Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2008., 20:40   #81
Nazalost izmedju svih ovih nasih naroda postoji previse problema iako smo u sustini svi isti kurtoni i nista drugo. Mi na Balkanu ne samo da mrzimo jedni druge u svim varijantama, kod nas je normalno i da Srbin iz Beograda mrzi onog iz Nisa, Hrvat iz Splita da mrzi onog iz Zagreba i sve ostale solucije i podjele, znaci ako nisi iz istog sela odma si mi dusman i protivnik.
E sada ja sam kao klinac bio navijac Zelje posto sam Sarajlija, medjutim sa godinama sam presao u tabor Delija koji su krajem 80-ih u Sarajevu bili u ekspanziji, znaci dosta je i Srba i Muslimana islo na Zvezdu, bilo je jednostavno gotivno. Obisao sam cijelu bivsu Jugu i bilo je stvarno gotivno, gdje god odes pun stadion te ceka i svi te mrze, ima to svoju draz. Prije odes na tekmu, potuces se sa nekim lokalnim siledzijama odes kuci i boli te tuki s'kim si se tuko dal su to bili Makedonci, Srbi, Hrvati, Bosanci.....
Sada bi pola Hrvatske/Srbije sve siledzija i olosa sto ima diglo da ode na utakmicu Dinamo-Zvezda ili bilo koju da "jebu mater Srbima/Hrvatima".
Steta bas posto smo mi takvo podneblje koje ima bezbroj talenata, uzmite samo i prebrojte Srbe, Hrvate, Bosance, Makedonce, Crnogorce itd. koji igraju u stranim ligama, u Njemackoj nema nijednog kluba u 2, 3, 4 ligi koji nema nekoliko "Jugovica". Eh kada bi se ti momci mogli dole kod nas dokazivati u normalnim uslovima a da liga ima klubove kao Zvezda, Partizan, Vojvodina, Hajduk, Dinamo, Sarajevo, Zeljo, Velez, Borac BL, Podgorica, Vardar, Olimpija, Radnicki Nis, Osijek, Celik itd. bila bi to pravo dobra liga....
Frfa is offline  
Old 06.12.2008., 00:12   #82
Quote:
Pavle Jurišić Šturm kaže: Pogledaj post
Partizan ima bolje rezultate od Dinama u Evropi, uostalom rang lista UEFA sve govori. Partizan je u sezoni 2004/5 stigao do 1/8 finala kupa UEFA, prezimio u Evropi, što Dinamu nije uspelo, koliko, 30 - 40 godina? Inače, slažem se da bi trebalo organizovati ex YU ligu, ali bez putovanja gostujućih navijača, bar u početku.
Varteks bio u1/4 kupa kupova
SnoopyHR is offline  
Old 06.12.2008., 00:33   #83
Sibenik-Hajduk:
«Da smo tiskali i dvostruko više karata sve bi otišle. Zanimanje je golemo, ne pamti se ovakvo zanimanje ljubitelja nogometa u Šibeniku i cijeloj Dalmaciji», kaže direktor sa Šubićevca Marko Karađole, dodajući:
«Gostujućim simpatizerima smo rezervirali cijelu istočnu tribinu, i mogu vam otkriti da je prodano svih 1.500 ulaznica za tu tribinu. Na zapadu smo predvidjeli 4.000 ulaznica, za domaće navijače i simpatizere Šibenika, i tu ima još nešto karata».


Ne tribaju nam nikakve zvezde ni partizani samo dobar nogomet pa ce ovakve situacije biti svako kolo...
nazalost i stadioni nam se raspadaju..steta da sibenik nema normalan stadion kapaciteta 15 000 gledatelja...
__________________
Bob Rock: "Bjezimo, njih su dvojica, a mi smo sami!!!"
vviikkii is offline  
Old 06.12.2008., 08:19   #84
Quote:
vviikkii kaže: Pogledaj post
Sibenik-Hajduk:
«Da smo tiskali i dvostruko više karata sve bi otišle. Zanimanje je golemo, ne pamti se ovakvo zanimanje ljubitelja nogometa u Šibeniku i cijeloj Dalmaciji», kaže direktor sa Šubićevca Marko Karađole, dodajući:
«Gostujućim simpatizerima smo rezervirali cijelu istočnu tribinu, i mogu vam otkriti da je prodano svih 1.500 ulaznica za tu tribinu. Na zapadu smo predvidjeli 4.000 ulaznica, za domaće navijače i simpatizere Šibenika, i tu ima još nešto karata».


Ne tribaju nam nikakve zvezde ni partizani samo dobar nogomet pa ce ovakve situacije biti svako kolo...
nazalost i stadioni nam se raspadaju..steta da sibenik nema normalan stadion kapaciteta 15 000 gledatelja...
U je ... al je primjer,bice cak 5 500 ,a mozda i svih 6 000 gledalaca i to jedanput u 15 godina.Jel ti to zagovaras dalmatinsku super ligu odakle ce prvak direktno u ligu sampiona,pa vas nece vise zezati ni Zagreb ni Beograd.
dr.vukdragovic is offline  
Old 06.12.2008., 14:34   #85
Quote:
solanik kaže: Pogledaj post
Pa,...nismo EP 2000 na primjer, ali i uprkos tomu ni ja ne razumijem kako je to moguce. Srbi nisu bili na EP 2008 a mi jesmo, izgubili su sve tri utakmice na SP 2006, mi samo onu protiv Brazila...ne znam, jedino ako, ma nae nikako nije moguce- to mora da je greska.
Ne radi se repkama, već o ranking listi euro liga. Tamo su Srbi 20. u Europi, a mi 26.
Ranking repki je druga stvar. Tamo smo mi 7. na svijetu, Srbija 30.
odbojkašcro is offline  
Old 06.12.2008., 17:57   #86
Quote:
dr.vukdragovic kaže: Pogledaj post
U je ... al je primjer,bice cak 5 500 ,a mozda i svih 6 000 gledalaca i to jedanput u 15 godina.Jel ti to zagovaras dalmatinsku super ligu odakle ce prvak direktno u ligu sampiona,pa vas nece vise zezati ni Zagreb ni Beograd.
gle momcino...
stadion u sibeniku se rusi i malog je kapaciteta al fora je ono sta kazu ovi iz uprave sibenika...da je stadion i duplo veci sigurno bi bio pun (5-6 tisuca hajdukovaca VS 5-6 tisuca navijaca sibenika)
znaci ovdi je vidljiv problem dotrajale infrastrukture...

a primjer je odlican jer ja prvenstveno ovdi gledam iz kuta hajduka jer kad se prica o nekoj novoj jugo-ligi u njoj se zeli vidjeti velike klubove hajduk, dinamo, zvezdu, partizan....
cinjenica je da ce hajduka u sibeniku pratiti 2-3 tisuce navijaca, a da ima karata doslo bi duplo vise...
toliko ovi drugi klubovi imaju posjetu na domacim utakmicama...
razlog je naravno dobra igra bijelih u zadnjih par kola...nastavi li se ona i na prolice, prosjek gledatelja ce bit 15-20 tisuca... cemu onda neka jugo liga...

al ponavljam, kuzim da u zg-u i bg-u to bas nije tako pa im i ta nova liga izgleda interesantno jer bi tako privukli gledatelje...
__________________
Bob Rock: "Bjezimo, njih su dvojica, a mi smo sami!!!"
vviikkii is offline  
Old 06.12.2008., 18:02   #87
Quote:
vviikkii kaže: Pogledaj post
(5-6 tisuca hajdukovaca VS 5-6 tisuca navijaca sibenika)

Prosvjetli me molim te, meni se cini kad Hajduk gostuje Zadru i Sibeniku da igra na domacem terenu... !!!
MurgaDrot is offline  
Old 07.12.2008., 01:35   #88
Quote:
vviikkii kaže: Pogledaj post
gle momcino...
stadion u sibeniku se rusi i malog je kapaciteta al fora je ono sta kazu ovi iz uprave sibenika...da je stadion i duplo veci sigurno bi bio pun (5-6 tisuca hajdukovaca VS 5-6 tisuca navijaca sibenika)
znaci ovdi je vidljiv problem dotrajale infrastrukture...

a primjer je odlican jer ja prvenstveno ovdi gledam iz kuta hajduka jer kad se prica o nekoj novoj jugo-ligi u njoj se zeli vidjeti velike klubove hajduk, dinamo, zvezdu, partizan....
cinjenica je da ce hajduka u sibeniku pratiti 2-3 tisuce navijaca, a da ima karata doslo bi duplo vise...
toliko ovi drugi klubovi imaju posjetu na domacim utakmicama...
razlog je naravno dobra igra bijelih u zadnjih par kola...nastavi li se ona i na prolice, prosjek gledatelja ce bit 15-20 tisuca... cemu onda neka jugo liga...

al ponavljam, kuzim da u zg-u i bg-u to bas nije tako pa im i ta nova liga izgleda interesantno jer bi tako privukli gledatelje...
Zatucanosti i gluposti ljudi stvarno nema kraja. Kvalitete nema i nece je biti svo dok nema jakih utakmica, pa makar cijeli Sibenik i Zadar i Dubrovnik i ne znam koji jos grad dosli gledati Hajduk.

HNL je dosada od lige od svoga osnutka. Bila je slaba i ostace takva. Trofej te lige ne znaci nista. Pa i dan,danas se prica o '82. Ja se ne sjecam da net ko govori o 2002 ili 2004. Koga to uopce zanima koliko je trofeja HNL osvojio Dinamo, a koliko Hajduk ?

Svaki trofej Hajduka u Jugoslaviji ima 10 puta veci znacaj od onoga u Hrvatskoj Zasto ? Zato sto ga je bilo teze osvojiti. U sezoni si imao jedno 10jakih utakmica minimum.

Regionalna liga da, ali samo sa klubovima iz bivse YU, bez Kosova. Uz uvjet da najmanje dva kluba idu u Ligu prvaka, te 3 u KUP UEFA.
Apatrid is offline  
Old 07.12.2008., 08:21   #89
Quote:
MurgaDrot kaže: Pogledaj post
Prosvjetli me molim te, meni se cini kad Hajduk gostuje Zadru i Sibeniku da igra na domacem terenu... !!!
u zadru da, u sibeniku naravno ne
__________________
Bob Rock: "Bjezimo, njih su dvojica, a mi smo sami!!!"

Zadnje uređivanje vviikkii : 07.12.2008. at 08:59.
vviikkii is offline  
Old 07.12.2008., 08:58   #90
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Zatucanosti i gluposti ljudi stvarno nema kraja. Kvalitete nema i nece je biti svo dok nema jakih utakmica, pa makar cijeli Sibenik i Zadar i Dubrovnik i ne znam koji jos grad dosli gledati Hajduk.

HNL je dosada od lige od svoga osnutka. Bila je slaba i ostace takva. Trofej te lige ne znaci nista. Pa i dan,danas se prica o '82. Ja se ne sjecam da net ko govori o 2002 ili 2004. Koga to uopce zanima koliko je trofeja HNL osvojio Dinamo, a koliko Hajduk ?

Svaki trofej Hajduka u Jugoslaviji ima 10 puta veci znacaj od onoga u Hrvatskoj Zasto ? Zato sto ga je bilo teze osvojiti. U sezoni si imao jedno 10jakih utakmica minimum.

Regionalna liga da, ali samo sa klubovima iz bivse YU, bez Kosova. Uz uvjet da najmanje dva kluba idu u Ligu prvaka, te 3 u KUP UEFA.
daj ne pizdi, nemas pojma o cemu pricas....
teze osvojit???
kako uopce mozes usporedjvat bivsu jugo ligu sa eventualnom novom regionalnom ligom...
u bivsoj jugi igraci nisu smili ic vani do 28 godine i to je bio glavni razlog zasto je ta liga bila jaka i nikakva nova regionalna liga nece biti ni priblizno tako kvalitetna...
ta neka nova regionalna liga bila bi kvalitetom nesto bolja od HNL-a ali bi bila gledateljima mnogo interesantnija i to je primarni razlog zasto nekoliko glavonja koji zele dobro zaraditi guraju taj projekt...

idiotski je pomislit da tih nekoliko jacih utakmica automatski jamci kvalitetu... pravi primjer je ta kosarkaska liga s kojom nismo dobili nista, a pogotovo ne neku kvalitetu....
dinamo je najvece uspjehe u europi ostvario za vrime HNL-a bez obzira na slabu kvalitetu lige, razlog je jednostavan, imao je odlicnu momcad sa prosineckim, vidukom, cvitanovicem, ladicem, simicem, maricem itd.... nista drugo osim njih nije bio garant kvalitete...

a to o cemu vi pricate i sta je vama dosadno, a sta ne je samo vas problem...
kod nas se itekako prica npr. o tituli 2001 i varazdinu, da ne govorim o prvenstvo 98\99
__________________
Bob Rock: "Bjezimo, njih su dvojica, a mi smo sami!!!"
vviikkii is offline  
Old 07.12.2008., 09:19   #91
Prvak

Prvak te lige bio bi DINAMO ZAGREB.
laky luck is offline  
Old 07.12.2008., 10:47   #92
Quote:
vviikkii kaže: Pogledaj post
daj ne pizdi, nemas pojma o cemu pricas....
teze osvojit???
kako uopce mozes usporedjvat bivsu jugo ligu sa eventualnom novom regionalnom ligom...
u bivsoj jugi igraci nisu smili ic vani do 28 godine i to je bio glavni razlog zasto je ta liga bila jaka i nikakva nova regionalna liga nece biti ni priblizno tako kvalitetna...
ta neka nova regionalna liga bila bi kvalitetom nesto bolja od HNL-a ali bi bila gledateljima mnogo interesantnija i to je primarni razlog zasto nekoliko glavonja koji zele dobro zaraditi guraju taj projekt...

idiotski je pomislit da tih nekoliko jacih utakmica automatski jamci kvalitetu... pravi primjer je ta kosarkaska liga s kojom nismo dobili nista, a pogotovo ne neku kvalitetu....
dinamo je najvece uspjehe u europi ostvario za vrime HNL-a bez obzira na slabu kvalitetu lige, razlog je jednostavan, imao je odlicnu momcad sa prosineckim, vidukom, cvitanovicem, ladicem, simicem, maricem itd.... nista drugo osim njih nije bio garant kvalitete...

a to o cemu vi pricate i sta je vama dosadno, a sta ne je samo vas problem...
kod nas se itekako prica npr. o tituli 2001 i varazdinu, da ne govorim o prvenstvo 98\99

Dinamo je u Europi napravio nista. Kao i Hajduk. Bila je sezona '94/'95, kad su se vratili Stimac, Asanovic i Vulic (igraci stasali u YU ligi) i kad se doslo do cetvrt-finala i kod Dinama je bio ulazak u Ligu prvaka '98/'99 i '99/00 i to sa igracima koji su dovedeni na zalasku karijere, a stasali u igracke velicine u YU Ligi. Slicno je napravio i Partizan sa Drulovicem i Taribom Westom i sto ? Jednu sezonu i odmah vanka.

HNL je dotakao dno dna, a to se vidi iz UEFA koeficijenta. Nema tu niti zanimljivosti, niti nadmetanja, niti kvalitete. Znaci, na nivou Cipra i Albanije. Pa, derbi Hajduk-Dinamo je gledalo 6.000 ljudi.

Sibenik i Zadar ne mogu biti jaki klubovi, jer je onda Hajduk prosjecan. Isto vazi za Dinamo. Ne moze Dinamo biti jak, ako su "jake" tamo neke Sesvete, Inker i Zagreb. Zemlja je premala da bi se kvalieteta bas toliko mogla razvodnjavati.

Pa kakva je to liga gdje se igra po seoskim kaljuzama poput Topolovca i Zapresica ili cak Koprivnice. Nema tu Lige, niti ce onda ikad privuci interes sponzora ili dobrih stranih nogometasa. Desi se poneka iznimka poput Eduarda, ali to je jedan u 100 godina.
Apatrid is offline  
Old 08.12.2008., 00:51   #93
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Dinamo je u Europi napravio nista.
shvati! svoje najvece uspjehe je imao u HNL-u kada je igrao ligu prvaka (sto je za jedan klub poput dinama uspjeh) dok za vrime jugo lige nisu mogli 30 godina proc prvo kolo...
Quote:
Kao i Hajduk. Bila je sezona '94/'95, kad su se vratili Stimac, Asanovic i Vulic (igraci stasali u YU ligi) i kad se doslo do cetvrt-finala
cetvrtfinale LP za hajduk je veliki uspjeh i to danas izgleda naravno kao san...
iako su spomenuta trojica igraca bili vazni za momcad vecina kadra su bili neki novi klinci (mornar, rapajic...) koji su se bas afirmirali u vrime HNL-a... hajdukova momcad koja je osvojila titulu 93\94:
Mihačić, Vladislavić, Mladinić, Španjić, Hibić, Pralija, Rapaić, Miše, Erceg, Računica, Kozniku, Butorović, Vulić, Mornar, Balajić, Osibov...
momcad je osnazena sa jos par iskusnijih igraca (stimcom i asanovicem) i par mladjih koji su se posli dokazali (butorovic, person, mestrovic)
Quote:
i kod Dinama je bio ulazak u Ligu prvaka '98/'99 i '99/00 i to sa igracima koji su dovedeni na zalasku karijere, a stasali u igracke velicine u YU Ligi.
opet glupost...
90 posto kadra su cinili mladji igraci stasali u HNL-u koji su uz iskusne prosineckog i jurica razvijali svoj potencijal...
maric, viduka, cvitanovic, simic, mujcin, jurcic, krznar, tomas, saric, rukavina, tokic, m. cvitanovic, sabic, biscan, sokota, j. simic itd.......
jebote maric, cvitanovic, viduka su razvalili partizan, newcastle, celtic, a on prica o igracima na zalasku karijere....
Quote:
HNL je dotakao dno dna, a to se vidi iz UEFA koeficijenta. Nema tu niti zanimljivosti, niti nadmetanja, niti kvalitete. Znaci, na nivou Cipra i Albanije. Pa, derbi Hajduk-Dinamo je gledalo 6.000 ljudi.
tako je, nema kvalitete i to je najbitnije...
to sta je na derbiju bilo toliko malo ljudi, a dinamo prvi na tablici je posebna prica o gradu zagrebu i klubu dinamu...
npr. sljedece kolo u splitu protiv intera bilo je duplo vise ljudi nego na tom derbiju....
Quote:
Sibenik i Zadar ne mogu biti jaki klubovi, jer je onda Hajduk prosjecan. Isto vazi za Dinamo. Ne moze Dinamo biti jak, ako su "jake" tamo neke Sesvete, Inker i Zagreb. Zemlja je premala da bi se kvalieteta bas toliko mogla razvodnjavati.
ko prica da HNL moze biti kao bundesliga i da manji klubovi mogu doci u rang hajuka ili dinama...
ali u vrime dok je dinamo imao fenomenalnu momcad desile su se dvi sezone kad se za titulu do zadnjeg kola borio sa varteksom, a jedne sezone sa rijekom... jaki varteks i jaka rijeka nisu bili razlogom slabog dinama, dapace dinamo je bio jak... cak je i hajduk u tim sezonama bio dobar i sama posjecenost stadiona je bila dobra...
i zagreb i osijek su takodjer u nekim sezonama pokazale da se mogu boriti sa hajdukom i dinamom...i to u onim sezonama kad su dinamo i hajduk bile odlicne momcadi...tako da su nekakve price o razvodnjavanju kvalitete obicne gluposti...
Quote:
Pa kakva je to liga gdje se igra po seoskim kaljuzama poput Topolovca i Zapresica ili cak Koprivnice. Nema tu Lige, niti ce onda ikad privuci interes sponzora ili dobrih stranih nogometasa. Desi se poneka iznimka poput Eduarda, ali to je jedan u 100 godina.
vidi se da krivo razmisljas... nije pravi put da u hnl dolaze stranci jer ce im jace lige uvik bit interesantnije vec da se duze zadrze igraci ponikli u HNL-u, a ne da sa 20 god vec idu u inozemstvo...
da vridi pravilo iz exYU jos bi godinama u dinamu igrali modric, corluka, vukojevic, pokrivac, schifo itd. i taj propis je glavni razlog snage bivse jugo lige
__________________
Bob Rock: "Bjezimo, njih su dvojica, a mi smo sami!!!"

Zadnje uređivanje vviikkii : 08.12.2008. at 01:00.
vviikkii is offline  
Old 08.12.2008., 01:22   #94
Quote:
Pavo B. kaže: Pogledaj post
Problem nije ni u nacionalizmu, ni proslim ratovima, ni u bilo kojim od ovih prozaicnih stvari. Problemi, kao sto je Goodyear liga pokazala, koje sport danas u bivsoj nam drzavi ima, su dublje i drugacije prirode. Vecina zastupnika ideje regionalne lige, bilo da se tu radi o nekim ex-Yu kombinacijama, ili nekim drugim regionalnim varijanatama, misli da je glavni problem sto ljudi ne zele gledati klubove tipa Croatia Sesvete i Mladost Lucani. Naravno da bi regionalna liga rijesila taj problem, ali sta s drugim problemima?

Konkretno, kako bi regionalna liga rijesila problem da su klubovi vecinom prcije nekakvih nadobudnih tajkuna koji misle da su od boga pomazani da upravljaju klubovima? Kako bi rijesila problem korupcije i situacija u kojim dio novca koji je strani klub platio za igraca nekako ode na racun izvrsnih podpredsjenika? Kako bi regionalna liga rijesila problem klinaca koji zbog TV-a sanjaju o igranju za Juventus, pa makar domaci klubovi osvajali Ligu Prvaka? Kako rijesiti problem da prosjecan covjek srednje klase vise ne dolazi na stadion zbog kojekakvih Ultrasa? Kako rijesiti problem da ti isti Ultrasi ne dolaze na stadion zbog nogometa, nego kako bi vodili neke privatne ratove protiv saveza, kluba, uprave, individualnih igraca, politicar, agenata, i kog sve vec ne? Kako bi regionalna liga rijesila problem klubova koji su navikli na cuclaju na sisi poreznih obveznika? Kako bi rijesila problem gdje klubovi vec godinama posluju u minusu, duguju novac i bivsim i sadasnjim igracima, imaju zatvorene racune, pa opet kupuju igrace?

Puno je to problema, i vecina ih ima najmanje veze sa sportom. Umjesto da se prave regionalne lige i nada da ce one rijesiti sve ove probleme, bilo bi bolje da se prvo radi na rjesenju problema, pa onda prave nove lige.
takva liga bi bila puno zanimljivija kada bi davala predstavnike u europi.to bi joj davalo posebnu draž...ali to je nemoguće jern ije u interesu nikome...ali ja svejedno podržavam takvu ligu...

košarka se prestala pratiti od kada nacionalna prvenstva ne odlučuju o tome tko će igrati euroligu....kada je tako bilo cibonina dvorana u euroligi je redovito bila puna, a sad se samo nekada napuni...jebiga, zadar ili split budu prvi, ali cibona ima ugovor s euroligom i time automatski i euroliga gubi na draži...uvođenje tog američkog sistema (u kojem nema ni ispadanja iz lige) je stupidno
markozzz is offline  
Old 08.12.2008., 01:29   #95
Quote:
dr.vukdragovic kaže: Pogledaj post
Naravno da nista ne moze preko noci,ali i najduzi put pocinje prvim korakom .Mene licno ne zanimaju ni Dinamo iz Bukuresta ,niti Krajova ,Ferncvaros ,Ujpest Doza, Crnomorec, Levski,to mi je nekeko supljo ,bez mirisa i okusa ,iako su neki od tih klubova povremeno imali bolje rezultate nego klubovi iz stare Juge.Jebi ga ,ta nasa inetrakcija ,ili rivalstvo (samo bez krvi) ,uvijek mi je bila simpaticnija i zanimljivija ,ali tu se i stvarala kvaliteta,htio to neko da prizna ili ne,...vrijeme ce pokazati.
slažem se s tobom..osobno nikad nebih došao gledati ferencvaros ili rapid iz beča, ali bi sigurno došao na maksimir gledati zvezdu i partizan upravo zbog starog rivalstva...
markozzz is offline  
Old 08.12.2008., 01:39   #96
vidio sam mnogi spominju tzv male klubove koji su donekle preuzeli primat velikim klubovima.. mislim da bi takva liga dovela do toga da da bi se klubovi iz većih gradova nametnuli zbog bolje ekonomske situacije i sponzora...

teško je vjerovati da bi se npr. klubovi poput širokog, modriče, mogli nositi financijski s npr. željom i sarajevom u takvim uvjetima, jer to je ipak viša razina i normalno da bi porastao interes kod sponzora u većim gradovima...
markozzz is offline  
Old 08.12.2008., 01:44   #97
Quote:
vviikkii kaže: Pogledaj post
shvati! svoje najvece uspjehe je imao u HNL-u kada je igrao ligu prvaka (sto je za jedan klub poput dinama uspjeh) dok za vrime jugo lige nisu mogli 30 godina proc prvo kolo...

cetvrtfinale LP za hajduk je veliki uspjeh i to danas izgleda naravno kao san...
iako su spomenuta trojica igraca bili vazni za momcad vecina kadra su bili neki novi klinci (mornar, rapajic...) koji su se bas afirmirali u vrime HNL-a... hajdukova momcad koja je osvojila titulu 93\94:
Mihačić, Vladislavić, Mladinić, Španjić, Hibić, Pralija, Rapaić, Miše, Erceg, Računica, Kozniku, Butorović, Vulić, Mornar, Balajić, Osibov...
momcad je osnazena sa jos par iskusnijih igraca (stimcom i asanovicem) i par mladjih koji su se posli dokazali (butorovic, person, mestrovic)

opet glupost...
90 posto kadra su cinili mladji igraci stasali u HNL-u koji su uz iskusne prosineckog i jurica razvijali svoj potencijal...
maric, viduka, cvitanovic, simic, mujcin, jurcic, krznar, tomas, saric, rukavina, tokic, m. cvitanovic, sabic, biscan, sokota, j. simic itd.......
jebote maric, cvitanovic, viduka su razvalili partizan, newcastle, celtic, a on prica o igracima na zalasku karijere....

tako je, nema kvalitete i to je najbitnije...
to sta je na derbiju bilo toliko malo ljudi, a dinamo prvi na tablici je posebna prica o gradu zagrebu i klubu dinamu...
npr. sljedece kolo u splitu protiv intera bilo je duplo vise ljudi nego na tom derbiju....

ko prica da HNL moze biti kao bundesliga i da manji klubovi mogu doci u rang hajuka ili dinama...
ali u vrime dok je dinamo imao fenomenalnu momcad desile su se dvi sezone kad se za titulu do zadnjeg kola borio sa varteksom, a jedne sezone sa rijekom... jaki varteks i jaka rijeka nisu bili razlogom slabog dinama, dapace dinamo je bio jak... cak je i hajduk u tim sezonama bio dobar i sama posjecenost stadiona je bila dobra...
i zagreb i osijek su takodjer u nekim sezonama pokazale da se mogu boriti sa hajdukom i dinamom...i to u onim sezonama kad su dinamo i hajduk bile odlicne momcadi...tako da su nekakve price o razvodnjavanju kvalitete obicne gluposti...


vidi se da krivo razmisljas... nije pravi put da u hnl dolaze stranci jer ce im jace lige uvik bit interesantnije vec da se duze zadrze igraci ponikli u HNL-u, a ne da sa 20 god vec idu u inozemstvo...
da vridi pravilo iz exYU jos bi godinama u dinamu igrali modric, corluka, vukojevic, pokrivac, schifo itd. i taj propis je glavni razlog snage bivse jugo lige
Jedini razlog zasto ta regionalna liga nije krenula je UEFA i njena rigorozna pravila. Ali, i to ce se promjeniti. Za dobrobit svih. Samo ovaj put Zvezda nece imati onu zastitu sudaca i delegata kao nekad. Cisti racun, duga ljubav, kao sto netko rece.
Apatrid is offline  
Old 08.12.2008., 01:45   #98
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
vidio sam mnogi spominju tzv male klubove koji su donekle preuzeli primat velikim klubovima.. mislim da bi takva liga dovela do toga da da bi se klubovi iz većih gradova nametnuli zbog bolje ekonomske situacije i sponzora...

teško je vjerovati da bi se npr. klubovi poput širokog, modriče, mogli nositi financijski s npr. željom i sarajevom u takvim uvjetima, jer to je ipak viša razina i normalno da bi porastao interes kod sponzora u većim gradovima...
Od ovih novopecenih velikana jedino bi Zrinjski mozda opstao... Svi ostali bi dozivjeli sudbinu Kamen Ingrada...
MurgaDrot is offline  
Old 08.12.2008., 19:20   #99
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Dinamo je u Europi napravio nista. Kao i Hajduk. Bila je sezona '94/'95, kad su se vratili Stimac, Asanovic i Vulic (igraci stasali u YU ligi) i kad se doslo do cetvrt-finala i kod Dinama je bio ulazak u Ligu prvaka '98/'99 i '99/00 i to sa igracima koji su dovedeni na zalasku karijere, a stasali u igracke velicine u YU Ligi. Slicno je napravio i Partizan sa Drulovicem i Taribom Westom i sto ? Jednu sezonu i odmah vanka.

HNL je dotakao dno dna, a to se vidi iz UEFA koeficijenta. Nema tu niti zanimljivosti, niti nadmetanja, niti kvalitete. Znaci, na nivou Cipra i Albanije. Pa, derbi Hajduk-Dinamo je gledalo 6.000 ljudi.

Sibenik i Zadar ne mogu biti jaki klubovi, jer je onda Hajduk prosjecan. Isto vazi za Dinamo. Ne moze Dinamo biti jak, ako su "jake" tamo neke Sesvete, Inker i Zagreb. Zemlja je premala da bi se kvalieteta bas toliko mogla razvodnjavati.

Pa kakva je to liga gdje se igra po seoskim kaljuzama poput Topolovca i Zapresica ili cak Koprivnice. Nema tu Lige, niti ce onda ikad privuci interes sponzora ili dobrih stranih nogometasa. Desi se poneka iznimka poput Eduarda, ali to je jedan u 100 godina.
Upravo to ,prosto ko pasulj,2 i 2 su uvijek 4 ma sta neko bulaznio.
dr.vukdragovic is offline  
Old 08.12.2008., 20:34   #100
Quote:
vviikkii kaže: Pogledaj post

cetvrtfinale LP za hajduk je veliki uspjeh i to danas izgleda naravno kao san...
iako su spomenuta trojica igraca bili vazni za momcad vecina kadra su bili neki novi klinci (mornar, rapajic...) koji su se bas afirmirali u vrime HNL-a... hajdukova momcad koja je osvojila titulu 93\94:
Mihačić, Vladislavić, Mladinić, Španjić, Hibić, Pralija, Rapaić, Miše, Erceg, Računica, Kozniku, Butorović, Vulić, Mornar, Balajić, Osibov...
momcad je osnazena sa jos par iskusnijih igraca (stimcom i asanovicem) i par mladjih koji su se posli dokazali (butorovic, person, mestrovic)

:
nisi u pravu.. upravo su povratnici iz inozemstva(asanović, štimac, vulić, andrijašević, pa donekle i ozlijeđeni vučević)) bili glavni nositelji igre, uz naravno mlade nade iz vlastitog kadra, te pojačanja s strane(hibić, peršon, vujica,meštrović, jurčec)..

inače miše je već tada bio u inozemstvu...
markozzz is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.