Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2016., 15:42   #1
Ima li spasa grafičkoj?

Zna li netko kakva je šema s pećnicom i popravkom i da li je to više egzibicija ili se i kartice novijeg tipa mogu spasiti? Crte po ekranu i crna slika (točnije nema je uopće) ... ima li tu nade
lethargy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 15:44   #2
Mislim da je to samo za grafe koje imaju problema s lemom, nisam siguran.

Mojem bratu je tako spašena XFX R7950, radi još i danas.. a prošla je godina dana od "eksperimenta".

Samo je bitno da sve plastične djelove skineš.
CaleMendel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 18:49   #3
Ako je novija jel imaš garanciju?

Ako nemaš garanciju, a grafa sama po sebi ne vrijedi mnogo, nemaš što izgubiti tutorial
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 19:33   #4
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Ako je novija jel imaš garanciju?

Ako nemaš garanciju, a grafa sama po sebi ne vrijedi mnogo, nemaš što izgubiti tutorial


metoda ima smisla kao zadnja opcija, probaj saznati više detalja o sadašnjem kvaru, možda još nije vrijeme za "last resort"
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 20:54   #5
garancija i sve je naravno istekla odavno..evo kako izgleda iznutra..e sad me zanima jel ovaj zaokruženi dio znači da je bilo pregrijavanja ili to tako treba bit? inače radila je kartica u safe mode-u, ovako je sve crno bilo. pastu sam skinuo jer sam namjeravao speć to ali više ono app metoda, ne znam ima li smisla.
http://oi65.tinypic.com/rvvl3a.jpg
lethargy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 22:02   #6
To tako mora biti, jesi li isprobao karticu na drugom pc-u? Flashao bios? Kad sve opcije ispucaš, hodi u pećnicu...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 22:11   #7
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
To tako mora biti, jesi li isprobao karticu na drugom pc-u? Flashao bios? Kad sve opcije ispucaš, hodi u pećnicu...
probao na drugom da, isto ne dela, flashao bios ..? hm nisam, ali baš da je do toga od svih stvari? probat ću je staviti u peć pa ćemo vdijeti. tako i tako stoji u kutiji godinu dana i više.
lethargy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 22:19   #8
Teško da je do BIOS-a, ali nije loše i to probati. Ako ti tako i tako stoji u kutiji, probaj pećnicu...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 21:07   #9


RADI! Zasada
lethargy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 21:43   #10
peć ili bios?
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 22:38   #11
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
peć ili bios?
peć...
lethargy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 14:21   #12
evo 9 mjeseci, sad više nema slike i dok ovo pišem imam zeleni travnjak po desktopu...interesantno što mi je riknula nova i sad ova koja je oživljena u 7.mj prošle godine ..ima li to kakve veze s drugim komponentama ili čista slučajnost. Napajanje proizvodi čudan zvuk već par g, ali sumnjam da je do toga, odavno bi mi već sve otišlo

btw. taj bios kako se to flasha, to nikad nisam radio
lethargy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 15:37   #13
Čisto sumnjam da ti nešto uništava gpu. Za ovu koja ti je već prdnula, pa si ju ispekao pa opet prdnula nije čudo. To pečenje je ionako samo kupovanje vremena, a ne trajno rješenje. A nova gpu ti je krepala jer si baksuz, uglavnom imaš garanciju i reklamiraj

BTW koje su ti ostale komponente, te posebno koji točno model napajanja imaš (moraš otvorit)
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 15:41   #14
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Čisto sumnjam da ti nešto uništava gpu. Za ovu koja ti je već prdnula, pa si ju ispekao pa opet prdnula nije čudo. To pečenje je ionako samo kupovanje vremena, a ne trajno rješenje. A nova gpu ti je krepala jer si baksuz, uglavnom imaš garanciju i reklamiraj

BTW koje su ti ostale komponente, te posebno koji točno model napajanja imaš (moraš otvorit)
pod novijom mislim novije kupljena, ne sad na njoj isto nema više garancije, 2 i pol godine su prošle. napajanje je xfx 450 w
koristit ću laptop i ne previše više davat za grafičke (stara je bila 6850, novija r7 265)
lethargy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 15:43   #15
Jbga ako je polovno i van garancije... A što je bilo toj R7 265?
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 18:42   #16
Quote:
lethargy kaže: Pogledaj post
Napajanje proizvodi čudan zvuk već par g, ali sumnjam da je do toga, odavno bi mi već sve otišlo
Quote:
lethargy kaže: Pogledaj post
xfx 450 w
Kakav zvuk? Ta napajanja su imala problema sa kliktavim zvukom, a onda navodno nešto u switching dijelu ne valja...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 22:42   #17
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Jbga ako je polovno i van garancije... A što je bilo toj R7 265?
ugasila se jednostanvo, nema nikakve slike..na ovoj staroj bar mogu u safe modu malo

Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Kakav zvuk? Ta napajanja su imala problema sa kliktavim zvukom, a onda navodno nešto u switching dijelu ne valja...
a zveckavi zvuk bi se pokrenuo nakon nekog vremena ili odma, ne znam kako bi to opisao
lethargy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.