrvatsku koštala oko 1,6 milijardi eura. Pun qurac je to.

Ali, dugoročno, nuklearka je jako isplativa.
Tu je Kalmetinih 10% uključeno u cijenu ili trebamo još nadodati ?
Antimon2 is offline  
Old 05.03.2008., 19:44   #220
Misliš 22% - da bude po zakonu ?
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.