Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2017., 09:58   #1
Trudna ulična maca

Dragi mackoljupci,

Evo sad je skoro 10am, a ja od ujutro slusam jaukanje jedne jako trudne ulicne mace. ( Ispred svoga ulaza stavila sam im, malim ulicharima, kucicu da se imaju gdje sakriti za nevremena, i inace).

Jaukanje je pocelo u 5;30 ujutro. Izasla sam i nahranila ju, normalno je papala, a primijetila sam i nered ispod njenog repica, kao sukrvicu, uneredjeno krzno... Zavukla se bila u kucicu, prevrnula se na bok, ja sam ju tjesila, mazila, mislila da se pocela poradjati...

Dosad eto nista, ali vidim sad otisla je u sumicu iznad kuce, vjerovatno da pishki...Evo se vratila, mlada je to micica, prvi joj je porod...

Zna li itko je li normalno da se nista nije desilo vec oko 4,5 sata? Trbuscic joj je veliki, prvi okot... Koliko traje porod, inace?
Kako da joj pomognem?
( Sve moje kucne mace, nasekirane i uznemirene, cuche na kuhinjskom prozoru i ocigledno brinu).

Hvala vam.

Edit: Zbila se sada u kut kucice i prede ( znaci, boli ju), mislim da se sad poradja. Stanje ispod repica isto, ne vidim da se nista pomalja...Lezi na boku, repic je dignut...
Nista, bit cu pred nje, pa pratiti situaciju ako zatreba pomoc. Dirljivo je da su se njena dva brata, dva mala bijela macka, okupila oko nje, i cuce pred kucicom- svi su uznemireni.
A sprema se nevrijeme i kisa - srecom pa je sigurna u kucici...
Drzte nam palce.

Ajjajjaj, sad vidim da to moze potrajati:
Stage1:
'You'll probably also see some vaginal discharge.
Your kitty may also start fussing with her bedding or, hopefully, the bedding in the kittening box you've prepared for her.
This stage can last as long as 24 hours.'

When the contractions become more frequent, the birth of the first kitten will normally happen within 20 minutes. The next kittens may come out in rapid succession or in longer intervals.

In some cases, the entire delivery process of all the kittens could even last as long as 24 hours, especially for larger litters. A typical litter size is four to six newborns.

If it looks like labor and delivery is going to be long, your cat will need some nourishment. Offer her a small amount of her favorite food.

Dodala sam ovu informaciju...

Samo treba ostati miran...A ja sam panicar samo takav ako vidim da neka zivotinjica pati...Drzte nam palce, hvala...

Zadnje uređivanje agnaby14 : 07.05.2017. at 10:39. Reason: dodan info on cat birthing
agnaby14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 18:29   #2
Svi smo se angazirali,

Lijepa susjeda ispod koja isto hrani mace, i ja...
U kucice smo stavili ciste podloge/jastucice...Ona ima jednu, ja drugu kucicu...

Maca je nestala, mislim da cemo machice vidjeti sutra ujutro.

Ja sam im sada skuhala krepku juhicu, od piletine, mrkvice i rize....

Za sve...

Drzte nam palce...Ocekujemo majusne prdavce svaki tren...Ehhhh...
agnaby14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 00:03   #3
Jos nista,

Macica nije vise u mojoj kucici, mozda je kod susjede.
Ponoc je i pada kisa, valjda ce sve biti u redu...
agnaby14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 16:33   #4
agnaby14 - žao mi je da nisam sinoć gledala forum...barem da te zeru utješim. Vidim da si sama pronašla odgovore na neka pitanja. Da, porod može porajati duže, i cijeli dan. Koliko kužim, mačke od ponoći nema......

Nadam se da ste se i od jutra angažirali da ju potražite, daleko ne može biti......a nešto se trebalo i pomaknuti već/ krenuti sa macenjem.

U suprotnom, mačku bi trebalo odvesti veterinaru jer su komplikacije vrlo moguće, tim više što kažeš da je mačka mlada, ako joj je prvi okot, pa ih je poviše, pa je recimo prvi mačić vrlo krupan.......

Javi nam se no želim ponajprije da dođeš sa dobrim vijestima.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 14:27   #5
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
agnaby14 - žao mi je da nisam sinoć gledala forum...barem da te zeru utješim. Vidim da si sama pronašla odgovore na neka pitanja. Da, porod može porajati duže, i cijeli dan. Koliko kužim, mačke od ponoći nema......

Nadam se da ste se i od jutra angažirali da ju potražite, daleko ne može biti......a nešto se trebalo i pomaknuti već/ krenuti sa macenjem.

U suprotnom, mačku bi trebalo odvesti veterinaru jer su komplikacije vrlo moguće, tim više što kažeš da je mačka mlada, ako joj je prvi okot
, pa ih je poviše, pa je recimo prvi mačić vrlo krupan.......

Javi nam se no želim ponajprije da dođeš sa dobrim vijestima.
Hvala vam Ja-u-kutu...

Nemam novosti, jer micica nije zavrsila u nijednoj kucici.

S razlogom, jer zivotinjice znaju sve o energiji tzv. ljudskih bica ( prva susjeda je trovacica i nanijela nam je dosta zla, i mojim kucnim macama i vanjskim- mace i ostale zivotinje je izbjegavaju kao kugu).

Jucer nije dosla na rani dorucak, pa mislim da se je otisla poroditi na mjesto gdje je i sama rodjena- 20tak metara nize, gdje su dva susjeda koji takodje vole zivotinjice i hrane ih, a jedan im je i ustupio svoj mali natkriveni vrt.

Vec nekoliko puta ( 6) sam ju trazila, nema joj ni traga...

Mislim da se je diskretno omacila u sigurnijem okruzju, pa kad mali prdavci narastu, doci ce mi u posjetu ( kao uvijek). Prije toga doci ce, sva izgladnjela, da nesto klopne, a ja cekam s juhicama kao mama.

Za sada jos je uvijek trazim ako joj treba pomoc, ali ne nalazim je. Dobrocudni susjedi nemaju informacija...Ostale monstrume nit ne pitam da im ne bih dala inspiraciju za slijedece macje genocide-vole to raditi, gadovi.

Hvala Vam...

Zadnje uređivanje agnaby14 : 09.05.2017. at 14:37.
agnaby14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 21:53   #6
Hvala vama agnaby14 što brinete, i vi i dobronamjerni susjedi. Neka je ona samo sve ospjela sama bez ikakvih težih komplikacija i neka vam se što prije pokaže.

Jeste li možda u kontaktu sa nekom od udruga koje bi vam mogle pomoći / uputiti vas da se mačke steriliziraju s obzirom da već imate svojevrsno hranilište/sklonište? Ili ste možda i u mogućnosti / volji vi i susjedi sami se organizirati pa malo po malo, jednu po jednu dati na sterilizaciju.

Svima bi bilo lakše. Jer i te mačiće treba zbrinjavati.

A izviru posvuda, nažalost.

Javite nam se.....
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 12:33   #7
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Hvala vama agnaby14 što brinete, i vi i dobronamjerni susjedi. Neka je ona samo sve ospjela sama bez ikakvih težih komplikacija i neka vam se što prije pokaže.

Jeste li možda u kontaktu sa nekom od udruga koje bi vam mogle pomoći / uputiti vas da se mačke steriliziraju s obzirom da već imate svojevrsno hranilište/sklonište? Ili ste možda i u mogućnosti / volji vi i susjedi sami se organizirati pa malo po malo, jednu po jednu dati na sterilizaciju.

Svima bi bilo lakše. Jer i te mačiće treba zbrinjavati.

A izviru posvuda, nažalost.

Javite nam se.....
Jutros sam isla opet traziti macu porodiljicu, pa sam pitala susjeda na -10 metra ( voli mace i hrani). Nije se omacila u njegovome malom natkrivenom vrtu, ali ju je opazio kako trckara prema meni u 6 ujutro ( srecom, ostavih im hrane, one suhe, i vode), primjetila sam da je sve popapano.

Bila sam u kontaktu s jednom udrugom, pa smo sterilizirali jednu macu u Septembru 2016., dogovorili za slijedece, ali onda nisu vise dolazili mada sam ih zvala.( mislim da su samo glumili za PR sa trenutnim volonterima iz Irske, a kad su ovi otisli, tako su i prestali reagirati na moje pozive). Sumnjivo? Da.

Na kraju je monstrum susjeda otrovala bas ovu steriliziranu tigricu macu, te i najljepseg mackanasvijetu ( sivo bijeli, s tirkiznim prekrasnim okicama). Na njega se napikirala otkad je bio majusan ( spasavala sam ga od nje kad mu je bili mjesec dana- morala sam joj fizicki prijetiti). Ma imam ja prica za romane i romane strave i uzasa...

Dogovor je bio i sa dobrim susjedama da skupa ucestvujemo u sterilizaciji- ja dogovorila popust 50% kod veterinara mojega ( 200 kuna po zenskoj maci), onda je jedna susjeda umrla, a ostale 2 su odustale od svega...

Morat cu sama, malo po malo...
To je tesko, jer nemam sigurne prihode, ali malo po malo ...
Mozda da se povezem s nekom drugom udrugom...

A ovo je na vedriju notu, ja sam se smijala kao luda, Dan u zivotu mackoljupca:
https://www.youtube.com/watch?v=fcjR93Jin4Y

NB: obratite paznju na Simonov namjestaj, zar vam to ne izgleda poznato

Zadnje uređivanje agnaby14 : 13.05.2017. at 12:57.
agnaby14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 13:17   #8
Update re: trudna maca

Masovni failure od mene,
Jer ja nisam nasla macu porodiljicu, mada sam ju danima trazila po par puta dnevno i bila bih je odvela kod veterinara bez problema da joj pomognemo.
Samo da sam ju nasla, lako bih ju spremila u kontejner- meni zivotinjice vjeruju i daju mi se 'hendlati'.

Lazna informacija od susjeda da ju je vidio ( pa njima su sve mace iste) navela me na laznu nadu da je prezivjela.
Previse je proteklo dana, a da mi nije dosla jesti ili se javiti.

Svaki sam ju dan trazila, mislim da je gotovo, previse je vremena proteklo.
Mislim da je mrtva.

U istom vremenskom okviru ( 1 mjesec):
- nestala je sterilizirana vanjska maca tigrica koja me pratila kao psic, spajkila u kucici
- nestao je prekrasan mackor koji je kao mace od mjesec dana bio vec zlostavljan od susjede ( ja ga spasila, prijeteci kockoglavoj seljancuri istim nasiljem: jer ga je prvo polijevala vodom, a onda htjela posuti s ljutom paprikom).

Zao mi je...

NB: Ima li kakva postena organizacija da se povezem s njom i da mi pomogne oko zlostavljanja/ trovanja ( znam pocinioce- zvala sam i policiju- bili su bezobrazni i sprdali me).
agnaby14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 04:23   #9
Otkud si?

Pogledaj ove članke:
http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=819 i
http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...ja/709578.aspx

Žao mi je da ti se to događa. Ipak, probaj ne gubiti nadu. Moja sad kućna Sivka je 2010. još bila vanjska maca, i dolazila je na hranjenje i odjednom je prestala dolaziti. Bojala sam se da joj se nešto grozno dogodilo. Vidjela sam je jednog dana pred dve, tri godine kako se na maloj livadici uređuje.
Evo je sad, postala prava maca kaučarka.
Contrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:13   #10
Update:

Prije vise od mjesec dana primijetila sam male krzljave macice, dvoje njih, naravno migrirali su prema mojem sklonistu, i prema susjedima koji se brinu o macama.
Zakljucila sam da je mama micica o kojoj sam pisala umrla pri porodjaju, te da ih je onda othranila njena mama, odnosno njihova baka. Nijedna druga maca nije bila trudna u tom periodu, pa znam ih sve.

Jedno je trikolorka ( zaljecila sam okice Tobrexom, i pripitomila se, ama slatka je), druga je bila malo pateticno mrsavo stvorenje crno bijelo koje je bilo totalno pothranjeno...Ta bi se glavica klimala od nemoci, dok bi joj svi oteli hranu bez problema.
Bila je pred dva dana kod veterinara ( odnijela ju je susjeda, ja sam posudila kontejner), dijagnoza: puna glistica, tretirana, sad se susjeda brine o njoj i sopa ju.

@ Contrast

Hvala Vam, morat cu se povezati, jer, mada lijecim, ne mogu sama.
Pogotovu sa sterilizacijama.

Mada pitam se, koliko to ima smisla, kad mi steriliziramo, a zla susjeda onda otruje?

Koje je tu uopce rjesenje?

Mozda psihicki 'sterilizirati' zlu susjedu, pa onda krenuti s procesom sterilizacije maca, jer ovako se trosak energije, ljubavi i brige pokazuje uzaludnim. Ona ih svakako otruje i ubije.

Prouciti zakon trebam pod hitno, a nije da bas nisam citala.

Hvala
agnaby14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 21:04   #11
agnaby - iz kojeg si mjesta, da ti linkam s kojom se udrugom povezati da ti pruze pomoc i savjete
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 21:51   #12
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
agnaby - iz kojeg si mjesta, da ti linkam s kojom se udrugom povezati da ti pruze pomoc i savjete
Allexis,

Da, trebam pomoc. Ali od iskrenih udruga, a ne od blefera koji su dosli prije godinu dana, sterilizirali jednu macu, a onda se oglusili na moje slijedece pozive cim su im volonteri iz Irske otisli ( kao rezultat ja sam zavrsila s dvije prekomjerne micice u stanu od 40tak kvadrata, total je sad 5, ali hajde, nekako cemo, volim ih pa cemo se uskladiti u nasem malom kaosu)

Ja sam u Dubrovniku.
Bit cu zahvalna na linkovima, mada su 'Prijatelji zivotinja' tamo preoptereceni i pucaju po savovima, to je totalno suludo, nijihova situacija.
Udomljivanja je premalo, napustenih psica i maca je previse

Edit: postoji josh jedna prava kolonija maca koje zive na zapadu, prema hotelu Belvedere, one ovise o jednoj gospodju koja im svaki dan nosi hranu,par voluntera, te o jednoj mladoj vetici koja im pruza usluge probono.

Od tamo sam i usvojila jednu od svojih ima vec 5 godina.

Vise me zanima kako se boriti protiv trovacica iz susjedstva. Probala sam zakonski, preko policije, dozivjela sam podsmijeh, od strane policajaca.

Sada imam dokaz, svjedocenje koje targetuje direktno moju prvu susjedu ( ali ta osoba ne bi svjedocila javno), izmedju jos par njih u naselju. Ima ih mozda troje koji truju.

Od ove nesretnice izgubila sam sivu micicu predivnu koja je izgledala kao medo, mojoj Sotonicici razbila je celjust udarom noge, otrovala dvoje malih macica od 3 mjeseca, te njihovu mamu kasnije.

Znam da je otrovala i steriliziranu macu, i predivnog plavookog mackora.

Istinski, mogu li udruge pomoci s tim, jer od policije koristi nema?
To mene zanima.

Zadnje uređivanje agnaby14 : 22.08.2017. at 22:18.
agnaby14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 22:08   #13
U Du jedino znam za njih - https://m.facebook.com/groups/149148...der&view=group

Raspitat cu se jos kod ostalih udruga jesu li mozda culi za nesto drugo, pa javim ovdje ako dobijem neku info

Javi se i "Šapama od srca" iz Makarske, sigurno ce imati korisnih info za Du podrucje - https://m.facebook.com/sapamaodsrca/
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 22:23   #14
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
U Du jedino znam za njih - https://m.facebook.com/groups/149148...der&view=group

Raspitat cu se jos kod ostalih udruga jesu li mozda culi za nesto drugo, pa javim ovdje ako dobijem neku info

Javi se i "Šapama od srca" iz Makarske, sigurno ce imati korisnih info za Du podrucje - https://m.facebook.com/sapamaodsrca/
Hvala Vam,

Ucinit cu to.

Edit: Shvatila sam da se moj post o Sanbrailo moze pogresno razumijeti. Pa da pojasnim...Neizmjerno je cijenim kao zivotinjoljupca koji je svoj zivot posvetio spasavanju istih.

Na uzasnoj lokaciji na vrhu nekog brda, i kao da su neki 'gubavci'( sjetite se kolonija istih), gdje przi sunce ljeti, a zimi pljusti, ledeno je i udaraju gromovi- ona spava u doniranoj kucici sa zivotinjicama koje voli i stiti. Previse ih je, jer su ljudi okrutni i sebicni. Uslovi su uzasni. Grad Dubrovnik pokazuje se kao 'svinja od grada', cak i hrana koju doniraju nekad nije u redu- sram ih bilo.
cak su im i legendarni golubovi na Stradunu odbili jesti, jer im podmecu otrovni GMO kukuruz.

jedini razlog zasto njih necu kontaktirati: Pa smatram da im je i previse njihovih problema.

Kad bih mogla s nekom manjom udrugom, a da ne opterecujem Sanbrailo, znam da grcaju...

(U medjuvremenu sam editirala svoj post s dodatnim informacijama.)

Povezat cu se.

Bila bi mi najbitnije pomoc oko steriliziranja, te pomoc oko trovanja ( izgubila sam i svoju domacu macu).

Sandra Sanbrailo puca po savovima, jer je to jako lose, improvizirano skloniste bez sredstava i nacina.
Grad ne pomaze, sramotna je i situacija u sklonistu.

Na njih ne mogu racunati, nit mislim da mogu pomoci, oni su na rubu...

Trebam nekog tko mozda moze pomoci, ovi gornji to nisu- njihova situacija je katastrofalna.

Ja uvijek mogu dati prostora u svome stanu za micice da se oporave..

Hvala Vam

Zadnje uređivanje agnaby14 : 22.08.2017. at 22:51.
agnaby14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 22:58   #15
Svakako onda makarane, pa vidjeti s njima sto dalje i s kim...nazalost, za du nisam cula nista dobro po pitanju odnosa prema zivotinjama
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 23:41   #16
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Svakako onda makarane, pa vidjeti s njima sto dalje i s kim...nazalost, za du nisam cula nista dobro po pitanju odnosa prema zivotinjama
Primljeno na znanje...

A sada:

'Ja se zovem crna, zovem se Aswad, ja sam vitka maca i crna sam sva, i imam zlatne oci, oci boje zlata...Prije godinu dana netko me je iskrcao na ulicu Bruno Busic, Dubrovnik, kad sam bila jako mala, mozda mjesec dana stara...

U tom Septembru, padala je kisa, i ja sam plakala. Bilo mi je hladno, bila sam gladna.
Dolazili su cudni stvorovi i zvali me. Ja sam se bojala i skrivala sam se. Debela vlasnica kuce iznad, kad bih ja dosla., polijevala me vodom da me otjera...

Nakon mjesec dana, dosla je dvonozna tvorevina i , nakon sto me je hranila, ona me je zagrlila i ja sam shvatila da mi ne zeli zlo.

Ja sam otisla s njom u 'dom'- tamo je bilo jos maca kao ja, moja sestra s kojom sam se igrala i spavala, zagrljena...Ona je polu slijepa.

Sad sam ja nestala...

Prije dva dana, mladi necaci moje mame, ostavili su vrata otvorenim, ja sam izasla...

Trave, leptiri, ja sam se zaljubila, i trckarala sam...
A onda sam otisla predaleko, i nisam se vise znala vratiti...' Ja sam se izgubila, a nema vode, nema hrane, ulica je okrutna....

NB: Da ja sam ta mama, trazim je vec 3 dana, ocajna sam, mislim da se ne zna vratiti.
Jadna sam i kukavna...

Zadnje uređivanje agnaby14 : 31.08.2017. at 23:59.
agnaby14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 22:34   #17
Update, ako ikoga zanima uopce

Mali crni stvorcic je pronadjen, mada sam je trazila danima, na kraju je ona pronasla nas...

Prije 3 dana izasla sam da nahranim vanjske micice, i tad se ukazala jedna mala crna glavica sa susjednog ulaza, iznad nashega ( zivim u naselju s 'mostovima' koji vode do privatnih ulaza- odvojeni smo).

Cijuknula je odozgo i ja sam potrcala, zagrlila ju i zgrabila, unijela ju u kucu.

Zanimljivo je kako je njena mala poluslijepa tigrica sestrica ljuta na nju, pa cak i moj miroljubivi narancasti Mishmish se duri- a on voli cvijeli svijet ( svi sad pusu na nju).
A bili su nerazdvojni, skupa su spavali, i cistili i lickali jedni druge u pospanom divnom grozdu.

Proslo je par dana i cini mi se da mala poluslijepa tigrica ju opet prihvaca malopomalo. Ona je znala,mala pobjegulja, drzala se po strani...

Jos se ne igraju skupa kao prije, ali danas opet skupa papaju iz iste posude.

Nema vise zajednickog spavanja kao prije nestanka...

Meni je ganutljivo kako se najprozdrljivija micica koju sam ikad imala ( ta poluslijepa tigrica) ponasala netom nakon nestanka crne/Aswad.
Pa ona nije jela. Prema meni bila je vrlo mazna- kompenzacija...

Nadam se da ce joj oprostiti, svi su ljuti na nju, a ona jednostavno zna...Drzi se po strani, i ponasa se kao da zna da je zgrijesila spram njih.

Vrlo dirljivo...
agnaby14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 17:30   #18
Quote:
agnaby14 kaže: Pogledaj post
Update, ako ikoga zanima uopce
Zanima, sve čitam i super da se vratila.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 08:14   #19
Super!!! Ja imam mace pa znam kako se ponašaju, ma one sve razumiju!!!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:41   #20
Quote:
mala khala kaže: Pogledaj post
Super!!! Ja imam mace pa znam kako se ponašaju, ma one sve razumiju!!!
Da, sve razumiju i znaju, te male micice...
Ja uvijek o njima razmisljam kao o malim minijaturama lavova ili tigrova...Pa se tako spram njih i ponasam, ja sam ( u njihovim neustrasivim okicama)- samo ogromno i trapavo bice na dvije noge, nesposobno se pentrati po drvecu, snjufati tragove, ama generalno- nesposobno....

@Gosca: Hvala Vam... Sretna sam...

Ali sretna sam i zbog necega drugog...

U naselju koje je generalno bilo neprijateljski raspolozeno spram micica ( imala sam puno problema zbog tog sto se brinem o njima), malo pomalo desava se promijena svijesti...

Juce sam bila na kavi kod susjede i u njenom stanu su se uz nas gnijezdile dvije od ovih 'vanjskih' micica. Bile su totalno opustene, pravac na sofu, i hrkale kao svi sretni dok smo nas tri tracale i mudrovale. Za jako majusnu micicu doznala sam da i prespava unutra u kuci.
Otisla sam doma sva raznjezena... Pustila par suzica zahvalnmosti.

Danas sam pak vidjela da su se ispred jos par stanova pojavili tanjurici iz kojih su papale raznorazne micice. Mi smo naselje, svi s posebnim ulazima, kao mosticima. Ispred nas je sumica borova, visoko smo, nema prometa osim lokalnih auta...

Pao mi je ogroman kamen sa srca, nisam vise sama u svojoj brizi.Malo pomalo, prikljuciju se i drugi...
Prva susjeda koja je zla trovacica, mislim da se vise nece usuditi trovati tako lako.

Sad samo da se nekako organiziram, pa da opet pocnem sa sterilizacijama...
Zvat cu Makarane sto mi je forumashica preporucila...

Malo po malo...

Za sad je dobro, u kucicu sam vec im stavila dekicu, ovaj Septembar, nakon paklenog ljeta, ispao je kapriciozan i mracan, kisovit...

Ali one imaju se gdje skloniti...
agnaby14 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.